Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kamelot

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kamelot
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 49

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 11:13:15    Predmet: Kamelot Odpovedať s citátom

Abych se tedy představil i zde. 47 let, muzika - dříve metal, hard teď různé formy jazzu, blues, akustická muzika - hlavně veškeré strunné nástroje. Aparatura - skončil jsem po dlouhém hledání u Audio Analogue ( Made in Italy ) , tedy u jejich referenčního cdp Maestro 192/24 cd a Maestro Settanta integrovaný amp. V racku dále tuningovaný dvp Denon DVD-3910 a tuner Denon TU-1500RD. Kabeláž signály - AQ King Kobra, Neotech, Supra EFF-I. Repro Supra PLY3,4/S. Filtrace Supra MD. Repro Xavian XN-250Evoluzione. Nevyužitý DAC Cepheus je k prodeji.

Naposledy upravil kamelot dňa St január 30, 2008 12:24:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 30, 2008 12:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak si spokojený s Xavian XN-250Evo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamelot
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 49

PríspevokZaslal: Št január 31, 2008 07:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

To Kuba4 :


Koupí XN-250Evo jsem udělal velmi dobře. Jsem s nimi naprosto spokojen po všech stránkách. Jsem tak trochu patriot na xaviany, kromě jedněch repro B&W ( tuším DM602 ) jsem vlastnil nebo měl půjčené jenom xavy.
XN-250E svými rozměry a i hmotností budí dojem, že na stojanech už leží kus repra. Barlettovi dokonale vyšel výběr měničů. Je známo, že použité jsou dánské Scan-Speak. Bedýnky se vyznačují udivujícím podáním nízkých kmitočtů a prostoru. Při srovnávacím poslechu hravě přehrají XN-125E, 185, 185II a podle mne i starší XN-270 - i když u těch se jedná o uzavřenou ozvučnici a větší objem. Oproti jmenovaným mají kultivovanější projev i dojem takové zakulacenosti zvuku. Každý kdo je slyšel jistě ví o čem je řeč a kdo je slyšel u mne poprvé se divil co vše jsou schopny zahrát. Ale to všeobecně platí podle mne u všech repro R.Barletty.
Na Kladně jsem byl několikrát a při poslechu jsem tam strávil hodně času. Při poslední návštěvě slyšel i pýchu autora - XN-270Evo. Je to skvost v regálech. Nemít 250ky šel bych do nich vzhledem k nabízené slevě okamžitě.
K firmě Xavian jsem nejezdil jenom kvůli bednám, ale také co k nim zapojit. Xavian je dealerem ital. značet Audio Analogue a Blue Note. Přístup p. Barletty k zákazníkovi je skvělý a jeho rady jsou k nezaplacení.
Nakonec jsem se rozhodl pro kombinaci Xavian+AA a udělal jsem dobře. Vlajkové komponenty italů si zvukově k sobě i k repro dokonale sedly. Doufám, že mám na dlouho vystaráno.
Hudebnost a proslavená sladkost Maestra 1962/24cd je neunavující. Podíl na zvuku má upsamplink na 192/24bitech. Připodobňuje obyč. cd k projevu DVD-A. Mizí kostrbatost záznamu a nastupuje uhlazenost výsledného projevu. Ovšem pokud je kvalita záznamu na cd mizerná tak ani upsampl. nic nezlepší.
Problém jediný který teď mám je akustika pokoje. Zatím nevím jak ji zlepšit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roman
Hifi obsluha


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 5
Bydlisko: opava

PríspevokZaslal: Št január 31, 2008 22:31:15    Predmet: kamelot Odpovedať s citátom

zdravim
Zajimalo by mne srovnaní převodniku Cepheuse s tvym novym cd přehravačem Audio An.Mozna bych mel zajem.
Mohl bych to poslochat ve spojení s Sonym 50es
,ktery je v prodeji za 9000,kč.Mam zhruba 50000,kč na koupi noveho cdp
dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamelot
Hifi obsluha


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 49

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2008 07:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman>>

Já jsem provozoval Cephea s tuningovaným transportem dvdp Denon DVD 3910. Cepheus i tuning dvdp je dílem p. Vrány z fy. Casea. Velká poklona této firmě za velmi slyšitelné vylepšení zvuku dvdp a kvalitní provedení DACu Cepheus. Byl jsem velmi spokojen se zvukovým projevem kombinace Denon+Cepheus+XN-125. Casea vyrábí Cephea ve dvou zvukových verzích. Já jsem po p. Vránovi chtěl anologovější, teplejší projev převodu. To se zdařilo. Zvukově si transport i dac k sobě skvěle sedly. Zvuk transport+Cepheus se s modif. dvdp prakticky nedá srovnat. Samotný Denon má stále zakletou tu trochu své zahuhlanosti a někdy až přílišné měkkosti. Cepheus naopak prozáří prostorovou scénu jasnou a detailní definicí a přidá nepatrně na ostrosti. Další posun v kvalitě nastal po zapojení nových XN-250E. Věřím, že s kvalitnějším transportem a dobrou akustikou místnosti by se kvality Cephea ještě více zúročily.
AA Maestro cd je trochu jiná liga. Je to vlajková loď AA. Jeho zvukový projev je jiný. Nevím jak to popsat - hudebnější, reálnější, opravdový. Přínosem převzorkování je detailnost nahrávky. Prostě poslouchat ho je pohoda. Samozřejmě na tom má svůj velký vliv i amp. Maestro Settanta. Ještě něco provést s mojí akustikou a mám vystaráno. Dříve jsem kombinaci Denon+Cepheus poslouchal přes Denon PMA-1500AE. A to nebyl ten pravý zesíček. Trochu jsem popsal vlastnosti Cephea, ale snad to někomu přijde vhod. Závěr Cepheus není lepší ani o tolik horší než Maestro cd. Maestro si se zvukem lépe pohraje, zkultivuje, než ho nabídne zesíku. Ne nadarmo se mu říká "sweet sound player".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist