Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Philips CD 960

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BE3
Hifi obsluha


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 21:47:24    Predmet: Philips CD 960 Odpovedať s citátom

Zdravim

Mate niekto skusenosti s tym CD playerom? Je to tusim z roku 88/89.
Cital som este v nejakom soc. casopise z 1989 ze je to "triumf techniky" Wink
ale to myslim v dobrom, som fanusik starsich masin Wink

Dik za komenty
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2008 22:15:30    Predmet: Re: Philips CD 960 Odpovedať s citátom

BE3 napísal:
Zdravim

Mate niekto skusenosti s tym CD playerom? Je to tusim z roku 88/89.
Cital som este v nejakom soc. casopise z 1989 ze je to "triumf techniky" Wink
ale to myslim v dobrom, som fanusik starsich masin Wink

Dik za komenty


Tyhle přehrávače měly D/A převodníky s váhovanými proudy, žádné
sigmadelty - "Podvodné převodníky".
To samé platí pro starý SOUND-BLASTERY - první typy na ISA.

... A někomu se prostě sigmadelta nelíbí.

xvlk

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrL
Nádejný hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2008 13:39:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to model z roku 1987, vyráběn v Japonsku (Marantz). Dali dohromady staré zásoby a sestavili jeden z nejlepších Philipsů. Je to druhý a poslední Philips, který obsahoval mechaniku CDM1 a převodník TDA1541. První byl CD304 Mk2. Oproti 304 nepoužívá SMD pasivní součástky. Jako transport je podle mě vhodnější 304: lepší šasi, lepší stínění mechaniky, nižší cena a srovnatelný (i když trochu jiný) zvuk. CD960 je vhodnější jako zdroj analogového signálu. Jako transport se daleko lépe ovládá díky modernějšímu servu. Skoky mezi skladbami jsou bleskové, je možné zvolit skladbu číslem. Šuplík se pohybuje nejrychleji, co jsem zatím viděl a přitom naprosto spolehlivě (všechno je kovové). Podobný byl Marantz CD94.

Zajímavé čtení je tady
http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Philips CD960/philips high end cd player CD-960.html

(srov. tamtéž CD304 Mk2, CD94 a Wadia WT3200)

Více fotek na
http://www.marantzphilips.nl/index.asp?strPage=Info&strBrand=Philips&strType=Philipscd960
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 10:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

BE3

za několik dnů by měl dorazit. dlouho jsem ho sháněl. dám vědět, co a jak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 12:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden z nejlepších Philipsů???

Co řada LHH?

LHH300
LHH500
LHH600
LHH700
LHH800
LHH900
dále dělené konstrukce
LHH1000
LHH2000
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 14:42:25    Predmet: Odpovedať s citátom

no, cd960 teprv dorazí a žádné LHH jsem neslyšel, ale když se podíváš třeba sem:
http://www.thevintageknob.org/THEVAULT/CD960/CD960.html
tak po LHH ani vidu, ani slechu.
proč?
nechce se mi věřit, že by tvůrci těch stránek neznali.

možná že proto, že LHH mají 1-bitové D/A převodníky, a to někteří (já tedy říkám 1-bity rozhodně ano a houšť) nemůžou zkousnout - mě tak napadlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: St jún 18, 2008 17:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

BE3
kdybys na Philips CD960 narazil za dobrou cenu (řekněme do 10t), velmi velmi bych o něm uvažoval. třeba takové Blood Sweat & Tears jsem nikdy z cdčka dobře hrát neslyšel. jedině z gramce...

... a z CD960 !!!

vynikající player.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 08:56:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj BE3i
chtěl bych upřesnit svou poněkud matoucí větu: kdybys na Philips CD960 narazil za dobrou cenu (řekněme do 10t), velmi velmi bych o něm uvažoval. správně je: kdybys na philips cd960 narazil, kup ho.

pokoušet se vysvětlit proč mi přijde marné. takže stručně:

zkus si zadat cd960 nebo dac960 do internetového prohlížeče a podívej se na odkazy, které získáš. zvláštní věc: nikdy, opakuji: nikdy, se nedočteš, že je to přehrávač, který svým zvukem vyhovuje tomu a tomu, nebo vůbec, že má zvuk takový a makový, nebo že je to špatný přehrávač. jen: high end. a naopak: o tom jak hraje ani slovo. jen: high end. a taky: je o něm zmínka na každém audiofóru, vintage stránkách, v každém žebříčku the best of digitálních zdrojů... není to zvláštní?

myslíš si, že cd-player a vlašský salát mají hodně společného?

kdysi jsem se jinde bavil o tom, že dvd sony dvp-ns36 za 2t nehraje o moc hůř než slavné sony cdp-x303es. byl jsem s těžko skrývaným úsměškem poučen, že ano, v podstatě ano, ale ten drtivý rozdíl že se ukáže teprve ve složitých pasážích...
určitě ses s takovým názorem setkal také. a další, podobný, zní: nové, moderní mašiny hrajou líp, než ty staré. nebo dokonce ti někdo může tvrdit, že na zdroji vlastně nezáleží. že rozdíly mezi plečkou za 2, nějakou zvukovkou za 10 a philipsem cd960 jsou minimální. víš, je to smutné, ale tihle lidi jsou vlastně nemocní. nemají ponětí, o čem mluví. ber je prosím se soucitem, ale v žádném případě vážně. buď to mají docela popletené, nebo prostě srovnávají plečku s lepší plečkou, ale nějakým nedopatřením říkají high end. relativně nepříliš zasažení tímhle zmatkem mají jen utkvělé vize, že marantz byl svého času prestižní odnož philipse, nebo že cd960 je smontována z nějakého odpadu či co... však víš, jak to je: to nejlepší zůstává doma, jen přebytky se rozdělí známým a sousedům.

skutečná špička hraje neustále, každou pikosekundu za pikosekundou, každý takt a každou notu nesrovnatelně lépe. nesrovnatelně znamená, že to poznáš i kdybys byl na šrot a ve skafandru. propast mezi high endem a lepšími plečkami je nepřéhlednutelná - pokud se díváš dolů. naopak to vypadá jako kousek. ale 100m pod vrcholem K2 si nemůžeš říct - sto metrů? běžně. levou zadní. tréningově... - jako bych tam byl... a vyrazit zpátky mezi plečky.

zhruba tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Pi jún 27, 2008 10:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

opravdu správně je: kdybys na philips cd960 narazil, kup ho. a kdyby nebyl na prodej, tak ho šlohni.
Shocked
Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
panacea
Hifi obsluha


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 08:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

přesně jak psal kuba4

Philips serie LHH byla to nejlepší co kdy vyrobil. Z části se jednalo o těžký high-end a zčásti o profesionální Cd do studií.

stačí se podívat na ebay za kolik se řady LHH draží...teď tam někdo nabízí set dvou LHH2000 s remote za 16.000,-USD! a i nižší sady jsou velice drahé. používaly se v nich nej součástky stejně jako v top marantzech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist