Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aky CD - prehravac ???
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
andrew25
Nádejný hifista


Založený: 15 január 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 11:12:15    Predmet: YAMAHA CDX-493 Odpovedať s citátom

a co si myslite o tomto cd prehravaci co mi bol ponuknuty cca. 8rokov stary --- YAMAHA CDX-493
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BE3
Hifi obsluha


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 12:28:57    Predmet: Odpovedať s citátom

no ten marantz CD-7 by som aj ja rad (v roku 2000 cena bola 232990 Sk Wink) ale stale je cena asi v par desiatkach tisic a ziadny som ani nevidel na predaj ;->

Co je tak fajn na tom Philips DA 1541?
Vsak on bol aj v inych, podstatne lacnejsich prehravacoch. Len je nejaky Single Crown 1541 a Double Wink

Ten zoznam http://www.marantzphilips.nl/index.asp?strPage=Daclist
je super, moc ma potesil.

Ja som tiez nazoru ze nove (cenovo dostupne) prehravace su dost odflaknute konstrukcne, resp. su robene s min. nakladmi. DAC z PC zvukovky, IDE CDROMka a "hra to" Wink A ked to ma vobec hlinikovy predny panel tak to uz je pridana hodnota Smile

Tu Yamahu co pises CDX-493 som nepocul, nie je to nahodov model CDX-496? ten sa predaval okolo toho roku 2000 ako pises. Katalogova cena 5/2000 bola 9490 Sk , druhy najnizsi model od Yamahy Wink Osobne neviem, ale cital som nejake polske Smile diskusie na nete a moc to teda nechvalili. Ty chces za ten model dat 6000 Sk ?


Naposledy upravil BE3 dňa Ne február 17, 2008 12:35:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrew25
Nádejný hifista


Založený: 15 január 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 12:35:33    Predmet: ??? Odpovedať s citátom

chalani poradte mi teda uz co mam kupit?nove stare ...
nove do 10.000sk hovorite ze su onicom no ja som zaciatocnik treba brat ohlad aj nato a na starom mi uz nikto nazaruci zivotnost / ta vsak moze byt xy rokov ale aj minimum ... opravovat to nema vyznam tak aby som nekupil 2x na na novom je aspon zaruka 24mesiacov nic moc ale aspon volaco.
tu su modeli nad kt.rozmyslam nove :
YAMAHA CDX 397
Cambridge audio azur 340c
Harman Cardon HD 950
a Vas tip ... do 10.000Sk / strop /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 13:30:59    Predmet: Re: ??? Odpovedať s citátom

andrew25 napísal:

a Vas tip ... do 10.000Sk / strop /

pozicaj si od kohokolvek iny CDP za cenu aku uvazujes utratit (popr. lepsi) a zisti, ci spozorujes nejaky rozdiel v porovnani (slepym testom) s tvojim terajsim technicsom.

Vyberaj usami.
Tot moja rada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
andrew25
Nádejný hifista


Založený: 15 január 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 13:36:57    Predmet: CD Odpovedať s citátom

to je dobra rada len nemam od koho ... dam na vasu radu ak by bolo v mojich moznostiach pozical by som si aspon 2-3ks aby som prehlad preto ziadam o radu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BE3
Hifi obsluha


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 13:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som osobne kupil radsej starsi a vyssiu triedu.
Ale to je na tebe

Kamos pre par tyzdnami kupil novy prehravac - Marantz 6002ku koli pocuvaniu na sluchadla. Sluchadlovy vystup to ma ale pocutelne horsi nez moj 10-rocny Marantz. Clovek by cakal ze novsi model bude lepsi. (hovorim stale o sluchadlovom vystupe). Co je zaujimave nakolko je to dokonca nizsi modelovy rad. CDcko to nacitava 6-7 sekund a dalsich par sekund trva kym to zacne prehravat. Je to zrejme koli "multimedialnej" podpore prehravania mp3 ktoru moj nema Smile. Mp3 je rozhodne "audiofilsky" format. Hlavne ze to nema regulaciu hlasitosti sluchadiel na dialkovom ovladani.

Podla mna, pokial sa nieco na starsom porucha tak najskor mechanika/laser. Kupil som si preto "do zalohy" nahradny, kym sa este vyraba a zohnal service manual.

Technics ma pre mna trochu "synteticky " prejav. Podobne aj starsie Sonaky (pozor hovorim o low end modeloch ESko som nepocul Smile ). Mne osobne vyhovuje ten zvuk Maranzu, trochu sa "zlieva" - najstroje nie su uplne izolovane a nie je uplne krystalicky cisty. ale pritom je skutocne muzikalny, ma to "stavu".

Ale fakt je najlepsie popocuvat, keby som nepocul tak neuverim Wink.


Naposledy upravil BE3 dňa Ne február 17, 2008 14:01:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrew25
Nádejný hifista


Založený: 15 január 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Ne február 17, 2008 14:00:54    Predmet: cd Odpovedať s citátom

zase som tam kde som bol ...na zaciatku...
takze podla teba / Vas / stara dobra klasika je najlepsia...ak vies o niecom porad kde kupit...to by mi podla tvojich slov mohol stacit aj ten moj Technics je od kamosa ktory ho vobec nepouzival takze je v 100%TS ...
este raz prip.ze som zaciatocnik preto by som rad uvital radu a co hovoris na tie co som napisal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2009 08:45:39    Predmet: Re: Aky CD - prehravac ??? Odpovedať s citátom

andrew25 napísal:
rozmyslam nad kupou CD prehravaca no neviem vsak aky...chcel by som najaku YAMAHU nieje to vsak podmienka...nechcem presiahnut cenu 6.000.-Sk
co si myslite o : yamaha cdx - 397, resp. yamaha cdx - 497, ktory z nich by ste mi odporucili?


397 a 497 su zvukovo uplne rovnake, skor lepsie a na urovni starych lepsich yamaha strojov niekde okolo rady 8xx. celkovo to nie je highend, ale pri tvojom receivery to fakt nevadi, mas origos repro k DK yamaha? a dalej, ak si kupis dvd yamaha, bude to ovladatelne DO od receiveru...
zohnat stary dobry stroj od yamahy je problem, je ich malo. Sam som teraz predal CDX560, pretoze lacne dvd pioneer ho prehral absolutne, az to pekne nebolo...

_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2009 09:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo tak onkyo 7355? Ešte som ho nepočul, plánujem niečo pobehať, alebo ešte od onkya do 10 litrov by mohol byť ten cd menič 390. V recenziách vypadajú slušne. Budem čoskoro potrebovať tiež radu ohľadom cd prehrávačov k môjmu Onkyu 9155. Môj problém je hifištúdio. Široko-ďaleko nič nieje a sakra nemám si to kde vypočuť
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2009 09:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

onkyo ma sklamalo v zosikoch, takze som na neho zanevrel. neviem ako v cd playeroch, ale dvd su identicke s pioneermi a cd su dost strasne prevedene vnutri... Onkyo bolo kedysi dobre v zosikoch, ale tam to dnes aj konci. V kazdom pripade treba pocuvnut, a pozor, niekedy stare stroje neznamenaju prinos!
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2009 16:14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

man.earth napísal:
onkyo ma sklamalo v zosikoch
AKO???
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2009 20:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

co ako? nepaci sa mi zvuk, starsie modely hrali lepsie a dnes prechadzaju na "digitalno" i v zosoch.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 12:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

man.earth napísal:
co ako? nepaci sa mi zvuk, starsie modely hrali lepsie a dnes prechadzaju na "digitalno" i v zosoch.

No ja mám nižšiu radu zosilňovačov Onkyo - 9155, ktorý nemá s digital nič, klasický myslím tranzistorák, kupoval som ho minulý rok ra 9000 a poviem ti, že som dosť spokojný so zvukom a to si neviem predstaviť, čo to bude, keď mu kúpim nejaké magnaty 607 a cd prehrávač.

_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 13:22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tie modely sa mi pacili, ale tento konkretne mal menej pevny bas ako yamahy a zvuk nebol tak cisty, tak som zobral yamahu. co mas za repro ked sa ti zvuk zda byt tak super? magnat som vzdy povazoval za nejaky nemecky lowend, to je omyl?
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 16:22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ano máš pravdu, tie basy niesú až tak pevné, ale naopak zvuk je čistý. Práve mám doma na ňom zapojené žiaľ zrovna low-endy stĺpy od SAL silversound 2610 Ale mal som ho zapojený na magnatoch 607 a celkom fajn to bolo, určite lepšie ako teraz. Neviem či je magnat low-end, niektoré výrobky sa mi páčili, nejaké tie recenzie som prečítal. Ale je pravda, že nižšie rady od magnatu sú low-end. Rozmýšlal som, ako by na ňom hrali napr. dynaudio niečo z rady audience, ale to by som musel nabehnúť do nejakého hifi štúdia a ako som to písal, s tým mám problémy, lebo široko ďaleko nič nieje.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 16:57:05    Predmet: Odpovedať s citátom

sháním podobný aparát, značka, typ až tolik nerozhoduje, cena ano. černý, š=420-430mm. musí umět číst CD-RW a MP3. sluchátkový výstup není podmínkou, je to provizorium pro nouzový poslech, nemá (zpravidla) tónové korekce. napiště své případné zkušenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2009 18:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

pre nudzovku dvd prehravac, pokial potrebujes vidiet na displayi mp3ky tak napr yamahu 397, ak chces sluchatkovy out plus podporu wma, tak yamahu 497.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi apríl 17, 2009 12:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

man.earth napísal:
pre nudzovku dvd prehravac, pokial potrebujes vidiet na displayi mp3ky tak napr yamahu 397, ak chces sluchatkovy out plus podporu wma, tak yamahu 497.


no a ta starší YAMAHA CDX-493 čte CD-RW a MP3 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2009 13:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

starsi necita mp3 a zvukovo je horsi, ked starsie, tak od rady 59x vyssie.
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist