Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Focal JMlab cobalt 815 + komponenty

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 17:07:27    Predmet: Focal JMlab cobalt 815 + komponenty Odpovedať s citátom

mam k tomu stary zosik pioneer A701 a CD yamaha 396, kable VDH royal jade hybrid. Repro menit nechcem, kde su najvacsie rezervy podla Vas? co vymenit a hlavne cim? dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 18:08:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych vyměnil úplně všechno.Low endem se nezabývej-je to ztráta jak času tak peněz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 23:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som neni milionar! tie bedne som kupil za 18 000SK pred 3-4 rokmi a myslim ze maju naviac, hra to celkom dobre, len chcem vediet ako by sa z toho dalo dostat viac za primeramu cenu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 23:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych vyměnil CDP, zes. za něco od Harmana (HK 680, HK 970...) Na Cobalty 815 vzpomínám se slzou v oku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št jún 12, 2008 23:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

no jo to su oni Smile hmm a co stoji ten HK? a ma zmysel k tomu davat sub velodyne CHT-12R?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 06:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

CDP HD 970 + zes. HK 970 spolu celkem 20 000 CZK, s DAB tunerem TU 970 se prodává komplet za 28 000 CZK.

Subwoofer bych nekupoval. To je rozšířený nešvar, lidi si koupí slabý zesilovač bez basů a k tomu subwoofer. Vůbec si neuvědomují, že kdyby investovali do lepšího zesilovače, přehrávače a kabelů, získají basy daleko kvalitnější - hlubší, pevnější, rozlišenější. Samozřejmě to vše za předpokladu kvalitních reprosoustav a nahrávek. Cobalty 815 byly mimořádně povedené repro s přirozeným zvukem - zahrají přesně to, co se do nich pustí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 06:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty Van Den Huly jsou slabší v rozlišení. Zkuste si k tomu Harmanu pak někde půjčit Cardas Crosslink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 06:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm neviem ci ten zosik HK 970 bude o moc lepsi (podla ceny) ako ten stary pioneer, to nebol ziadny srot podla mna a navyse ma vykon 2x95W do 8ohm. Ale rad vyskusam cokolvek, nemam skusenosti, nemozem nic zavrhnut. Rozmyslal som aj nad NAD-om z druhej ruky ale vtedy ked mohol byt neboli money.

A subwoofer chcem kvoli tomu ze repro aj ked hraju podla mna skvele aj tak nedokazu zahrat pod 40-45Hz. a ten velodyne je podla mna solidny, len som chcel ze ci ma zmysel prave o nom rozmyslat.

Inak ak je rec o kabloch, tie co mam vysoko prevysuju kvalitu kablov pouzitych vnutri v bedni samotnych cobaltov 815 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 07:09:17    Predmet: Odpovedať s citátom

NAD C 372 je OK, nižší typy mě vysloveně zklamaly. Kamarád měl Pioneer PD 75 + C 73 + A 71 na Xavianech XN 270 a vůbec to nehrálo. Jsou výrobci a výrobci...

Kabely - zkuste to Wink


PS: Test od pana Zdeňka Dostála, Stereo & Video 11/2000:
http://www.focal-reproduktory.cz/test/focal-cobalt-815-stereo&video_11_00.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 15:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

a ake zmeny mam asi cakat? vymenou CD a zosil. za tie co mi radite, mozem cakat vylepsenie zvuku aspon o nejakych 20%? pytam sa lebo tu nie je predajca harman/kardon-u a nechcem zbytocne cestovat a dohadovat sa...

u nas v meste je jedina predajna hifi, high-end ale maju relativne iba drahe znacky, jedine ktore mozem uvazovat z ich ponuky je creek a primare, dalsie uz vobec nema zmysel uvazovat (ceny nad 100 000)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mafo22
Hifista


Založený: 16 jún 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: SR - BA

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2008 19:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

popozeraj forum, najdi si ludi co maju focaly pozri si ako maju z ladene systemi, pripadne sa s nimi dohodni a chod si to k nim vypocut, a potom hladaj nieco podobne z druhej ruky.,
kupovat nieco nove a este aj s neistym vysledkom, je cesta ku sklamaniu.,

to zlepsenie pri vymene bude a mozno vacsie ako si vies predstavit ale zavisi to na zladeni a samozrejme kvalite vymenenych komponentov.
vsetko je to o peniazoch.

_________________
pc - asus xonar ST, pre-amp Dispre II, sennheiser - HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist