Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aragorn - aktuality - hlavně pro vážné zájemce

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 08, 2008 14:18:45    Predmet: Aragorn - aktuality - hlavně pro vážné zájemce Odpovedať s citátom

Pře časem jsem se zmiňoval, že vývoj Aragorna je po elektroakustické stránce v podstatě dokončen a nehodlám na něm nic měnit, ledaže by skončila výroba některého z měničů a byla nutná náhrada. To se bohužel stalo skutkem. Praktické problémy z toho vyplývající jsou již vyřešeny, výhybka upravena a na světě je Aragorn Mk II. Pokud vše dobře půjde, bude ještě před vánocemi k pohledu i k poslechu u mne doma. Bude to opět modifikace Prosek - nepatrně proporčně pozměněná s ohledem na mé bytové poměry.

Jelikož mnoho zájemců předpokládá použití s aktivní výhybkou, bylo rozhodnuto vyjít jim vstříc nejen teoreticky a marketingově. Původně jsem předpokládal, že tito zájemci použijí výhybku CLC nebo něco na ten způsob. Pasivní verze však má vynikající přenos impulzů, což je dáno specifickou konstrukcí výhybky a vlastnostmi měničů, přičemž použití jakékoli konvenčně konstruované, byť jakkoli sofistikované aktivní výhybky, by tyto mimořádné vlastnosti zničilo.

Proto bude vyráběna aktivní výhybka emulující pasivní výhybku, obohacená o pár doplňků - např. přídavné časové vyrovnání výškáče, možnost korekce frekvenční charakteristiky, regulace zesílení v jednotlivých větvích, ochrana proti vf rušení apod. Výhybka bude mít aktivně symetrické plovoucí výstupy a vstup, vše s možností přepnutí na nesymetrické uspořádání bez ztráty kvality (XLR / Cinch). Součástí výhybky bude systém ochrany vysokotónového měniče proti přetížení, výhybka však bude použitelná i při jeho vyřazení.

Konstrukčně to bude řešeno tak, že výhybka - lhostejno zdali aktivní či pasivní - bude umístěna mimo prostor ozvučnice v podstavci skříně. Volba mezi aktivní a pasivní výhybkou bude možná u stavebnice i kompletní skříně, provedení bez výhybky předběžně zatím nebude k dispozici. Výjimka by byla možná pouze v případě, že kupující by již vlastnil aktivní výhybku dostatečné kvality a byl ochoten nechat si celé zařízení za přiměřenou úhradu nastavit. Nejde o žádný obchodní trik - všem je snad jasné, že nechceme riskovat ztrátu dobrého jména kvůli tomu, že si někdo náš výrobek zkombinuje s nějakým shitem.

Mezi provedeními s aktivní a pasivní výhybkou bude pouze nevelký cenový rozdíl, přičemž cena s aktivní výhybkou vyjde zcela určitě nižší než cena, která by vyšla s výhybkou CLC doplněnou o nutný servis, a výsledná kvalita reprodukce s dodávanou aktivní výhybkou bude zcela bezpečně vyšší než kvalita s jakoukoli jinou aktivní výhybkou. Počítá se s tím, že pro realizaci aktivní verze výhybky budou použity součástky v kategorii odpovídající profesionální zvukové technice.

Prosím všechny zájemce, aby mi do pošty upřesnili své požadavky, případně napsali připomínky.

Jakmile budou v Praze předváděcí bedny, bude o tom podána zpráva. Při předvádění budou mít samozřejmě absolutní přednost ti, kteří již složili zálohu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2008 00:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká bude změna v osazení měničů oproti původní verzi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2008 10:13:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedná se pouze o změnu středotónového měniče. Nová verze je konstruována naprosto stejně jako stará, podle údajů výrobce je poněkud pozměněna membrána. Podrobnosti bych zatím nerad publikoval.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut december 09, 2008 16:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Jedná se pouze o změnu středotónového měniče. Nová verze je konstruována naprosto stejně jako stará, podle údajů výrobce je poněkud pozměněna membrána. Podrobnosti bych zatím nerad publikoval.


Setkal jsem se i s názorem, že výrobce změnil jen typové označení, aby mohl "upravit" cenu. Ale tak to myslím není.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist