Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Další nové fórum : hifinázory.cz
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 11:52:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Já prostě podobné choré výrony zásadně nenechávám bez odezvy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dadafT
Hifista


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 132
Bydlisko: ostrava

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 17:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Problém kombinace čtyř plnorozsahových reproduktorů není v tom, že by neřešily vliv prostorové akustiky, nýbrž v tom, že plnorozsahové reproduktory v 99% případů z principu neřeší problém kvalitní reprodukce, ať si o tom výrobci a recenzenti píší co chtějí. Ostatně někde jinde tady na fóru jsem se už kladně vyjádřil ke koncepci čtyři menší basáky + výškáč (popř. ještě střeďák) - jen s výhradou vůči kvalitě u malých basáků zpravidla nevalné. Pokud máš zájem se tímto problémem vážně zabývat, rád si o tom s tebou poklábosím.

tady se musím omluvit, měl jsem samozřejmě na mysli 4 (téměř)plnorozsahových (třípásmových uzavřených) beden. ještě lépe řečeno 2 párů beden. nevšim jsem si že by o něčem takovém výrobci či recenzenti psali. spíš se na mě všichni dívají jako na zvláštní přírodní úkaz, když o tom mluvím. já vím, že jsi zastáncem basreflexových beden a taky že tvrdíš, že význam fáze nebo zfázování je pro kvalitu reprodukce nejasný. já si myslím, že je naopak klíčový. a že na basreflexových bednách je kvalitní reprodukce téměř vyloučená. otázka je, co se pod kvalitní reprodukcí rozumí. většina hifíků současnosti, aspoň co já vím, tím myslí výraznou separaci nástrojů a brutální množství detailů. "slyšels tam to cinknutí?" "jo jo jo, vlevo nahoře!" dva orgasmy... někteří hledají únik z této třpytivé separace v návratu k vinylům, ke kulaťoučkému, neagresivnímu zvuku, nebo k lampám. a všichni poslouchají basreflexové či jinak otevřené bedny.
myslím, že je i jiná cesta.
ještě mi visí v polsku jeden pár beden, jinak se mi konečně podařilo dát do kupy sice levný a vintage, nicméně špičkový aparát. ještě chviličku strpení, ale až to bude hrát, rád bych s tebou pár věcí probral. ne vždy dokážu rozlišit příčiny a důsledky. spousty otazníků.
čili jsem potěšen a poctěn, že tvé pomazané oko spočinulo s laskavostí i na takovém bezvýznamném červu, jako jsem já.

merhaute, ty dycky trefíš hřebík na hlavičku. to se musí nechat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 07, 2008 23:05:25    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT napísal:
...ještě chviličku strpení, ale až to bude hrát, rád bych s tebou pár věcí probral. ne vždy dokážu rozlišit příčiny a důsledky. spousty otazníků.


Proberem, proberem.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 07:49:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dadafT napísal:
... a taky že tvrdíš, že význam fáze nebo zfázování je pro kvalitu reprodukce nejasný. já si myslím, že je naopak klíčový. a že na basreflexových bednách je kvalitní reprodukce téměř vyloučená. ...


Doporučuju přejít na MONO reprodukci, tam je význam fáze opravdu nejasný, hned jdu zabetonovat basreflex otvor! Ani jsem si nevšiml, že poslouchám tak nekvalitně. Díky.

Mimochodem, dobrá názorná ukázka českého hifi!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 11:57:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Franta napísal:
dadafT napísal:
... a taky že tvrdíš, že význam fáze nebo zfázování je pro kvalitu reprodukce nejasný. já si myslím, že je naopak klíčový. a že na basreflexových bednách je kvalitní reprodukce téměř vyloučená. ...


Doporučuju přejít na MONO reprodukci, tam je význam fáze opravdu nejasný, hned jdu zabetonovat basreflex otvor! Ani jsem si nevšiml, že poslouchám tak nekvalitně. Díky.

Mimochodem, dobrá názorná ukázka českého hifi!


No, napadá mne spousta věcí, ale snad to raději nebudu rozmazávat. Jen bych rád podotkl, že naprosté většině lidí z branže a jejího okolí vůbec není jasný smysl výrazu "fáze" (v souvislosti se signálem), natož pak fázování. Někdy o tom možná něco napíšu, teď jsem ale po uši v prostorové akustice (např. řešení poslechovky pro jednoho slovenského ministra ...)

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 12:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

My máme silne sociálne založenú vládu. Dúfam, že ten minister bude v tej posluchovke načúvať hlavne sociálnym potrebám ľudu.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 12:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
... Dúfam, že ten minister bude v tej posluchovke načúvať hlavne sociálnym potrebám ľudu...


na to postačuje sociálne zariadenie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 12:25:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
L.V. napísal:
... Dúfam, že ten minister bude v tej posluchovke načúvať hlavne sociálnym potrebám ľudu...


na to postačuje sociálne zariadenie Smile

Súhlasím: sociálne potreby = veľké potreby

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 14:38:55    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
....., natož pak fázování.

To mali najlepšie zvládnuté v bývalom CCCP, také prifázovanie generátora na "atomnoj elektrostancii", to bol zážitok Very Happy .
Nejaký fázový uhol ich netrápil, sedeli (približne) frekvencie, prásk to tam..
Mali dlhé prenosé trasy, impedancia tých trás to utlmila, len sa trochu kývali káble na stožiaroch a skoro utiekol alternátor z elektrárne, ale po chvíli sa to zrovnalo (prifázovalo) samé...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 15:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

VB to by ma zaujímalo, ktorý náš minister je tak duchaprítomný, že si dá riešiť akustiku posluchovej miestnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 16:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
....., natož pak fázování.

To mali najlepšie zvládnuté v bývalom CCCP, také prifázovanie generátora na "atomnoj elektrostancii", to bol zážitok Very Happy .
Nejaký fázový uhol ich netrápil, sedeli (približne) frekvencie, prásk to tam..
Mali dlhé prenosé trasy, impedancia tých trás to utlmila, len sa trochu kývali káble na stožiaroch a skoro utiekol alternátor z elektrárne, ale po chvíli sa to zrovnalo (prifázovalo) samé...

Shocked Shocked Shocked Bože,ochraňuj nás před východními větry Exclamation Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist