Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hif staré více jako 10 + let.
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 14:25:29    Predmet: Hif staré více jako 10 + let. Odpovedať s citátom

Zajímá mě jaký mají názor hifisté „emociální“ (hlavní je u nich sluch) a „techničtí“ (hlavní je u nich měření ) na hifi věci jenž mají více jako 10.. let.
Mám na mysli věci ve špičkové (referenční) kvalitě té doby. Zesilovače - cd přehrávače a hlavně reproboxy. .
Jaký má vliv například únava závěsu u repro.. Nebo mnohé součástky tehdy nebyli známe atd jak toto moc dle Vás degraduje starší špičkové věci při pohledu dneška. Je jasné že nejde paušalizovat .... ale přece jde si udělat nějaký obrázek o názorech.
Beru to jen jako takové informační vlákno pro ty jenž by někdy chtěli koupit starší věci a nemají v tom úplně jasno na co si dat nejvíce pozor. (samo že mám na mysli sebe Very Happy Very Happy Very Happy ale je to pro všechny).

Kua v témě vlákna mě chybí písmenko jdu k očnímu Laughing Laughing Laughing

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 14:56:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen taková perlička Je tomu asi 3 týdny co jsem byl u jednoho člověka a ten měl nějaké starší reproboxy (údajně 30 let) ,tak jsem se zeptal jak mu to hraje ? A on že dobře a že je to asi rok co je renovoval. Já na to jo a jak ??? Odpověděl že je natřel celé černou barvou.. Frightened Thumbs up Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 17:22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež som za staré veci mám ich naozaj dosť dražil som všetko z eBay:

Zosik DUAL CV 1460 prave sa draží na Aukre
CD Denon DCD 1800
Minidisk Sony MDS JE520
Kazeťak Teac Z 5000
Teac V 700
Akai GXC 750D
Kotučák Teac X 10
Equalizer Technics SH 8055
Gramo Telefunken S 800 HiFi

K tomu bedne Marantz LS-17A sú to 4 pásmovky kupené u pána Brabca HIFI bazár v Poličke je to fakt bedňa s Dualkom to hrá neskutočne jedine čo som snimi urobil bolo že som poopravil basové repro čiernym tušom na jednej bol trošku poškabaný a vyblednutý stále sa neviem dopátrať či sa vôbec dovážali do EU lebo všetky prospekty čo mám ani v jednich som ich nenašiel.

A take raritky veže:

Kazeťák Technics 615
Tuner Technics ST 3300
Gramo Technics SL 3300
Zosik Technics SU 7300

Kazeťák Teac CX 210
Tuner Teac TX 500
Zosik Teac BX 500
CD Teac CD P 1800
Equalizer Teac EQA 10
Gramo Teac P 490
K tomu regálovky BS Acustik Swing nové.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
striga
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Sebedražie Prievidza

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 17:26:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Marantz LS 17A


Marantz LS-17A.JPG
 Description:
 Filesize:  52.92 KB
 Viewed:  939 Time(s)

Marantz LS-17A.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 19:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Striga omlouvám se ale asi jsem to nenapsal dost jasně nejsem příznivec ale ani odpůrce starších hifi věcí, to nemění ale nic na tom že to máš opravdu hezké Thumbs up + dikajs za tvůj příspěvek.
Já měl ale na mysli čistě pragmatický vysondovat v čem nejvíce klesá cena starších výrobků jak po praktické tak morální stránce. Very Happy

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:03:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Což takhle víno staré 10+ let Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

danku15, pokud budeš formulovat témata takovýmto zmateným způsobem, viz: "Já měl ale na mysli čistě pragmatický vysondovat v čem nejvíce klesá cena starších výrobků jak po praktické tak morální stránce.", anebo tím hloupým rozdělením na emocionální a technické hifisty, co jedni poslouchají a druzí měří, tak se nemůžeš dočkat ani odpovědi, ani diskuze o něčem ...

I kdybych to téma převedl do normální češtiny, tak je obecně neřešitelné, každá věc stárne (a z každého úhlu pohledu) jinak. Takže jinak "nadruhou".

Ani jednotlivé konkrétní zkušenosti konkrétních lidí s konkrétníma přístrojema od konkrétních prodávajících se nedají zobecnit. Dá se snad upozornit na některá úskalí a popsat nákupové techniky, jak zjistit o prodávané věci a prodejci aspoň něco užitečného.

Třebas u těch repráků a závěsů, jetli to vůbec jde, apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty Marantze jsou otřesný.


Můj názor na starý věci je ten, že se daj najít věci slušný za nevelký peníze. Životnost je u reprobeden občas až neuvěřitelná.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:38:41    Predmet: Odpovedať s citátom

10 ročná vec, či špička alebo nie, stárne..na starnutie má vplyv spôsob s akým sa s prístrojom zaobchádzalo a podmienky v akých pracoval. To je spolu také množstvo rôznych kombinácii , že odpoveď na otázku je len všeobecná a teda nie úplne všetko pokrývajúca. Je to len vec štatistiky.
Fakt je že za 10 rokov bude fungovať malé percento z toho čo sa vyrobilo v tomto roku (myslím tým hifitechniku) o ostatných veciach to asi bude platiť podobne Wink
Je jasné že dôvera v spoľahlivosť pochopiteľne klesá úmerne veku zariadenia, s morálkou výrobcu(ktorá takmer neexistuje) a podobnými prdmi to nič nemá..
Vyťahané remeničky, vyschlé kundy, studené spoje, povolené šróby, stvrdnuté závesy...Staroba nie je výsada, je to trest za veselú mladosť Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaut :Tak ještě jednou
1. stárnuti opotřebením vlivem provozu, vlivem okolí teplota vlhkost , (nikdo nikdy neví kde dané přístroje byli.+ únava materiálu.
2. stárnuti morální (v určité době nebyli určité technologie) při srovnání dvou výrobky např. vyrobenými různým zapojením, za použití různých součástek vychází zákonitě (já ´myslím možná špatně ) výrobek starší hůře i kdyby byl vyroben znovu ve stejný den (aby byla eliminován vliv času na jeho kvalitu) jako ten podle nových technologií. Jen tak pro upřesnění mám na mysli pouze tu nejvyšší kategorií.
Došlo mě ale že tady asi nemá moc lidi praktické zkušenosti. A když má tak už své názory na tyto věcí vystříleli v jiných vláknech . No ale to bylo dle mého pod emocemi .
Jestli je ještě něco nepochopitelného na mém dotazu tak už to lépe neumím vysvětlit a ser.. na to. Sad
Stephunk Záchrana konečně jasný pohled jednotlivce na danou otázku už jsem přemýšlel jestli nepíšu Polsky Very Happy

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšeš, ale ja som výrazne chápavý šimpanz Very Happy
Bohužiaľ sa to nedá zovšeobecniť, to by si sa musel pozrieť na nejaký pomaly 60 ročný rádioprijímač, jeden taký mám doma, ktorý po zapnutí proste hral ako nový 2roky dozadu tomu ešte tak bolo, dnes už nie, a pozrieť sa na nejaký poloprodukt, ktorého je plný hypermarket a modliť sa aby sa cieľ a čiastočne sen výrobcu splnil(nech sa to panebože do dvoch rokov nepokazí). Medzi týmito mašinami je také obrovské množstvo najkurióznejších prekvapení, či už k jednej alebo druhej strane naklonených, že sa to fakt nedá zrátať. Nič v zlom, pýtaš sa ale na elementárne, všeobecne známe veci tak neviem. Ale no ak už, tak už Cool


Naposledy upravil stephunk dňa So apríl 26, 2008 21:00:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 20:58:34    Predmet: Odpovedať s citátom

!Píšeš Laughing Laughing Laughing Já vím Laughing Laughing Laughing


Jasně ale je přece jen rozdíl porovnávat špičková hifi zařízení stará třeba něco přes 10 roků a běžnou komerci která se dává v hypermarketu jako pozornost když koupíš 10 rohlíků.
Na některé přístroje je záruka právě těch 10 let tak výrobce dle mého předpokládá že to musí vydržet více i ne v zrovna v laboratorních podmínkách.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 22:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

voda teče, slunko svítí, věci stárnou ... a co s tím?

P.S. člověče, ty máš "dar" vymýšlet nesmyslná témata ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 22:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No jestli to je nesmyslné téma pro tebe je mě vcelku šumafuk Very Happy ale pro mě má smysl.
Konkrétně u těch velkých špičkově provedených reproboxu vidím jejich krásu řemeslného provedení super dýhy nebo dokonce dřeva v perfektním laku. Je to prostě P A R Á D A
A myslím že „střeva“ těchto řemeslných skvostu jde vyměnit (určitě to nebude tak úplně jednoduché najit náhrady za ně ale myslím že by to v mnoha případech šlo) tak jsem jen uvažoval jak dlouho by mě ty původní například měniče ještě +- vydrželi to je vše.
Ono všichni nemají ve svém hledáčku jen „umakartové“ reproboxy, pro mě je velmi důležitý obal na měničích.
Jen tak bokem nemáš na půdě nějaké staré krámy po babičce rád tě jich zbavím .

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 01:57:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, takže ty budeš nakonec měnit střeva těch špičkových referenčních věcí, ty budeš túnit ... hmm, čím dál tím líp, ty seš teda přímo f-sport borec Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 11:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady tě zklamu nikde úplně nepíšu že já sám na to asi nemám nervy a čas .
Mám to jen v takové hypotetické rovině . Možná od toho nápadu ustoupím to se uvidí časem. No že jsi mě přirovnal k f-sport borec, tak mě jsi neurazil, ale spíše některé lidi na f sportu. A nebylo jich tam málo co měli fundované vědomosti daleko širší než ty v oblasti hifi alespoň dle tvých příspěvků tak usuzují.(měl by ses jim omluvit, protože jestli jsou tak ješitni jako ty tak to můžou nést velice nelibě že mě k nim přiřazuješ) .
Takže já to beru jako pochvalu. Dikajs

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 12:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeš nám daneku15 prozradit na jaké oborové (elektro) znalostní základně máš postavený svůj úmysl "měnit střeva" u věcí (zesilovače - cd přehrávače a hlavně reproboxy) ve špičkové (referenční) kvalitě té doby"? A z titulu jaké odbornosti ty konkrétně posuzuješ něčí fundovanost v hifi?

P.S. Používej cizí slova, jejichž význam je ti znám - máš problém s trivialitami jako objektivní vs subjektivní, takže termíny hypoteticky a fundovaně už sem ani neťukej ... anebo nám snad prozradíš svou hypotézu, na základě které budeš měnit něčí střeva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 13:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaute Ty umíš hezky podsunout něco co člověk ani nenapsal a ani ho to nenapadlo, myslím to o těch zesilovačích a cd že bych tam něco chtěl měnit, tak tam leda přívodní šňůru .

U těch reproboxu to jsem předpokládám vysvětlil náležitě již výše , Jestli ti to nestačilo tak je to tvá věc, Jen přidám to že některé měniče se vyrábí stejné nebo jen je na nich malá změna déle než těch 10 let takže ……atd
Děkují za upozornění o těch cizích slovech, ale mám pocit že význam těch slov co používám znám.
Fundovanost v jakémkoliv oboru posuzují podle toho že opravdový odborník laikovi poradí, když laik si nedá říci tak ho nechá svému osudu. Rádoby odborník bude stále otravovat svými radami a názory i když ho o ně nikdo nežádá jelikož si neuvěří, pravděpodobně sám nemá ve věcech jasno a utvrzování druhé strany ve svém názoru je vlastně utvrzování sebe sama o správnosti svého názoru.


-anebo nám snad prozradíš svou hypotézu - toto se mě líbí když někdo mluví za sebe a pak během debaty sám před sebou posílí svou argumentaci množným číslem. Takže pro „Vás“ pro všechny výměna „střev“ reproboxu by byla provedená na základě minimálně několika násobné konzultace (mám elektro.. vzdělání ale nedělám to) ale spíše fyzicky člověkem který vyrábí reproboxy, nebo bych to zadal jako zakázku. Firmě .
Když jsem založil toto vlákno tak jsem spojil několik věci do sebe tak to pro některé mohlo vyznít jako chaos.
No a to by bylo tak vše k tvým dotazům N další tvé dotazy už nebudu odpovídat a budeš se muset obejít bez mých informací na daný problém (co vlastně chci dělat) a sám jsi nějak poradit vyšpiclovat co se vlastně děje u mě v kuchyni..
PS
Stále s námi žiji lidí kteří mají starosti jako bývali členové uličního výboru KSČ ti také měli upřesňující otázky co tam děláte, MY to potřebujeme vědě NÁM to řekněte aha, tak to takhle nejde to nemůžete jelikož MY vám to nepovolíme atd .
Je až zarážející kolik toho komunismu zůstalo v NÁS. Starost že někdo si za své prachy zničí své věci je obdivuhodná.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 14:43:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za dětinský popis fungování uličních výborů KSČ ... je sice stejně "fundovaný" jako tvoje zdejší hypotetické cokoliv, ale leccos napoví o způsobech ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
durgo
Hifista - pokročilec


Založený: 23 január 2007
Príspevky: 250
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 14:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

K veci panstvo. Mal som rok asi 10r staré JBL Ti 5000 a spokojnosť. Nebál by som sa aj ďalších nákupov z bazáru, neviem čo tu stále riešite. Záleží od predchádzajúcich majiteľov ako sa o to starali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 18:18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Lepší koupit neormální bazarovou věc než novou sračku za stejný prachy.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 21:06:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 06:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

pdle mého názoru na položené otázky odpovídá praxe mnoha z nás, kteří doma "stárnoucí" a "staré" komponenty má.

Je můj příkad:
Téměř referenční zesík AKAIje, model AM-67 - 152 Eur
Téměř referenční tuner AKAIje, model AT-57 - 19 Eur
Velmi dobře hrající "malé" třípásmové mohutné regály Canton Fonum PC60 - 3500,-
kabeláž Supra - 180Kč
Optika - 300Kč
PC - v kanceláři služební
CELKEM: 8255,-

Zkuste za to někdo postavit za nové ceny něco, co by alespoň slušně chrčelo. Tohle hraje jako z praku. jen podobně vbavený a stejně hrající zesilovač by mě stál 25-30tis. minimálně. Servis bez problémů, staré analogové krámy se servisním manuálem opraví skoro každý udatný pájkař, součástek je všude k sehnání mraky. Moderní komponent s velkou deskou s povrchovým pájením, osazenou mnoha čipy, už neopraví nikdy nikdo.

Jediné, co by mohlo občas hovořit jako protiargument je vzhled u některých reprobeden.

Např. Luxman představil v posledním čísle HER zcela analogový (rozuměj poskládaný a pospájkovaný podle starého způsobu, žádné povrchové pájení celých desek a td.) integrovaný zesilovač asi za 100K. Jaké moderní technologie kromě miniaturizace přinesly do hifi komponent zásadní výsledky směrem ke zlepšení zvuku? Počítačové ekvalizace poslechové místnosti? Co ještě? Páč si nějak nevybavuji, co to ty moderní technologie v této branži vlastně jsou. Všechny součástky kromě čipů se pořád vyrábějí stejné, nebo rovnou stejně. Skříně jsou také pořád to samé. A vývoj nového přístroje - výzkum nových/jiných způsobů zapojení bych nedokázal definovat jako moderní technologii.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 13:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

No sú technologicky iné - sú vymyslené tak, aby ich poskladal automat a tým pádom sú lacnejšie. Výrobca predpokladá, že nebudeš riešiť drahú opravu, ale že si kúpiš ďalší prístroj. Žiaľ tam vedie vývoj a samozrejme také sú trendy konzumnej spoločnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 15:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym vekom to nebude az tak horuce.

K porovnaniu dobre posluzi IT sfera, kde je vyvoj velmi rychly. Napriek tomu k spusteniu vacsiny softveru dobre posluzi aj 5-7 rocny pocitac, ktory je moralne absolutne nevyhovujuci.

Zda sa, ze vyvoj v hifi nieje tak prierazny a aj koli udrzaniu predaja novych veci sa vyrobcovia snazia chytit cohokolvek, co by mohlo posobit technologicky priekopnicky, konzumentov zaujat a starsie vyrobky co najviac znepouzitelnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bedro
Hifi obsluha


Založený: 31 marec 2008
Príspevky: 43
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 18:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym plne suhlasim , podla hesla teraz novy este lepsi... a to je zle
_________________
Najhorsie je nieco ocakavat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 19:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ Takže různá nová "udělátka" například na potlačení jitteru no i když jitter to asi nebude úplně to pravé ořechové jelikož je na toto stále různý pohled ale na co není že? Nebo nový ntegrák například jak se hodně výrobců chlubí stylem u nás Burr brown to a to číslo JE TAM A JE TO POZNAT atd
Vlastně dle tebe nemají na konečný zvuk PODSTATNÝ vliv ?

Coques To přirovnaní o tom (spuštění mnoha programů určitě stačí i stará počítač) ve mně vyvolává posuzovat rychlost toho přístroje při práci v těchto programech no a podobnost u hifi se hned nabízí. Takže to nebude asi to správné přirovnání.Spiše mě připadá že svůj názor si vlastně sám neguješ ale možná to jen beru ze špatného "úhlu pohledu". Nevim.

No a do toho ještě firmy co se na čímkoliv kolem hifi přiživují viz některé věci jako "hifi" jistič, fix atd. Very Happy

Coffee Názor a info od tebe mě sedl jako díl do puzzle dikajs.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Černohorský
Hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: FOUS od Nymburka

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 21:33:50    Predmet: Vyschlá kunda Odpovedať s citátom

To STEPHUNK:
To je bomba! Moc se ti to povidlo. To musím hned říct starý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 06:36:40    Predmet: Odpovedať s citátom

danek15 napísal:
AlienCZ Takže různá nová "udělátka" například na potlačení jitteru no i když jitter to asi nebude úplně to pravé ořechové jelikož je na toto stále různý pohled ale na co není že? Nebo nový ntegrák například jak se hodně výrobců chlubí stylem u nás Burr brown to a to číslo JE TAM A JE TO POZNAT atd
Vlastně dle tebe nemají na konečný zvuk PODSTATNÝ vliv ?


Bohužel mi podsouváš něco, co jsem neřekl. Má, o tom není pochyb. Ale: Jinak udělaný obvod DAC čipu není moderní technologie. Alespoň já to tak vidím. Pořád je to jen jeden čip, kterej má uvnitř jinak poskládaný součástky. Za novou technologii lze považovat povrchové pájení součástek oproti mechanickému skládání do PCB a miniaturizace oněch obvodů. Za teoreticky novou technologii lze považovat digitální zesilovač oproti analogovému. Ale jiné poskládání a výběr součástek a kvalitní uspořádání a výběr podružných komponent nemůžu ani s největší benevolencí považovat za moderní technologii. Udělátka na potlačení jitteru jsou známá od doby, co byl vynalezen CD plajer, to byla nová technologie. Od té doby nic, s přimhouřením oka lze považovat ještě za novou technologii DVD, popř. hires formáty SACD, popř. DVD-A. Hifi slouží k tomu, aby byl reprodukován zvuk a tento jeho úkol se nemění. Ty krámy dělají pořád to samé, k ničemu jinému nejsou. Přerod kalkulačky k sálovým počítačům mi přijde jako úplně něco jiného. Tam ten proces prochází novými technologiemi skoro každý měsíc a všechny mají nějaký vliv na to základní, výkon a užitnost.

Nové moderní technologie, používané dnes u audiozaříení ve formě USB, BT, WiFi, LAN podle mě na zvuk žádný dopad nemají. jsou to věci, zvyšující komfort a služby.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 07:08:32    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:

Téměř referenční zesík AKAIje, model AM-67 - 152 Eur
Téměř referenční tuner AKAIje, model AT-57 - 19 Eur


To je vtip, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist