Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Přídavný magnet reproduktoru
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 19:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ak realne mas chut s niecim pomoct bez nejakeho kysleho usmevu alebo podcenovania hocikoho kludne to urob.. ja sa nepovysujem nad nikoho a neurobil som to nikdy... trpezlivost je moja dobra vlastnost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 19:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

U feritových magnetů se dělá především transformace mag. indukce, která je u feritů cca 0,3T na indukci v mezere cca 1T. Záleži na materiálu těch nástavců, kdy půjdou do sycení. Takže nějaké posilování magnetu ma cenu jen do sycení těch nastavců.
S magnety s indukcí kolem 1T se umisťuje magnet přimo jako jádro (AlNiCo) a pólový nástavec je jako hrnec kolem magnetu. Pro kmitačku je pak jen kratký nástavec průměru magnetu a zavírací deska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 20:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

voxar:
1. Nemám nic proti Košicím a ani jsem nic takového neřekl ! Ani nemám problém s Madary. Jsem čech jak jsi uvedl a ti s maďary nemají problém. Neměl historicky kdy vzniknout. Zjevně si mne pleteš s někým jiným.
2. Zato mám docela hodně proti odsuzování repráků jen podle datasheetu pokud jsem s nimi ještě nedělal, nebo s příbuznými kusy. Bohužel info v datasheetu moc o reprákách nevypovídají. A to se mi zdálo z tvé reakce že značně ignoruješ.
3. Dále mám docela dost proti tomu že někdo vlítne do vlákna a prohlásí o celkově solidním repráku který je všeobecně uznávaný jako špica že stojí za figu ani o sobě moc neřekne ani kde ktěm závěrům přišel a ani že by měl nějaké podklady pro svá tvrzení. Tady to není kecárna o filozofii kde si lidi obhajují kdejaké kraviny s tím , že mají přece právo na svůj názor. Toto je trochu technický topik tak by to chtělo trochu nějaký argument.
4. proti hivinám zatím nic nemám - ještě jsem s nimi nepracoval. Nemám k tomu moc důvěru (opakovatelnost) ale číňan se snaží a zlepšuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 20:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

oki.. tak dame mier?.. tu HiVi davam teraz spolu s Scanspeakom 8545 ... podla datasheetu mi nesedi do mojej 6dB filozofie(myslim tie neo repro)... ine filozofie neodsudzujem ak splnia poziadavky.. mozno preto som trochu uletel s nazorom...

Naposledy upravil voxar dňa Ne jún 29, 2008 21:22:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 20:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kolik má ta hivina vyzařovací plochu?
obávám se, že to bude málo. Asi bych zvolil ten největší nebo druhej největší model.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
voxar
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 59
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 21:06:34    Predmet: Odpovedať s citátom

to je najvacsia... so 6db je pouzitelna od 2900-3100 Hz ... obe kusy su precizne sparovane takze to zvladli sikmooki ..je tam aj pdf.
http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&Partnumber=297-406
je tam aj neo rada tak som si dovolil porovnat a toto my vyslo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ne jún 29, 2008 21:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

spíš tenhle k sedmičce http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&Partnumber=297-413 ale kdo ví třeba i ten tvůj ale na 6db/oct. bych raději zapomněl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 15:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Víte někdo o názvu/kde sehnat materiál pólových nástavců (ne vagon, ale několik prstenců)? Jde samozřejmě o co největší permeabilitu.
Případně pokud byste měl někdo pólový nástavec tak 150mm v průměru, jeden 6mm tlustý a druhý může být silnější.
Konkrétně mi jde o tenhle reprák. Koupil sem k němu 160mm prstenec (původní magnet se vejde do jeho mezery) a pouze se zadním a ještě malým pólákem sem se dostal na 88,6dB/2,83 chci se dostat o fous přes 89dB/1W (což v tomto případě není 2,83V).
Já vím, magnet se bude muset montovat zevnitř ozvučnice.


Naposledy upravil check dňa Po september 01, 2008 17:25:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 16:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já myslím, že tohle je zrovna kandidát na neodymovou placku. Jinak by se musel rozebírat magnetický obvod, což bych velmi důrazně nedoporučoval.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 17:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle sem naměřil těch 88,6dB/2,83V.
Takhle chci aby to vypadalo.
Tou neodymovou plackou připláclou na zadek původního magnetu si nejsem úplně jistý, on to taky není levný špás. Zatím udělám pořádné póláky k tomu feritu a pak se uvidí. Pár obrázků z FEMMu by mě ale přesvědčilo.

Materiál nikdo nic? Mám to nechat vypálit z nějaké oceli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut september 02, 2008 08:28:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na pólové nástavce zapomeň - ten materiál se zpracovává kováním a lisováním a nedodává se v podobě konstrukčních polotovarů jako běžné oceli. Kromě toho, takhle složité uspořádání bude mít rozptyl jako kráva. Pokud se ti nechce investovat do neodymu, zkus dát dva ferity klasickým způsobem (místo jednoho). To už budeš tutově na nasycení a dál to nemá smysl honit.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2008 12:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sem si změřil zkreslení miláčka Peerlesse HDS 4" E a koukněte sami, je to včetně rozdílu přídavný magnet a bez. Taky sem zkoušel maximální hlasitosti, včetně tepelné komprese Smile. Ještě očekávám změnu k lepšímu až předělám tlumení, uchycení v přední desce (je tam strašně málo prostoru pro průchod vzduchu s tím větším magnetem) a ještě přijde pořádný horní pólový.
Repro nezapuštěné a vycentrované v desce takže chára je hrbatá.
původně
původně_zkress
s magnetem
s magnetem_zkres
s magnetem_stejna uroven
s magnetem_stejna uroven_zkres

5mp60n pro srovnání
5mp60n pro srovnání_zkres
Velmi vysoká hlasitost s verzí bez magnetu se nebylo možné dostat na hlasitost verze s magnetem kvůli tepelné kompresi, která byla slyšet jako zkreslení - magnet i phaseplug se ohříval ale hlasitost nikde!
Verze s magnetem snese ještě daleko větší zatížení.
monstrum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist