Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Síťová pračka a rozvod TN-C

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 15:19:11    Predmet: Síťová pračka a rozvod TN-C Odpovedať s citátom

Pokud bych si chtěl pořídit síťovou "pračku" do rozvodu TN-C,bude fungovat korektně?Pokud ne,bude stačit natáhnout sólo nový TN-S rozvod od hodin?Celej barák se mi předělávat nechce Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 16:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

nejlepsi "pracka" je UPS Powerware 9120 s dvojitou konverzi sinusovka bez ruseni jak z citanky
_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So máj 17, 2008 17:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nojo,ale fungovala by u mě doma tak jak má Question Toť otázka Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 11:35:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Eric Appla napísal:
nejlepsi "pracka" je UPS Powerware 9120 s dvojitou konverzi sinusovka bez ruseni jak z citanky


Těsně vedle. Dvojitá konverze se pro audio nehodí, protože síťových 230V na vstupu je transformováno na stejnosměrné napětí (nízké), tímto se nabíjí připojené akumulátory a bohužel spínaným invertorem se kontinuelně "vyrábí" 230V. Chceš-li vidět co je na výstupu, tak to ani nechtěj Laughing . Je to defacto širokospektrální zdroj rušení s výstupními filtry, aby to vůbec vyhovělo EMC.

Rozhodně lepší je tzv. Delta konverze. Více třeba zde: http://www.apcmedia.com/salestools/SADE-5TNM3Y_R5_CZ.pdf


Naposledy upravil Roman St dňa Ut máj 20, 2008 11:39:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 11:36:35    Predmet: Re: Síťová pračka a rozvod TN-C Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Pokud bych si chtěl pořídit síťovou "pračku" do rozvodu TN-C,bude fungovat korektně?Pokud ne,bude stačit natáhnout sólo nový TN-S rozvod od hodin?Celej barák se mi předělávat nechce Rolling Eyes


Pračka obecně, nebo nějaká konkrétní ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 12:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
K hodinám můžeš mít TN-C, za hodinama musíš jít na TN-S. Platí samozřejmě pro novou nebo rekonstruovanou instalaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 12:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Co já vím, tak žádný výrobce "praček" nepředepisuje v jaké soustavě má pracovat...Pardon, ISOTEC doporučuje samostatný zásuvkový okruh. Ale o proudové soustavě nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 16:58:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St
Pračka obecně,ještě jsem do toho nezabředl tak,abych měl vyhlédnuto něco konkrétního.I když Tomáš Hogen vyráběl pračku,ale ještě jsem ho nekontaktoval,takže nevím,jestli to ještě dělá.

Odowakar
Mám v celym baráku TN-C,do hodin to jde "ze sloupu" ...

Mih
Nooo,já bych řekl,že většina výrobců ani netuší,že existuje TN-C,tak s tím asi ani nepočítají...

Otázkou je,jestli pračka v takovém zapojení nebude víc rušit než "prát".Upozorňuji,že tomu ani za mák nerozumím,elektrika mi nikdy nic neříkala.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 17:49:48    Predmet: RomanSt Odpovedať s citátom

Romane Romane

Nez neco reknu tak si potrvdim ze neplacam hovadiny. Ja na vystup Powerware 9120 koukal a je to ukazkovy pripad toho jak by UPS mela vypadat. Zkresleni je kolem 1% a ruseni nula nula nic. Kontrolovano do 200MHz. Leze z toho sinus jak z citanky

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 19:56:38    Predmet: Re: RomanSt Odpovedať s citátom

Eric Appla napísal:
Romane Romane

Nez neco reknu tak si potrvdim ze neplacam hovadiny. Ja na vystup Powerware 9120 koukal a je to ukazkovy pripad toho jak by UPS mela vypadat. Zkresleni je kolem 1% a ruseni nula nula nic. Kontrolovano do 200MHz. Leze z toho sinus jak z citanky


Nu, tak sem dej obrázek spektra. A hlavně, čím to bylo při měření zatížené ? Ony ty invertory jsou potvory Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 20:12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

fotky z osciloskopu nemam uz je to nejakou chvili a zatizeny to bylo ustrednou Avaya Definity G3.

Porad se nemohlo prijit na to proc nam padala C-LAN karta a jeden z pozadavku Avayi byl zmerit kvalitu napajeni a uzemeni racku kde je ustredna umistena. Delalo se to dost dukladne a vim co jsem videl, prave na zaklade tehle vysledku se nakonec vybrala UPS Powerware protoze to co jsme namerili na vystupech UPS co nam dodalo treba APC bylo k zbliti

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 21:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No a ta UPSka neovlivňuje dynamiku ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist