Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Back-Loaded Horna (FE208ES) pro FE206E
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St júl 02, 2008 18:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ujo Gouglík hovoril,

innensechskantschraube Bauer und Schaurte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So júl 12, 2008 18:55:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za poučení, těžko bych si to mohl pamatovat nyní lépe. Práce zatim pomalu ale jistě pokračují. Všechno to lepím. Tam kde to moc nedoléhá používám silikon. Nešikovnosti se mi podařilo zlomit pár plastových svěrek a bez nich nemá smysl tam přidělavat druhou bočnici. Takže se čeká do pondělka na nákup nových a večer by to snad mohlo hrát. Uvidím, nesmí se na to spěchat.


_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 16:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera proběhl první poslech ve sklepních prostorách. Na rovinu říkám, že sem prostě čekal, že to musí hrát dobře. Spíš sem byl zvědavej na podání spodku hornou. Zklamanej jsem nebyl. Basy z toho lezly srovnatelné s cca 8" paců basákem. S tlumením bedny bude docela labórování. BTW taky sem zkoušel strkat hlavu do vyústění bedny, to je peklo Twisted Evil
_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St júl 16, 2008 18:06:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Překližka je prostě sexy! Dělám z ní příští bedny Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 09:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 21:00:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 10:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ti to pokazím Franku, v překližce sou vzduchový mezery (vypadlý suky), takže potencionální rezonance. Multiplex tímto netrpí.
Širokopásma 4" sem slyšel, překvapilo mě to, je to sice hodně omezený, ale v ose se to ještě dalo. Na nějaké to brnkání na kytaru je to úžasný.
Aula: Bylo by možno poslechnout, kde? U mě možno poslechnout zase něco jiného...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 10:21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli vypadá multiplex jako překližka, tak to beru taky, ale na to je ještě čas...

A Lukášypyčo, Ty s tim mákni, dneska si du snad pro horní frézku, ta abych ty mý bedniska neměl dřív jak Ty Laughing

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 10:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele asi mi něco uniká.Co to bude až se to vyhodí?Vidím hornový repro.Jednou jsem jedny slyšel.A musím říct ,že větší katastrofu jsem zase neslyšel. Mr. Green Dneska mi to ale jede co Frantraxi?

Ale třeba se pletu.Máš k tomu správný lampový áčko 1W ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 10:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Občas je to potřeba...

Ale k tématu - nesrovnávej komerci za 15 a tohle. Tohle bude hrát V NĚJAKYM OHLEDU líp než klasika, ale tady jde hlavně o tu radost vloženou do vlastního výrobku a práce je to pěkná.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št júl 17, 2008 15:38:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadlých suků sem si teda nikde nevšim a jestli jsou ve vrstvách uvnitř, tak to zalilo lepidlo ne?

check: jak bylo omezený to 4" širokopásmo, frekvenčeně nebo směrovně, v obojích případech mi napadá jediná odpověď: ,,A co si čekal?" Jinak s poslechem by problém být neměl až to dodělám.

Pasul: Co budu co, až se to vyhodí Question Že si někde něco slyšel a nenapíšeš přesně co, to má houby smysl to sem psát. Jaký lampový áčko Rolling Eyes

Frantrax: Jako neříkám, že to není radost to stavět pro mě, ale kůli tomu to nedělám.

Joo hraje to dost směrově a co, já při soustředěném poslechu neběhám po místnosti.

_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi júl 18, 2008 09:12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte na srovnání FOSTEX o číslo menší ??? Určitou ztrátu na basech to kompenzuje na výškách. Ale slyšená, to je jiná,že....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 01:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Psalo se to v nějaký knížce (stará není), že obyč překližka může dělat problémy v tomto smyslu a že je lepší multijádro. Nicméně doufám, že se jedná o stejnou raritku jako kulka ve dřevě. Obojí potrápí.
No 4" Tangband v TLku byl omezený obojím - jak vejškama, tak basama a hodně směrově. Mělo to aspoň výhybku, takže to nebylo uřvaný ani moc hrbatý. V ose z toho vejšky šly i když horní oktáva byla nemastná neslaná. Basy při tichém poslechu šly překvapivě hluboko (60Hz si tipnu), i když byly trochu zabarvené (no 4" je pořád 4"). Přišlo mi to taktéž zabarvené unikáním středních frekvencí z ústí TL.
Nicméně přestanu kydat špínu a vezmu-li v potaz cenu, tak sem byl mile překvapen. Pochopil sem přednosti konstrukce a uplatnění - na méněnástrojovou muziku, tižší/nearfield poslech je to dost dobré. Brnkání na kytaru je excelentní, fázový souběh reprosoustavy nepřekonatelný Smile.
To sem se zase jednou překonal na slovní popis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So júl 19, 2008 19:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Lakování první bedny se blíží pomalu do finiše. Zvolil jsem polomat. Druhá bedna zhruba 2/3. Fotky opět nevalné kvality, až s tim vylezu ze sklepa, tak budou z pořádného foťáku.

Je vidno, že lak hodil na dřevo lehce žlutější odstín. Trochu škoda, protože původní barva byla skoro to samý jako membrána fostex... Ale je mi jasný, že to časem ještě víc zežloutne, je to dřevo Laughing


_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aula
Hifista


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2008 17:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Závěrečná fotoshow. Teď si budu hrát s tlumením. Co jsem tak ušima vypozoroval, tak hornou lezou frekvence do cca 350 Hz, ale ty už jsou tiché...

http://rapidshare.com/files/133830583/fotky.zip.html

Poslech z f generátoru hořejšek, normální poslechová hlasitost. 16kHz úplně v pohodě, otec končil u 14 kHz Laughing . 17kHz už byl patrný pokles a zvyšující se směrovost. 18 kHz velmi silný pokles, slyšel jsem tak tak, plus strašně narostla směroovost vod cca 2 stupňů nebylo slyšet nic. Dál už jsem neslyšel nic. Ale i tak jsem spokojenej, těch 16k je pěkný výsledek.
Spodek není špatnej Twisted Evil ... ve srovnání s klasickýma dvoupásmama určitě ne. Důležité je umýstit repro do rohu!

Na muziku, jako je Sia, Erasure ...je to fakt super

_________________
aula .... audio lacně Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elektron
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 13:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj ,tiez som nieco podobne postavil.Cim si ich tlmil plz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist