Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

mrba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11522
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 10:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj samotny opticky transciever (typicky SFP modul) bude generovat pri prijme/odosielani nejake rusenie. Ta optika ma akurat vyhodu, ze je galvanicky izolovana od druhej strany.

(offtopic, ked tak mozeme zalozit nove vlakno) A potom mame este aj "pristupy" ako Diretta, ktore sa snazia optimalizovat obsah a casovanie odosielanych Ethernet(?) paketov aby target (prehravac) generoval co najmensie rusenie pri prijimani paketov od hosta. Napad je to pekny, ale v akych situaciach to moze priniest zlepsenie sa odhadnut neda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1248
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 10:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, máš pravdu. Ale wifi je v tomto asi horšie.

Mne sa diretta až tak nepozdáva, mne sa viac páči natiahnutie celého tracku do RAM a prehrávanie z nej. Ale je fakt, že zažíva celkom boom.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11522
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 18:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tj, nacitat vsetko do RAM bude generovat najmenej ruseni & preruseni. Otazne je, ci to bude v niecom lepsie nez "normalny" sposob.

Diretta som neskusal (ani neplanujem) ale ocenujem, ze maju vlastne ASIO ovladace, ktore streamuju audio data po sieti, a tym to je univerzalnejsie nez napr. HQPlayer a jeho NAA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1248
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 19:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Tj, nacitat vsetko do RAM bude generovat najmenej ruseni & preruseni. Otazne je, ci to bude v niecom lepsie nez "normalny" sposob.


Využíval som to veľa rokov vo foobare (mal som buffer 800 MB), aj v Audirvane som to mal nastavené. Teraz používam Roon a tam žiaľ táto možnosť nie je. Dúfam, že v niektorej ďalšej verzii sa to objaví. Či je to počuteľné je otázne, ale človeka uspokojuje aj pocit, že pre oprimálne prehrávanie spravil všetko, čo sa dá Smile

A spokojný som aj s NAA prenosom HQPlayera (u mňa v GentooPlayeri).

Ty si sa už dostal k DRC, či zatiaľ nie je čas?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 20:03:14    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Práve že neverím, ale chcem si to odskúšať a aj odmerať. WiFi pokladám pre audio za väčšie zlo z hľadiska rušení, ako káblové prepojenie. Optika by bola asi najlepšia, len to nie je triviálne a ani lacné.

PS: Dohodli ste sa s bleskom na teste? Ak už nie je neskoro, mohol by som sa k vám pridať ako pozorovateľ?

Čo sa týka rušenia z Wi-Fi, nemeral som, ale vzhľadom na to, že Wi-Fi máte stále aktívne, tak úplne nerozumiem, akoby to mohlo ešte viac prasiť. Mimochodom galvanicky oddelený je aj ethernet port, takže argumenty o galvanike ja neberiem.

Čo sa týka prehrávania z RAMky, tak jediný prínos vidím v tom, že by sa nemusel točiť HDD. Dnes však už máme SSD, takže toto tiež stráca zmysel.

Sypem si popoľ na hlavu, lebo testovanie zatiaľ viazne u mňa. Dohodli sme sa, že až po Veľkonociach, no zatiaľ som nedokázal zabezpečiť rozumné podmienky, ale už na tom začnem pracovať. S Vašou účasťou nemám problém, ak blesk666 so sebou neprinesie 10-tich kamošov Very Happy To by sme nevošli do obývačky.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1248
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 20:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak WiFi v miestnosti samozrejme je, ale na audiozariadeniach, u ktorých je to možné ho vypínam. Pri ethernete ten LAN iSilencer môže teoreticky pomôcť len voči rušeniam, ktoré sa nachytajú v kábli, tiež mám o tom pochybnosti, ale ak nevyskúšam a neodmeriam, nebudem vedieť.
To prehrávanie z RAM u mňa nesúvisí s diskom, ale z LAN prenosmi (prehrávam z NAS alebo streamovacích služieb) Podrobne ako prehrávam je v prvom príspevku tohoto vlákna, alebo klik na podpis. Aktivita v PC či streamri aj pri prístupe k SSD je väčšia ako pri prístupe k RAM.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2024 21:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tedy nevím (školy nemám Smile ), ale v systému žádné rušení od Wi-Fi nebo jiných zdrojů nepozoruji, neslyším, nenaměřím. Co považuji za klíčové je kompletní symetrické propojení komponent a používání optických kabelů kde to jde. Přínosu symetrického propojení i v domácích podmínkách stále řada uživatelů nerozumí. Stejně tak jako problematice signálových zemních smyček.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist