Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stereo receiver alebo zosík + tuner?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 05:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne preto som sa pítal - aby som nevyhodil prašule za niečo nekvalitné. Aj keď nekvalitné je možno prisilné slovo, keďže ide o najvyšší model z ponuky renomovanej (podla niektorých už upadajúcej) značky, takže skôr menej kvalitné. Keďže to vyzerá tak že na normálnu mašinu (z hladiska konštrukcie) asi mať tak skoro nebudem (pokial nevyhrám v športke), tak asi ostanem zatrpknutý pri tom mojom starom recievriku až do rozpadnutia. Potom sa uvidí. Ono to v podstate nieje zas až taký prúser (teraz sa trochu utešujem) - ale keď som s tým vydržal takú dobu, tak sa to asi dá) - aj keď zrejme mnohý z tohoto fóra by asi zutekali. Inak neviem čo je to za čudný druh psychoakustiky - vždy keď ma pochytí akýsi amok ohladom výmeny niektorého komponentu, tak mám pocit že to v tých dňoch hrá celé akosi lepšie Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 09:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

NAY Elektrodom, Bratislava - Aupark

Daj si ho predviesť Smile
Hlavu hore!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 09:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či je práve v auparku najlepšie miesto na predvádzanie, Skôr by som asi išiel do NAYky pri Zlatých - svojho času tam mali taký uzavretú miestnosť - akúsi kváziposluchovku. Len som tam už roky nebol, tak neviem či to tam ešte funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 09:34:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len že ho tam majú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 09:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Pi máj 30, 2008 14:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifibazar.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 01, 2008 06:33:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé ceny - škoda že niečo také nieje aj Blave, aj keď aj tu sa občas dá niečo lacnejšie schrastiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 09:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak teraz vo mne zahlodla pochybnosť či neostať pri 5 kanále - v NAYke majú vo výpredaji AV reciever YAMAHA RX-V661 ( http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1734661 ). Po tejto mašinke som už dobrý rok pokukoval a teraz je o nejakých 7 tisíc lacnejšia.
To kino a priestorové SACD si predsa len občas pustím (aj keď minimálne).
Ale zase na druhú stranu - je to dosť komplikovaný stroj - milión všelijakých nastavení.... Asi sa mi začína žiadať niečo jednoduchšie - všetko dôležité vyvedené na nejakých piatich gombíkoch... Aspoň má človek nad čím špekulovať Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 09:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to na tebe , ale stereo zvuk neviem či s toho dostaneš kvalitný .
Tam platíš za dekódery a nie za zvuk Idea
Ak dekodery tak asi onkyo 605 (eisa 2007)
http://www.videoexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr605e-b
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 11:24:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz tu budem asi nakopaný do zadku, ale neviem čo všetci máte s tým že AVrecievry nehrajú. Ja už roky hrám na mojom starom (asi to bol druhý najlacnejší model za nejakých 13 000korún, tuším v roku 1999) a nejaká hudba z toho dodnes lezie (neporovnávam to samozrejme s nejkým highendom), tak predpokladám že z recievra ktorý je určite o triedu (ak nie o viac) vyššie - má technológiu Top art, Pure direkt, klibráciu podla mikrofónu a neviem čo ešte všetko, by mala tiež nejaká muzika liezť a to asi na trochu vyššej úrovni ako z toho starého.
Ale tento môj výlev neznamená, že neprejdem na stereo. Viď môj predchodzí príspevok Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 12:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve Švejkovi říká páter Lacina: Nic se nemá nepřehřebíčkovat, nepřenovokořenit...a u těch AV mršeb je to přesně tak - narveš-li do jedný bedny sto různejch funkcí, bude nakonec skoro každá z nich stát za vyliž...díky tomu, a to velice pravděpodobně, bude ta nová mršba horší než ta stará mršba... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 12:40:58    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: vo Švejkovy je ukrytých vela právd a múdrostí - mal by som si ho niekedy zopáknuť Laughing . A mne bolo čudné prečo mi nesedí zvuk istej novšej a drahšej zostavy (tiež AV reciever + obrovské bedne) ktorú mám tú česť poznať - už je mi to jasné - privela zbúchaných serepetičiek (toto nemyslím ironicky). Vlastne som nedávno zažil podobnú paralelu - na autosalóne som vliezol do viacerých (aj naozaj drahých a velkých) áut a málokto by uhádol, kde som sa najlepšie cítil - Dacia logan. Maximálne jednoduchý a hlavne priestranný interiér (som trochu väčších rozmerov - takže priestor som naozaj ocenil). Ale to som asi moc odbočil od témy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bedro
Hifi obsluha


Založený: 31 marec 2008
Príspevky: 43
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 12:44:20    Predmet: yamaha Odpovedať s citátom

ja mam RX-V659 a ako kino v ramci ceny super no ako stereo neodporucam. Moze to byt samozrejme aj mojou nesikovnostou resp. vecnou nespokojnostou ale skusam jak skusam a stereo nic moc skusim na to napojit este ine bedne (teraz mam jamo s606) uvidim co to spravi . Ako tu uz niekto niekde pisal je najpripustnejsi je rezim STRAIGHT .
_________________
Najhorsie je nieco ocakavat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 13:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedro: tvoj príspevok moje váhanie pomali preklápa na stereo stranu Smile .
Už len mať prašule.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bedro
Hifi obsluha


Založený: 31 marec 2008
Príspevky: 43
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 13:24:20    Predmet: Odpovedať s citátom

J : presne tak bol aj mysleny , ja sice vyskusam aj ine bedne na tom ale mam taky dojem ze to skonci pri postaveni cisteho sterea uplne samostatneho a v inej miestnosti. Ti skusenejsi sa teraz aspon dobre pobavia ze ,, Aha chlapci na to uz dochadzaju,, no co, vsetko ma svoj cas Wink
_________________
Najhorsie je nieco ocakavat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 14:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdiel medzi domácim kinom a stereo je znatelný!
Koľko krát počúvaš DK a kolko krát stereo napr.tuner?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 16:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedal by som že pomer stereo - DK (SACD) je odhadom 85:15 - takže celkom slušný debakel. A rádio počúvam dosť (Devín) - takže preferujem ten reciever, nech nemusím stále niečo zapínať, prepínať, vypínať. Samozrejme že keby som nevedel čo s peniazmi tak si kúpim všetko delené - bárs aj na každú stanicu jeden tuner Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jamo
Hifista


Založený: 18 apríl 2008
Príspevky: 201
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Po jún 02, 2008 18:45:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tuner bol príklad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 07:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohladom toho tunera musím naozaj vyzdvihnúť prevedenie tej RX-797 (aspoň vonkajšie, keďže vo vnútry to ževraj nieje žiadna sláva). Páči sa mi že sú vyvedené tlačítka priamej volby staníc na prednom paneli - to isté mám aj na starom recievry a som s tým riešením velmi spokojný. Čo som pozeral iné značky, nie je to u všetkých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 09:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte ma napadlo - vie niekto ako to bude s týmito prístrojmi po prechode na digitálne vysielanie? Bude ich treba vyhodiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 09:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

O zrušení analog. FM vysílání rozhlasu se neuvažuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 09:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ešte ma napadlo - vie niekto ako to bude s týmito prístrojmi po prechode na digitálne vysielanie? Bude ich treba vyhodiť?


Vyhodit ne, jen budeš muset dokoupit digitální přijímač a ten připojit k receiveru jako externí zdroj signálu. Bude se to tedy chovat jako samotný zesilovač a samotný tuner.

Ale jinak souhlas s Mihem, zrušení analogového rozhlasového vysílání je v nedohlednu. Už jsem tady psal (a rozpoutal vášnivou diskusi Wink), že přechod rozhlasu z analogu na digitál nikdo nechce a nikdo na něj netlačí, na rozdíl od TV vysílání. Proto bych se ho opravdu nebál. Teď pořízený analogový tuner bude ještě dlouhá léta dobře sloužit. Thumbs up A až ho něco nahradí, sotva to bude současný T-DAB, ale spíš internetová rádia z bezdrátového internetového připojení. .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 10:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ale pěkná blbost,že digitál.rozhlas nikdo nechce.Ten se prostě spustí a pak se lidem vnutí s x-výhodama.Very easy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 16:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez satelit bežia všetky u nás bežné rádiá digitálne a myslím, že v dobrej kvalite. But Hey- its Free!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 16:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
To je ale pěkná blbost,že digitál.rozhlas nikdo nechce.Ten se prostě spustí a pak se lidem vnutí s x-výhodama.Very easy


Stejnou genitální logikou se těším, až se nám tu spustí zpívající záchody s čokoládovou fontánou a levitujícími bidetními ptakoještěry a lidem se vnutí s x-výhodama. Very easy. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 16:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Genitální logika haha,to je nějakej Merkův newspeak?Tý logice se říká konzum a pohodlí..já to nevymyslel,tak to prostě na světě chodí.Bude lepší se s tím smířit.A už radši žádný svý prognózy nepiš,akorát se tu zas ztrapníš jak tenkrát v diskuzi na živě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 17:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
Genitální logika haha,to je nějakej Merkův newspeak?Tý logice se říká konzum a pohodlí..já to nevymyslel,tak to prostě na světě chodí.Bude lepší se s tím smířit.A už radši žádný svý prognózy nepiš,akorát se tu zas ztrapníš jak tenkrát v diskuzi na živě.


Haha, no samozřejmě, haha. Nejsem si vědom, že bych někdy diskutoval na živě. Není si toho vědom ani google. Ale samozřejmě to nevylučuju. Můžeš mi to osvěžit? Dík.

S tím konzumem a pohodlím sis docela fest naběhl, ale chápu, že některým lidem je těžké cokoliv vysvětlovat, když jim chybí vědomí souvislostí a aspoň špetka sebereflexe.

EDIT: Á propos, zpívající záchody s čokoládovou fontánou a levitujícími bidetními ptakoještěry nezapadají do požadavků konzumu a pohodlí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 17:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

oprava
ne živě ale technet
Merku,sorry jsi ale fakt typ k nakopnutí do prdele.
http://technet.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A070823_110042_sw_internet_vse&s=DISKUTOVAT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 17:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
oprava
ne živě ale technet
Merku,sorry jsi ale fakt typ k nakopnutí do prdele.
http://technet.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A070823_110042_sw_internet_vse&s=DISKUTOVAT


Aha. On je živě technet a já jsem kvůli tomu k nakopnutí do prdele. To se za chvíli dozvím, že jsi měl na mysli ne T-DAB, ale DSR a já jsem k nakopnutí do prdele, že jsem to nepochopil. Opravdu s některými atypy nemá smysl debatovat. Což platí i o té záplavě tupanů v diskusi na technetu, kteří doteď nepochopili ani úplně základní OBJEKTIVNÍ FAKTA. A za tohoto tristního stavu se snaží stavět konstrukce. Ty jim, milý nakopávači, můžeš jít hrdě v čele a klidně si u toho broukat, že jsi letadlo.

Nějaký konstruktivní příspěvek k debatě bys neměl? Třeba že bys napsal, v čem spočívalo ono "ztrapnění se" na oné diskusi? Ale to už bych chtěl moc, já vim. Pojď klidně do Bojiska a šij do mě argumenty. Moc se na to těším. Ale von skutek utek, co? Puke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 03, 2008 18:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Konstruktivne - nedavno jsem slysel/cet, ze Evropa ma rozhodne vypnout analogovy rozhlas, ale bude to nekdy v roce 2020 nebo tak nejak. Tady jsem to nasel: http://www.respekt.cz/rozhovory-detail.php?sel_id=91. Konkretni plan asi jeste neni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist