Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Časopisy o vážné hudbě (Gramophone, BBC Music Magazine)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 21:06:54    Predmet: Časopisy o vážné hudbě (Gramophone, BBC Music Magazine) Odpovedať s citátom

Prosím o radu.
Lze v ČR někde koupit časopisy Gramophone a BBC Music Magazine?

Zvláště o poslední vydání BBC MM bych měl zájem - fanoušsci Gardinera pochopí.

Jinak samozřejmě - podělte se o názory na tyto časopisy + přidejte tipy na další.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 21:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

O možnosti koupit nevím. Takže nejlepší je předplatit přimo u nich. Ledažebys pravidelně jezdil do nějakého velkého města (např. Vídeň).

Ale jestlis to ještě neměl v ruce, rozhodně se s předplácením neukvapuj, abys pak nelitoval.

Mimochodem, jak se vám vlastně komu líbí Harmonie?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 22:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
O možnosti koupit nevím. Takže nejlepší je předplatit přimo u nich. Ledažebys pravidelně jezdil do nějakého velkého města (např. Vídeň).

Ale jestlis to ještě neměl v ruce, rozhodně se s předplácením neukvapuj, abys pak nelitoval.

Mimochodem, jak se vám vlastně komu líbí Harmonie?


Ano, to je přesně ten důvod, proč si chci oba nejprve koupit. Ono to není úplně nejdražší, ale přece jenom to stojí nějaké peníze ... a protože mám normální příjmy, tak musím zvažovat, do čeho investovat.

Harmonie: mám ten časopis hrozně rád. Mám předplatné a za ty peníze je to zadarmo. Navíc podle mě je kvalita hodně vysoko. Hodně se mi teď líbí třeba seriál o Mozartovi v Itálii. Ale vždycky je tam spousta zajímavých článku + samozřejmě recenzí.
Podle mě je to jednoznačně vysoká kvalita za nízkou cenu.

Jediná škoda je, že když už přiloží nějaké CD (a pokud to není zrovna výběrovka DG - ale jsem za ně nesmírně rád), tak by mohli mít i nějaký článek, který by se týkal obsahu. Ať už to bylo CD s klasicistní hudbou, výběry Collegium Marianum a Collegium + 1704 - ani čárka. Škoda.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St december 05, 2007 23:28:20    Predmet: Odpovedať s citátom

"Lacinější" Cool (pokud tě zajímají zejména recenze CD) je internetový classicstoday.com. Doporučuju. Minimum úletů (to se podaří každému, navíc recenzenti jsou povícero bývalými zkrachovalými umnjělci Wink ) a v případě classsictoday dost si neberoucí servítky i vůči velkým firmám a jejich hvězdám pokud tito něco zkurví, bez toho aby se strachovali, že přijdou o inzerci...

Gramophone mělo kdysi online "gramofile", archiv všech recenzí co kdy vydali od určitého data do určitého delta t vzhledem k poslednímu číslu. Také zdroj informací. Zadara...

Dobré byly v BBC music magazine srovnávací recenze nahrávek, ale jak Gramophone tak BBC music jsem už roky neotevřel, tak nevím co je teď inside... vím jen, že svého času byla revoluce v Gramophone, že dost recenzentů odešlo... ale dost těch recenzí bylo takových, že ani recenzent nevěděl co chce říci a v některých oblastech (nehudebních, spíše zvukařsko-esteticko-nahrávacích) zcela nekompetentních. Takových Lubomírů Fendrychů (kteří pro recenzi klasiky vědeli komplexně vše) je opravdu jak šafránu.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 08:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cough:
Diky za odpoved.
Pokud jde o recenze, tak navstevuju vsechny tri zminene webove stranky, to jest gramophone, bbc mm i classicstoday.
Nejvic mi vyhovuji recenze na classicstoday, potom bbc a nakonec gramophone (pokud jde o internetove recenze).
Classicstoday to ma co do obsahu i zpusobu hledani idealni.
Dobre voditko pri vyberu ruznych interpretaci do sirsiho/uzsiho vyberu pred nakupem.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 13:00:22    Predmet: Další recenze na Netu Odpovedať s citátom

Množství recenzí lze najít zde. Obecně je zde patrná tendence preferovat starší nahrávky před novějšími, ale lze tam nalézt spoustu zajímavých informací. Například tady je souhrnná studie zabývající se dostupnými nahrávkami všech Mahlerových symfonií. Obdobné souhrnné texty tam jsou i k ostatním velikánům. Je tam rubrika výhodná koupě, kde upozorňují na cenově dostupné nahrávky špičkové umělecké kvality. Lze tam i vyhledávat, i když je to trochu méně přehledné.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Št december 06, 2007 13:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Přimlouvám se za coughem zmíněné

http://www.classicstoday.com/

Používám to občas pro orientaci před nákupem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 14:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Čtu občas BBC Music Magazine, je to takový populární časopis jako u nás Harmonie. Co se recenzí týká myslím že v BBC jsou kritičtější než v harmonii, avšak úletů dle mého je tam v recenzích opravdu mnoho. Zejména problematické v BBC časopisu je občasné nekritické nadšení nad nahrávkami mladých nadějných muzikantů, vychválí je v profilu na 2 stránky a na třetí stránce oslavná recenze na na jejich CD. Jinak BBC má pěknou grafickou úpravu a dobře se čte i laikům jako jsem já.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 19:20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Jinak BBC má pěknou grafickou úpravu a dobře se čte i laikům jako jsem já.


Vic takovych laiku mezi nas, prosim ...
Dik za vsechny dnesni prispevky, jen tak dal.
2 thumbs up

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist