Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Real men do not use opamps
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 30, 31, 32  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 11:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: bezva, to se povedlo. Jenom se vždycky bojím, jestli takový kondenzátor nemůže způsobovat dynamické změny pracovních bodů podle vybuzení signálem. Jinými slovy, jestli se na něm nehromadí nějaké usměrněné napětí, které pak více otevírá (zavírá) další tranzistory v obvodu podle velikosti (a kmitočtu) zpracovávaného signálu. To by pak mohlo být příčinou zkreslení, které se staticky neodhalí a je závislé na signálu.

Pozor, vůbec netvrdím, že to tak je, pouze mě to napadlo jako katastrofický scénář. Ale možná by bylo zajímavé na ten kondenzátor se chytit diferenciální sondou, co se na něm děje při vybuzení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 12:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepěkně to mezi bázemi vypadá bez něj, po dobu než odezní přechodný děj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 12:20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, jestli Vás ještě něco napadá, jak to potrápit (danhard?), sem s tím, když je to "na přístrojích".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 12:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA samozrejme ten kond tam zavadi jinou nectnost a to ze se na nem zapamatuje tenhle dynamickej bordel v bazich. Muzes si dat v simulaci dif. sondu a jit s opakovaci frekvenci toho budiciho obdelniku nahoru. Pri nejake frekvenci dojde k zhrouceni, zahlceni, konce se zavrou a cas zotaveni bude zalezet na velikosti toho kondu.
Tezko to tady ale bude nekdo honit na 10MHz v plne amplitude Smile
Takze s velikosti toho kondu to neprehanet, abyste si nezavedli nejakou pomalou zalezitost, 1n-10n by melo stacit.
Takove jevy se vyskytuji i u predpeti koncu a vubec u pracovnich bodu zesilovace, najit se to da dlouhym burstem testovaciho signalu a je to slyset.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 12:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Tezko to tady ale bude nekdo honit na 10MHz v plne amplitude Smile


Zkusím to v reálu (obdélník do 10MHz), když už je možnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 13:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
....
Takove jevy se vyskytuji i u predpeti koncu a vubec u pracovnich bodu zesilovace, najit se to da dlouhym burstem testovaciho signalu a je to slyset.

To je ovšem dost zásadní informace. Nemůže to být jeden z důvodů rozdílného zvuku koncových zesilovačů, které jinak měřené staticky (trvalým signálem) vypadají dobře ? Tohle by totiž na rozdíl od různých "konspiračních" teorií mělo logiku. Sakryš, tohle by bylo sousto pro diferenciální metodu měření, ta by to přeci měla ukázat zcela jasně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 14:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska umím všechno, i dlouhý burst, sweepovaný burst, nač si vzpomenete. Potrápím to. Jestli má Vašek zcela konkrétní ideu, je možnost to zkusit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 14:22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil jsem bursty, rozmítání, jednoduché frekvence.
Asi takto: pokud se nastaví výstup na 25Vpp (ve středním pásmu kmitočtů), a na vstupu se nechá trvale sinus, tak při kmitočtu rovno a větším než 4.1MHz (při 4MHz ještě ne) po nějaké době (vybití 100nF mezi bázemi) výstup přeskočí do nelineárního stavu - amplituda se zmenší a tvar zkreslí. Nezavře se to úplně. Pokud se pohybujeme v "lidských" předzesilovačových amplitudách na výstupu, nestane se to nikdy. Dlouhé bursty ani sweepy neukazují nic navíc. Měřeno bez vst. RC členu.


Naposledy upravil PMA dňa Po október 13, 2008 14:29:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 14:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to je ono. Na to jsem přeci narazil při pokusech s CFB, pomáhali jste mi s tím tenkrát ještě na lopuchu. Ale mě to blblo už při nižších frekvencích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 15:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to OPA zna Very Happy zvlaste kdyz se velky trandy budi malym proudem.

PMA souhlas, to zahlceni se nestane s audiosignalem nikdy, to chovani pri hrane se uz dalo 100kHz rusenim nejak vybudit, coz jsem uz drive ve vlakne diff. metody reflektoval i to "osetreni" 1n kondem, takze by tam mohl byt uzitecny, ale pochybuji, ze by to bylo sluchove identifikovatelne.
Jeste tam byla poznamka, jestli cca 10k odpor zv. delice nezhorsuje sum. pozadi ? ale asi minimalne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 16:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš to zvyšuje opravdu veelkáá degenerace ve vstupech, ale pro zesílení co to má, se to nezdá být problém, testováno na několika sestavách metodou "ucho v repro". Měření náhradní metodou, tj. signálem -60dB, ukazuje na odstup cca -110dB vůči 1Vrms, přes pásmo do 24kHz, ale tomu měření moc nevěřím, nejde skoro rozpoznat od samotné karty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Po október 13, 2008 21:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumná velikost kondenzátoru, má své opodstatnění.
_________________
Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 12:52:02    Predmet: Odpovedať s citátom

K těm obrázků z osciloskopu, připomnělo mi to mojí verzi s proudovými zdroji a dalšími úpravami. Ten obrázek není nový, ale výsledek je taky docela slušný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 13:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné, výstup je 1,66V/dílek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 16:01:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pěkné, výstup je 1,66V/dílek?

Ano, kanál 1 je vstup, kanál 2 výstup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 19:00:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě jsem dokončil další srovnávací poslechový test DII a preampu na bázi kvalitních OZ (z mé dílny). Rozdíl je tak propastný, že se tomu až nechce věřit. Velké rozdíly jsou v dynamice, rozlišení nástrojů, podání prostoru, i v tonalitě. Testováno na kvalitní nahrávce "klasiky" od Harmonia Mundi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 19:17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád by som si taký porovnávací test vypočul. Bude to aj v Brne ?
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 19:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Pavle, neznám nikoho, kdo by se v operačních zesilovačích vyznal tak, jako Ty. Pokud je rozdíl opravdu tak propastný, že je to i slyšet, musí se signály z Dispre II a z OZ lišit velmi zásadním způsobem. Zkus tu hádanku rozluštit a nedej se odradit rizikem, že odhalení příčiny by časem mohlo případně i způsobit vyřešení problému. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 20:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude to nějak souviset s proudovou hustotou a kapacitními vazbami mezi jednotlivými stupni...ty jsou v obou případech výrazně odlišné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 20:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Bude to nějak souviset s proudovou hustotou a kapacitními vazbami mezi jednotlivými stupni...ty jsou v obou případech výrazně odlišné...

Nemyslel jsem to až tak, že by bylo nutné odhalit příčinu uvnitř čipu. Stačilo by zjistit, v čem se liší ty signály, mezi kterými je tak propastný zvukový rozdíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 21:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám pocit, že přesně to co hledáte, znatelný rozdíl ve zvuku, je právě Tranzistorový zvuk, o kterém někteří nechtěli ani slyšet. V reprodukci však slyšet je a příčiny jsou vcelku jasné.

Je to na pár hodin vysvětlování, ale po některých zkušenostech, spíše osobně a jen pro ty, co mají zájem problematiku pochopit.

_________________
Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 22:04:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, takže tu nie Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 22:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane inženýre, to mi vysvětlete. Porovnáváme tu dva operační zesilovače, akorát s rozdílem, že je jeden složený z diskrétních tranzistorů a druhý má tranzistory integrované na čipu. Který obvod by podle Vás měl mít více tranzistorový zvuk?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 22:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

FFFfff___ napísal:
Mám pocit, že přesně to co hledáte, znatelný rozdíl ve zvuku, je právě Tranzistorový zvuk, o kterém někteří nechtěli ani slyšet. V reprodukci však slyšet je a příčiny jsou vcelku jasné.


Je to tohle ?

Tranzistorový zvuk lze jednoduše popsat, či změřit na zesilovači kde přivedeme velký pomalý obdélníkový kmitočet a současně s ním velmi vysokou frekvenci s malou amplitudou. Elektronka nám nepřenese příliš věrně obdélník, ale neztratí po čas celého průběhu vysoké frekvence.
Většina tranzistorových zesilovačů má mnohem strmější hranu pomalého obdélníku, ale vlivem velkého zesílení a velké zpětné vazby dojde po čas přeběhu k přebuzení, zahlcení jednotlivých stupňů a než dojde k jejich ustálení je vysoká frekvence potlačena.
V praxi to vypadá tak, že obdélník je téměř věrný a malá vf amplituda, vždy po přeběhu, změně úrovně, jistý čas chybí. Rovněž se nepříjemně projevuje i ostré ořezání signálu u tranzistorových zesilovačů při limitaci.
Lze říci že „zapojení FFFfff___“ není těmito problémy příliš postiženo. Malý počet prvků neumožňuje zahlcení zpětné vazby, rovněž tomu napomáhá značně široká frekvenční charakteristika. Co se týče vlastní limitace lze ji dosáhnout blízkou napájecímu napětí a tím je zaručeno, že již není čím budit výstupní transistory, pak dochází k nepatrnému zaoblení hran před vlastní limitaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 22:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

AD opa:
Hodně, hodně zjednodušeně, samozřejmě jsou značné rozdíly i mezi tranzistorovými zesilovači, myšleno i tranzistory uvnitř IO.

Podstata je ukryta v kapacitách [pF], proudech [mA] a rozkmitu [V] jednotlivých aktivních prvků, chování zesilovače hlavně u náhodných, velkých změn signálu, podpořeno a značně zvýrazněno vlastnostmi lidského sluchu. (Na tomto principu pracoval před 35roky kvadrofonní dekodér (tuším) MC1315 (+ MC1312 a MC1314), ještě ho někde mám)

AD Frantrax:
Dejte mi zapojení s vlastnostmi polovodičů (včetně struktury IO) a já vám to hned řeknu.



Velmi zjednodušeně jsem něco napsal zde http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/65-koncove-stupn/125-tranzistorovy-zvuk

Nezávisle na mé osobě jsem se snažil popsat problematiku zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Tranzistorov%C3%BD_zvuk, nedopadlo to vůbec dobře, stačí si projít historii, kolik bylo oponentů a jaké měli argumenty, jak se postupně jednotlivé části umazávaly, až zůstalo jen torzo.

Možná něco napoví i http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/61-model-zapojeni-qfedermannq/51-model-ast-teti
Proč právě měření doby odezvy?
......
Jako směrodatné pak považuji měření, kde změna vstupního signálu nastane dříve, nežli výstupní signál přeběhne do ustálené hodnoty, lze tedy mluvit o něčem jako reverzní režim.
(Hodnoty v grafu, vznikly na základě simulace s nejrychlejšíma tranzistory, jaké jsem měl v knihovnách)

_________________
Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl.


Naposledy upravil federmann dňa St október 15, 2008 23:38:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St október 15, 2008 23:29:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Cimrmane, Cimrmane...na co používáš ta housátka ? Doufám, že si s nimi nevytíráš.... ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št október 16, 2008 02:20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, nějak vám všem uniká, že u reálných signálů je rychlost přeběhu příliš nízká na to, aby se na linkové úrovní mohlo projevit nějaké dynamické zahlcení spojené s limitací rychlostí přeběhu. Týká se to samozřejmě CD, kde je rychlost limitovaná omezením šířky pásma, ale i vinylů, kde je zase omezené maximální zrychlení řezacího nástroje. Vyšší rychlosti by se možná našly na DVD-A, ovšem v době, kdy se o těchhle věcech začalo mluvit, žádná digitální technika v komerci neexistovala. Ještě by přicházel v úvahu vysokorychlostní analogový záznam na pásek, ale i tam existují nějaká omezení. Poněkud jiná situace je u výkonových zesilovačů, kde vlastně tyhle diskuse vznikly, poněvadž tam jsou větší rozkmity. Tohle ovšem řešil Otala už před víc jak třiceti lety.

Jediné, co lze brát vážně, je dynamické zahlcení rušivými vysokofrekvenčními signály. To všechno se dá samozřejmě teoreticky analyzovat, simulovat a měřit. Ale mne už dávno nebaví vyvracení blbostí do nekonečna opakovaných lidmi, kterým jde především o prosazení jejich vlastního názoru.

Howgh!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Št október 16, 2008 05:53:03    Predmet: Odpovedať s citátom

FFFfff___ napísal:
Tranzistorový zvuk, Je to na pár hodin vysvětlování, ale po některých zkušenostech, spíše osobně a jen pro ty, co mají zájem problematiku pochopit.

FFFfff___ napísal:
Nezávisle na mé osobě jsem se snažil popsat problematiku ....... postupně jednotlivé části umazávaly, až zůstalo jen torzo. ................... měření doby odezvy

kazzatel napísal:
Cimrmane, Cimrmane... Doufám, že si s nimi nevytíráš.... ? Laughing

velky bobo napísal:
Vážení, nějak vám všem uniká, že u reálných signálů je rychlost přeběhu příliš nízká na to, ..... Ale mne už dávno nebaví vyvracení blbostí do nekonečna opakovaných lidmi, kterým jde především o prosazení jejich vlastního názoru. Howgh!


Nehodlám nikomu nic vnucovat, ani nikomu nic proti jeho vůli vysvětlovat, nemám zájem o napomáhání houfování proti-federmannovské koalice. Po web-zkušenostech dobře vím, že pokud padnou v diskuzi po sobě dvě urážky a žádný dotaz, další diskuze se stává zbytečná.

Na toto téma jsem již napsal dostatek informací, ale Trolováním některých jedinců se značně roztříštily.

Nehodlám vést žádné slovní hádky a přestřelky, hlavně na webu, kde je dostatek odborníku, kteří nepopírají to co slyší a je o nalezení příčiny evidentně zájem.

Vytvořím na toto téma ucelený text, ale nyní se k tomu nedostanu, snad až na přelomu roku. Text samozřejmě na svých stránkách zveřejním, pak bude na každém, jak se k problematice postaví.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS:
Jestli chcete pokročit, hledejte závislost mezi dobou odezvy (jak jsem ji popsal) a velikostí výpadku, či zkreslení vysoké frekvence (můj způsob měření, cca 90%Umax/100Hz a 10mV/150kHz).

Dále hledejte rozdíl v signálové cestě, nejdříve proudové zesílení, pak napěťové a naopak, nejdříve napěťové zesílení pak proudové, v počtu aktivních prvků a jejich vlastnostech... Ostatní včetně fyzikální podstaty, vysvětím až v uceleném textu.

_________________
Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št október 16, 2008 14:27:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Není třeba na toto téma sepisovat žádné dlouhé, široké a bystrozraké práce. již jmenovaný Otala a pár jeho následovníků to zpracovali dostatečně komplexně. Kdybych měl čas a chuť hrabat se v archivu JAES, určitě bych to tam našel. Možná na to časem dojde, dovolím si však uvést alespoň jeden konkrétní závěr. Ony enigmatické jevy se neobjeví, jestliže rychlost jednotlivých stupňů zesilovače roste od začátku ke konci. Toho se nejsnáze dosáhne, když se základní korekce open-loop charakteristiky provede hned v prvním stupni. Pak žádná celková zpětná vazba nepředstavuje riziko - samozřejmě za předpokladu, že systém splňuje podmínky stability - a nedojde k poškození signálu vlivem omezení rychlosti přeběhu.

Není to samozřejmě stoprocentní řešení, poněvadž stále ještě zbývají problémy s RFI, ale nejpodstatnější se tím vyřeší.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št október 16, 2008 14:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Lze říci že „zapojení FFFfff___“ není těmito problémy příliš postiženo. Malý počet prvků neumožňuje zahlcení zpětné vazby, rovněž tomu napomáhá značně široká frekvenční charakteristika.


Nejde o žádné zahlcení zpětné vazby, nýbrž o zahlcení v přímé cestě, způsobené tím, že zpětná vazby ji žene někam, kde už to přímá cesta nezvládá. Zahlcení zpětné vazby je dost málo pravděpodobný jev, uvážíme-li, že zpětnovazební cesta se zpravidla skládá z pasivních prvků. Nicméně může se velmi snadno objevit třebas v DC servu, což už je ošem jiná story.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 30, 31, 32  Ďalšia
Strana 9 z 32

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist