Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Když už tedy kabeláž.....tak teda něco o ní
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 22:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol

No dá rozum,že jsem myslel potřebnou délku,ale jen a právě doporučovaného Andrewse. Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 10:29:05    Predmet: Kabeláž Odpovedať s citátom

dhfool, zdeněk 3

Tak som to našiel - vf kábel na nf prepojenie - technicky možné, ale či technicky optimálne...konštrukcia toho kábla je zaujímavá v každom prípade.
Skúsil to niekto z Vás v nejakom konkrétnom prepojení? V minulosti som s 50 a 75ohm koaxiálmi tiež experimentoval, ale s nevalným výsledkom, úspechom bolo nadviazanie spojenia medzi komponentami za 20SKK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 10:50:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Smrskli jste debatu pouze na signálové propojení,ale neméně důležité je propojení s repro a tam jsou většinou i větší délky i větší vliv. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 10:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
technicky možné, ale či technicky optimálne...

Technicky nejsprávnější dostupné řešení.Zda i zvukově,to záleží na sestavě a tvých uších.Mě kdysi hrál nejlíp 5cm kousek kroucených zvonkáčů...bez stínění Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 10:57:21    Predmet: Odpovedať s citátom

korys
Špatně čteš.Na repro ten sám andrew heliax.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 11:41:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten samej Andrew, ale 1/4 ", je i nejlepší signálový propojení - ale blbě se shání...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2008 12:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to lze,tak to sorry Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 18:05:27    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Tak jsem pánové koupil Kimber Kable 8TC hezky do bi-wiringu 8černejch do vejšek na mínus, 8modrejch na plus a to samé do středobasu a téma repro kabel mám navždy vyřešeno!! Radám typu: ať si udělám ABX test s asistentem se jenom směju mistře Coffee!!! Laughing Já bych si spíš zašel na ušní a nechal si udělat vyšetření lékařem, aby si trochu vystřízlivěl z těchhle nesmyslů!! A nebo ti můžu poslat Jamo dvoulinku a hezky si s tim protáhni uši!! Oni u Kimbru asi maj jedny z nejdražších měřících mašinek na světě jen tak pro legraci, ale budiž.....Mě je to jedno! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 18:17:33    Predmet: Re: :-) Odpovedať s citátom

citácia:
Oni u Kimbru asi maj jedny z nejdražších měřících mašinek na světě jen tak pro legraci, ale budiž....

Asi preto tie káble toľko stoja Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 18:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolik jsi jich vyzkoušel předtím, Geriatrickej Jeníku ? Asi hovno, hrál jsi dosud na tu dvojlinku, co ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 18:37:55    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

stephunk: Asi proto tolik stojí a taky tak dobře hrajou!! Razz

kazzatel: Kimber Kable 4pr, 4tc, 8tc, KrautWire Reference HT, inakustik Black&White LS-1108, Oehlbach Silver Stream, Jamo postříbřený 2x2,5mm a mou bejvalou Jamo dvoulinku 2x4mm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 18:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tos toho moc nevyzkoušel...ale OK, třeba jseš přes ten geriatrickej koeficien stále začátečník... A čím to asi je, že jsou ty tefloňáci tak líbivý ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 19:21:54    Predmet: kazatel Odpovedať s citátom

No mě to celkem stačilo abych si udělal jasno jakej zvuk se mi bude líbit a kterej kabel mi sedne. Kimber sedl a jsem spokojenej-nikomu ho nevnucuju a neberu mu jeho názory na různý typy kabelů. Mě se líbí ten tobě zase onen! Zrovna třeba by se ti 8TC zamlouvat nemusel....Nebo spíš se ti nezamlouval, když jsi měl možnost vyskoušet nepřeberný množství reproduktorovej kabeláže.... Laughing Ale OK!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 19:35:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepřeberný to bych neřekl... ale zkoušel jsem toho dost za ty roky... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 19:57:27    Predmet: kazatel Odpovedať s citátom

Jooo a ještě něco nechápu proč píšeš že jsem geriatrickej? Soudíš podle 52 u jeníka? Razz Pokud ano tak tě musím ujistit že to neni moje stáří Exclamation Exclamation Exclamation
No a klidně se rozepiš s množstvím kabelů ať si kromě urážení taky něco počtu a vím jak jsi zkušenej, nebo spíš kolik jsi toho otestoval. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 20:15:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No...mě zajímá i pohled z druhý strany, takovej ten laickej, nadšenej a nekritickej ..a důvody tohohle nadšení... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 20:42:31    Predmet: Re: kazatel Odpovedať s citátom

jenik52 napísal:
Jooo a ještě něco nechápu proč píšeš že jsem geriatrickej? Soudíš podle 52 u jeníka? Razz Pokud ano tak tě musím ujistit že to neni moje stáří Exclamation Exclamation Exclamation
No a klidně se rozepiš s množstvím kabelů ať si kromě urážení taky něco počtu a vím jak jsi zkušenej, nebo spíš kolik jsi toho otestoval. Wink

Prave si dopisujes s Pavlem Dudkem , pokud nevis kdo to je , zkus se zajimat o hifi v Cechach v tomto a minulem stoleti . Az budes mit trochu prehled (nejenom o tom kdo je kdo ) pokracuj v dalsi diskusi ..

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Oni u Kimbru asi maj jedny z nejdražších měřících mašinek na světě jen tak pro legraci

...aby mohli naměřit správně metráž...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliax se mě špatně ohejbal, tak jsem dal kabel od míchačky a taky dobrý Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:19:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo by mě pomohl sehnat 10-12 m Andrewa pokud možno přeci jen raději
s pleteným jádrem kvůli ohýbání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Blbě se to neohejbá kvůli jádru, který je asi 3mm drát, ale protože je plášť měděnenej vlnovec. Ale s lankem v jádru je možná povolenej menší radius ohybu, i když nehomogenita impedance vás asi nezajímá, hlavně aby se to nepromáčkne na plášť Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam sice pěna, Vašku, ale velice tuhá, takže k promáčknutí za normálních okolností nemůže prakticky dojít...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jenik52
Hifi obsluha


Založený: 28 september 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 21:57:08    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Cibo děkuji za info!! Smile Samozřejmě že se o hifi v čechách zajímám a pojem Pavel Dudek je mě známej... Jinak asi nemá smysl se Pavla ptát na zkušenosti s kabelama.(když je takovej tajnůstkář) Já jsem ho ale ničím nenapadl a ani neurážel a to přez to že jsem nevěděl o koho jde. Bylo by mě milejší kdyby mi napsal svoje výhrady na firmu KIMBER a nebo na konkrétní výrobek a nenazýval mě že jsem geriatrickej. Je mi jasný že je hafo skvělejch firem co dělá dobrý kabely se kterejma jsem neměl tu čest, ale není to nic za co bych se styděl! Pavle napiš mi tvůj názor na Kimber 8TC, určitě budeš mít elektrotechnickou, tak když jsi psal že tě zajímá pohled i zjiný strany tak se o tom rozepiš,rád pokecám s člověkem z oboru Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 01:23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ napísal:
Nerozumím výrazu "ale v naprosté většině případů to není kabelem ale nesprávným zapojením" .... zapojení čeho? Že by místní i externí hifisté ani neuměli zapojit reproduktor? No možné to je. Nekonečná válka světonázorů, k čemu to vlastně je?

já to chápu - třeba jednou jsem chtěl takhle porovnávat dva signální kabely, tak dám do cdčka takové ty cinchové rozdvojky a ejhle: sykavky jako prase! když byl každý z nich zapojený pořádně a zvlášť, tak to ani jeden nedělal. nebo když připojíš reprokabely naprudko a on se ti roztřepí a třeba jedním prťavým blbým vlákýnkem se dotýká kostry zesáku nebo opačného pólu...
cinche, banánky, reprosvorky atd. - je mnoho míst, kde se to dá posrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 07:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Heliax se mě špatně ohejbal, tak jsem dal kabel od míchačky a taky dobrý Smile


Protože Danhard nenapsal jednu podstatnou věc a Slovanet čtou jistě i mladí začínající "hifisti",tak si dovolím jeho příspěvek trošku rozvést:
Ano,je věcí dávno známou,že kabel od míchačky opravdu funguje jako slušnej reproduktorovej kabel,Danhard se však zapomněl zmínit(anebo předpokládal,že to všichni vědí),že nestačí jen použít typ kabelu,kterým se připojují míchačky,nýbrž musí být použit kabel,kterým byla opravdu míchačka připojena a byla přes tento kabel napájena po dobu minimálně 100 hodin(některé prameny uvádějí 200 hodin) Cool Až po této době je kabel správně zahořen
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 08:05:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
nestačí jen použít typ kabelu,kterým se připojují míchačky,nýbrž musí být použit kabel,kterým byla opravdu míchačka připojena a byla přes tento kabel napájena po dobu minimálně 100 hodin(některé prameny uvádějí 200 hodin) Cool Až po této době je kabel správně zahořen

sakra, já to tušil. strejda zrovinka dostavěl barák. ten kabel od míchačky už nebude potřebovat. rychlá akce a mám vystaráno...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 08:12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to obecná bolest většiny přepínacích přípravků pro A-B testy. Zvýšení hladiny VF rušení (přípravek pro sig. kabely) po použití přípravku je většinou vyšší, než má ten nejhorší signálový kabel sám. Výsledek testu pak je "žádný rozdíl", zcela pochopitelně. U repro kabelů je to o něco snazší, ale i tam se musí provést přípravek pečlivě, s minimálními vloženými impedancemi, a i tam zvýšení VF rušení může ovlivňovat výsledky (zpětný vliv na zesilovače, závisí na konkrétním použitém typu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 08:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

no právě. když jsem zkoušel ten slepý test, tak jsem jednak neměl A - B výstup ze zesáku, jednak jsem si říkal, že poslouchat třeba 15 sekund a přepnout a poslouchat dalších 15 sekund nic neřeší. takže jsem zvolil 10-ti minutové pasáže, 10x za sebou. po každé z nich asistent měnil (nebo taky neměnil) kabely s vidlemi - já jsem byl z místnosti pryč. chvíli o trvalo, ale pak už jsem si našel a zapamatoval některé pasáže, kde byl rozdíl jasný. co mě ale zarazilo bylo, že ty rozdíly jsem vždycky vnímal až v druhé půlce té desetiminutovky - jako by se zesilovač nejdřív chvíli srovnával se změnami vlastností kabelu. jakoby se v něm srovnávaly nějaké náboje nebo co, technicky do toho vůbec nevidím. prostě mi přišlo, že vlastnosti kabelu se úplně neprojevily hned, ale až za několik minut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 08:48:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ale taky to může být čistě jenom náhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 09:14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnaly se leda tak náboje v tvý hlavě... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist