Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Další nové fórum : hifinázory.cz
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 12:15:54    Predmet: Další nové fórum : hifinázory.cz Odpovedať s citátom

Tak nám vzniklo další hififórum, viz www.hifinazory.cz/forum

Zakladatele znám, jejich důvody a motivaci do jisté míry chápu. Osobně jsem však přesvědčený, že cestou není zakládat další fóra, ale rozvíjet a kultivovat již existující a fungující. V současné době je "na trhu" spousta podobných projektů (namátkou : avmania, audiodrom, hifi-voice). Pokud má mít fórum nějakou úroveň, potřebuje i erudované mozky, navíc ochotné pomoci laikům. A množina takých odborníků (kazzatel, PMA, Renown, Velký Bobo, atd.) je v čs. prostoru hodně malá. Bez odborného zázemí se z nového projektu snadno stane příjemný, leč obsahově prázdný společenský klub.

Hodně lidí má výhrady k formě fungování Slovanetu a zde panujícím mravům. Pro mne je lepší občas dostat od laskavého Gurua na zadek, než se spokojeně rochnit v černém asfaltérském bahýnku. V zájmu udržení demokratických principů je třeba přežít i občasnou vulgaritu a nevraživost některých příspěvků.

Ale je to samozřejmě jen můj názor. Pipísovi, Rowingovi a spol. přeji (na rozdíl od Martinových hifinázorů) vše dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 12:29:04    Predmet: Re: Další nové fórum : hifinázory.cz Odpovedať s citátom

Krecek napísal:

Hodně lidí má výhrady k formě fungování Slovanetu a zde panujícím mravům.

No
To je furt dokola. Jaké výhrady? K jakým mravům?

Že někdo vleze do odborného vlákna a začne tam mlet nesmysly a schytá to, tak se snad taky nesmí divit, ne? Nemá kafrat odborníkům do něčeho, čemu nerozumí.

Ale v "neodbornotechnických" vláknech snad někdo někoho sprdává? Má někdo k někomu výhrady? Kam na ty bláboly furt všici chodíte?

Osobně jsem tedy nerad za vznik dalšího fóra. Jednak si myslím že je Slovanet skvěle fungující a rozvíjející, jednak každé další hifi fórum je imho na škodu věci. Co vůbec zakladatele k tomu vedlo? Byl snad vyhozen ze Slovanetu, je tu málo místa na jeho příspěvky, nebo co vlastně? Této mentalitě teda nerozumím ...
No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 12:39:48    Predmet: Re: Další nové fórum : hifinázory.cz Odpovedať s citátom

suhlasim, sam som pipisovi mail pisal, ze je to blbost zakladat dalsie forum, ale zjavne im nadsenie nechyba a tak si vytvorili vlastne....nuz zelam mnoho uspechov...


Hlava napísal:
Krecek napísal:

Hodně lidí má výhrady k formě fungování Slovanetu a zde panujícím mravům.

No
To je furt dokola. Jaké výhrady? K jakým mravům?

Že někdo vleze do odborného vlákna a začne tam mlet nesmysly a schytá to, tak se snad taky nesmí divit, ne? Nemá kafrat odborníkům do něčeho, čemu nerozumí.

Ale v "neodbornotechnických" vláknech snad někdo někoho sprdává? Má někdo k někomu výhrady? Kam na ty bláboly furt všici chodíte?

Osobně jsem tedy nerad za vznik dalšího fóra. Jednak si myslím že je Slovanet skvěle fungující a rozvíjející, jednak každé další hifi fórum je imho na škodu věci. Co vůbec zakladatele k tomu vedlo? Byl snad vyhozen ze Slovanetu, je tu málo místa na jeho příspěvky, nebo co vlastně? Této mentalitě teda nerozumím ...
No
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 12:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechal by som tomu volny spad. Ono sa to vyselektuje. Hovori sa, silnejsi prezije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček - Hlava má pravdu. Je to někdy divoké, než se člověk zorientuje. Ale pokud člověk nebude dělat chytrého tam, kde tomu nerozumí ( u mně měření), tak to tady funguje dobře. Podle mně je dobré, že jsou tady i odborníci, kteří zarazí bludy. A hlavně nedělat uraženého, když tě někdo pošle do pr... Buď má pravdu, nebo jej srovnají ti kteří tomu lépe rozumí. Bude dobře...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:28:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazev te diskuse je skoro stejny jako na f -sportu , jestli tomu dobre rozumim tak to vypada jako pomsta Question
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:30:13    Predmet: Re: Další nové fórum : hifinázory.cz Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
V současné době je "na trhu" spousta podobných projektů (namátkou : avmania, audiodrom, hifi-voice).


Jen bych rád poznamenal, že AVmania svým zaměřením směřuje trochu jinam. AVforum se rozhodně po odborné stránce nemůže rovnat tomuto, není to ani jeho záměrem a účelem. Spíše se snaží lidi všeobecně zasvětit, sdělit, že také existují jiné věci než sluchátka za 50 Kč a reprostoustava z Tesca za 500 Kč. Tohle je odborné, Hi-Fi fórum. Má mnohem specifičtější zaměření. Proto bych AVfórum s tímto rozhodně nesrovnával, nehledě na fakt, že tady se video moc neřeší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 14:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Prijde mi to take jako zbytecna aktivita.
Sam tam nebudu chodit, protoze na to nemam cas.

Jake duvody vedly Pipise a Rowinga k zalozeni noveho fora, nevim. Vzhledem dobre fungujicimu, zavedenemu a kvalitne obsazenemu slovanetu je to imho pouze rozredeni hifistu mezi vice for.
Mozna maji potrebu po ryze ceskem foru (s ohledem na ocekavanou vetsi atraktivitu pro lidi z CR???). Kdo vi.

Myslim, ze Hlavova reakce je prehnana. Kazdy z nas si muze zalozit svoje vlastni forum, nechapu proc by nemohl. Jednak je nerealne, ze by bylo pouze jedno kvalitni forum, a take nevidim duvod, proc tomu branit. Navic si myslim, ze tam budou odkazy na slovanet, coz bude dalsi reklama a moznost upozornit lidi z CR, ktere by pouze vysledky hledani na vyhledavacich nenasmerovaly na slovanet.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 15:21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky se pripojuju k nazoru, ze je to skoda. Uz tak vetsina z nas mela registrace jak v bananistanu, tak tady. Nevidim duvod, proc bych se tam mel znova predstavovat, uz jsem to udelal 2x, tady a u Martina. Nicmene, preju jim hodne stesti. Treba to prispeje k rozsireni hifi komunity, kdo vi. Takhle tezko soudit. Cas ukaze. Kluci si to chteji zkusit, budiz jim prano.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 16:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

HLAVA má pravdu.
Nakoukl jsem "k Martinovi"...jde to tam nekompromisně do kelu.
Tady je šance i pro lidi typu PETRMEL Wink , s dalším fórem to nevidím moc růžově,což ale neznamená, že bych Pipisovi nepřál úspěch.Když se budu chtít NĚCO ZAJÍMAVÉHO dozvědět,kouknu sem i tam.Zatím to tam rozjíždí Šostakovič Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 17:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Sostakovic ma este co robit. Vyrobkov je na svete mnoho mnoho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
suK
Hifista - pokročilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 259
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 20:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Sostakovic ma este co robit. Vyrobkov je na svete mnoho mnoho.


I já měl před rokem, dvěma potřebu NĚCO pro hifi udělat. Založil jsem web, plný elánu jsem tam narval, co se dalo, postupně už nebylo, co tam dávat, příliš mnoho nadšenců jsem s sebou nestrhl, elán vyčpěl, web umřel.

A to se jednalo o wikipedii, která měla doplnit místní fórum. Proto mi je též líto, že se elánem (kterého, zdá se, mají šostakovič a spol. zatím na rozdávání) plýtvá formou fóra, které zde velmi dobře funguje. Nechápu, proč zakládají témata, která stejným způsobem mohli založit zde, kde už je komunita početná. Bohužel nemám tolik času, abych sledoval další fórum...

Ale kdo ví, časem se třeba zde dočtu, že tam je něco ke čtení, tak si to přečtu.

Off topic ! Víte kolik je třeba v československých vodách diskuzních fór o akvaristice?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 21:22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A to tam pise 80s_Fan, ze chysta http://www.hifiaudio.cz. Boha jeho. To uz je prilis forumu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 13:17:02    Predmet: Re: Další nové fórum : hifinázory.cz Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Tak nám vzniklo další hififórum,...

Hodně lidí má výhrady k formě fungování Slovanetu a zde panujícím mravům. ....


Ja by som do toho mravy neťahal. Slovanet je viac o odbornosti k danej problematike, to sa mu nedá uprieť. No ja mám radšej také tie krčmové reči o hifi. Mne nejaké harmonické čojaviemčo a spätné väzby a jitter a ....... nič nehovoria. Ak by me sa bavili o povolených zaťaženiach, rázvoroch, previsoch,zastaviteľnosti, rozložení hmotnosti,PTO... ale to zasa vy neviete o čom točím. Tak mi nemajte za zlé, že neviem, čo je to harmonické skreslenie... Ja si nikdy nepostavím žiadni hifi projekt, ale denne staviam špeciály pre nákladnú dopravu. Myslím, že je to tak v poriadku. Napriek rôznym názorom, názory odborníkov nevynímajúc, na moju zostavu som sa doteraz presvedčil len o správnosti môjho rozhodnutia. Ak raz natrafím na lepšie, rád vymením. Mne ale neporadí odborník. Mne jedno aké to má namerané parametre, ja im nerozumiem. Rozumiem ale môjmu uchu.S odborníkmi si nemám čo povedať, ich slová sú pre mňa cudzie a nerozumiem im. Preto mi je bližšie fórum hifinázory. O mravoch to určite nie je. A takých ako ja, je...
Na debaty je potrebné aj odborné fórum aj nezávislá krčma. F-sport sa na začiatku tváril, že zvládne prostredie odbornej krčmy, no v závere to už nebola ani tá krčma. Teraz tu máme odborný seminár v podobe Slovanetu a Krčmu v podobe hifinázorov. Je na každom, kde sa zaradí.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 14:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidím důvod, proč by na Slovanetu nemohla být i "neodborná" témata, ostatně jsou tu už dávno. A pokud některý z odborníku uvede na pravou míru v nich občas obsažené kraviny - jenom dobře. Je to jen otázka frekvence a kultury toho okřikování.

Proti Hifinázorům.cz nic nemám. Časem ale vznikne klasická situace, kdy se stejná věc řeší na dvou fórech, což ubírá na kvalitě oběma diskuzím. A navíc sledovat pořádně víc webů prostě nestíhám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 14:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek: Neviem ci to skor nebude mat suvislost s nultym axiomom Velkeho Boba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 14:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak, navíc nechtějí, aby je někdo v asfaltérských diskusích občas usměrnil - mají totiž pocit křivdy jako děti, že jim někdo brání v okusování linolea... Wink Rolling Eyes

Jinak je to dobře, že sa konečně odjebali z "prostoru pro sdílení radosti...". Celé to bylo velmi poučné ze sociologického hlediska, koho máme mezi sebou, aneb "co člověk to názor...". V praxi na malém písečku bylo vidět to, co je charakteristické pro celou společnost. V tomto mikrokosmu se ukázalo jací jsme - už nějak rozumím tomu, proč jsme tu měli tak dlouho komunisty, kolaboranty s nacisty, chatičkáře za normalizace, lidi co chtějí mít "klid na práci ...".... Rolling Eyes

No nic...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 14:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Nevidím důvod, proč by na Slovanetu nemohla být i "neodborná" témata, ostatně jsou tu už dávno. A pokud některý z odborníku uvede na pravou míru v nich občas obsažené kraviny ...


Laik nepôjde do odborných tém, lebo aj tak nevie o čom to je. Laik kutil/elektrotechnik je už o inom. Ten sa má čo priučiť. Ale čomu sa priučím od VB,BV a pod. napr ja? Ničomu. Ja rád prídem na akcie typu BP, alebo grilovačka u kohokoľvek, niečo popočúvam, prípadne poviem aký to na mňa spravilo dojem. Ale riešiť frekvencie a pod. je mimo môjho záujmu a hlavne mojich vedomostí.
Na Slovanete ak sa aj objaví konzumný hifista, tak po pár príspevkoch končí, lebo jednoducho nevie reagovať. Myslím, že takmer všetky neodborné príspevky sa stratili v odbornom zotrení pod čiernu zem Very Happy

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 15:22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:
Krecek napísal:
Nevidím důvod, proč by na Slovanetu nemohla být i "neodborná" témata, ostatně jsou tu už dávno. A pokud některý z odborníku uvede na pravou míru v nich občas obsažené kraviny ...


Laik nepôjde do odborných tém, lebo aj tak nevie o čom to je. Laik kutil/elektrotechnik je už o inom. Ten sa má čo priučiť. Ale čomu sa priučím od VB,BV a pod. napr ja? Ničomu. Ja rád prídem na akcie typu BP, alebo grilovačka u kohokoľvek, niečo popočúvam, prípadne poviem aký to na mňa spravilo dojem. Ale riešiť frekvencie a pod. je mimo môjho záujmu a hlavne mojich vedomostí.
Na Slovanete ak sa aj objaví konzumný hifista, tak po pár príspevkoch končí, lebo jednoducho nevie reagovať. Myslím, že takmer všetky neodborné príspevky sa stratili v odbornom zotrení pod čiernu zem Very Happy


Jsem na slovanetu od začátku a nemám ten pocit. Označení konzumní hifista na mně přitom asi docela sedí. Odborná vlákna čtu a učím se z nich a protože nemám co napsat, nepíšu do nich. Psavé potřeby realizuju v neodborných vláknech. A pokud v nich plácnu odbornou blbost, jsem jen rád, že mi to nějaký odborník vytmaví. Aspoň nežiju dál v bludu. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 16:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal:

Jsem na slovanetu od začátku a nemám ten pocit. Označení konzumní hifista na mně přitom asi docela sedí. ... .... Aspoň nežiju dál v bludu. Thumbs up

To sa navzájom nevylučuje. Ja sa nepotrebujem učiť. Nie, že by som už všetko vedel, to v žiadnom prípade. Pre mňa podstatné info som nasával v časoch hladania zostavy. To mám za sebou. Teraz naberám inšpirácie na riešenie posluchovky. Uvidím, čo budem robiť, keď aj to budem mať za sebou Smile Hlavne v poslednej dobe sa objavilo pár nadšencov, ktorí už nenechávajú akustiku náhode a je z čoho čerpať.
Týmto všetkým som nepovedal, že Slovanet je pre mňa a mne podobných nezaujímavé prostredie. Tiež si prečítam veci, čo mi niečo dajú. No na pokec sa "zastavím" skôr inde.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 17:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

"Teraz naberám inšpirácie na riešenie posluchovky" - a na koho dáš při realizaci víc, na odborníka anebo na "kumpána z hospody"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 18:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
"Teraz naberám inšpirácie na riešenie posluchovky" - a na koho dáš při realizaci víc, na odborníka anebo na "kumpána z hospody"?

na odborníka. Preto ma inšpiruje návšteva tam, kde úpravy navrhol odborník. Ale nezaujíma ma spôsob akým dospel k návrhu. Nič mi to nehovorí. Ide mi skôr o to, aké meteriály kde boli použité. Čo viac a čo menej znesie moje oko. Lebo doteraz som videl odbornú úpravu estetickú aj neestetickú. Skrátka ide mi o praktickú stránku veci. Potom je tu aj miera zatlmenia. Či mi viac vyhovuje totálne zatlmenie, alebo nejaká miera dozvuku... Koľko ľudí okrem Teba a Cougha má odborne zatlmenú miestnosť. Coug navyše nemá rezonátory, čo u neho celkom chápem. Vlastne väčšina nemá rezonátory.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Viliam Balogh
Hifi obsluha


Založený: 03 júl 2008
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št júl 03, 2008 21:27:17    Predmet: zdravim Odpovedať s citátom

Takze na uvod by som Vas chcel vsetkych pozdravit a chcel by som sa s Vami podelit a nejake znalosti a nacerpat nieco nove.
Chodil som na fora ale kamos Hifista mi odporucil toto.
Ako som si tak cital tieto vase prispevky tak su tam dost zaujmave veci
a hlavne nie su to blbosti.
Mam rad hifi a zaoberam sa tym pomerne dost dlho.Vlastne opravujem vsetko mam na mysli spotrebnu elektroniku ale zacinal som hudbou a od toho sa odvijalo moje dalsie posobenie v elektro svete.
Co sa tyka mojho nazoru na hifi a vobec nejaku vernost zvuku pretoze hifi mam byt predovsetkym o vernosti tak je to stale este v tejto dobe myslim ze nemozne.Preco???? No jednoducho preto lebo mi hifisti sme detailisti
do slova a do pismena ja nehovorim ze niektore zostavy hovorim v radovo 800 000sk az neviem kolko milionou hraju zle ale strata tam vzdy bola je aj bude,len mi si musime vybrat co sa nam lubi a co lahodi nasmu uchu.
Zoberte si ze idete na koncert a sedite vo velkej sale v zadu vy uz nepocujete spevacku z jej hlasiviek ale z reproduktora a tam uz nastava strata.
Este si budeme musiet chvilku pockat na to aby sme nepoculi rozdiel.Aj ked niekedy nechceme pocut to co pocujeme.Nechcem nikoho urazit ale zamyslite sa nad tym len o com ludia rozpravaju stretavam sa s hifistami a rozpravaju mi ja mam take tranzistory on ma taky zosilnovac ja mam take reprosustavy je mu to hra lepsie a zas ten druhy sa hneva podla mojho nazoru ludske ucho nikto neoklame jedine mozme klamat sami seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ne júl 06, 2008 21:45:48    Predmet: Re: zdravim Odpovedať s citátom

Viliam Balogh napísal:

Co sa tyka mojho nazoru na hifi a vobec nejaku vernost zvuku pretoze hifi mam byt predovsetkym o vernosti tak je to stale este v tejto dobe myslim ze nemozne.Preco???? No jednoducho preto lebo mi hifisti sme detailisti
do slova a do pismena ja nehovorim ze niektore zostavy hovorim v radovo 800 000sk az neviem kolko milionou hraju zle ale strata tam vzdy bola je aj bude,len mi si musime vybrat co sa nam lubi a co lahodi nasmu uchu.


Viliam, Viliam Smile keby si čítal pozornejšie, vedel by si, že skutočný hifista vie, že reprodukcia je a bude vždy len reprodukcia. Wink

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne júl 06, 2008 22:41:46    Predmet: Odpovedať s citátom

problém tohoto fóra je pan Neomylný. ten, který nemá rád hifisty. pan Neomylný a jeho suita poskoků s mravy ještě horšími.
původně jsem myslel, že je jich tady víc, ale poslední dobou jsem se přesvědčil, že ač jsou někteří další odborníci poměrně ostří ve vyjádřeních, jsou féroví. to je dobrá kombinace.
ne tak Velký Bobo. je chytrý, vzdělaný, zkušený a ve svých reakcích často velmi vtipný. ale taky si myslí, že je asi polobůh.
už dva roky se donodenně potýkám s akustikou své poslechovky. dospěl jsem k jistým závěrům, podepřeným praktickými pozorováními. dnes už částečně podepřenými i teorií. jde o systém 4 plnorozsahových reproduktorů, který poměrně úspěšně řeší některé akustické problémy uzavřených prostorů. když jsem se tady o tom zmínil, začalo se ihned chlístat asfaltem. nikdo se nezeptal, jestli mám čím svá slova podepřít. když jsem uvedl jeden z mnoha odkazů, ticho po pěšině.
problém je, že lidé, kteří nejsou dostatečně splachovací jako já, sem nikdy se svými názory nevstoupí. uvědomují si, že jejich odbornost se týká jen úzkého výřezu reality, a hlavně se jim nechce do tohohle hierarchálního bahna s nálepkou hifi obsluha. a tak mi napíšou mail, ve kterém mi vyjádří sympatie, a poradí v té které konkrétní záležitosti, ale na mou pobídku, ať se vyjádří veřejně, reagují odmítavě. (namátkou člověk, který projektoval bezdozvukovou komoru jedné poměrně významné firmě, ale je jich víc...)
docela je chápu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 06, 2008 22:56:44    Predmet: Odpovedať s citátom

jak kukam tak to na hifinazoroch pomaly umiera ..

je to celkom zabavne sledovat - sem tam sa tu najde nejaky "jan z teleshoppingu" ktory sa viac ci menej slusnou formou snazi inzerovat jeho existenciu - tak namatkou cisto nahodne posuvanie tohoto threadu na viditelne miesto, obcas nejake to pripomenutie ze o comsi sa hovori aj vedla (to kopirovanie tem je fakt cool), nejake tie odkazy v signature a pod ..

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 00:35:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafte, ty seš cockot ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 02:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT napísal:

ne tak Velký Bobo. je chytrý, vzdělaný, zkušený a ve svých reakcích často velmi vtipný. ale taky si myslí, že je asi polobůh.


Rotfl Rotfl Rotfl

P.S. Problém kombinace čtyř plnorozsahových reproduktorů není v tom, že by neřešily vliv prostorové akustiky, nýbrž v tom, že plnorozsahové reproduktory v 99% případů z principu neřeší problém kvalitní reprodukce, ať si o tom výrobci a recenzenti píší co chtějí. Ostatně někde jinde tady na fóru jsem se už kladně vyjádřil ke koncepci čtyři menší basáky + výškáč (popř. ještě střeďák) - jen s výhradou vůči kvalitě u malých basáků zpravidla nevalné. Pokud máš zájem se tímto problémem vážně zabývat, rád si o tom s tebou poklábosím.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 11:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
jak kukam tak to na hifinazoroch pomaly umiera ..

je to celkom zabavne sledovat - sem tam sa tu najde nejaky "jan z teleshoppingu" ktory sa viac ci menej slusnou formou snazi inzerovat jeho existenciu - tak namatkou cisto nahodne posuvanie tohoto threadu na viditelne miesto, obcas nejake to pripomenutie ze o comsi sa hovori aj vedla (to kopirovanie tem je fakt cool), nejake tie odkazy v signature a pod ..

Wink


Které máš na mysli,ty od Napoleonka,nebo ty nové?
U těch nových se myslím mýlíš.A to topování,no koukni na posloupnost datumů,mně se to nezdá.Myslím,že ty nové splňují svůj účel,profilují se trošičku jinak,ale to není na škodu ba naopak a mají právo na život.Je nás tu dost,co chodí na obě fora bez problémů. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 11:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
Vážím si Tě, todle nemáš zapotřebí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist