Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CASEA Cepheus
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2006 18:19:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:


mrazík písomná forma často nevyjadruje náladu. Nie som nepriateľský typ a ospravedlňujem sa všetkým, ktorí ma tak pochopili. Téma odbočila len preto, že som komentoval nábytok pod horeuvedenou zostavou (nie nepriatelsky) a niekto mi na to povedal, že je to blbosť. Reagoval by si? Ja som reagoval Wink a nejako mi z toho vznikol elaborát Very Happy


Me to nepolozi, jen me ponekud prekvapuje, ze komentujes stolky a zvlaste po te co jsem vysvetlil, ze test jsem realizoval v kanclu, tzn v provizornich podminkach. Neslo o test co hraje lepe, ale zda-li prevodnik je prinosem a jak se projevi na zvuk, cehoz bylo mozne ( byt ne v perfektni kvalite ) dosahnout i v te kancelari. Vzhledem k tomu co jsme videl na nekterych fotkach Tve sestavy, bych si troufl tvrdit, ze umisteni Tvych komponentu doma neni o mnoho lepsi nez u me v kanclu. Nic proti tobe nemam, protoze te neznam. Tim bych rad toto tema uzavrel. Dik

Nepovazuju se za praveho hifistu, protoze me usi nejsou tak citlive a nejsem schopen do podrobna rozlisit nejjemnesi nuance zvuku a proto abych predesel dalsim pripadnym zbytecnym diskuzim znovu opakuji. Berte muj ,, test " Cephea s rezervou, jsem si vedom ze do kvalitniho recenzenta mam daleko. Chtel jsem jen vyjadrit sve pocity a svuj nazor. Nikomu nic nevnucuji a kazdemu radim necht si obrazek ( i ten zvukovy ) udela sam. Hifi se nekupuje ocima, ale usima.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So december 16, 2006 22:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš by mně zajímala užitná hodnota než jestli je drahý nebo levný.To si musí každý přebrat sám.Takže za ty prachy je to hodně špatné?

Podle mně takový TopDac co vlastním je velice slušný,ale půjdu ještě výš. Chtěl bych Audiomat Tango nebo Tempo.Ten C.E.C DX51 je problém sehnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 08:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Ten C.E.C DX51 je problém sehnat.

Jaktó? Však jsem Ti psal na Lopuchu do pošty. Problém bych v tom neviděl. BTW, já si udělal včera taky předvánoční radost, takže pod stromečkem bude nová mašinka ... Very Happy

Ajo ... koukám že byla aukce stažená, tak to je škoda.


Naposledy upravil Hlava dňa Ne december 17, 2006 10:12:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 09:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Pasul

Pokud jsem dobře sledoval inzerci na Lopuchu, tak tam právě Audiomat Tango někdo prodával, protože teď má Cephea! Ale už je to tak půl roku nebo rok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 10:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Pasul"]Spíš by mně zajímala užitná hodnota než jestli je drahý nebo levný.To si musí každý přebrat sám.Takže za ty prachy je to hodně špatné?

quote]

To bych rozhodne netvrdil. Je to dle meho vyborny pristroj. Cena je relativni, je to spise otazkou vhodnosti pripojeni ke zbytku retezce a prinosu do sestavy. Ja bych to prirovnal k autum. Bude-li mit nekdo Fabii HTP 40kW, potom takovyto vuz vybavit 17" kolama neni prilis smyslne, nebot prinos techto kol nebude adekvatni investici. U Superba TDi 103 kW je to jina.
Budu-li mit CD prehravac za cca 30 tis. potom je to otazkou subjektivnich vjemu a preferenci - libi/nelibi. Budu-li mit CDcko za 8 az 10 tis, potom prinos Cephea je zcela bez diskuze. Tot muj nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 13:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrazík-

Nějakou dobu se tomuhle věnuju a vím jak to je.Dokuď ten krám nebudu mít doma ,tak je to jen tlachání ,ale znám zvuk toho Sony velice dobře.Proto se ptám.

Zkusil jsem toho dost a pod určitou cenovou hranici ani nelezu.Nemá to cenu.Přesvědčen už několikrát.Problém je dostupnost těhle strojů.C.E.C,Audiomat,Wadia-nemožnost vyzkoušení.Tedy nákup,HMM nic moc-prodej-ztráta-další pokus...

Poslední příklad phono amplifier.Chtěl jsem "prý" TOP od Pro-Ject tube box SE.Totální katastrofa.Radši to nebudu rozvíjet.Takže jedu provizorně a chci ten Klimo z Belgické nebo thorens z hifistore.Vše kolem 35K.Níž to nemá cenu...
Samozřejmě pro mně.Ostatní jsou třeba spokojeni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 20:43:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul
Poslední příklad phono amplifier.Chtěl jsem "prý" TOP od Pro-Ject tube box SE.Totální katastrofa.Radši to nebudu rozvíjet.Takže jedu provizorně a chci ten Klimo z Belgické nebo thorens z hifistore.Vše kolem 35K.Níž to nemá cenu...
Vyskúšaj si P1SE (ak máš možnosť..), ten phono vstup tam je fakt slušný (prepreamp, 2xpasívna korekcia, servo, subsonic, nastaviteľná impedancia a kapacita, MM/MC..). Pochválil to aj eficak, to už je čo povedať Wink,aj recenzenti .A je to za cca13K aj s preampom..
clock-zajtra mailom, nestíham..
P.S pre Trotona- v rámci "miernej reklamy" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 23:16:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV-Vyzkouším.Není problém.Teda jestli je v Ostravě ještě to zastoupení.

Clock-Budu čekat.Ještě bych radu ohledně OZ na pozici I/V.Výstup mám Borbely All fet super bufer.Tu první verzi.DC pěkně jezdí nahoru a dolů jak na houpačce.Chci tam dodělat servo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2007 14:20:18    Predmet: mrazík Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu co jsme videl na nekterych fotkach Tve sestavy, bych si troufl tvrdit, ze umisteni Tvych komponentu doma neni o mnoho lepsi nez u me v kanclu.
To je svetá pravda Very Happy rekonštruujem dom, tak to podla toho aj vyzerá. Z mojej strany to nebola kritika, skôr také poukázanie na to, čo by pomohlo. Ale nepochybujem o tom, že to vieš aj sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrazik
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 394
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2007 14:50:33    Predmet: Re: mrazík Odpovedať s citátom

Acon napísal:
Vzhledem k tomu co jsme videl na nekterych fotkach Tve sestavy, bych si troufl tvrdit, ze umisteni Tvych komponentu doma neni o mnoho lepsi nez u me v kanclu.
To je svetá pravda Very Happy rekonštruujem dom, tak to podla toho aj vyzerá. Z mojej strany to nebola kritika, skôr také poukázanie na to, čo by pomohlo. Ale nepochybujem o tom, že to vieš aj sám.


Vitej z5. Chvilku jsem te tu nevidel. Ja se budu stehovat do noveho bydleni a mam v planu si poridit adekvatnejsi ulozeni pro sve hracky. Nicmene budu muset sfazovat sve pozadavky s tim co mi ma draha umozni. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2007 15:53:02    Predmet: mrazik Odpovedať s citátom

no,nakukol som, teraz práve trucujem na hifi-minibb Very Happy
Inak, so stojanmi mám aké také skúsenosti, len neviem posúdiť od akej cenovej hladiny komponentov to je už počuť, keďže ja som to počúval na zostave za x 100tis (žial, nie mojej) Resp CD za cca 400 a zodpovedajúci reťazec. Standaudio je celkom OK. O poznanie lepšie dopadol stojan od nejakého poliaka (projektant nejakých turbín, kde je nutné potlačiť akékoľvek vibrácie). Po tom stojane sme búchali kladivom a ak si mal ruku položenú na vedlajšej nohe, tak si necítil absolútne nič. Samozrejme gramofón ani netušil, že po ňom niekto búcha. Zvuk CD tak isto o poznanie lepšie čo sa týka lokalizácie nástrojov. Ale cena je nad moje súčastné sily. Takmer raz taká ako Standaudio. Ale toto je mimo tému, nechcem to tu miešať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 18:36:34    Predmet: Re: mrazik Odpovedať s citátom

Acon napísal:
O poznanie lepšie dopadol stojan od nejakého poliaka (projektant nejakých turbín, kde je nutné potlačiť akékoľvek vibrácie). Po tom stojane sme búchali kladivom a ak si mal ruku položenú na vedlajšej nohe, tak si necítil absolútne nič. Samozrejme gramofón ani netušil, že po ňom niekto búcha. Zvuk CD tak isto o poznanie lepšie čo sa týka lokalizácie nástrojov.


To si děláš srandu, že? A jaký vliv na DAC Cepheus by měl ten Tvůj zázračný stojan?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 18:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon asi opravdu myslí stojany pro gramce nebo pro zesíky s mikrofonickými lampami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 20:33:06    Predmet: Kuba Odpovedať s citátom

Ako som povedal, hovorím o stojane pod gramo a CD. S CASEA Cepheus to nemá nič spoločne a preto som povedal, že sa tu o tom nechcem rozširovať. Ale keď máš chuť, rypni si ešte Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 20:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon - tým CD máš na mysli compact disc?
Trváš na tom, že sa Ti zlepší lokus hudobných nástrojov z CDP?
To sa Ti potom zlepší aj kvalita obrazu po výmene obrusu pod TVP nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 21:07:18    Predmet: skippi Odpovedať s citátom

ak s tým nemáš skúsenosť, kašli na to. A ak to nepočuješ, máš výhodu, ušetríš Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 15:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pan Vrána si právě přišel do naší firmy něco opraviti.Takže pokud někomu uškodil nebo někoho hanobil ať sem dá vědět.Pěkně se mu kouknu na ty jeho věcičky a řádně mu to vyléčím!!!Případně za malou úplatu špatně naladím.Patřičná finanční újma je zaručena.

Dělám si prdel.Musím s ním hodit řeč.Hlavně mně zajímá jeho 75 ohmový konektor a patřičný vliv na zvuk.Doufám že to bude něco jako vířivé proudy a pod.A ty referenční země mě také zajímají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2007 19:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffeeho a Tikonovu mini prestrelku som po ich dohode zmazal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 15:08:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela pozitivní výsledek testu,co říkáte?
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0705/cepheus.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 15:17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PĚKNÝÝÝ ale vůbec tomu nerozumím...To mi připomíná jedinou recenzi na Totem Wind v řečtině Sad
Jestli tomu někdo rozumí,tak ať udělá česky výtah... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 15:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
PĚKNÝÝÝ ale vůbec tomu nerozumím...To mi připomíná jedinou recenzi na Totem Wind v řečtině Sad
Jestli tomu někdo rozumí,tak ať udělá česky výtah... Rolling Eyes


Ano,udělám,jen co bude více času.Anglicky by to mělo vyjít snad už zítra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2007 15:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zdeno1
Hifista


Založený: 01 november 2006
Príspevky: 152
Bydlisko: český těšín

PríspevokZaslal: Ut máj 22, 2007 07:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly/09_05_2007/cepheus.html
anglicky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 23, 2007 06:06:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Doufám, že se třeba do Cephea dodělají přepínatelné vstupy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sunes
Hifista


Založený: 27 február 2007
Príspevky: 144
Bydlisko: Bolo Pobrezie ... teraz Harman Kardon

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2007 21:15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento tyzden som pocuval Cepheus spolu s Vanity modul.
Skutocne kvalitny konstrukcny zaklad mal za vysledok detailny pluralny zvuk ktory sa tazko hlada aj u niekolko nasobok drahsich zariadeni.
Pocul som velmi vela detialov , viac priestoru , vzdusnost nastrojov pri velmi zlozitej hudbe.
Skutocne doporucujem kazdemu kto chce vycitit kazdy ton hudby.
Nechcem nikomu robit reklamu , nie som " marketing " ale vdaka za pristup fy. CASEA. Keby vsetci mali taky pristup k zakaznikovi ako oni. Vsetka cest !
Doporucujem tento vyborny DAC. Este raz opakujem nie som ziadny marketingovy "shit" Laughing , ale len pocuvam .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 11:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Polákům se Cepheus evidentně líbí. výrobky roku 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 16:27:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno, zitra mi Cepheus ve verzi Emotion prijde, tak jsem zvedav, doufam ve velkou spokojenost Smile Bohuzel jeste chvili nebude mit dobreho partnera ve zdroji zvuku, moje X505ES je jeste na tuningu u p.Vrany, chvilku to jeste potrva Smile
Pokud se na to budu citit, dam vedet, jak to moje hluche usi slysely Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2007 15:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na stránkách se objevila verze Cephea s novým čelním panelem. Možná byl ten minulý lepší, ale zase tam nebyl název firmy Casea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ne december 23, 2007 13:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba - uz jsi videl na vlastni oci? Smile Ten novej panel je nadhernej, provedeni je 100%. To same nove provedeni zadni casti, je to fakt super udelane. Cekani na vyrobce elox. panelu se rozhodne vyplatilo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peer
Hifi obsluha


Založený: 30 január 2007
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 11:07:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom jsem tady zkopíroval můj text...

Včera večer jsme porovnávali DAC Cepheus proti mému Benchmarku DAC 1.
Byl jsem zvědavý a trochu nervózní jak test dopadne.

Porovnání proběhlo na mé aparatuře: CD Vincent S3 - digitální kabel Neotech
Cinch - BNC - DAC - kabely XLR Oyaide - zesilovač Vincent SV 238 repro kabely Audioquest Gibraltar - SF Cremona Auditor.

Vzhledově mě zaujala váha a rozměr soupeře. Bechmark je podstatně menší a lehčí. A mě se i líbí víc na první pohled. Nicméně je to o zvuku...

Výhoda Benchmarku je v tom, že je vybavený velmi kvalitním sluchátkovým výstupem pro dva páry sluchátek. Nastavení hlasitosti neobsahuje potenciometr ale jemný krokový přepínač.
K Benchmarku je dodáván velmi kvalitně zpracovaný mnohostránkový manuál a umožňuje mnoho nastavení uvnitř přístroje pomocí DIP SWITCH.

Mé osobní zážitky při prvním setkáním s Benchmarkem jsou popsané někde výš v mém vláknu... Vybral jsem si ho na základě testů na audiofilských internetových stránkách, kde byl vychválen a získal řadu ocenění... Samozřejmě jsem si ho napřed zapújčil k vyzkoušení protože
taky všechnému nevěřím... Už jsem ho nevrátil a jsem spokojený uživatel.

Po zahřátí všech přístrojů došlo na vlastní test. Trochu předběhnu, vyhrál Benchmark na celé čáře. Cepheus údajně byl ten typ, který hraje světleji...
Ostré výšky, špatné středy, zahuhlané basy. Chybí prostor. Po chvilce nás jeho přednes přestal bavit a vrátili jsme se k mé původní sestavě.

Můj kamarád mě dnes volal, že domluvil na porovnání druhý typ Cephea, který má teplejší projev.
Tak se bude konat druhé kolo duelu. První kolo vyhrál Benchmark KO nad soupeřem!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist