Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

UPC, nekalá soutěž a jak na ně

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 10:16:42    Predmet: UPC, nekalá soutěž a jak na ně Odpovedať s citátom

Zdravím, dnes jsem byl osloven obchodníkem UPC s nabídkou na přechod na digitální kabelovou televizi, ale to, co mi vnucoval a za jaký šílený peníze, to mi opravdu vyrazilo dech. Poté, co jsem ho poslal slušně řečeno do řití, jsem trochu pátral a šťoural a zjistil, že si UPC vymyslela naprosto šílenou věc, jak si zajistit povinné příjmy z pronájmu svých settop boxů. Zde připomínám, že běžně prodávaný settop box DVB-C (ceny cca 2K) na kabelovou TV se u společnosti UPC nedá použít, nechali si speciálně upravit firmware a jejich přístroje jsou idetifikovány v síti. Takže i když máte drahý televizor s vestavěným DVB-C přijímačem, je Vám to k ničemu a musíte si platit nájemné za settop DVB-C box od UPC. Ceny jsou příšerné, od 100 do 200Kč za kus / MĚSÍČNĚ !!!

Odborněji je tento stav popsán třeba zde:

http://www.lupa.cz/clanky/stalo-se-o2-tv-uz-ma-50-000-zakazniku/nazory/199274/

Stálo by vůbec za to třeba uvažovat o stížnosti na úřad pro ochranu hosp. soutěže? Co na to zdejší právníci?
http://www.portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=urad&kod=11294

Konkurenční prostředí se nedávno dost razantně snížilo sloučením Karnevalu do UPC.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 10:30:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidim v tom zadny problem, o nekale soutezi bych se mluvit vubec neodvazil. Drive jsem mel ten obycejny stb za 90kc ted mam ten s rekorderem za 150kc.
_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 10:41:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mého pohledu je to nesmysl, s někalou soutěží to nemá nic společného. Už vůbec ne vůči zákazníkovi, jemuž to narušuje nanejvýš pohodlí a i to diskutabilně. Bránit by se mohli možná tak výrobci/prodejci samostatných DVB-C přijímačů, ale ani těm nedávám moc šancí.

UPC prostě nabízí službu, jejíž součástí je i přijímač. Ber nebo nech být. Nikdo Tě nenutí. Stejně postupuje AFAIK hodně provozovatelů placených televizí, u nás třeba DigiTV nebo O2TV. Kromě penízků je důvod i technický, protože takové řešení je docela účinný prostředek k boji s nelegálním (neplaceným) odběrem jejich služeb. A tohle si, dle mého názoru, případně vždy ustojí. Srovnání s Microsoftem z odkazovaného článku dle mého názoru kulhá na obě nohy, to je "poněkud" jiná situace.

Jinak moc nechápu stesky na to, že sloučením UPC a Karnevalu došlo k omezení konkurence. Jak?! Existovala snad nějaká lokalita, kde bylo dostupné jak UPC, tak Karneval? Já o žádné nevím. Sloučením tedy reálně žádná konkurence omezena nebyla.

EDIT: Ten článek na Lupě je vůbec docela humorný. Třeba to zesměšňování analogové kabelovky tam, kde se už vysílá jen digitálně (Domažlice) je totální nesmysl. Že UPC bere digitální vysílání a převádí ho do analogu je úplně normální i leckde jinde. Jsou stanice, které ani v analogu nevysílají a přesto jsou v analogové kabelovce. Třeba v Praze takto UPC pouští do analogové kablovky nejen všechny stanice ČRo přijímané z DVB-T, ale dokonce i internetová rádia. Analogová kablovka navíc nenutí lidi nakupovat přijímače DVB tam, kde už se analogově vzduchem nevysílá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 11:26:29    Predmet: Odpovedať s citátom

řešení je jednoduché: tak na tu bednu nečum! Laughing Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 11:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Stejně postupuje AFAIK hodně provozovatelů placených televizí, u nás třeba DigiTV nebo O2TV.


O2TV pronajímá IPTV STB za 1,-Kč měsíčně. ADSL router pronajímaný za stejnou cenu se po roce stává majetkem zákazníka. Ceny za pronájem jsou smluvně garantovány na dobu dvou let. UPC si může pořídit jenom šílenec. I vzhledem k technické kvalitě. Jinak to, že je něco běžné i v zahraničí ještě neznamená, že je to správné.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 12:07:08    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Merk napísal:
Stejně postupuje AFAIK hodně provozovatelů placených televizí, u nás třeba DigiTV nebo O2TV.


O2TV pronajímá IPTV STB za 1,-Kč měsíčně. ADSL router pronajímaný za stejnou cenu se po roce stává majetkem zákazníka. Ceny za pronájem jsou smluvně garantovány na dobu dvou let. UPC si může pořídit jenom šílenec. I vzhledem k technické kvalitě. Jinak to, že je něco běžné i v zahraničí ještě neznamená, že je to správné.


To je svinsky drahý!!! UPC má první STB zadarmo. Laughing Ano, druhý a každý další STB od UPC je za 90 Kč (nahrávací za 150 Kč) měsíčně. O2 ale druhý (natož pak další) vůbec nenabízí... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 12:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk
citácia:
Existovala snad nějaká lokalita, kde bylo dostupné jak UPC, tak Karneval?


U nas v baraku jo, v byte mam TV zasuvky jak na karneval, tak na UPC. Internet nabizel jenom karneval, ale o tom zde nebyla rec. Me osobne jde hlavne o internet, tam je na vyber dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 12:11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
Merk
citácia:
Existovala snad nějaká lokalita, kde bylo dostupné jak UPC, tak Karneval?


U nas v baraku jo, v byte mam TV zasuvky jak na karneval, tak na UPC. Internet nabizel jenom karneval, ale o tom zde nebyla rec. Me osobne jde hlavne o internet, tam je na vyber dost.


Ale stejně jsi u UPC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 12:12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
Merk
citácia:
Existovala snad nějaká lokalita, kde bylo dostupné jak UPC, tak Karneval?


U nas v baraku jo, v byte mam TV zasuvky jak na karneval, tak na UPC. Internet nabizel jenom karneval, ale o tom zde nebyla rec. Me osobne jde hlavne o internet, tam je na vyber dost.


Tak to jsi první, o kom slyším. V Ústí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 13:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred rokom 1989 malo celé Československo STB zadarmo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 14:19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:

Jinak moc nechápu stesky na to, že sloučením UPC a Karnevalu došlo k omezení konkurence. Jak?! Existovala snad nějaká lokalita, kde bylo dostupné jak UPC, tak Karneval? Já o žádné nevím. Sloučením tedy reálně žádná konkurence omezena nebyla


Ano, já měl v baráku oba poskytovatele. Vůbec v Brně je /byla konkurence obrovská, na sídlištích se do nich ještě s úspěchem nacpal NetBox.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 16:25:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:
Tak to jsi první, o kom slyším. V Ústí?


citácia:
Ano, já měl v baráku oba poskytovatele.


Tak jsem třetí. V Plzni. A to, že se někdo pozastavuje nad tím, že ÚOHS povolil sloučení Karneval+UPC považuji za normální. Dříve se alespoň na dálku hecovali, kdo má rychlejší internet, širší nabídku programů, nižší ceny. Dneska netlačí na UPC téměř nikdo... A co UPC vymýšlí (nejen vymýšlí, ale bohužel i realizuje) za chujoviny, to se jinde asi nevidí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
standyf
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 79
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 16:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem využil před koncel loňského roku nabídky Karnevalu (nevím jestli to bylo před nebo po sloučení s UPC) týkající se digitální kabelové TV na 4 měsíce po koruně.

Co se týče zmíněného settopboxu, tak to je jeden z největších šmejdů, který mi přišel pod ruku. Zamrzá, seká se obraz, nejvyšší videoformát, který umí je s-video, nejde na něj naprogramovat univerzální dálka (navíc přibalená dálka se mi prala s AVRkem).

Sloučení provozovatelů neřešim, sice to nepřinese nic dobrého, ale takové věci se prostě dějí a nelze s nimi moc dělat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 23:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk
citácia:
Tak to jsi první, o kom slyším. V Ústí?

Tak tak. V Usti, na nas nikdo nedopusti. Ovsem krome hokejove extraligy Smile

Mih
Ted uz jo. Nicmene, stale mam smlouvu s Karnevalem, ale samozrejme uz je to UPC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 07:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidi, kde vedle sedění před počítačem berete čas ještě k čumění na televizi? Tyhle starosti já nemám - máme DVB-T a úplně nám stačí oficiální čtyři kanály plus občas TV Noe.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 08:21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Lidi, kde vedle sedění před počítačem berete čas ještě k čumění na televizi? Tyhle starosti já nemám - máme DVB-T a úplně nám stačí oficiální čtyři kanály plus občas TV Noe.


Ono to bude tím, že DVB-T zatím není v celé republice... I přes kabelovku lze přijímat pouze ČT1,2,24,Sport,Znova,Prima+ARD+cosi.

A pak hlavně využívám kabelovku pro připojení k internetu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist