Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bernstein - Mahler - finále 2. symfonie - "živě"

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 00:04:43    Predmet: Bernstein - Mahler - finále 2. symfonie - "živě" Odpovedať s citátom

Co dodat? Víc už to nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 07:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mahler není úplně můj šálek čaje. Alespoň zatím...
Bernstein by býval udělal kariéru i v divadle. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 11:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

A propos

http://www.sa-cd.net/showtitle/4784
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po august 27, 2007 21:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

http://youtube.com/watch?v=422-yb8TXj8&mode=related&search=

Tak toto od 00:28 nema chybu Smile

ako podotkol ktosi do debaty: ok at 0:28 Bernstein officially becomes the coolest conductor i've ever seen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ut august 28, 2007 08:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ad druha, poslechnu doma, v praci mam youtube zakazany od americkeho vykoristovatele Smile

...mmch jak se vam libi Boulez od DG?
http://www.amazon.com/Mahler-Symphony-No-2-Resurrection/dp/B000EULVZ4
mne velmi i kdyz to misty skoro az nema s Mahlerem nic spolecneho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Št august 30, 2007 15:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tenhle Gustav?

http://www.amazon.com/Mahler-Urlicht-Primal-Light-Bensoussan/dp/B000007RYQ/ref=pd_bbs_sr_4/103-1275092-5147060?ie=UTF8&s=music&qid=1188484284&sr=8-4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2007 10:11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

A co říkáte na tolik diskutovanou nahrávku Gilberta Kaplana s VPO? Mě se ten jeho až obsesivní přístup k věci docela líbí. Smile

http://www.amazon.com/Mahler-Symphony-Resurrection-Philharmoniker-Multichannel/dp/B00009Y30W/ref=pd_bxgy_m_img_b/102-3894746-4872942
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2007 11:03:37    Predmet: Jakou druhou? Odpovedať s citátom

Když už se tu diskutují provedení druhé symfonie, přidám svůj názor:

1) První volbou je pro mě jednozančně Bernstein s NYP, novější nahrávka s DG (zde). Mahler ala Bernstein. Hardwarový reset posluchače. Trochu pak trvá než po poslechu nabootujete. Smile

2) Velmi solidní je Solti s Chicago Symphony (zde). Je trochu méně exaltovaný než Bersnstein. Finále je rychlejší. Trochu horší zpěváci. Celkově soudržné provedení. Skvělé.

Oboje je velmi slušné I zvukově

3) Zajímavá druhá je i ta Kubelíkova s Bavarian Radio Symphony. Zvuk je bohužel poznamenán stářím nahrávky, ale je to ještě přijatelné (zde). Kubelík Mahlera hraje jako Smetanu. Mahler "přeložený do češtiny". Jedná se o nejrychlejší druhou, co jsem slyšel. Živák na labelu Audite jsem bohužel neslyšel. Prý je zvukově lepší.

4) Za poslech stojí i stará nahrávka Klemperera s Philharmonia Orchestra (zde). Zatím jsem slyšel jen ukázky.

Co bych rozhodně nedporučil je druhá s Chaillym a RCGO. Chaillyho cyklus je vynikající s jedinou výjimkou a to je právě druhá symfonie. Je to pomalé, bez náboje, orchestr jako by nebyl ve formě (žestě). Dále bych nedoporučil první nahrávku Gilberta Kaplana (dirigent bastlíř Smile (zde). Je to hodně na efekt. Nahráno patrně jen dvěma mikrofony. Zpěv není místy téměř slyšet. Novou Kaplanovu nahrávku neznám.

Jinak výbornou první větu má Bertini s Cologne Radio Symphony (asi nejlepší co jsem slyšel) (zde). Finále už není tak přesvědčivé. "Pochod kostlivců" je tempově nestandardní a moc nefunguje (alespoň na mě). Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2007 11:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
http://youtube.com/watch?v=422-yb8TXj8&mode=related&search=

Tak toto od 00:28 nema chybu Smile

ako podotkol ktosi do debaty: ok at 0:28 Bernstein officially becomes the coolest conductor i've ever seen.


Genialni! Cool

K tomu Mahlerovi (prvni prispevek, sym. c. 2 resurrection) - Mahlera abych se priznal neznam. Ale ta ukazka se mi velmi libi. Zkusim najit neco k poslechu.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2007 11:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kryton: diky za tipy!
Nevis, jestli neco fajn existuje na LP? (z toho, co se asi u nas v zlate dobe vinylu objevovalo, tj. Supraphon a spol. (i prevzeti nahravky od CBS, DG, ...))?

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2007 11:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

mesires napísal:
Kryton: diky za tipy!
Nevis, jestli neco fajn existuje na LP? (z toho, co se asi u nas v zlate dobe vinylu objevovalo, tj. Supraphon a spol. (i prevzeti nahravky od CBS, DG, ...))?


Bohužel o nahrávkách na LP nemám nejmenšího tušení. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Po september 03, 2007 10:08:53    Predmet: Re: Jakou druhou? Odpovedať s citátom

kryton napísal:
Když už se tu diskutují provedení druhé symfonie, přidám svůj názor:

1) První volbou je pro mě jednozančně Bernstein s NYP, novější nahrávka s DG (zde). Mahler ala Bernstein. Hardwarový reset posluchače. Trochu pak trvá než po poslechu nabootujete. Smile

2) Velmi solidní je Solti s Chicago Symphony (zde). Je trochu méně exaltovaný než Bersnstein. Finále je rychlejší. Trochu horší zpěváci. Celkově soudržné provedení. Skvělé.

Oboje je velmi slušné I zvukově

3) Zajímavá druhá je i ta Kubelíkova s Bavarian Radio Symphony. Zvuk je bohužel poznamenán stářím nahrávky, ale je to ještě přijatelné (zde). Kubelík Mahlera hraje jako Smetanu. Mahler "přeložený do češtiny". Jedná se o nejrychlejší druhou, co jsem slyšel. Živák na labelu Audite jsem bohužel neslyšel. Prý je zvukově lepší.

4) Za poslech stojí i stará nahrávka Klemperera s Philharmonia Orchestra (zde). Zatím jsem slyšel jen ukázky.

Co bych rozhodně nedporučil je druhá s Chaillym a RCGO. Chaillyho cyklus je vynikající s jedinou výjimkou a to je právě druhá symfonie. Je to pomalé, bez náboje, orchestr jako by nebyl ve formě (žestě). Dále bych nedoporučil první nahrávku Gilberta Kaplana (dirigent bastlíř Smile (zde). Je to hodně na efekt. Nahráno patrně jen dvěma mikrofony. Zpěv není místy téměř slyšet. Novou Kaplanovu nahrávku neznám.

Jinak výbornou první větu má Bertini s Cologne Radio Symphony (asi nejlepší co jsem slyšel) (zde). Finále už není tak přesvědčivé. "Pochod kostlivců" je tempově nestandardní a moc nefunguje (alespoň na mě). Smile


tvuj popis 'mahler a la smetana' me pripomnel Mehtovo provedeni ... i ta ceska stopa tam je, prazsky filharmonicky orchestr Smile
http://www.cduniverse.com/search/xx/music/pid/1576822/a/Mahler:+Symphony+No.2+%22Resurrection%22+%2F+Zubin+Mehta.htm
(mam CD verzi, nikoliv DVD)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 13:07:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedávno jsem poslouchal Mahlerovu 2. symfonii (Abbado) a nahrávka disponuje vynikající dynamikou. Jak hodnotíte uměleckou kvalitu této nahrávky (pokud máte možnost srovnat ji s jinými povedenými nahrávkami).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist