Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Když už tedy kabeláž.....tak teda něco o ní
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 14:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee

ano, aj ja som sa tak domnieval, ale nerozoberali sme to. ale dakujem pekne za taky kabel. Leda na zimu by bol dobry, topeni zdarma Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St marec 12, 2008 15:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám klasickou dvoulinku 2x4mm Jamo, nedávno jsem si půjčil Kimber Kable 4PR a byl jsem v šoku co to udělala hnědočerná šmodrchanice kablíku se zvukem.... Rolling Eyes Zvětšila se několika násobně dynamika, prostor, přibylo detailů, vše hrálo při stejné hlasitosti více nahlas. Akorát jsem nemohl přijít na chuť basům, objemově jich bylo méně ale na druhou stranu pevnější.....Myslím že s 8PR by bas nabral objem. Zajímalo by mě jak by to hrálo s 8TC, měl jste někdo možnost zkusit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St marec 12, 2008 20:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

..
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 09:35:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 15:55:24    Predmet: Odpovedať s citátom

poslyš coffee
pročpak ses tak nepěkně obořil na jeníka52? copak on může za to, že ty ten rozdíl prostě neslyšíš? nebo činíš, co činíš, z důvodů jiných?
právě jsem dokončil slepý test s asistentem. cílem bylo zjistit, jestli lze od sebe odlišit kabel pletený z 8 pramenů (2 x 2,08mm2, kimber kable 4pr, 1,5m) a zdvojenou kroucenou dvojlinku, zkroucenou a zapojenou do kříže (2 x 2 x 4mm2, 6m). poslouchal jsem vždy zhruba 10 min. sestřih z osmi mých oblíbených kousků...
jasně že to jde slyšet. a to jsem měl bedny jen tak pohozené. kdybych je na jednom z nich postavil do sterea, na druhém stereo hrát nebudou. na to vem jed. ne že by ty rozdíly byly nějak velké, ale jsou tam. chvíli jsem se rozkoukával, ale pak 100% úspěšnost. on totiž zesák na změny jdoucí tak rychle reaguje taky s lehkým zpožděním.
já chápu, že tě třeba sere, že lidi místo aby se zamysleli nad problémem a snžili se mu přijít na kloub, tak radši vezmou balík peněz a koupí nějaký nesmysl, kterým se opájejí, než zjistí, že to není to pravé ořechové, a tak vezmou balík peněz a ...
ale vem to tak: dobrou polovinu hifistů moc nezajímá, jak jim to hraje, zvykneš si na ledacos, hlavně že to dobře vypadá a reprezentuje, tři čtvrtiny si myslí, že stereo je, když postavíš bedny do trojúhelníku atd. co po nich chceš? psychoakustika je ludra, o tom žádná. ale je řešením zpochybňovat nepochybné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 18:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
pokud víš co to vůbec je, udělej si slepý ABX test s asistentem, aby si trochu vystřízlivěl z těchhle nesmyslů.


Je zvláštní,že většina posluchačů,kteří vymění dvoulinku nebo kroucenou čtyřku za KK4PR nebo 8PR,slyší a identifikují vždy téměř ty samé změny a posuny ve zvuku.Ty změny ve zvuku jsou totiž u tohoto Kimberu opravdu poměrně jasně zřetelné a definovatelné.Nepochybuji o tom,že tím karabáčem bylo dosaženo velmi příznivé RLCcharakteristiky tohoto káblíku,která se v konečném důsledku projeví na reprodukci oněmi slyšitelnými změnami(ztráta oné indukčností způsobené basové boule a huhňavosti). Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 18:50:56    Predmet: Odpovedať s citátom

korys napísal:

Je zvláštní,že většina posluchačů,kteří vymění dvoulinku nebo kroucenou čtyřku za KK4PR nebo 8PR,slyší a identifikují vždy téměř ty samé změny a posuny ve zvuku.


...obzvlášť keď pred tým o tom čítali a počuli...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 18:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

kimbera pr osminu som kupil pred asi 2 rokmi aby som sa sam presvedcil o pocutelnosti/nepocutelnosti rozdielov medzi kablami - predtym som mal tiez jamo

vysledok ?
minimalne, takmer ziadne rozdiely, na hranici pocutelnosti a psychoakustiky ..
nohavice a spodne pradlo ostali suche ..

ak chcete pocut naozaj rozdiel vyserte sa na kable a rieste akustiku - kupil som si od obifonu soundpixy - jeden 1,2x1,5 a jeden 1,2 x 0,75 ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 19:04:29    Predmet: Odpovedať s citátom

..
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 09:35:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 22:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
korys napísal:

Je zvláštní,že většina posluchačů,kteří vymění dvoulinku nebo kroucenou čtyřku za KK4PR nebo 8PR,slyší a identifikují vždy téměř ty samé změny a posuny ve zvuku.


...obzvlášť keď pred tým o tom čítali a počuli...


:shock:Chápu,rozumná míra skepse je nejlepší ochrana peněženky,ale o KK 4PR resp. 8PR není nutno,při jeho ceně,číst. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 01, 2008 23:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

to jenik52
mám rovněž dobrou zkušenost s KK.Asi bych to nepopisoval tak vzletně Smile ,ale přínos oproti kroucené čtyřce je neoddiskutovatelný.Káblíky s nízkou indukčností za pár korun. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 19:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

My hluchí máme šťastie. Ušetríme na chlast Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 01:58:18    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Rád by som tu teoreticky zdôvodnil svoje počínanie, ale keďže vládnem len základnými znalosťami, musel som dať len na subjektívne testy - slepé, alebo za vidu a vyskúšal som množstvo káblov - prepojovacích, reproduktorových aj sieťových a chca nechca som dospel k riešeniu, že čím kvalitnejšie sú prepájané komponenty, tým kvalitnejší a spravidla drahší kábel si vypýtajú - žiadne woodoo, jednoducho nutnosť a tvrdím, že hocičo sa hocičím nedá prepojiť, aj keď by som privítal aby to bolo možné, pretože len tak vyhadzovať do luftu prostriedky za niečo nepotrebné mi určite nevonia. Je príjemné mať nie len HiFi, ale aj občas mäso na tanieri....a zároveň sa aj ovládať, aby som nedal za každé ďalšie percento zlepšenia zvuku 20.000. To je vysoko individuálne a odsudzovať takéhoto prípadného fanatika len preto, že nám to už pripadá predražené tiež nie je na mieste.
Elektrické vlastnosti a konštrukčné riešenie kábla majú na zvuk vplyv a to, že sa v jednej zostave nemusí prejaviť a v druhej nie, nie je ilúzia, ale praktická skúsenosť s konkrétnym prepojením. Treba vyskúšať množstvo riešení a vybrať to najoptimálnejšie pre konkrétne posluchové chute s prepájanými komponentami konkrétnych vlastností.
Zároveň nesúhlasím, že nevhodná (nekvalitná) kabeláž sa dá kompenzovať špičkovou akustikou a naopak. Každý "krok" v stavbe zostavy - od zdroja až po akustiku - by mal byť čo najkvalitnejší a optimalizovaný, vtedy sa to prejaví a má to aj zmysel.
Je aj samozrejme realita, že všetky káble na svete nemôžme doma skúšať a že sa časom nájde aj iné - možno lacnejšie - ale nie lacné riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 07:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty jsi ideální zákazník - víš o tom hovno a rád experimentuješ, aniž by sis z toho vyvodil pro sebe nějaký poučení...jen tak dál, obchodník si mne ručičky... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 08:29:06    Predmet: Re: Kabeláž Odpovedať s citátom

palipol
citácia:
čím kvalitnejšie sú prepájané komponenty, tým kvalitnejší a spravidla drahší kábel si vypýtajú


Kable su pekny hifi fetis, ale nic sa nema prehanat.

jenik52
citácia:
Zvětšila se několika násobně dynamika, prostor, přibylo detailů, vše hrálo při stejné hlasitosti více nahlas.


Nebude pricinou toho porodu detailov a x nasobnym zvacsenim dynamiky prave ta o chlp vyssia hlasitost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 08:39:41    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

kazzatel

No mňa majú radi aspoň tí obchodníci - na rozdiel od Teba - žijem reálny život a našiel som cestu k svojej spokojnosti i keď len empiricky - to je moje poučenie. Aké ďalšie mám vyvodzovať ? Že to, s čím som spokojný, je vlastne ilúzia a statočne jej odolávať jej negáciou? Stavím sa, že si z môjho článku prečítal max. 3 slová a už si si na mne zmlsol.

Takže k veci a Tebe blízkym žargónom - určite bleskovo poradíš, čím ideálne prepojiť sračky Accuphase DP 500 a E-550. Ideálne ďalšou sračkou, ale to už tu bolo.Skúsme niečo iné.


Naposledy upravil palipol dňa So máj 03, 2008 08:56:24, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 08:51:02    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

Coques
Kable su pekny hifi fetis, ale nic sa nema prehanat.

Samozrejme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 09:01:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Fejzy nejsou žádný sračky, to říkáš ty, ode mě jsi to nikdy neslyšel....A ad kabely: rozdíly jsou slyšet, nicméně to je i o vkusu a ten má každej jinej. Kdysi, ještě za časů Audia, se dělal test kabelů a tak jsem udělal " kabel " typu " hmyzí šuk " ( dva cinče spojený asi dvěma cm vf koaxiálu Andrew ), což je teoreticky nejdokonalejší propojení....Typoval jsem předem, že se to nebude líbit a taky jo, skončilo to kdesi vzadu v pořadí - takže kabely jsou jasně pocitová záležitost a o nějaký věrnosti je zbytečný se i zmiňovat. Celá problematika ( a slyšitelnost rozdílů ) je uměle fokusována - rozdíly, způsobený kabely jsou zdaleka nejmíň výrazný, ale to je neverending story a já na to kašlu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 09:11:19    Predmet: Re: Kabeláž Odpovedať s citátom

Coques
Kable su pekny hifi fetis, ale nic sa nema prehanat.


...navyše sa možno jedná o novodobý falický symbol Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 09:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jsem z metru kimber repro- kable 4PR vytáhl 2x po tři žíly a napájel je na cinche přesně jako to má signální PBJ - jeden na střed, dva ven, spletl do copánku a připájel druhý cinch. no, není tak hezky barevný, ale hraje to s ním úplně stejně jako s PBJ.
můj závěr z toho všeho?
poznám rozdíl mezi koaxem, pleteným kabelem, dvojlinkou 2 x 4mm2 atd.
nepoznám rozdíl mezi dvojlinkou 2 x 4mm2 za 500,- a dvojlinkou 2 x 4mm2 za 50.000,-.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 09:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT

nepoznám rozdíl mezi dvojlinkou 2 x 4mm2 za 500,- a dvojlinkou 2 x 4mm2 za 50.000

Tak ty jsi špatný zákazník a z tebe si ruce mnout prodejci nebudou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 09:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel

vf koaxiálu Andrew ), což je teoreticky nejdokonalejší propojení

Vzhledem k k "ohebnosti" Andrewse,lze z tvé letité zkušenosti nabídnout "ohebnější" variantu kvalitativně přibližující se Andrewu?

Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 10:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělá se i varianta, která má uprostřed měděný lano...je o něco ohebnější, ale trubka je stejná - fyziku holt nevochčiješ... ledaže bys vyrobil kabel, ve kterým by byla rtuť nebo práškovej kov ( vzpomeň si na školního " peška " Cool ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 10:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jó Chodil Pešek okolo ....a bouchal. Rolling Eyes

Pochopil jsem,že ta varianta je opět Andrew,a zde (v ČR) "normálně " nesehnatelný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 12:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

stephunk napísal:
My hluchí máme šťastie. Ušetríme na chlast Laughing

Z toho,co bych na na pár metrech ušetřil,bych se ani neožral a naopak ocením,když mi L a C neukusuje z výšek Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 15:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Objevil jsem dobrý článeček na známém českém webu. Mrkněte na to:

Reprokabely - teorie


Já tedy nevím, čemu vlastně věřit, ale pokud v tom článku, který jsi sem vložil, nejsou lži, ale fakta, pak kabel vliv jednoznačně má, protože tam uvedené parametry a hodnoty má každý kabel jiné, takže k vlivu docházet logicky musí. Takže buď jsou kabely všechny parametricky a fizykálně stejné, resp. bez vlivu na přenášený analogový signál - kmitočet, nebo nejsou a slyšitelné rozdíly jsou relevantním faktem.
----------------

Nerozumím výrazu "ale v naprosté většině případů to není kabelem ale nesprávným zapojením" .... zapojení čeho? Že by místní i externí hifisté ani neuměli zapojit reproduktor? No možné to je. Nekonečná válka světonázorů, k čemu to vlastně je?

Svět musí být neskutečně hloupý, když odmítá opakovaně uznat tuny a tuny důkazů viz předložené články a to na rozdíl od většiny z nás umí dobře anglicky. To si zdejší čtenáři počtou Smile Ale možná že si jen kluci posílají odkazy jeden druhému Smile a že to není nic pro případné běžné čtenáře.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 16:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Fejzy nejsou žádný sračky, to říkáš ty, ode mě jsi to nikdy neslyšel....A ad kabely: rozdíly jsou slyšet, nicméně to je i o vkusu a ten má každej jinej. Kdysi, ještě za časů Audia, se dělal test kabelů a tak jsem udělal " kabel " typu " hmyzí šuk " ( dva cinče spojený asi dvěma cm vf koaxiálu Andrew ), což je teoreticky nejdokonalejší propojení....Typoval jsem předem, že se to nebude líbit a taky jo, skončilo to kdesi vzadu v pořadí - takže kabely jsou jasně pocitová záležitost a o nějaký věrnosti je zbytečný se i zmiňovat. Celá problematika ( a slyšitelnost rozdílů ) je uměle fokusována - rozdíly, způsobený kabely jsou zdaleka nejmíň výrazný, ale to je neverending story a já na to kašlu...


Že fejzy nie sú sračky - čítať po Tebe - je vskutku príjemné - zvolil som to ako príklad. Tak či onak si neporadil, čím optimálne prepojiť tieto dva konkrétne typy. Čítal som totiž o tom diskusiu na inom fóre - jeden to prepojil káblom XY, druhý YX a obidvaja boli spokojní. Zhodli sa však aj na tom, že ZX je pre obidvoch neprijateľný a to niečo už naznačuje.
Káble sú pocitová záležitosť a o vernosti môžme viesť nekonečné diskusie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 17:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Palipol

Tak či onak si neporadil, čím optimálne prepojiť tieto dva konkrétne typy

Jak to? vf koaxiálu Andrew ), což je teoreticky nejdokonalejší propojení

Tento koax P.D. mnoho let považuje za nej a bylo toho kolem něj (nejen)zde už diskuzí dost.Nedá se jen normálně koupit a je blbě ohebný.Proto jsem se ptal na adek.náhradu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 21:18:32    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

zdeněk 3

Nechcel som hmyzí šuk, ale metrový kábel, ktorý je možné prakticky používať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 22:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Trubkovej koax může být v libovolné délce.Praktické použití je již trochu horší,ale pokud máš ke komponentům přístup zezadu,tak to při troše štěstí jde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 22:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol

No dá rozum,že jsem myslel potřebnou délku,ale jen a právě doporučovaného Andrewse. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist