Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Progresivni Rock
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut júl 08, 2008 19:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Jester napísal:
Troton napísal:
U ... Skoro ako nedavno pri Asia Minor.
Smile

Díky za tip na Asia Minor. Thumbs up

To som rad, ze sa niekomu pacia, lebo mna osobne teda dost prekvapili (v tom dobrom zmysle) Hypnotized ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: St júl 09, 2008 00:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj pořídil jsem si Asia Alpha neni to špatný a hlavně ta cena 160Kč byla vice než lákavá Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St júl 09, 2008 13:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ZIM napísal:
Ahoj pořídil jsem si Asia Alpha neni to špatný a hlavně ta cena 160Kč byla vice než lákavá Very Happy


Len pre istotu, aby nedoslo k omylu a ak je to reakcia na predosle posty : "Asia Minor" je meno skupiny, "Asia" je nieco ine - tych az tak nemusim, ale nejako extra mi nevadia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St júl 09, 2008 16:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro upřesnění... (vynikající záležitost)


ASIA MINOR.jpg
 Description:
 Filesize:  8.4 KB
 Viewed:  23077 Time(s)

ASIA MINOR.jpg




Naposledy upravil petrmel dňa St júl 09, 2008 16:29:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St júl 09, 2008 16:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

...anebo (tak ti ani nevím...)


ASIA.jpg
 Description:
 Filesize:  9.96 KB
 Viewed:  23075 Time(s)

ASIA.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: St júl 09, 2008 22:19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe myslel jsem to druhe Asia Minor zkusim Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
amusia
Hifi obsluha


Založený: 20 jún 2008
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 17:37:31    Predmet: INDUKTI Odpovedať s citátom

Všiml jsem si zmínky o polské kapele INDUKTI. Jejich "S.U.S.A.R." je v poslední době jedno z nejfrekventovanějších CD v mém playeru. Kromě dvou skladeb,kde zpívá hostující M.Duda z Riverside se jedná o instrumentální hudbu.Na kvalitní aparatuře se od toho nedá odtrhnout...nemá cenu to popisovat,to se musí slyšet...vlastně zažít!
Všem milovníkům progresivního rocku,kteří je ještě neslyšeli vřele doporučuji.



INDUKTI-S.U.S.A.R..jpg
 Description:
 Filesize:  17.85 KB
 Viewed:  973 Time(s)

INDUKTI-S.U.S.A.R..jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 10:13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

V cervencovym Sparku je historie skupiny Asia a recenze jejich alb, tyto recenze potesi, aspon se neznaly rychleji nasmeruje (recenze psal merhaut). V recenzich je vzdy shrnuti alba jako: slabsi nez predchozi; slaba invence; zadny obsah, apod. Akorat u posledni recenze alba Phoenix (kterou merhaut nepsal) toto shrnuti chybi, coz je skoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 10:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdarec, ony to nebyly recenze, jen takový můj průvodce alby, poslední desku jsem recenzoval ve Sparku o číslo dřív - proto jsem o ní nepsal v průvodci - a zaříznul jsem ji Smile Což samozřejmě nevylučuje, že se bude někomu moc líbit, recenze je potřeba brát jako subjektivní pocit někoho ... rozhodující je samozřejmě vlastní pocit. To jen na vysvětlenou, abych předešel ...

Asia - Phoenix (2008)

Po prvním náslechu z nádražního proma (každou minutu vstupuje do hudby magorské hlášení) kandidát na výser ro(c)ku. Po pátém – a nadlouho posledním – své první dojmy jen orazítkuju a podepíšu.

Hudba má vzbuzovat emoce, ovšem když je to od první noty klišé na druhou a doslova se navíc dusíte v mracích prefabrikovaných (byť zářivě svítivých) zvukových barev ze sprejů, dostaví se jediná - pryč odsud! Jeden by čekal, že se po těch letech staří mistři dospěláckých pompézních náladomaleb předvedou eruptivními gejzíry nápadů, o to vyvaleněji čučím do růžové mlhy, kdy přiletí slibovaný mýtický pták. Nepřiletí.
Člověčiny a vzruchu se nedohledáte. A tam někde v tom zcukernatělém zvětralém medu mají být zataveni giganti Howe, Wetton, Palmer, Downes? A jsou to opravdu oni? Není to nějakej aprílovej fór, nebo čísi pomsta rockerům?
Z celé desky snese jakás takás „hitová“ měřítka úvodní fanfárovka „Never Again“, ale i to je z větší části homeopatie sebe sama. Je mi docela líto Stevea Howea, který chudák v každé skladbě dostal deset patnáct sekund a dost. Přitom ty jeho miniatury jsou z celé desky nejzajímavější!
Tenhle Phoenix může zase v klidu lehnout do popela a třebas zdechnout, nemá smysl aby roztahoval svá ulepkaná křídla v jakékoliv rockerské cédé přihrádce.
Hergot. Staří chlapi a rochní se jak malá děcka ve vlastních chcankách v mělkém brouzdališti.

P.S. Komu se tohle líbí, je podle mě jakožto rocker navždy z(a)tracen.


www.cdklub.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 10:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut
diky za doplneni. Pruvodce alb - to je ten spravny vyraz. Ja se v progresivnich vodach neorientuju, ale vypada to, ze ASII rovnou skrtam Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št júl 31, 2008 10:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Z nových tzv. progresivních věcí se mi líbilo toto album:

Amaseffer - Slaves for Life (2008)



"Slaves for Life" je první částí plánovaného velkolepého projektu zachycujícího pohnuté dějiny Izraelitů.

Základní sestavu Amasaffer tvoří izraelští hudebníci: Hanan Avramovich (kytary), Yuval Kramer (kytary) and Erez Yohanan (bicí). Zpěvy obstarávají hosté, především Mats Levén (KRUX, ex-THERION, YNGWIE MALMSTEEN). Dále pak Angela Gossow (ARCH ENEMY) a Kobi Farhi (ORPHANED LAND)

Promo hovoří o unikátním mixu progresivního epického metalu, zvuků orientu a orchestrálního "filmového" soundu.

Je to zhruba tak, jen dodám, že opět vnímám slyšitelný odkaz Operation Mindcrime, alba, které vtisklo do mnoha takovýchto projektů svou pečeť v podobě tateovského akrobatického kroužení nad krajinou, "pinkfloydovských" zvukomalůvek, vkomponování reálných scénických zvuků, užívání typických rytmických kaskád ...

Album Slaves for Life se nádherně poslouchá jako celek, nemá ani smysl popisovatr jednotlivé, přelévající se pasáže, je to zkrátka zvukový film pro uši a vlastní fantazii, meze se nekladou, i když téma je dáno ... to je úžasná přednost hudebních emocí, jsou nekonečně rozmanité, u každého z nás veskrze originální a současně ty jediné správné ... rozvitá hudba Amaseffer je předurčena k fantazijnímu poslechu na pokraji snění a bdění.

Základem úspěchu u progrockové ambiciózní muziky je nosný nápad, chuť experimentovat, nepodléhat technokratickému muzicírování, zapojit především rozum a pocity, končetiny nechat sloužit a ne vládnout. No a samozřejmě kvalitní a sdělné hlasy, schopné věrohodně přednést a prožít své role.

P.S. Amaseffer ukazují svou prvotinou cestu ze slepé uličky unaveným souborům typu Dream Theater, kde si dnes členové už jenom lámou prsty a nehty, ale jejich hudba je emočně řidší a řidší.

http://cdklub.net/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=1059
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 18:44:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To Merhaut
Ahoj tak dnes mě koněčně došel ten Waters-Amused To Death
Je to japonská verze z roku 1992, takže je starší jak ta limitka o které jsi psal, ale zní výborně.
Ale chtěl jsem se tě i ostatních zeptat jestli neznáš i jiné CD, které je nahrané pomocí Qsound technologie. diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 19:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc jich podle wikipedie není, prý 60, toto jsou některé z nich

The Adventures of MC Skat Kat and the Stray Mob by MC Skat Kat (1991)
Amused to Death by Roger Waters (1992)
Broken China by Richard Wright (1996)
The Immaculate Collection by Madonna (1990)
Parallels by Fates Warning (1991)
Pulse by Pink Floyd (1995)
The Soul Cages by Sting (1991)
Spellbound by Paula Abdul (1991)
Help Yourself by Julian Lennon (1991)
Whaler by Sophie B. Hawkins (1994)
Prisoners in Paradise by Europe (1991)

zkusím časem pohledat další
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Po september 01, 2008 19:10:59    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Moc jich podle wikipedie není, prý 60, toto jsou některé z nich

The Adventures of MC Skat Kat and the Stray Mob by MC Skat Kat (1991)
Amused to Death by Roger Waters (1992)
Broken China by Richard Wright (1996)
The Immaculate Collection by Madonna (1990)
Parallels by Fates Warning (1991)
Pulse by Pink Floyd (1995)
The Soul Cages by Sting (1991)
Spellbound by Paula Abdul (1991)
Help Yourself by Julian Lennon (1991)
Whaler by Sophie B. Hawkins (1994)
Prisoners in Paradise by Europe (1991)

zkusím časem pohledat další


Diky moc taky sem se trochu díval, ale fakt toho moc neni Sad
Ale co jsem se dival tak docela dobra muzika se přes to nahrála přemýšlím o tom Pulse a Broken China
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kemlik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi október 17, 2008 10:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepísnul by mi sem někdo LINK na album ASIA MINOR-"Between Flesh and Devine" (o němž se tu psalo)?! Prosím. Slyšel jsem to u známého a to prostě musím mít.A nějak to nemůžu nikde najít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Pi október 17, 2008 23:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Dream Theater vydaly své Greatest Hits a musím říct, že je to velice povedené album.
Album je rozlezlé na 2 CD a velice zajímavě udělané.
Každé CD je totiž pojmenované (CD1-The Dark Side, CD2-The Light Side)
a na nich se rozprostírá jejich tvorba od CD Images And Words po Octavarium.
Ale to co mě nadchlo tak je poskládání skladeb, jak jsem z poslechu vypozoroval resp. vyposlouchal tak na CD1 (Dark Side) jsou všechny rychlé písně a na CD2 (Light Side) jsou všechny pomalé písně a Balady, což mě přímo nadchlo.Sice toto uspořádání asi nebude sedět každému, ale pustit si klidnější CD před spaním je něco úžasného.

Co se týče vybraných skladeb tak nemám námitky vzhledem k tomu, že od Dream Theater mám alba Score, Systematic Chaos a Octavarium tak je tam pro mě spousta nových písní. Díky tomu mě nejvíc nadchlo 2 CD s pomalými písněmi, kde jsem znal 3 písně a zbytek novinky, kde u některých sem fakt přemýšlel jestli to jsou fakt Dream Theatre, tak nádherné Ballady jsem dlouho neslyšel.
Zvukově si myslím, že Album na tom taky není vůbec špatně.

Doporučuji všem alespoň poslechnout
Smile

Malá ukázka CD1(Dark Side)
http://www.youtube.com/watch?v=QI1YcIvMJUw
CD2 (Light Side)
http://www.youtube.com/watch?v=EUPgSOwTIAA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2009 21:33:16    Predmet: UNITOPIA - The Garden (2008) Odpovedať s citátom



Inside Out 101:03
rock/ prog/ art Austrálie

V „One Day„ nás stylově přivítá zaoblená vokální reminiscence, v níž se Mark Trueack vtlačí mezi Fishe a Gabriela

Opuletní fantazijní krajina na přebalu vystihuje hudbu samu, pro leckoho bude přeplácaná, naivistická a kýčovitá, pro mne osobně, a konkrétně v případě australských UNITOPIA, je to roztomilé navázání na odkaz seventies GENESIS, potažmo raných 80s MARILLION, IQ.

Aranžérská a pěvecká jemnokresba se zrcadlí v mnoha tůňkách a zátiších. Kontrastní pompéznost zastupují v hymnických pasážích plástve kláves s příchutí banksovských mellotronů a hammondů z období „Trick of The Tail“. Jen demonstrativním rytmizovaným forte pasážím kouzlo pláten starých mistrů chybí, jsou trochu ve vleku módních progklišé. Na odiv vystavené, většinou kaskádovitě stupňované laufy jsou jak přes kopírák.
Vrcholem dvojalba je titulní dvaadvacetiminutový kus, ten vnímám jako poctu „Supper´s Ready“. Mark dvojroli Petera Ryby opravdu zvládá, a zejména v pasážích, kdy zaťaté tóny doslova cedí přes zuby, je jeho převlek dokonalý.

UNITOPIA mají dramaturgicky jasno (vyjma těch rytmizovaných fff a do „Angeliqua„ zbytečně zaťatého hardrockového riffu ), Marka u mikrofonu a dar trousit melodické motivy jak konfety. Proto je jejich, na ploše více jak sto minut rozmáchlá, pocta raným GENESIS poslouchatelná i ušima starého zmlsance, který většinu dnešního neoprogu považuje za zahnívající rybník, bez přítoku pramenité vody. Je potřeba se ale vstřícně naladit. Na firmu Inside Out nezvykle duhový sound.

JM www.cdklub.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2009 21:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Don Airey - A Light In The Sky



1. Big Bang
2. Ripples in the Fabric of Time
3. Shooting Star
4. Space Troll Patrol
5. Andromeda M31
6. Endless Night
7. Rocket to the Moon
8. Lift Off
9. Love You Too Much
10. Cartwheel
11. Sombrero
12. Into Orbit
13. A Light in the Sky
14. Pale Blue Dot
15. Metallicity
16. Big Crunch
17. Till the End



Don Airey - Keyboards
Laurence Cottle - Bass
Chris Childs - Bass
Darrin Mooney - Drums
Harry James - Drums, Vocals
Rob Harris - Guitars
Lidia Baich - Violins
Danny Bowes - Vocals
Carl Sentance - Vocals

Don Airey vždy rád svou muziku a hraní vystavoval tak trochu na odiv, má rád velká témata, rozmáchlá gesta, pompu. Vedle prstolamů dokáže nechat vyniknout i dobře posazený tón. Nejinak je tomu na "A Light In The Sky".

Syntezátorový space úvod zní to jako Jarre na anabolikách. Když ale Don Airey rozbalí starý dobrý 40 let starý hammond A 100 se dvěma Leslie boxy, je vymalováno, klávesové riffy se valí vzduchem i vakuem :-)

Je to album jakoby tří barev a jejich kombinací:
- ekvilibristický i sněný jazzrock, zřetelně navazující na Colosseum II, včetně parádních kytarových sól a tónů ohýbaných na Minimoogu (2, 15)
- classical rock, od klavírního, něžného, přes velkolepý typu Emereson, Lake & Palmer, až po hardrockové Quatermass (4, 11, 12, 14, 17)
- klasický Rainbow/ Deep Purple cválavý anebo blues hardrock (3, 6, 13 - zpěv Carl Sentence, 7 - zpěv Harry James, 9 - zpěv Danny Bowes.
Občas se přidává klávesový kosmos ... třebas Andromeda M31, to je přímo NASA blues ... anebo Cartwheel .

Co je pro mne důležité, jsou chytlavé melodie, a těch Don Airey na své desce nasázel dost a dost.

Když to shrnu, zdá se mi, že "A Light In The Sky" je takovým bilančním ohlédnutím, navazuje nejen na K2, nebo na Phenomenu (houslová šleha Big Grunch), ale skoro na všechno, čím Don Airey jako muzikant prošel.

Vynikající.

www.cdklub.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2009 23:00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím přiznat,že po dvou posleších The Garden od Unitopia jsem po delší době opět v království art rocku dle dávno napsaných art pravidel. Hudba ,nápady,zpěv vše výborné.

Mark Trueack mě (při zatlačení na pilu) hodně připomíná zpěv Gary Moorea.

Doporučuji.
---------------------------------------------------------------------------
Co říkáte na poslední výtvor U2 - No Line On The Horizon?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2009 10:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Ten Wakeman nemá s žádnýma metalovýma operama nic společného, Yes byli za mých mladých let vždycky artrock a raný sólo Wakeman classical rock ... dneska nazývá progrockem kde kdo kde co - bez znalosti souvislostí.

Kontrolní otázka: co je to takzvaný progrock, kde se vzal, odkud vyšel, kam došel ... ?

www.progboard.com je mrtvev - ať žije www.cdklub.net Smile


s tymto by som velmi nesuhlasil..kupil som si knihu Strawberry bricks guide to progressive rock Art vznikol omnoho davnejsie ako co hraju Yes. A v ziadnom pripade to nei je Art rock:))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2009 10:43:01    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Ten Wakeman nemá s žádnýma metalovýma operama nic společného, Yes byli za mých mladých let vždycky artrock a raný sólo Wakeman classical rock ... dneska nazývá progrockem kde kdo kde co - bez znalosti souvislostí.

Kontrolní otázka: co je to takzvaný progrock, kde se vzal, odkud vyšel, kam došel ... ?

www.progboard.com je mrtvev - ať žije www.cdklub.net Smile


Prog rock znamena pokrokovy rock..mnohe kepely sa pokusali resp. skusali nahrat album (vlastna produkcia, nebolo to take jednoduche ako teraz kde kazdy v podstate vyprodukuje nieco co uz je:))), kedze bol problem v tej dobe nahrat album. Prvym co sa to podarilo vyprodukovat album boli prave Beatles. Ide o to ze ludia chceli vytvorit super kapely...deje sa to aj dnes spajanie roznych clenov kapiel. Progressivny znamenalo ine postupy, komplikovane a hlavne dve dlhe skladby (to bol ideal). Vsetky tie korene vychadzaju z rock'nd roll z USA. I ked tomu briti dali svoj feeling...postupne sa to zacalo oddialovat od klasickych rollovych postupov.

Na jednom fore som nasiel definiciu: Progressivny rock zneje presne ako progresivny rock:)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So jún 27, 2009 14:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak na Musickatalog byl zas výprodej tak jsem tam experimentálně nakoupil pár neznámých kotoučku Very Happy.
EyeFear - 9 Elements of Iner Vision
Tak toto úplně prog/rock není je to spíše Powermetal s progresivními prvky, ale zní to celkem dobře.
http://www.youtube.com/watch?v=fehgUFljQFU
http://www.youtube.com/watch?v=Cl_xfjUzUx8&feature=related

Vauxdvihl - To Dimension Logic

ProgMetal z Austrálie Very Happy docela zajímavé
http://www.youtube.com/watch?v=YO1GhqksSu4&feature=PlayList&p=CB2B7922D690FE77&playnext=1&playnext_from=PL&index=43
http://www.youtube.com/watch?v=JfCRE52kxyk&feature=PlayList&p=CB2B7922D690FE77&index=47

Vanishing Point - Embrance The Silence
Taky Australani, tady opět trošku víc Powermetalové
http://www.youtube.com/watch?v=3pA5hL2av_s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uYTr1-s-nQs&feature=related
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So jún 27, 2009 15:28:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tidusi, artrock je
1) podmnožinou tzv. progressive music, tento termín se začal používat až u dvojky King Crimson počátkem 70.let - v anglickém tisku jen sporadicky, u nás se docela ujal
2) anebo odnož multimediálního rocku - zde jsou definice rozevlátější.

Takzvaný progrock už víc jak 30 let nemá nic společného s progresivitou (alias pokrokem). To ví každý, kdo se o tenhle žánr trochu hlouběji zajímá.

Ten tvůj příběh "Prog rocku" je mimózní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 14:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Tidusi, artrock je
1) podmnožinou tzv. progressive music, tento termín se začal používat až u dvojky King Crimson počátkem 70.let - v anglickém tisku jen sporadicky, u nás se docela ujal
2) anebo odnož multimediálního rocku - zde jsou definice rozevlátější.

Takzvaný progrock už víc jak 30 let nemá nic společného s progresivitou (alias pokrokem). To ví každý, kdo se o tenhle žánr trochu hlouběji zajímá.

Ten tvůj příběh "Prog rocku" je mimózní.


nema nic spolocne s progresivitou?:)Odkial mas tie informacie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 14:16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Tidusi, artrock je
1) podmnožinou tzv. progressive music, tento termín se začal používat až u dvojky King Crimson počátkem 70.let - v anglickém tisku jen sporadicky, u nás se docela ujal
2) anebo odnož multimediálního rocku - zde jsou definice rozevlátější.

Takzvaný progrock už víc jak 30 let nemá nic společného s progresivitou (alias pokrokem). To ví každý, kdo se o tenhle žánr trochu hlouběji zajímá.

Ten tvůj příběh "Prog rocku" je mimózní.



No neviem ta kniha je fakt velmi zaujimava. Este moje info su s progarchives a od ludi z prog rockovych hubov na dc++. Zvcsa ludia ktori v tej dobe zili...Ale ja zaujimave ze na progarchives.com bol Art rock zaradeny pod podzanrami...a ked teraz pozeram uz tam nie je:))

To mimozne je opisane v knihe:))http://www.progressiverock.com/
skus checknut:))
Ja sa tu samozrejme nechcem hadat...dodnes je problem s definovanim tejto muziky:))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 14:27:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Současný tzv. progrock už jen opakuje dávno vymyšlená schémata a postupy. Tu tvou knihu o progu napsal fanoušek, evidentně nepamětník, podobných jsou desítky.

Pamětník ví, že složenina progrock se začala používat až ex post jako souhrnný název pro všechny art-, classical-, baroque-, symphonic-, orchestral-, atd.- ambiciózní rocky. Na přelomu 60/70 to všechno byla progressive music, to už se opakuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 14:48:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Listuju tou knížkou v googlu a je to americký pohled nepamětníka. Ty teze jsou tedy posunuté proti evropskému a pamětnickému vnímání, nicméně zásadní výtky bych zatím neměl, akorát ty jsi si to - co tam je napsané - vyzkratkoval do nesmyslu.

Je tam spousta věcí polemických, k diskusi, už na první letmý nákuk. Například autor na straně 27 uvádí, že všechen prog rock spadá pod progressive music, všechna progressive music ale není prog rockem. To je sice hierarchicky správně, platí to ale jen pro 70.léta. Ten současný progrock rozhodně není součástí současné progressive music.

Ta definice artocku na str. 28 je opravdu splašená, už vím odkud jsi čerpal, tak na tenhle nesmysl zapomeň, to jen plete hlavu :-) První vážná výtka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 15:08:47    Predmet: Odpovedať s citátom

O něco lepší pojednání o pravěku je zde: http://books.google.com/books?id=Jxrtek_vttEC&printsec=frontcover&dq=progressive+rock&hl=cs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 15:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

A zatím nejlepší studie zde: http://books.google.com/books?id=rAn-s2oWjQIC&printsec=frontcover&dq=progressive+rock&hl=cs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tidus
Hifista


Založený: 15 apríl 2009
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2009 17:13:53    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Současný tzv. progrock už jen opakuje dávno vymyšlená schémata a postupy. Tu tvou knihu o progu napsal fanoušek, evidentně nepamětník, podobných jsou desítky.

Pamětník ví, že složenina progrock se začala používat až ex post jako souhrnný název pro všechny art-, classical-, baroque-, symphonic-, orchestral-, atd.- ambiciózní rocky. Na přelomu 60/70 to všechno byla progressive music, to už se opakuju...


no je to pametnik:))precitaj si o nom...asi kazdy to vnimal inaksie...kto vie..ale dik za linky..tu druhu poznam nad nou som tiez premyslal:))tak polistujem:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist