Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hi - fi za hubičku :-)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Št september 04, 2008 17:53:13    Predmet: Hi - fi za hubičku :-) Odpovedať s citátom

Nejdražší hi-fi soustava světa stojí téměř 20 milionů korun
vloženo: 4. 9. 2008 11:04, autor: ČT24
aktualizováno: 4. 9. 2008 11:06


Hi-fi soustava
Berlín - Jedním z největších magnetů letošního veletrhu spotřební elektroniky IFA, který ve středu skončil v Berlíně, byla údajně nejdražší hi-fi soustava světa. Celý set stojí 780.000 eur (zhruba 19,2 milionu korun) a jenom reprobedny přijdou na 130.000 eur. Podle německé společnosti pro zábavní a komunikační elektroniku (GFU) však vydávali Němci loni za jednu hi-fi systém v průměru 236 eur.

Kvalitní "věž" dnes už sice není ničím nedostupným, ale i v tomto sortimentu existují luxusní výrobky, které stojí více než luxusní automobily. V akusticky izolovaném prostoru jedné z hal berlínského výstaviště se mohli návštěvníci tento týden pokochat soustavou, kterou sestavil odborný časopis Audio z těch nejkvalitnějších komponentů.

Na sestavě, která existuje už několik let, jsou prý nejdražší reproduktory, které stojí 130.000 eur. Podle šéfredaktora časopisu Lothara Brandta je však soustava rok od roku "levnější".

Unikátní reproduktory

Reprobedny Muon, každá o hmotnosti 115 kilogramů, zaujmou už svým povrchem z lesklého hliníku, to nejdůležitější se však skrývá uvnitř. Na vývoji boxů pracovali experti několik let. "Postup, který se za tím skrývá, se normálně používá při výrobě špičkových automobilů," řekl podle zpravodajského serveru Focus Online Johan Coorg zastupující britského výrobce reprobeden, firmu KEF.

Součástí zařízení, který je kombinací audiosystému a domácího kina, je například gramofon za 100.000 eur, SACD (superaudio CD) přehrávač za 24.000 eur a šest koncových stupňů zesilovače za dohromady 110.000 eur.

Gramofon Statement je sám o sobě uměleckým výtvorem. Masivní gramofonový talíř z akrylu se vznáší na patentovaném magnetickém poli, a není tudíž mechanicky propojen s žádným motorovým pohonem. "Má optické čidlo, které se má postarat o absolutní čistotu chodu," vysvětlil Peter Suchy, jednatel společnosti Clearaudio, která více než metr vysoký gramofon vyrobila.

Jde spíše o atrakci

Pro běžné fanoušky hi-fi technologií zůstane cokoli z nejdražší hi-fi soustavy světa pouhým snem. I redaktoři časopisu Audio však zdůrazňují, že nejdražší ji poskládali jen za účelem předvádění.

Redaktoři ovšem sestavili také ideální hi-fi soustavu za "rozumnou" cenu 7800 eur. Zahrnuje například reprobedny značky KEF za 3000 eur, zesilovač od firmy T+A za 1500 eur a gramofon Music Hall MMF 7.1 v ceně 1300 eur.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št september 04, 2008 19:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

...a roztáčí ho myšlenky Péti Suchýho, který taktéž vedle levituje... bravo, Paroháčku.. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Št september 04, 2008 21:04:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty bedny jsou možná designovej extrém, ale zvukově bych zázrak nečekal.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 05, 2008 09:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No je to dost podezřele Německy zaměřený aparát, asi bych dal přednost poslechu tohoto amerického u pana Mikea Lavigneho, kdyby teda byl na mne zvědavý:
http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?vaslt&1036349020&read&keyw&zzrockport=technologies

Aspoň gramofon Rockport technologies a SACD EmLabs jsou pravděpodobně to opravdu nejlepší...

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: So september 06, 2008 08:56:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, chlapi čekal jsem větší nadšení . Very Happy
Diskuze by dle mého měla vypadat takto :
Zvukový fajnšmekr detailu : . Mé oblíbené skladby zpěvačky Áklev Aríd jsem za velikého zaujetí poslouchal na této sestavě a mohu zodpovědně prohlásit že takovéto množství detailu jsem ještě u těchto skladeb neslyšel.
Zvuk bylo tak přesný že jsem jasně rozeznal že ve 4. a 6. skladbě zpívá v bavlněném spodním prádle, při chůzi zpěvačky vynikly měkké zvuky tření jejího těla o toto spodní prádlo. V 1, 2, a 5 skladbě bylo jasné že zpěvačka má na sobě krajkové spodní ošacení v detailu to bylo jasné, suchý až drásavý zvuk mluvil za vše.

Malá topinka .- Dovedu jasně určit i výrobce tohoto oblečení, ale nebudu mu dělat reklamu o tomto toto forum není.

Trošku ale váhám co měla má milovaná interpretka na sobě při 3. písni tam jsi nejsem úplně jist . Místy jsem ve zvuku slyšel velikou díru na basech, Dodnes mě není jasné čím by to mohlo být způsobeno . Asi budu muset, ještě jednou si mého miláčka poslechnout , Než se rozhodnu ke koupi této určitě ve vesmíru jedné z nejlepších sestav co kdy byla vyrobena .

Milovník nekompromisního prostorů : Ano i já mohu potvrdit, že tato sestava překonala i má největší tajná očekávaní co se tyče prostoru. Včetně přání která jsem neměl .

Ale k věci :

U první testovací skladby mého oblíbeného rockového zpěváka Ygord ám Aksál mě nasál prostor tak, že jsem naprosto jasně určil v které zadní kapse kalhot má můj rocker svůj baliček trávy. A to mohu potvrdit že vyvádí na podiu opravdu psi kusy . A přesto šlo lokalizaci provést nadmíru jednoduše a přesně.

K druhému referenčnímu poslechu jsem si po zralé úvaze vybral hodně syrový zvuk tvrdé rockové skupiny Sumár an sáv Muzika této kapely je opravdu jak to napsat …. No prostě silná a přesto mohu naprosto jistě tvrdit že na podiu při nahrávce byli v levém zadním rohu tři láhve piva Haineke ( dvě stály a jedna ležela) zvuk vnikající do otevřených lahví a opět se vracející do prostoru to jasně dával na srozuměnou malé zpoždění na tonech a těch frekvencích které k tomu patří nekompromisně a beze všech pochybností určil značku moku.

Pro hnidopichy : Každá firma vyrábějící zlatý mok používá rozdílnou sílu skla svých lahví a pak dle vibrací tohoto materiálu jde naprosto jednoduše vystopovat obsah

Dále jsem na podiu přibližně 137,5 cm od těžiště bubeníka lokalizoval na zemi kruhový předmět, velikosti síla 2 mm průměru 24 mm dle těchto údajů usuzují že se jedna o vypadlou pětikorunu některého technického pracovníka. Bohužel zda mince leží rubem nebo lícem k podlaze se mě ze zvuku nepodařilo určit, rovněž tak rok ražby . Tady bych ještě viděl malou slabinu testovaného hi - fi systému .

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 06, 2008 14:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

prý reference a bez jediného hajzldeklu, hmm hmm...
_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2008 09:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mánička-Já jsem chvíli uvažoval o tom darTZeel NHB-108 stereokonec.Byl tady někde na ebay za 10K Eur.Ale na audiogonu se ho někdo střepnul a měnil za něco jiného s popisem,že došlo k velké změně zvuku.A mněl taky Evolution Acoustics MM3.Ovšem chtělo by to i jejich preamp a to už se celkově blíží trochu k extrému.Ale zase u starších kusů by to nemuselo být tak špatné.

Slyšel jsi něco o Red Dragon Audio a jejich 500W monobloky ve třídě D?Nová série MarkLevinsona půjde stejným směrem.

Chtěl jsem se tě zeptat zda nevíš o nějakých podobných servrech jako audiogon.Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist