Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Grado SR225

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 07:30:07    Predmet: Grado SR225 Odpovedať s citátom

Konstrukce a pohodlnost:
Mají tlustší kabel, mě težký neprijde normální kabel s 6,3 konektorem.
Na první pohled vypadají stejně jako SR60-SR80-SR125, ale jsou použity jiné materialy např. hlavový most má měkounkou kuži to SR60 nemely, ocel nebo co to je je lehce ohebná takže velmi pěkne drží na hlave. Molitany jsou příjemné a bohužel se na to nalepí občas nákej ten vlas, ale pozor po hodine mohou být trochu nepríjemné, já mám sice malé uši, ale molitany zrovna trikrát velký nejsou, ale věřim že je to spíše o zvyku. Jen škoda toho plastu, u řady reference je ten mohagan opravdu prdáckej, ale dvadvapetky jsou taky moc hezký.



Zvuk:
Prestože jsem už několik kvalitních sluchátek slyšel od Sennheiser, Audio-Technica plus nejvyšší modely iEM tak si netroufnu hodnotit zvuk, doma je doma a tam mám jen SR225, nebudu srovnávat sluchátka z obchodáku kde je časové omezení a navíc s časovým odstupem to ani nejde že, takovou pamet má opravdu jen ten slon. V každém případe zvuk je výborný, byl jsem si je ozkoušet asi před pul rokem vědel jsem do čeho jdu, v recenzích jsem se často dočítal že nemají tak věrnou neutrální reprodukci jako konkurenti s tím v uvozovkách souhlasím i nesouhlasím. Podle mě jsou opravdu výborná na metal/rock, kytary jsou na nich radost poslouchat. Celkove hrajou moc příjemně vzdušne s širokým zvukovým polem, jsou rychlé, zábavné. Basy nejsou tak vymakané, ale to mi nevadí já nemám rád takové ty úplně přesné uderné basy, basy jsou ale rychlé čisté a lehce elektrizují což mi vyhovuje. Jediné co mi trochu vadí je ostrost to je malinko nepríjemné, abych jim nekřivdil tak taky záleží na skladbě, navíc se to prý dá částečně vyrešit nákupem molitanu z SR60 a pohrátím si s kladívkem, pro kutili jako stvorený: http://www.head-fi.org/forums/3778025-post1.html
Určitě nějaký kvalitní elektronkový zesilovač by taky nebyl na škodu!

Vybral jsem si k nim zesilovac iBasso je to malinký asi jako Cowon D2, patří k těm lepším přenosným, myslim že za tu cenu co se prodává je skvelý např. špickové Pico nebo RSA Predator, Lisa III stojí pomalu trojnásobek. Nevědel jsem co od toho čekat nakonec jsem za něj rád, slyším více detailu a celkove se zkvalitnil a zpevnil celý přednes. Na počítači přes usb-dac, se zvukovkou co jsem měl se to nedá srovnat, takže jsem spokojenej za ty peníze.

Závěr:
Abych to shrnul pro mě to je úžasnej zvuk a jsem opravdu konečně spokojenej! Nezaručuju že každý bude se vším souhlasit co jsem napsal, proto radím před nákupem rozhodně vždy pár sluchátek ozkoušet.

iBasso D2 Boa:


Naposledy upravil knopi dňa Pi apríl 17, 2009 09:27:02, celkom upravené 7 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 08:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kolik v USA vyjdou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 08:44:57    Predmet: Odpovedať s citátom

při kurzu 15kč za dolar na 200$=3000kč+jejich poštovný kolem 150kč, mě to vzal "známý" za menší úplatek.

Naposledy upravil knopi dňa Ut júl 22, 2008 13:14:00, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 09:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Z USA, jedině osobně! Levně a bez problémů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 09:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně jinak bych do toho asi taky nešel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 07:51:25    Predmet: pekna kupa Odpovedať s citátom

Super kupa, len neviem preco davas fotky s inych sluchadiel ako si si kupil Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
...
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 23
Bydlisko: ba/ke

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 13:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

male zneuzitie temy: kde mozem kupit nahradne molitany na sr-80? najlepsie na sk (kosice, blava, zilina...) pripadne cz. na ebay som nasiel nieco z hongkongu za 180sk aj s postovnym.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 13:52:13    Predmet: Re: pekna kupa Odpovedať s citátom

iggi napísal:
Super kupa, len neviem preco davas fotky s inych sluchadiel ako si si kupil Smile


Já čekal že na to někdo upozorní Smile protože momentálně foťák doma není, až bude tak fotky oběním. Jinak Grado po delším poslouchání jsou v některých písničkách opravdu ostré a je to docela nepříjemné např. Axel Rudi Pell - Don't say goodbye, Sonata Arctica - Replica asi zkusím dokoupit ty molitany, ale jak u který písničky např. Dark Moor - Lovers, Nightwish - Sahara, Ayreon....znějí skvěle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 13:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

... - většinou koupíš tam kde Grada prodávají cena stabilní 700kč za pár a za molitan to je teda síla. V česku je mají Headphones.cz a ještě dva obchody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ketas
Hifista


Založený: 01 február 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: Komarno

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2008 20:30:42    Predmet: Odpovedať s citátom

nahradne molitany na Grado sluchadla od 300sk ,doprava zdarma.
www.hanzelaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist