Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon AH-D 5000

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 20:31:30    Predmet: Denon AH-D 5000 Odpovedať s citátom

Minuly tyden jsem ke svym Senh HD 65O prikoupil dalsi sluchatka Denon AH - D 5000 - duvodem byl i nakup noveho gramofonu, ke kteremu jsem chtel uz neco lepsiho, nez plastove Seny.. .. cetl jsme na Denony hodne rezenzi - pozitivnich, ale samozrejme neni nad vlastni zkusenost ...jako sluchatkovy zesilovac jsem pouzi Lyru (mutace pro Senh 650) ...
zvuk - srovnavano se Senh 650 - Denony jsou cistsi a jakoby lehci, zvuk je vic analyticky, presny a neni tak "silny".... .. nemaji tolik basu, ale stredy a vysky jsou excelentni...rozhodne je vydrzim poslouchat podstatne dele, nez Senh, ze kterych jsem po hodine - po dvou hod poslechu mel trochu "nafouknutou" hlavu ... s Denonama jsem vydrzel v pohode 4 hodiny....poslouchal jsem siroke spektrum...
tvrdsi muzika - Iron Maiden + Manowar - pohoda, ale tady jsou asi na poslech lepsi Senh, kter jsou "tvrde" a hodne durazne....Denony sice zvladaji dobre, ale na tvrdsi muziku mam rad opravdu velky "drajv"...
pohodovka muzika : Norah Jones + Katie Melua + Hegerova - naprosto excelentni zalezitost - pro me usi tady Denony "valcuji" Seny naprosto v pohode...
rock muzika - Pink Floyd /The Wall od MFSL/ + Sting /americke vydani Desert Rose / + Eagles /XRCD/ - paradni poslech - trosku jiny nez na Senh - pro me zase prijemnejsi ..pohodovejsi
klasika : Tchaikovski 1812 /od DECCA/ + Dvorak /Novostvetska/ + Vivaldi 4 roč.obd. od Brillantu.. - totez co u pohodove muziky - excelentni podani, lehkost a cistota ...
Zpracovani sluchatek - tak samozrejme uz na prvni pohled jsou designem mnohem dal nez Senh, kabel ma prijemny oplet, jenom se bojim, aby nebyl nachylny na zlomeni - nevim, je takovy "tvrdsi", drevene musle paradni, dobre berou hluk jak z venci dovnitr, tak smerem ven - rozhodne lepsi tlumeni, jak u Senh - to nejsou take uzavrena sluchatka, jako Denony...jsou prijemne meke a na usich me rozhodne netlaci, jako Senh, ktere jsou dloho dost tvrde na nausnicich ..kuze na Denonu je v pohode, ano po 4 hod poslechu nema clovek pocit opocenych usi...hlavovy most v pohode, dobre seriditelny, na hlavu - vrsek hlavy netlaci ..
Pokud bych se mel rozhodnout pro jedny sluchatka, asi bych si nechal Denony...ale necham si oboje
Koncem tydne jeste prijde druha Lyra v uprave pro AKG 701 - uvidime, jak odlisny bude zvuk....
Docela by me zajimalo, jak by je hodnotil Kuba....treba jednou na test dojde...jinak s klidnym svedomim mohu Denony doporucit...
Samozrejme nepatrim do tabora, kde se tvrdi, ze sluchatka mohou nahradit reprobedny a ze to je treba i lepsi...ne, to ne..je to prijemny doplnek k normalni kvalitni sestave (kterou zase uz bohuzel z duvodu nedostaku banovek nemam a tak resim alespon takto)
tom_fotolaik

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 08:35:33    Predmet: Odpovedať s citátom

o denonoch som celkom cital, a dokonca som aj uvazoval ze dake kupim
kupil si ich v Cesku?
ked som ich videl na obrazku tak som myslel ze su dake AT:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 09:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDO : ano, jsou kupovane v CZ...
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 09:50:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Denon AH - D 5000 jsou 1x dražší než Senny 650.... Tak by měly podle toho hrát ne? Bylo by docela smutné aby byly horší než Senny. To už se pohybujeme v kategorii Stax.
Jinak blahopřeji ke kaufu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 10:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

to Mih : 2 x drazsi ?? je to ne, na to jsem moc velky zid....to bych nedal ...Senh se daji v CZ koupit za cca 8000 czk .. Denony o cca 4000 vice ...
_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 10:21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mih>
Hlavní rozdíl je ale v tom že HD650 jsou otevřené a D5000 jsou uzavřené .... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 10:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

fotolaik
Pekne si se rozjel. Preju hodne dobryho poslechu aspon pres sluchatka. Taky jsem mirne v soku, sem si myslel, ze z PK posloucha metal akorat PimBeche. Ironi jsou dobry. 8. srpna jsou v praze, ale to budu asi pryc a uz jsem je parkrat videl.

Mam nutkani za vama (PK) nekdy vyrazit, zajimal by me prinos cerabalu, nekomentuju dokud neuslysim Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 10:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

fotolaik napísal:
to Mih : 2 x drazsi ?? je to ne, na to jsem moc velky zid....to bych nedal ...Senh se daji v CZ koupit za cca 8000 czk .. Denony o cca 4000 vice ...


Já vycházel z doporučených cen v €... Samozřejmě, že tvoje nákupní cena může být o dost níže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 11:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

On Fotolaik spomina s metalom na mladost ktoru mu uz nikto nevrati a ja som proste stary blazon...


gabik napísal:
fotolaik
Pekne si se rozjel. Preju hodne dobryho poslechu aspon pres sluchatka. Taky jsem mirne v soku, sem si myslel, ze z PK posloucha metal akorat PimBeche. Ironi jsou dobry. 8. srpna jsou v praze, ale to budu asi pryc a uz jsem je parkrat videl.

Mam nutkani za vama (PK) nekdy vyrazit, zajimal by me prinos cerabalu, nekomentuju dokud neuslysim Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1410

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 11:19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavá je poznámka o objemu basů. Měl jsem tak nějak zafixováno, že basů bývá u uzavřených typů sluchátek spíše více než u otevřených. Zde je tomu však přesně naopak. Interesting..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 12:29:47    Predmet: Odpovedať s citátom

to sekal : muze to byt jenom pocitove a v mem pripade pro me usi...jiny to muze slyset jinak.., protoze Senh s Lyrou jsou hoodne uderne na basech..Denony je maji take, ale takove "lehke" ..nevim, jak to popsat ...proste nejsou tak hodne durazne - coz treba me vyhovuje...jinak jsme Denony zkusil poslechnout na sluch. vystupu z CD a katastrofa ...opravdu to jde jenom pres sluchatkac ...

PiNBeche : to vis, nejak si to vzdalene mladi musim pripominat...jsem hrozne moc zvedavy, jaky bude mit zvuk na Denony ten gramofon ...

tom_fotolaik

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1410

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 14:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, zde je zvuk nižšího modelu AH-D 2000 (za cca poloviční cenu) hodnocen o trochu lépe než předmětné AH-D 5000. Dle =314&check=1#]tech. specifikací je jediný rozdíl pravděpodobně jen v materiálu použitém na mušle a (snad i na přípojný kabel)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 14:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, ano v posledni stereo je test na hodne sluchatek...ja odebiram audio i stero...Ty jsi to cetl, nebo vychazis z tabulky ?? Very Happy .. tabulky me nezajimaji az tak moc, i kdyz urcitym voditkem byt muzou - btw vysel i special o headphones - tam je to jasne napsane - cena je jedinou nevyhodou Denon 5000 ... a v te tabulce, co uvadis Ty, je to brane zaroven jako pomer cena a vykon, coz samozrejme musi byt levnejsi verze o 1 % lepsi .. v zebricku Audia jsou myslim zase na 4 nebo 5 miste a az za nima AKG 701 /jinak vyborne !!!!/ a Senh ...jsou to jenom pismenka v casopise, ja jsem z podstaty docela zid a kdybych vedel, ze jsem mohl utratit jenom 6-7 tisic a mit to same, udelal bych to ..
odkaz na test ze stereo 1/2008 - narychlo jsme ho oscanoval - tedy pouze tu stranku s Denonama

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 14:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

fotolaik

pri imendancii 25 Ohmov, o ktorej sa aj v uvedenom teste pise ako o nizkej a sluchadla preto odporucaju aj k MP3 prehravacom, by ma zaujimalo, v com bol posluch cez CDP vystup horsi oproti posluchu cez Lyru? Je ten rozdiel naozaj taky katastrofalny ako pises?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1410

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 16:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotolaik

Nechci tě nasírat, ale ani z toho textu nevyplývají nějaké zásadnější rozdíly, (zvláště čteš-li "mezi řádky").. Na 99,9 % budou použité měniče v obou modelech stejné...

P.S. Měl jsi možnost subj. srovnání těch předmětných modelů ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MB
Hifista


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 166
Bydlisko: Stockholm, SWE

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 16:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem ta nasierat, sic je fotolaik zid, nikdy nekupi model s nizsim cislom aj keby bol s lepsim pomerom vykon/cena, pretoze uz je dost stary na to aby vedel, ze hifi je o peniazoch....


sekal napísal:
Fotolaik

Nechci tě nasírat, ale ani z toho textu nevyplývají nějaké zásadnější rozdíly, (zvláště čteš-li "mezi řádky").. Na 99,9 % budou použité měniče v obou modelech stejné...

P.S. Měl jsi možnost subj. srovnání těch předmětných modelů ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2007 21:29:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor! Zvuk v německém Stereu je hodnocen absolutně - tj. bez ohledu na cenu. Procenta vyjadřují zvukovou kvalitu, hvězdičky poměr cena/užitná hodnota.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 19, 2007 09:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

to HOOP : to Ti neumim vysvetlit, ja nejsem technik...samozrejme jsem je zkousel pustit na IPOdu...pokud hrajes potichu, je to Ok, vyssi hlasitost hruza, jeste markantnjesi to bylo z vystupu CD - vyssi hlasitost neposlouchatelna katastrofa - jako kdyby se dostala sluchatka do "limitace" a chrcela....to na Lyre neni - nastesti !! Ja jsem mluvil s panem Vranou z Casea, zda nemuzu ty Denony nejjak poskodit Lyrou, kdyz maji jenom 25Ohm, rikal ze urcite ne, ze je to velmi neobvykel, ale ze treba obyc sluchatkac Creek apod by mel take problem...dokonce me to vysvetloval, ale ja nejsem technik....tedy to je dotaz na povolanejsi kolegy...

to sekal : me nemuzes "nasrat" - ja jsem je chtel a hotovo - menice budou asi kdyz ne stejne uplne, tak hodne podobne....ja je chtel i z duvodu, ze jsou ve dreve a lepe se me hodi designem ke gramofounu, pak jsou uzavrena a to je pro me absolutni vyhoda...kdybych si chtel nechat otevreny plast, stacily by me Senh 650, co se ted povaluji ve skrini...
Porovnani jsem samozrejme nemel s nizsim modelem .. ono moc studii, kde budou mit vsechny druhy sluchatek nenajdes..tak asi tak Very Happy

PiMBeche : presne jak rikas....

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St december 19, 2007 09:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Pozor! Zvuk v německém Stereu je hodnocen absolutně - tj. bez ohledu na cenu. Procenta vyjadřují zvukovou kvalitu, hvězdičky poměr cena/užitná hodnota.


a okrem toho ako vsetci vieme nemci preferuju svoje znacky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St december 19, 2007 10:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

O to víc mě těší, když pochválí rakouské AKG Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St december 19, 2007 11:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
O to víc mě těší, když pochválí rakouské AKG Smile


leider nicht mehr Smile

AKG uz isty cas nepatri rakusanom, ale Harmanu ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St december 19, 2007 19:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda, že AKG je součástí koncernu Harman International. Vlastní vývoj a výroba je ve Vídni v Rakousku. Ale už jsme hodně mimo téma. Koho zajímá více, může se podívat sem:

http://www.akg.com/site/powerslave,id,35,nodeid,35,_language,EN.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
IO
Nádejný hifista


Založený: 28 jún 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: Klokočina, Nitra

PríspevokZaslal: Št december 20, 2007 09:27:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Aoj fotolaik. vybral si si veeelmi pekne sluchadla /asi najkrajsie co som videl/ Zvuk si opisoval, ale aj tak, neni tam pocut tu "uzavretost" ako u lacnejsich sluchadiel? alebo priestor, ako sa zmenil, je sirsi alebo presnejsie zobrazuje nastroje? Su na nich vymenitelne casti? /ako na Senn/hod sem viac detailov, kde si ich kupil a za kolko? Aky gramofin mas /budes mat/ a na akom prehravaci si ich pocuval.... Shocked
_________________
Harman/Kardon HD970; RG62+Dexon; Casea Lyra; Beyerdynamic T70; počúvam všetko Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 20, 2007 10:47:00    Predmet: Odpovedať s citátom

to IO : s "uzavrenosti" problem nemam - zvuk je co do prostorovosti asi shodny se Senh /muj pocit !/, presnejsi zobrazeni nastroju - to neumim moc posoudit - pro me hraji presneji - pravdiveji - ale muze jit o subjektivni pocit ..
vymenitelne casti - uf to nevim, tak nausniky asi ano, drevene musle asi ano..ale po tom jsme nepatral, nebot me to moc nezajima - pokud je "znicim na odpis", koupim jine .. ale ja jsem docela dost optarny na sve veci, tak me par let vydrzi a do te doby budou zase nove a snad lepsi modely, tak je stejne budu menit ...
Gramo je VPI 19 . poslouchat na gramo budu az dnes - teprve bude doserizeno a dodelano .... CD player byl Yamaha CDR 1500 /snad to tak je/ + nejaky denon /ani nevim co mam doma - to je ostuda/ , sluchatkace Lyra ve 2 modifikacich ..
tom_fotolaik

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 14:31:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Fotolaikovi mohu vyzkoušet tento model sluchátek Denon. Výhodou je uzavřená konstrukce, zvukově jsou jsou výborná, malinko mně překvapily nenápadné střední kmitočty. Rozepíšu se později.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cumel30
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: So marec 29, 2008 02:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Díky Fotolaikovi mohu vyzkoušet tento model sluchátek Denon. Výhodou je uzavřená konstrukce, zvukově jsou jsou výborná, malinko mně překvapily nenápadné střední kmitočty. Rozepíšu se později.

Díky internetu nemohu vyskouset Denony AH-D2000,niekedy cca 12 rokov späť mali v kamennej predajni aspoň KPP,ale teraz ani tie,to je sila šajze Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne október 05, 2008 17:32:33    Predmet: Odpovedať s citátom



Nemáte zkušenosti s top modelem AH-D 7000?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
black sabbath
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne október 12, 2008 19:21:46    Predmet: DENON AH - D5000 Odpovedať s citátom

Dobrý den,já už delší dobu uvažuji o koupi sluchátek AURVANA LIVE.K tomu mě vede především cena a hodnocení na zde uvedeném linku: www.testfreaks.co.uk/headphones-headset/ Tam má třeba DENON AH-2000 hodnocení 10/10. SENNHAISER HD-650 tam hodnotí daleko víc než AKG-710.Samozřejmě to beru s rezervou,ne vše publikované na netu je 100%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
black sabbath
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2007
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne október 12, 2008 19:28:12    Predmet: DENON AH-D5000 Odpovedať s citátom

www.testfreaks.co.uk/headphones-headset/denon-ah-d2000/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist