Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pro-Ject Xpression III

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:49:03    Predmet: Pro-Ject Xpression III Odpovedať s citátom

Téma zkopírované z f-sportu, kde je původně založil 80s_Fan. Aby se neztratilo. kopíruju sem.

Pro přehlednost uvádím u původních 5 příspěvků s označením, kdo je napsal.

(Kluci 80s_Fan a sostakovic mají plné ruce práce na nových fórech, tak kopíruju za ně)

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)


Naposledy upravil mesires dňa Št apríl 17, 2008 21:00:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

80s_Fan napsal:

Kdo je stejně jako já šťastným majitelem tohoto nádherného přístroje?



I se základní vložkou AT95E překonává v reprodukci znatelně CD disky. Navíc mám model "Comfort", takže si mohu pohodlně přepínat rychlosti, což se hodí při poslechu sbírky 7" singlů a 12" maxisinglů z 80. let. Design je taky pěkný, a gramofon se stal ozdobou mého pokoje Very Happy

Už teď ale uvažuji o lepší vložce - přece jen pro takovýhle gramofon by se vyplatila nějaká "vyšší". Nejlépe nějaká MM - Grado, Ortofon... Ale to je zatím jen ve stádiu úvah - nejsou finance Sad

Zrovna mi z gramofonu hrají OMD, paráda.



.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:55:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mesires napsal:

Předběhl jsi mě. Mám také Xpression III ovšem v základní verzi (tj. bez speedboxu a koncového vypínání). Jak jsi napsal - je to velmi hezký gramofon (pro mě jednoznačně platí, je jednoduchý design je krásný).

Zkopiruju níže svůj starší příspěvek, který jsem napsal do "anonymního" vlákna Gramofony a vše kolem nich krátce po zakoupení a zprovoznění tohoto krásného stroje:

Vypadá, chová se a hraje SUPER!
Tím chová se mám na mysli, že má funkční, jednoduchý design. Všechno jde nastavit a jde to naprosto intuitivně, bez větších problémů.

Přešel jsem z NC470, která měla skvělý design, ovšem pro mě špatné provedení (plastový výlisek). Byl jsem s ním spokojený, ale některé provozní věci mě už začaly diplomaticky řečeno neuspokojovat. Xpression patří do střední kategorie gramofonů od Pro-Jectu a pro mě nabízel skvělou výbavu a takřka všechny funkce, které jsem chtěl. Oproti Xperience i řádově nižší cena.

Mé dosavadní postřehy:
+ skvělý design
+ jednoduchost, účelnost, žádné zbytečné blbosti navíc
+ velmi jednoduché složení a nastavení
+ poslech potvrdil vysokou kvalitu reprodukce (zkoumal jsem přes sluchátka)
+ již v této třídě dobrá výbava: externí zdroj, karbonové raménko (8,6") a dobré nožičky

+/- barva = je to tmavě šedá, myslím, že černý piano lack by byl ještě elegantnější
+/- headshell nemá integrovaný takový ten jazýček, kterým držíte raménko - musí se přišroubovat nahoru při montáži přenosky (nevím proč je to takto řešeno, asi z důvodu složitosti výlisku), není to problém, ale je to imho zbytečné

- nemá automatické vypínání na konci desky (je pravda že tuto funkci má ve verzi Comfort, ale neznám jediný důvod, proč by to nemělo být automaticky ve výbavě každého modelu)

Poslech má drive, baví a vtahuje. Hodnotím jej jako velký krok kupředu oproti NC470 (možná je to psychoakustika - to pro hnidopichy, neporovnával jsem oba stroje současně). I kdyby ten posun byl minimální a psychoakustický, vím, že mám nový stroj (nemusím se bát, kdy se něco rozsype) + je vyroben z pro gramofon velmi vhodných materiálů + je důkladně seřízený a je na seřízení spoleh. Nemusím, hloubat nad nedostatky a užívám si hudby!

Kdybych měl ještě jednou uvažovat, tak se nerozhodnu jinak (možná bych volil variantu Comfort, která nabízí vypínání na konci desky a má také speedbox, který stejně možná dokoupím).

Moje sestava:
Xpression III
Přenoska Audio-Technica AT440MLa
Phono CA 540P
Kabely Van den Hul 5xx hybrid (do phono)
Oehlbach N2 do zesilovače
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

80s_Fan napsal:

Mesires

Tak to jsme na tom naprosto stejně, já taky přešel z NC470, tlakem na změnu byla hodně ohraná přenoska, a zde ve fóru jsem byl nasměrován, že než novou přenosku, tak raději nový gramofon... Finance také byly, tak proč ne. A taky jsem chtěl v HiFi jít o něco výš Wink

Pro mě byl ten model Comfort nutností, nechtěl jsem mít nějakou krabičku navíc, ale rychlosti potřebuji přepínat dost často - poslouchám hlavně 80s, a mám dost singlů/maxisinglů, které hrají na 45rpm... A pořád sundávat talíř se mi fakt nechtělo.

Reprodukce samozřejmě šla o dost nahoru, nakolik je tam vliv nové přenosky a nakolik samotného gramofonu, to jsem neposuzoval, hlavní je výsledek. Navíc je Xpression řazen časopisem Audio v žebříčku bestenliste na hranici Oberklasse/Spitzenklasse, což je už hodně slušná třída - zejména za tu cenu.

Jak říkám, maximálni spokojenost. Ještě by mu slušela lepší vložka než základní AT95E - ale co není, může být Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mesires napsal:

Ja singly nemam (teda mam u otce, ale nemam zadne doma a neposloucham), takze me zmena rychlosti vubec nebere. Duvod pro speedbox - na internetu se hodne pise o tom, ze speedbox pomuze zajistit presne otacky a vliv site na otacky se odstrani = vliv na kvalitu reprodukce zvlneni drazky.
To jsem zel v dobe nakupu tohoto gramce nevedel a tak jsem dal prednost verzi bez speedboxu. Rozdil v cene je skoro 50% narust, coz mi nestalo za to. Jedina vyhoda pro me tehdy byla koncove vypinani a tehdy jsem si rekl, ze mi tech takrka 50% navic nestoji.
Ted bych volil jinak. Clovek se uci......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mesires napsal:

Jinak pri volbe nove prenosky se zkus podivat i na tu Audio Technicu AT440MLa (pripadne, pokud bys chtel investovat vic tak na AT150).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

sostakovic napsal:

Též se hlásím ke spokojeným uživatelům!!!
Mám verzi bez vypínání. Vůbec to nevadí, gramo poslouchám výhradně soustředěně, takže není problém vypnout.
Hraje na něm Sumiko Blue Point II.

Zájemcům o gramofon vřele doporučuju!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist