Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hlava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 17:25:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak Ti nerozumím nebo možná zkušeností měníš názor.

Před nedávnem si pěl ódy na Olomoucké třípásmovky, to bylo ono. A teď všude naznačuješ, že to asi tak ono nebylo, že zvuk byl oproti tomu nynějšímu malý, atd...

Neměl nakonec ten Martin pravdu, když říkal, že to u Tebe hraje pěkně, ale o plnohodnotném projevu nemůže být řeč?

Nerýpu, jen se ptám. Opravdu je mezi projevem Q a "nevím jak se jmenují", takový posun?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 18:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Olomoucké třípásmovky JSOU to ono, pokud vezmeš v úvahu cenu, neboli poměr co zaplatíš a co dostaneš. Za 36tis nevidím nikde lepší bednu, navíc takovou, kterou si může kde kdo postavit bez problémů do obýváku. Za tu cenu natrhne prdel všem pidi dvojpásmovkám široko daleko a znám i nemálo trojpásem, i dražších, které strčí do kapsy. Dokonalé řešení pro 99% populace, která se hifi alespoň trochu zabývá.
A nezmění na tom nic ani všeljaké to Martinovo plácání, neb jsem před tím Xaviany měl doma, takže myslím že umím srovnat pro a proti. To že je Martin slyšel jednou jedinkrát u mě, navíc v nezatlumené místnosti a z toho vyvozuje své závěry ještě neznamená, že ty bedny neumí hrát.

Co se týče Quadralů ... no, ehm. Kolik lidí si může dovolit postavit do obýváku bedny 40x40x117cm? Obávám se že skoro nikdo, na to už musíš mít samostatnou poslechovku. Navíc přihlédneme-li k totomu, že to jsou už v podstatě bedny za nějakých 120tis, pak snad nepředpokládáš, že budky z Olomouce za 1/4 cenu s nima budou plně srovnatelné?
Je to dost velká bedna a zase hraje jinak, než (proti nim malé) Budky. Rozdíl mezi Quadralama a Budkama je asi takový jako mezi Budkama a dvoupásmovýma Xavianama (mimo jiné i proto mi přijdou velmi komické všechny ty Martinovy výkřiky o tom, že není rozdíl mezi velkou bednou a XN125+sub a že by to za plentou nikdo nepoznal; poznal, protože je to rozdíl jak 100 a 1). Velké bedny prostě zase hrají jinak.
Ale aby to nebylo jen samé chválení, zatím ještě u některých nahrávek hodně bojuju s duněním, což podle mě zatím způsobují rezonance s místností. Ale postupně zkoušíme různé zesilovače, umístění, takže uvidím. Tohle je třeba zatím důvod, proč jsem je hned nekoupil ...

PS: Kde jsem prosímtě naznačoval že Budky nejsou ono? To mi uniklo? Podle mě jsou to stále výborné bedny. Ale logicky existují i ještě lepší, thats all ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 18:28:16    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Díky za ujasnění, rozumím, akceptuju, respektuju. Mně se taky v devadesátých letech líbily, ale na střední si nic podobného nekoupíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miles
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 19:00:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Jasné, není problém se stavit. Ty ostatní co jsi napsal znám jen letmo, neslyšel jsem. Nicméně před koupí nového modelu CD playeru od Krella jsem byl varován ... pěkný KAV 280, který mne po zvukové stránce však velmi zklamal (zamlžený a nevzdušný zvuk s chabým prokreslením), takže by to chtělo předem poslechnout.
Po SACD netoužím, takže mě ten SACD standart nezaujal, mi se ten nový design Krellu ani nelíbí. Pravda TEACy jsou krásné, ale taky drahé a skoro nesehnatelné. Jo, ten KAV300cd má VRDS mechaniku TEAC.


Ahoj Hlavo.
Tohle mě docela zajímá, slyšel jsi 280tku na vlastní ušiska? Letos bych si chtěl dopřát konečně slušný CDplayer no a jelikož nejdu po SACD tak jsem začal pošilhávat po 280tce a nebo po DVD Showcase. Ale jestli ta 300CD hraje lepší....že by KRELL udělal kro zpátky?
Jinak žere 300CD vypalovaný placky?
Vim že TEAC s tim měl sem tam potíže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 19:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nee, 280ku jsem neslyšel. Jinak ta 300ka žere pálenky bez potíží, s jedinou nebyl problém. Jediné co mě mrzí, že nežere RW ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 20:16:57    Predmet: Quadral Odpovedať s citátom

Ahoj Hlavo, ty Quadral Vulkan znám dobře ještě z dob, kdy je dovážel VLK Electronic. S Luxmanem jsme tuhle nejvyšší třídu slyšeli mnohokrát, vždycky to byl výborný zvuk. Jen tehdejší pražské call girls v časopisech tu značku odstřelili, protože nebožtík Vlk nechtěl přistoupit na jejich solící praktiky a chtěl založit svůj časopis. Bohužel to vzalo tragický konec.

Díky těm páskovým měničům je zvuk velmi kultivovaný. Teď nevím, je to transmission?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Miles
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St január 10, 2007 22:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Nee, 280ku jsem neslyšel. Jinak ta 300ka žere pálenky bez potíží, s jedinou nebyl problém. Jediné co mě mrzí, že nežere RW ...

No to je ta dobrá zpráva, myslim obojí Very Happy
Ty pálenky mě potěšili a RW mě nevadí - ty nemam.
Kdo se vyjadřoval o té 280 že je proti 300 horší? Jen by mě zajímalo čí uši to slyšeli potažmo čí ruka to napsala, abych si udělal obrázek jestli to je nebo není reálný. Na jiných fórech jsem našel že se to liší v podání, ale nikde jsem nenašel přímé porovnání. Kdyby se ti to povedlo budu rád.
Nevíš náhodou jestli je VRDSo i ve vyšších modelech než v 300ce? Ono to vypadá že ne, ale nikde jsem neviděl mechaniku TEACu nebo té 300vky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastal čas rozuzlení v otázce Quadral Vulcan MkII u mě doma.

Quadral Vulcan jsou výborné bedny. Navíc za ty prachy. Čistý přednes, velmi detailní, výborný prostor, výborná velikost nástrojů, hudební scéna se Vám rozprostře po celé stěně. Mohutnost a suverenita zvuku, výborná čitelnost jak při malé tak při velké hlasitosti. Navíc jsou krásné, v mahagonu, vypadají velmi zachovale, v podstatě jako nové. Tak bych popsal přednosti.

Bohužel ale s sebou přinášejí i některé nectnosti.

1/ V mojí téměř čtvercové malé místnosti, ač je zatlumená, jsem bojoval s obrovskými problémy na basech. Basy šly od bedny jako kdyby ve vlně a buďto jsem byl na vrcholu této basové vlny a šíleně to dunělo (malá odbočka: velmi mě překvapilo, že když byly v nahrávce jen akustické nástroje, tak to nikdy nezadunělo, ale jakmile se objevila nějaká elektrika – elektrická basa, elektronické nástroje, apod. – dunělo to šíleně), anebo když jsem posunul bedny blíže k poslechovému místu (a tím nejspíš i onu pomyslnou vlnu), zas to nemělo skoro řádné basy. Dle mého by byla potřeba větší místnost. Nevím jestli je to poměrem velikosti bedny k velikosti místnosti nebo třeba velikostí basáku k velikosti místnosti, ale mám pocit že se sem zvukově nevejdou, ovšem pouze z pohledu basů, zbytek je bez problémů.

2/ Jsou to velké a nebudeme si nalhávat, i náročné bedny na zesilovač. Audionet SAM se sice předvedl ve velmi dobrém světle tím, že se s Vulcany nezadýchal a dokázal s nimi hrát, ale po vyzkoušení silnějšího zesilovače (předek Revox + 1 koncák z aktivpaketu od Quadral Titan, snad 2x 250W? vs 2x 110W u SAMa do osmi) to hrálo samozřejmě lépe. S tímto silnějším zesilovačem se zlepšily problémy s uvedeným duněním, i když nevymizely úplně. Bohužel si ale tato uvedená kombinace zase nesedla s CD Krell a hrálo to z něj hůře než ze SONY 779 (který z mého pohledu je ale zase ukáže jen asi 2/3 informací co Krell). Čili co z toho plyne? Bohužel krom investice do Quadral Vulcan i nutnost investice do silnějšího zesilovače, zřejmě třeba koncáku Audionet nebo do aktivpaketu k Vulcanům. Nutnost investice do předzesilovače. Možná i nutnost investice do jiného CD playeru. Suma sumárum střízlivý odhad tak 100 kapříků jen to fikne. Blbá představa.

3/ Na Vulcanech docházelo k drastickému separování špatných a dobrých nahrávek. Jak psal Alien na fsportu, tyhle bedny rychle ukážou, co je nahrané pod psa. Quadraly Vulcan, pravděpodobně ještě ve spojení s Krelem ukázaly rozdíl v kvalitě nahraných CD strašným a devastujícím způsobem. Což je taktéž docela překvapující, protože na Akustikonech se toto neděje. Resp. jde poznat která nahrávka je dobrá a která špatná, ale ty špatné jsou poslouchatelné. Přes Vulcany nikoli, to rve uši. Čili bych musel polovinu CD asi vyházet. Opět blbá představa.

Musím ale dodat, že všechny uvedené body souvisí spolu navzájem, dunění se eliminuje silnějším zesilovačem (i když úplně nezmizelo!), počet poslouchatelných CD dle Syčáka taky roste se silnějším zesilovačem (do kterého se mi ale nechce vrážet, čili začarovaný kruh). Jak jsem psal na začátku, Quadral Vulcan jsou výborné bedny. Ale musí se jim dát velká místnost a hodně silný zesilovač.
První jim dát neumím a druhé zatím nechci, mám letos jiné priority.

Dobrá tedy, vraťme se k variantě, že základem sestavy je Krell KAV-300cd & Audionet SAM a porovnejme mezi sebou Quadral Vulcan a Akustikon A360. Vyjmenované přednosti na začátku u Vulcanů zůstávají, bohužel problémy na basech a navíc divné podání vyšších basů až nižších středů, jakoby vykradené, nešlape to, chybí tomu hutnost, celý přednes je takový „tenký“. Syčák to svádí na Krella, já si to nemyslím, viz dále.
Po týdnu jsem přepojil zpátky na Akustikony. Přednes je temnější, lehce zastřenější, leze z toho méně informací, proti Vulcanům trochu méně přirozený přednes, ovšem paradoxně z této menší bedny mám pocit více basů, zvuk je hutný, basy se vrátily tam kde měly být, navíc v místnosti nejsou žádné propady nebo boule, nic nehučí, neduní, muzika zase šlape! Přijde mi to jako když se k Vulcanům dal ten silnější zesilovač. Nevím, ale troufám si tvrdit, že si sestava Krell + Audionet + Akustikon natolik navzájem sedla, že z celkového pohledu nechci říkat hraje že líp, ale spíše příjemněji a přináší méně problémů než ta samá sestava s repro Quadral Vulcan.
Nebudu měnit.

PS: Až budu mít někdy zbytečného ¼ mega a odpovídající větší prostory k tomu, tak si pořídím něco jako Mark Levinson No.390s + Audionet AMP I V2 + Quadral Vulcan. Do té doby budu v té mojí cimřičce asi spokojen s tím co mám, bo nemá moc smysl stále něco vymýšlet.

PPS pro Kubu4: Ony ty Akustikony nejsou k zahození Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:39:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby to nějak šlo - viz tvoje N.R., mohl bys to vložit i na miniBB do sekce dospělé bedny? Moc děkuji předem i za ostatní.
_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:47:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co má být zas N.R.? Noise Reduction?
Proč mám něco dávat na fsport, když tam mám ban, čímž mi bylo sděleno, že ten kdo mi jej dal si defacto nepřeje, abych tam psal?
Chceš-li tam sdělit můj názor, můžeš tam přeci vložit odkaz sem.
Ale to je zase politicky neprůchozí, chápu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 22:05:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Co má být zas N.R.? Noise Reduction?
Proč mám něco dávat na fsport, když tam mám ban, čímž mi bylo sděleno, že ten kdo mi jej dal si defacto nepřeje, abych tam psal?
Chceš-li tam sdělit můj názor, můžeš tam přeci vložit odkaz sem.
Ale to je zase politicky neprůchozí, chápu ...


Asi nějaký tiskařský šotek, zkusím tedy znovu:
Kdyby to nějak šlo - viz tvoje N.R., mohl bys to vložit i na miniBB do sekce dospělé bedny? Moc děkuji předem i za ostatní.

(Jaký ZAS, už to někde bylo? Nic nemusíš, nebo nemáš, nikdo tě nenutí, ban Ti nedali kluci, kteří by si to rádi přečetli ...... BYL TO JEN DOTAZ, JESTLI BYS MOHL - viz "MOHL BYS" .... stačí odpovědět: NEMOHL. Nemusíš nic politicky rozpatlávat. Ptal jsem se pouze za sebe a číst umím Smile Ale jinak máš pravdu. Souhlasím s Tebou.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Ne január 14, 2007 23:00:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 22:59:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffe
Ptal jsem se na možnost vyřešení tohoto problému RNDr. Sýkory. Odpovědí mi bylo ... Základní frekvence místnosti těchto rozměrů je někde kolem 40 Hz. Zatlumit rozumnými prostředky tak, aby v místnosti ještě zbylo místo na poslouchání, je prakticky nemožné.
Takže asi neřešitelné. Navíc, doufám že to z mého popisu nevyznělo tak, že říkám že to je problém beden, to si v žádném případě nemyslím!
Jaktože ale s menšíma Akustikonama tyto problémy nejsou? Vulcany hrají papírově od 20Hz, Akustikony papírově od 28Hz.

Update: Napadá mě jedno vysvětlení. Když se tak na ty bedny před sebou dívám, basák Akustikonů míří do sedačky, basák Quadralů je hodně vysoko, asi metr nad zemí a míří do holé stěny. Není tady ten zakopaný pes?



Alien
No vidíš, tak se v tom nepatlej a vlož na fsport odkaz sem na moji odpověď. To není tak složité, ne?
Furt nerozumím co má být to N.R. ... ?

PS: To ZAS je ve smyslu že nemám rád když někdo používá všeljaké neznámé zkratky. Člověk pak netuší o co jde a musí se vyptávat. Nic osobního.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2007 23:18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 22:05:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 08:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:

No vidíš, tak se v tom nepatlej a vlož na fsport odkaz sem na moji odpověď. To není tak složité, ne?
Furt nerozumím co má být to N.R. ... ?


Já se v ničem nepatlám kruci. Jsem se slušně a zdvořile zeptal, jestli bys nemohl ..... tak nemohl, tečka.
N.R. cosi jsi mi povídal o nějaké neaktualizované N-ové R-egistraci na jednom nejmenovaném foru, tak jsem použil jen zkratku, nechtěl jsem Tě "kompromitovat" před ostatními. Smile

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 08:50:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Coffe
Ptal jsem se na možnost vyřešení tohoto problému RNDr. Sýkory. Odpovědí mi bylo ... Základní frekvence místnosti těchto rozměrů je někde kolem 40 Hz. Zatlumit rozumnými prostředky tak, aby v místnosti ještě zbylo místo na poslouchání, je prakticky nemožné.
Takže asi neřešitelné. Navíc, doufám že to z mého popisu nevyznělo tak, že říkám že to je problém beden, to si v žádném případě nemyslím!
Jaktože ale s menšíma Akustikonama tyto problémy nejsou? Vulcany hrají papírově od 20Hz, Akustikony papírově od 28Hz.


To je právě to! ...papírově! Opravdu na těch 40Hz základního rezonančního kmitočtu nic nevymyslíš, musíš jen zvolit jiné repro, nejlépe nad tímto kmitočtem. Možná sis ověříl, že ty Akustikony hrají těch 28Hz, ale -6dB Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 09:45:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 22:05:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 09:58:56    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Hlava

Už to víš. Řekl bych, že to všechno je jen špatnou akustikou místnosti.

Dokonce si myslím, že vrážíš zbytečně prachy do digitálu. Pokud nemáš možnost se přestěhovat, nakup inteligentní EQ a bude to lepší.

Tak to vidím já, netrhej mi hlavu, Hlavo. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 10:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Řekl bych, že to všechno je jen špatnou akustikou místnosti. Dokonce si myslím, že vrážíš zbytečně prachy do digitálu.

Hm, akustika místnosti s těmi závěsy si mylím není úplně špatná.
Ale tou druhou větou jsi to trefil ... nechce se mi do toho (zatím) dál vrážet prachy, proto jsem se rozhod jak jsem se rozhod.

Coffe
Díky za nabídku, ale je to furt o nutnosti těch následných investic a zatím mi to za to nestojí. Jo kdyby Vulcany hned na stávající sestavě byly bez problémů, není co řešit, ale teď by toho bylo moc najednou. Říkal jsem si nějakej rok šetřit, pak koupit nějakej monstrózní silič a pak bych se k těm Vulcanům třeba i vrátil ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 15, 2007 10:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 22:05:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coody
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2007 17:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Hlava.Ako by si hodnotil zvukový posun CD Sony a Krell?
Neskúšal si niekedy gramofón?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 11:46:02    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nakonec jsem koupil Quadral Vulkan ...

Takze gratulujem a som rad, ze si sa nechal presvedcit Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 12:33:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se první sice cukl že nee, ale pak mě přesvědčilo několik věcí ... jednak následný poslech v Melisse, kde se ty Vulcany převezly a kde se zkoušel i multi předzes Violet Audio, potom ještě teď v neděli další jejich poslech, tentokráte u Machalíka doma, kde jsem měl s sebou i Audioneta a opět to bylo znovu výborné. Navíc co jsem je odvezl mi ten můj pidipokojík přijde nějaký prázdný ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So január 27, 2007 12:59:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, jak už mnozí zaregistrovali, nakonec jsem ty Vulkany koupil. A jelikož u toho došlo k jedné (a myslím že nejen pro mě) velmi překvapivé věci, ještě se s Vámi o ni podělím.

Jak už jsem psal, první uvedení Vulkanů u mě doma sebou neslo docela velké problémy s duněním, někde basy nebyly, někde jich bylo až přespříliš, integráč od Audionetu vypadal že se docela trápí, s Krellem to vypadalo že si to nesedlo. Budilo to ve mě obavy nutných investic asi do silnějšího zesilovače a nejspíš i jeného přehrávače, načež jsem se tehdá rozhodl že je nevemu.
Ode mne šly Vulkany do Melissy k panu Holcnerovi. Tam mne opět nahlodalo jednak jak hrály vůči tam vystaveným bednám, jednak seznámení se s již zmiňovaným multipředzesem Violet Audio, který ač stojí směšný peníz, velmi překvapil. Ale informace která asi změnila můj pohled na to zda vzít či nevzít byla, že pan Holcner následně našel nějakou krpu ve vyhýbce jedné bedny. Ha. Že by původce problémů u mě? Tipoval jsem to na basák. O co větší bylo mé překvapení, že šlo o střeďák (zřejmě během repasu měničů u Quadralu něco zblbli). No nic, pár dní na to jsem je byl poslechnout ještě u Machalíka, kam se přestěhovaly a vzhledem k tomu, že jsem u něj nezaznamenal žádný z původních problémů, Audionet taky stíhal, asi bylo jasno.
O co větší bylo překvapení když jsme je přivezli včera ke mě, zapnuli na stejné sestavě jako prvně ... a nic! Myslím nic z tehdá uváděných negativ! Dunění nikde! Díry na basech nikde! Žádné rezonance na basech, nic. Spadla mi (nám) čelist. Tak toto by mě upřímě nenapadlo ani ve snu, že přefázovaný střeďák by mohl dělat takový bordel s basama. O to víc mě na tom překvapuje, že si nikdo ničeho více méně nevšiml (kupodivu třeba ani pan Holcner nic nenamítal, když jsme u něj poslouchali ještě s přefázovaným střeďákem). Ano, u mě jsme párkrát zmínili pocit, že je celá hudební scéna posunutá jakoby doleva, ale to jsme přisuzovali spíš tomu, že levá bedna je blíž ke stěně. Ještě druhá věc co vadila, byl jakýsi rozostřený prostor, ale to se s tím duněním svalovalo na blbou místnost. Pro mě teda velké překvapení ...

No nic, stojí mi tu v mé cimřičce, vypadají nádherně, hrají skvěle a já jsem rád že můžu poopravit svůj názor - s většíma bednama i v menší místnosti nejsou problémy!


PS: Nechcete někdo za tu cenu fakt výborné Akustikony? Chápu že to není značka podpořená mohutným marketingem a oslavnými recenzemi, ale myslím že by jste byli mnozí velmi překvapeni, kdyby jste si je poslechli ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 00:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za radu fakt se něco změnilo hlavně na basech. Neumim popsat co přesně se stalo, každopadně teď mam repro 0.5m od stěny a je to fakt lepší.

Takže diky moc. Very Happy 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 19:53:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 21:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

cinsky zbozi, lampa a 30 let stary bedny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 21:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava koukám, že nemáš tak špatný aparát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 21:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

čínský zbóží, lampa a 10 let starý bedny

ale pravda ... i takhle se to dá brát Laughing
jardag: to není u mě, to jsem teď našel na webu Melissy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 22:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:48:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 2 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist