Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

sidman elektronkovy zosilnovac

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
elektron
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 16:00:27    Predmet: sidman elektronkovy zosilnovac Odpovedať s citátom

Mate niekto tento kusok? ,ide o model Piano si-plus. Bolo ich na Slovensku predanych cca 50kuskov.Ide mi hlavne o zivotnost elektroniek,ale aj ostatnych suciastok,s akymi menicmi si rozumie a pod.. Zvukovo sa mi celkom pozdava, len ho bohuzial okrem JJ nemam s cim porovnavat.
V priamom posluchu oproti JJ 543 ma ovela viac informacii /detailov/ ,lepsie priestorove zobrazenie (do sirky a hlavne hlbky)a takisto basy su pevnejsie,hlbsie (samozrejme do urcitej hlasitosti.)
JJ ma o cosi vacsi vykon nema sice klasicky potenciometer hlasitosti ,ale vdaka dialkovemu je jeho ovladanie ovela komfortnejsie, je menej nachylny na rusenie z napajania a hlavne sa menej zohrieva.. Sidman je A -cko, JJ pracuje v AB triede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po február 11, 2008 19:34:48    Predmet: Sidman Odpovedať s citátom

Mam piano.Mal som aj moznost zrovnania s Edgarom, a Sidman bol o par tried lepsi. Jednak v basoch a stredy boli uplne jasne a citatelne.Taktiez priestor a hlbka zobrazenia.Mozno vas prekvapim,ale bol som s nim aj v Blave v studiu a porovnaval s 200 tis Vajcovym zosikom a rozdiel sotva pocutelny.Testovali sme to na take vajickove repracky (dvojpasmo),tiez okolo dvesto litrov, niekolko hodin. Ak by ste chceli nieco lepsie asi by ste museli priplatit o dobre viac penazi. Ak sa chcete zvukovo dostat o par tried vyssie, vymente repraky. Ja som mal moznost pocut hornovu konstrukciu "backloaded horn" a to vam poviem ze v zivote nebudete chciet klasicku bednu. Mam uz nieco napocuvane, ale toto presiahlo vsetky moje ocakavania. Zvuk ide pozdlz zvukovodu z jednopasmoveho repraku. Priestor tam bol taky, ze moj byt bola klietka pre zvuk.Ak chcete, nieco o tom najdete na www.hornstudio.cz. Ale pozor, je to chytlave Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
elektron
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 23:09:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz som ani necakal ,ze sa niekto ozve Wink
Z jeho zvuku som bol naozaj prekvapeny.. Idea Skusali sme ho na dvojpasmovych regalovkach osadenych focalom 16cm polykevlar, v druhom pripade scanspeak 8530+2904. Najvacsi problem bol samozrejme s ich nizsou citlivostou. O zvuku 1 pasmovej konstrukcie rozmyslam dlhsie.
Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 23:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Neďaleko od nás, sa k nim navíjali výstupáky, podľa slov autora sa jednalo o veľmi solídne kusy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut február 12, 2008 23:59:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo zvuku jednopásmovýho hornu můžeš přemejšlet až do alelujá, ale taky si něco přečti z teorie, jinak ti kolem něj vyvstane svatozář, jako kolem pupku hesichastů.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 13, 2008 06:41:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarát z BA má doma Sidmana a je z neho asi 5 rokov nadšený. Hľadá k nemu citlivé bedne. Preto sa chce u mňa zastaviť a zapojiť ho na moje JBL4345. Som rovnako zvedavý. Veľkú šancu mu nedávam, že by bez problémou utiahlo 4 pásmo s 18" basákom v basreflexe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št február 14, 2008 14:25:02    Predmet: Sidman a horn Odpovedať s citátom

Jedinu nevyhodu v Sidmanovi vidim v tom ze je citlivy na el.zasuvku a hlavne na to svinsvo ktore tam je. Obcas pukne v reprackoch ked spoji chladnicka. Inak co sa tyka kvality, za tie prachy nema konkurenciu vo zvuku.Asi kvalitne vystupaky,toroidy.V kombinacii s hornovym systemom je to lahodka pre dusu a usi.Porovnaval som to aj s Xavianmi XN 270 a XN 220,ale nebolo to tak zive a vybusne,ale priestor tiez dobry. Skratka, robilo to zvukovu konzervu a uz som vedel ze tadialto cesta nevedie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinP
Nádejný hifista


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Št február 14, 2008 19:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je to za zesilovač??? Lampy mě zajímají a o tomhle jsem nikdy neslyšel a nic jsem ani nenašel. Nějakej odkaz by nebyl????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 08:24:51    Predmet: Sidman Odpovedať s citátom

Je to push-pull s 2xEL 34, alebo 2x EL6GC s napajacim aj vystupnymi trafakmi na toroidoch. Hra to skutocne vynikajuco a bezkonkurencne, ma usmernene žhavenie, čo je vymozenost triod.Ak chcete cislo na vyrobcu, P.Ivan Slucik 0904 982 666 Volal som s nim nedavno koli výmene lamp.On vam povie viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 10:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Usměrněný žhavení jako vymoženost triod ? Ježíšikriste..... Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20457

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 10:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

To by ses ulítal, kdyby se mělo na všechny voloviny reagovat Surprised)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 11:43:10    Predmet: Sidman Odpovedať s citátom

Mozno ste si zle precital, napisal som vymozenost, nie nutnost a to je rozdiel.Samozrejme ze usmernit mozete kazde zhaviace napatie.Výhoda je v odstraneni brumu vo vyslednom zvuku a zlozitejsie zapojenie pre vycistenie jednosmerneho napatia.Je nutny chaldič,tranzistor apod.Pocul som Audiomat ktory brumel ako tank.Nie sice koli tomuto ale zlemu nastaveniu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platonik
Hifi obsluha


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 11:45:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ budeme diskutovať o zosilovači Sidman Piano a oprostíme sa od nezmyslov okolo popisu konštrukcie (výstupné trafá sú naozaj toroidné) a reprodukcie cez horny alebo inú exotiku, neostáva mi konštatovať nič iné ako to že podľa mojej posluchovej skúsenosti bol naozaj lepší ako konkurencia podobnej cenovej kategórie (Edgar ale aj JJ). Na moje tetrevie uši Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 11:47:00    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo jde žhavit i střídavě a brumu se zbavit trimrem...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 11:57:04    Predmet: Sidman Odpovedať s citátom

"Pokiaľ budeme diskutovať o zosilovači Sidman Piano a oprostíme sa od nezmyslov okolo popisu konštrukcie (výstupné trafá sú naozaj toroidné) a reprodukcie cez horny alebo inú exotiku, neostáva mi konštatovať nič iné ako to že podľa mojej posluchovej skúsenosti bol naozaj lepší ako konkurencia podobnej cenovej kategórie (Edgar ale aj JJ). Na moje tetrevie uši."
Mozno by ste mal byt konkretnejsi na tie nezmysli, pan mudry.Mozno je pre vas exotika horny,ale to asi pre vsetkych ktorí skostnatelo pocuvaju iba to jedno a myslia si ze nic ine neexistuje a nemoze byt lepsie. Uz ste nieco poculi z tohoto sudku, ked tak exoticky odpisujete?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platonik
Hifi obsluha


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 13:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

S baranmi čo si nevažia že sa ich niekto zastane nema zmysel viesť diskusiu Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
domo72
Hifi obsluha


Založený: 11 február 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 13:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidim ze debata s vami nema vyznam.K urazaniu sa neznizim.dovidenia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi február 15, 2008 16:40:43    Predmet: Re: Sidman Odpovedať s citátom

domo72 napísal:
ma usmernene žhavenie, čo je vymozenost triod.

Nehnevaj sa, ale toto napísať, to je ako keby si napísal: má posilňovač bŕzd, čo vymoženosť predného náhonu, čiže číry nezmysel. Teda sa nepaprč keď na tento nezmysel reagujú odborníci tak ako reagujú (tí mali tieto veci v malíčku pred desiatkami rokov).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jurisco
Hifista


Založený: 08 február 2007
Príspevky: 117
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: Ne september 14, 2008 13:49:55    Predmet: Re: sidman elektronkovy zosilnovac Odpovedať s citátom

Zdravim nasiel som toto forum o zosiku Sidman Si- 1, sam so ho mal. Mal som k nemu Sonus Faber Concerto Grand Piano, mechaniku Rotel RDV 1080 bolo to fajn, tento zosik odporucam za tie peniaze nic lepsie nekupite, akurat mi doma vybuchol, ale kupil som ho z druhej ruky, takze ci niekto snim nieco robil to neviem. Elektronky maju zivotnost cca 2000 hodin ale u elektronky sa to neda povedat. Kupovat musite potom sparovane kusi. Mna vysli asi 1600 skk bez Dph. Zvukovo ma krasne basy, trochu menej detajlov ale co by som chcel u tejto cenovej kategorii. Mal som aj tranzistorovy zosik od Elniky - Edgar- Audiospace 1 + 100M, Electrocompaniet Eci-2 tieto zosiky mali viac detajlou ale elektronka ma uplne iny charakter zvuku ako napr. CD a gramofon, pokial nieje viacej financii ist vyssie samozrejme u elektronky tak odporucam.... Ja som ho trosku upravil vzhladovo, prestriekal som ho na cierny klavirny lak,. aby ladili k sonusom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist