Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Grado - vyšší modely

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 13:48:30    Predmet: Grado - vyšší modely Odpovedať s citátom

Jaké máte zkušenosti s vyššími modely Grado? SR325i? RS1? RS2? GS1000? Jde mi zejména o zvuk. Nemám možnost je slyšet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 18:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Používal jsem asi 7 let Grado SR-325 ještě s původními placatými náušníky. Zvukově mi vyhovovaly svou univerzálností, bylo na nich slyšet vše, co jsem potřeboval, i když poslechově působily tvrději než reprobedny. Po tom, co jsem je začal intenzivně používat s brýlemi, tak se rychle začaly odírat a rozpadat molitanové náušníky a tak (i z důvodu, že byly hodně slyšet do okolí a rušil jsem tím spící rodinku..) jsem ani neřešil koupi nových náušníků a prodal je známému, který si k nim dokoupil už nové vykrojenější náušníky. V této podobě jsem je ještě neslyšel, ale jsme domluveni, že se staví i s RS1 od kamaráda pro porovnání.
Já jsem potom řešil poslech pomocí Beyerdynamic DT-231 a nyní i DT-770 Edition 2005, které mi vyhovují maximálně.
Zpětně ke zvuku SR-325 můžu napsat, že v původním provedení hrály čistě (oproti nižším modelům, např. SR-125 působí zastřeně a bez detailu), detailně, celkově vyváženě, jen nejkrajnější oblast spektra již byla s poklesem. Měly svůj mírný charakter (přímé, nepotlačené středy, jasné výšky tak okolo 10 kHz, ty nejvyšší se už ztrácely). Na basech SR-325 docela hezky rozlišovaly, ale neměly tak parádní nejhlubší tóny jako DT-770 Smile))
Kdyby ses chtěl do porovnání přidat se svými novými DT-880, tak klidně přijeď do Ostravy se svými věcmi, až to domluvíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 07:44:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš 770tky ve verzi PRO nebo i ty Grada 325?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: St august 13, 2008 11:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám DT-770 nejnovější edice (označované Edition 2005) - s hliníkovými prvky na zaoblenějších mušlích, 250 Ohm. Takové, jaké jsi snad měl na test Smile Aby to hrálo podle mých představ a aby mi dobře seděly, tzn těsnily kolem uší, musel jsem mírně přihnout hliníkové držáky mušlí - po prvním nasazení totiž neseděly dobře - zarážka nedovolila větší naklopení mušle na mou hlavu (buď byly připraveny pro někoho s obrovskou hlavou, nebo ten hliník někdo příliš stlačil při balení do krabice, nevím) a hrálo to podobně jak popisuješ, tedy prvních pár minut, než mi došlo, že tomu musím pomoct . .
Jinak u verze PRO bacha na model 80 Ohm - je to zvukově oproti 250 Ohm úplně něco jiného - děs a hrůza - měl jsem je doma, (ovlivněn kecama na internetu venku, že 80 ohmová verze je lépe zvukově koherentní apod.), je to poddekáč s nepříjemným peakem někde na basech.

Ale je to tady o Gradech - Grada 325 má teď po mně jiný člověk, je z Ov, známe se, těsně před prázdninama mi psal, že rozehrává pro jiného známého RS-1, že bychom to mohli porovnat s Beyery, předpokládám, že u mne, ještě jsme se nedomluvili. . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2008 08:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se domluvíte, napiš, třeba mi termín taky sedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2008 11:38:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte informace o Alessandro modifikacích sluchátek Grado? Nemá takto modifikovaná sluchátka někdo k poslechu? Dík za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 21, 2008 14:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

O Alessandro se alespon "píše" že jsou neutrálnější věrnější než Grado. U Alessandro je velkou výhodou že se dají normálně objdnat od výrobce takže jen za cenu v dolarech+poštovné né jako u Grado kde jsou jen monopoly a nesmyslné ceny v evropě. Do půlroka když se to povede tak bych si chtěl udělat radost RS2 nebo Alessandro MS Pro klidně bych ti je půjčil na test, ale je to teda za dlouho no. Jinak SR225 mám moc rád taky bych si rád ozkoušel beyery a provnal to jaký je v tom vlastně rozdíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 21:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím,
zajímalo by mě jestli tu není nějaký Grado MANIAC a nemá zkušenost s RS1, RS2, MS-Pro? Alessandro mají modifikovaná Grada např. model MS1 jsou upravené SR125, MS2i upravené SR325i, MS-Pro upravané RS-1 ve snaze se přiblížit modelu HP1, výrazně se lišit nebudou, nicméně určitá změna tam určitě bude a toho se obávám. Alespon podle uživatelů kteří měli možnost porovnat oboje tak se nějak shodují že MS-Pro má prostor (soundstage) vyrovnanější přednes a nemají tak agresivní pojetí s čímž obecně májí problémi všechna Grada (né každému jejich zvuk proto sedne) která hrají spíše intimně blízko kolem hlavy (samozřejmě nemyslím modeli GS1000, PS1, HP2 atd.) Mě se vždy zvuk Grado moc líbil rychlý dynamický zábavný přednes s realitou přímo v kapele alespon já to tak cítím. Tak nějak tuším že zklamaný určitě nebudu s žádnými z nich, ale která mi více sednou bez poslechu těžko zjistím...Kdyby s nimi měl někdo zkušenost budu rád když napíše své dojmi.


Naposledy upravil knopi dňa St december 03, 2008 14:09:51, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 22:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám jednu zkušenost.Jeden čas začaly na internetu kolovat fotky vnitřku toho jejich sluchátkového zesilovače.Jak jsem to viděl,tak od nich bych si nekoupil opravdu nic.Tohle mě opravdu vytočilo,poněvadž jsem chtěl kupovat jejich RIAA preamp s naprosto famózními recenzemi ve všech časopisech a internetových testech.A tam to bude určitě zcela stejné-hnus!Hlavně rychle zalepit do krabičky,ať to nikdo nevidí.

Samozřejmě u těch sluchátek,to může být jinak.Ale já už bych si to nedal ani na hlavu.Ble.Nebrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist