Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA - vše o české legendě
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 11:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
troton: nechci moc asfaltovat ale není náhodou BV dost podobné právě DPA ??


Aj preto som to napisal, lebo hoci som bipolar DPA nikdy nepocul, z toho co som pocul od inych, ich "zvuk" by mal byt podobny.
I ciel konstrukterov a ich zvukove preferencie su blizko - verny a cisty zvuk, takze ma to neprekvapuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 11:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...Pásovy věci, to je impresionismus jak vystřiženej...


veď o to práve ide - ono tá tzv. verná reprodukcia nie je až tak príjemná ako by niekedy človek očakával Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 11:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvuk DPA s mosfety a bipoláry v koncích se liší. Tam ještě můžeme mluvit o THD ev. přechodovém zkreslení.

Ovšem liší se i zvuk DPA38X (mosfety na konci), když ve vstupním diferenciálu mají bipoláry (pův. typ), nebo fety (SE, SSE). Tady to v THD není, ale v tvaru přev. char., strmosti, a vlivu rušivých signálů. THD obou variant je prakticky stejné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 11:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
kazzatel napísal:
...Pásovy věci, to je impresionismus jak vystřiženej...


veď o to práve ide - ono tá tzv. verná reprodukcia nie je až tak príjemná ako by niekedy človek očakával Twisted Evil


To je na jednu stranu pravda, ale na druhou velké zjednodušení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 11:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zamazaný zvuk, ev. unifikovaný zvuk lamp pro mě není rozhodně příjemný.

V řetězci s velmi nízkým zkreslením, který má důsledně vyřešenou filtraci rušení po síti i signálovou mezi komponenty, je zvuk pro mě "příjemný". Tentýž řetězec bez vyřešení potlačení rušivých signálů může zvukově velmi znervózňovat. Píše se o tom těžko, jelikož si to musí každý zkusit a mít možnost srovnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 21:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel- nemám moc informací o novém zesilovači, přesto otázka: není pro prodej lepší vyrábět integrovaný zesilovač a později se pustit do dělených? Mě v těch 90 tých letech k DPA chyběl PreAmp. Vy jste je sice vyráběl, ale myslím, že pro většinu byly příliš ortodoxní a audiofilské Jestli je to proti vaší filosofii, promiňte. Vím, řeknete si co to plácá, ale nějaký marketingový tah na branku by podle mne neškodil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 22:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám odzkoušený mosfetový integráč 2x100 W...Měl by být i s dálkou, v základním provedení jen lineárními vstupy, v rozšířené verzi i se sym. vstupy nebo s přenoskovým vstupem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 23:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

For kazzatel:
Ratas aj s okresanou verziou vhodnou do akt. bedne? Cosi kompaktne ako PA03?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 23:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Očesaná verze je nonsens - každej konec by měl mít alespoň základní ochrany. Má-li to být univerzální, měly by být na tom samým plošňáku, což to samozřejmě trochu zesložití...Ale jsem schopnej vymyslet cokoliv... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 00:36:10    Predmet: Odpovedať s citátom

nemyslím bez ochrán, ale bez predku, sym.vstupu, proste vstup, vystup, AC napájanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 14:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

už dlhšiu dobu mi vŕta hlavou možná domáca zostava ľudí ako kazzatel, PMA, BV... prípadne aké hud. žánre a formáty preferujú pokiaľ práve nepracujú- nechcem kvôli tomu zakladať samostatné vlákno-
Bolo by možné to uviesť?
Niekde som čítal provokáciu, že B. Gates funguje na Linuxe Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 14:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Já osobně nemám nic, jen Revoxe kotoučák + Revox tuner.... Cool Zdůvodnění je dvojí : Jednak jsem se už naposlouchal už dost, druhak na něco špičkovýho nemám a šity nechci... Laughing Takže svý milovaný blues poslouchám přes počítač a když mě to jó popadne, jdu a pustím si nějaký svůj výtvor na osciloskopu a představuju si, jak krásně by to hrálo třeba na Utopiích.... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 16:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

V řetězci s velmi nízkým zkreslením, který má důsledně vyřešenou filtraci rušení po síti i signálovou mezi komponenty, je zvuk pro mě "příjemný". Tentýž řetězec bez vyřešení potlačení rušivých signálů může zvukově velmi znervózňovat. Píše se o tom těžko, jelikož si to musí každý zkusit a mít možnost srovnat.

No vidíš, že si rozumíme! Doporučuju tohle dát do Zlaté knihy HIFI pravd, i když to není žádný objev. Kdyby toto každý respektoval, pak by se i zjednodušilo posuzování jednotlivých názorů na konkrétní výrobky. Často slýchané výroky typu "tak drahé a nehraje" většinou pramení právě z toho nepotlačení vnějších i vnitřních (nepřátel) vlivů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 16:26:15    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já osobně nemám nic, jen Revoxe kotoučák + Revox tuner....


No vidíš, to máš dva špičkové zdroje zvuku. K nim přidáš tvůj zes a bedny taky nějaké seženeš. Mnoha lidem to stačí. Ale takový Cream z počítače, to je jiná liga... Proti tomu kotoučák nemá nárok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 10:35:28    Predmet: TYA Odpovedať s citátom

Sice jsem už to dával jinam, takže to mnozí z vás viděli, ale snad se nechlubím příliž... Embarassed . Vbrzku vám ukážu i fotky průběhů na osciloskopu...No, přesto že to má splněný limity velikosti, nějak to nejde...no tak snad někdy příště.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 11:57:23    Predmet: Re: TYA Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Sice jsem už to dával jinam, takže to mnozí z vás viděli, ale snad se nechlubím příliž... Embarassed . Vbrzku vám ukážu i fotky průběhů na osciloskopu...No, přesto že to má splněný limity velikosti, nějak to nejde...no tak snad někdy příště.... Cool


Skusil by som to sem umiestnit, nejak to nemozem na Lopuch-u , ani v projektoch ani v meraniach, najst. Alebo je to inde (diyaudio) ?
Mozno je tam problem velkost suboru, na obrazky i prilohy vseobecne je nastaveny limit 1MB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 12:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to jpg, 285 k a přesto to nejde. Zkoušel jsem i menší, 99 k a taky ne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 12:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

A rozměry? Na ty taky pozor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 13:04:40    Predmet: TYA Odpovedať s citátom

Už jsem to našel:

http://web.telecom.cz/macura/tya1.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 13:16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už se tu sešli odborníci, tak bych se rád zeptal na názor na zesilovače ASR. http://www.asraudio.de
Ten člověk se snaží naroubovat elektronkovou pohodu na tranzistorovou přesnost a zdá se, že se mu to obecně daří.
http://www.stereophile.com/integratedamps/1006asr/index4.html

Snaží se o jednoduchou signálovou cestu, používá samozřejmě MOSFET, snaží se striktně oddělit napájení, bateriové napájení používá pouze tam, kde to má smysl, řeší vysokofrekvenční rušení, ale ??umožňuje určitou míru rušení vynecháním kovové krabice??

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St január 24, 2007 14:58:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz su fotky TYA vlozene : http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=540
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi január 26, 2007 20:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Kuba4 napísal:
...ještě asi v 95 DPA na každém hifi rohu, o rok později ani vidu, ani slechu...


Ví někdo, za kolik se tehdy páně Dudkovi stroje prodávali?


Vím to zcela přesně: v roce 1995 jsem kupoval DPA380 tehdy ještě pod označením Vector 380 se Speakony a stála 29.800 + 400 za Speakony. Neměla tehdy SS a jen komaxitový přední panel. Hrála vynikajícně. dej jí pánbůh věčný klid a pokoj. S nostalgií vzpomínám.

V roce 1997 jsem ji nechal povýšit na SE (filtry + budiče) za 2tCZK. Posun malý, ale jasně patrný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi január 26, 2007 22:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

97 ? Nepleteš se ? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 03:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ak tu tato otazka padla, prepacte. schemy DPA boli publikovane v AR. ak ma pamat neklame, chybali tam navrhy plosnch spojov. otazka znie:
da sa niektory t tychto zosilnovacov kupit v sucasnej dobe, alebo aspon dostat k plosnym spojom a osadzovacim planom? ja som tuto legendu nikdy nepocul, viem, ze amater a niekolki dalsi ludia si to postavili, ale je pristup k tymto veciam umozneny len vybranym jedincom, alebo ide o vec verejnu? uplne najradsej by som bol, keby na toto odpovedal sam najpovolanejsi. myslim, ze aj v sucasnej dobe sa najde dost zaujemcov na stavbu tychto zosilnovacov. existuje pre nich (nas) nejaka sanca?

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Potíž byla v tom, že řada lidí předlohy okopírovala a vyráběli jak PCB, tak osazené zesilovače "na kšeft". Jelikož pro PD byla DPA zdroj obživy, bylo to velmi nepříjemné, slušně řečeno.

Výsledkem toho je, že další z nás, a ani PD, předlohy pro výrobu PCB ani nezveřejňujeme, ani neposkytujeme, což je i odpověď na dotazy, přicházející e-mailem. Výjimkou je otevřený projekt symasym Michaela Bittnera, na který lze předlohy v určité formě stáhnout z webu. Ale i to se některým jeví málo, a nemají ani chuť si zaplatit přípravu výroby Sad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Z dnešního pohledu jsou už tyto plošňáky zastaralý, protože byly navrhovaný ještě pro " Tesla " součástky. Někteří lidé si je zkopírovali nebo překreslili, takže od nich jsou ještě k mání, ode mě ale ne, neb ta " zastaralost " mi vadí. Ale i já pokročil trochu dál a něco nového se za ty poslední roky naučil. Tento rok bych proto chtěl " pustit " něco nového, kde jsem ony zkušenosti zúročil. Návrh je hotov, zbývá vše jen realizovat. Doufám, že to posune bastlířskou veřejnost zase o kus dál... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ja sa pytam za predpokladu, ze sa clovek rozhodne vastnit zosilnovac DPA a chcel by ho mat urobeny tak, ako ho PD navrhol, t.j. i s topologiou PCB Majstra. vseobecne sa nove DPA nevyrabaju. znamena to, ze v sucasnosti uz nie je mozne tento zosilnovac legalne ziskat (kupit) ako normalny zakaznik?
ak by som bol konstrukter takehoto ziadaneho vyrobku, mrzelo by ma, ze ludia, ktori si to chcu zaplatit, nemozu.
myslim si, ze s moznostou kopirovania musi pocitat (bohuzial) kazdy konstrukter (velki vyrobcovia na to priamo upozornuju na svojich strankach). ludia su jednoducho "vychcani", ale tento fakt by mal zapricinit, aby som prestal vyrabat?

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:25:51    Predmet: Odpovedať s citátom

pardon, pisali sme synchronne Very Happy
_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:27:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Naprostý souhlas s PMA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 09:39:27    Predmet: Odpovedať s citátom

tie konstrukcie su zastarle vyberom suciastok, alebo aj obvodovo? je jasne, ze za 10 rokov sa clovek konstrukter vyvija a veci riesi inak ako predtym, ale dane zosilnovace su jednoducho na urcitej urovni atraktivity u zakaznikov a technickej vyspelosti doby. z Vasich odpovedi mi je jasne, ze sa inovovat nebude. ale nie je to skoda najvacsia prave pre Vas? da sa to predsa urobit tak, aby bola cast obvodu jednoducho "zaliata a teda nekopirovatelna. ospravedlnujem sa, ze sa Vam miesam do remesla, ale moja siska odmieta prijat, ze vyrobca sa rozhodne nepredavat uspesny vyrobok.
_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist