Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Použití sluchátek pro poslechové testy komponentů

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 19:58:10    Predmet: Použití sluchátek pro poslechové testy komponentů Odpovedať s citátom

Nejdřív se musím přiznat, že muziku raději poslouchám přes bedny a se sluchátky nemám moc zkušeností. Proto se chci zeptat:

Domníváte se, že je možné (vhodné) použít kvalitní sluchátka s kvalitním zesilovačem k testování komponentů (CD přehrávače, převodníky, předzesilovače) namísto poslechu přes bedny ?

Mělo by to některé výhody: Pokud porovnáváme komponenty v různém prostředí (akustika) a s různými reprobednami, je velmi obtížné (podle mě nemožné) posoudit, co je ovlivněno zdrojem signálu a co je dílem ostatních komponentů. Oproti tomu sluchátka se zesilovačem si můžeme vzít kamkoliv sebou a porovnávat vždy za stejných podmínek.

Druhé možné použití je při vývoji a zkoušení elektronických obvodů. Je obtížné stěhovat rozdělaný bastl, ze kterého čouhají dráty na všechny strany do obýváku a vyhánět rodinu od rozkoukaného filmu. Oproti tomu sluchátka mohou být stále v pohotovosti pro okamžité posouzení nejen měřením, ale i poslechem. Přitom se zpravidla nejedná o absolutní posouzení kvality, ale spíše o relativní porovnání dvou koncepcí, zda obvodová změna přinesla rozdíl ve zvuku, či nikoliv.

Proto by mě zajímalo, zda má někdo třeba takovou zkušenost, že rozdíl mezi komponenty, na bednách nepostřehnutelný, sluchátka odhalila, či tak něco. Obecně mám pocit, že sluchátka umožňují rozeznání jemnějších detailů, než poslech přes bedny ovlivněný akustikou, rušivým pozadím, difuzním polem a dalšími vlivy.

Za každý názor (i nesouhlasný) či postřeh předem děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So jún 28, 2008 20:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím říct ,že jedině na sluchátka jsem byl schopen říct přesně rozdíl mezi dvěma modely kabelů.Na reproduktorech to nebylo možné-něměl jsem tenkrát tak kvalitní aparát.Problém je ovšem prostor.Ještě nejsem asi naučený ,ale tohle mi při poslechu na sluchátka vadí.To jde zase jedině na repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 08:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Stax SR-007A (OmegaII) Electrostatic Earspeakers + Gilmore Solid-State Electrostatic Amp . Dokonalá kombinace která ukáže to co libovolně drahé repro nikdy nezvládne ... Smile (se všemi poplatky cca 5000$).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 10:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna vobec netraba taku drahu kombinaciu, aj sluchatka za 5-10 tis dokazu v detailoch porazit hocijake bedne, to je moj nazor akurat ze npri sluchatkach nie je citit akusticky tlak a clovek je obmedzeny pri pocuvani, podla mna hlavne nevyhody
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne február 01, 2009 20:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

to OPA

přijeď na Sluchátkový sraz a uslyšíš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist