Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Digitálny výstup z notebooku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 09:03:01    Predmet: Digitálny výstup z notebooku Odpovedať s citátom

Moj notebook nemá SPDIF rozhranie. Chcel by som ho pripojiť na DAC. Uvažoval som o externej zvukovke, ale je tu problém. PCMCIA slot používam doma na Orange 3G kartu. Zostáva teda len USB. Na zvukové vlastnosti nekladiem v tomto prípade vysoké nároky. Aj by som si to zbastlil sám, len nemôžem zohnať obvod PCM2704 alebo podobný. Máte niekto typ ?
Dík za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 09:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Já používám USB výstup notebooku ve spojení s USB vstupem do Audionet ART.
Nemám sice tip na převodník s USB vstupem (pokud neuvažuješ o ART G2 Very Happy ), nicméně mám nějaké postřehy z provozování.
Puštím-li WAV/FLAC/APE přes USB, vždycky to hraje o poznání hůř, než když se to samé vypálí na placku a pustí přímo v tom samém Audionetu jako CD. Čím to říct neumím, ale už se to tu kdesi probíralo (vysoký jitter?).
Druhá věc je, že výstup přes USB je docela dosti problémový a v kombinaci s ostatními programy občas vypadává. Zcela nepoužitelná kombinace je přehrávat Foobarem přes USB a pustit si k tomu Photoshop, zvuk se začne sekat jako prase. Pak mám vypozorováno, že třeba některé webové stránky mají stejný efekt, byť mi není jasné proč, když zatížením procesoru to není ...



Jinak podobné téma je už tady ... http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1879
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 10:45:17    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. Obvody od Texas Instruments dováží firma Ryston. Zkoušels u nich?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 12:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava :

Druhá věc je, že výstup přes USB je docela dosti problémový a v kombinaci s ostatními programy občas vypadává. Zcela nepoužitelná kombinace je přehrávat Foobarem přes USB a pustit si k tomu Photoshop, zvuk se začne sekat jako prase.
------------------------------------------------------------------------------------

Skús nastaviť väčší buffer, trebárs vo Foobare kľudne až na 4000 ms. Malo by to pomôcť. Podobný problém som mal aj na notebooku, aj na htpc, zväčšenie hodnoty bufferovania pomohlo v oboch prípadoch a nielen na Foobare, ale aj napr. na Winampe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 13:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
L.V. Obvody od Texas Instruments dováží firma Ryston. Zkoušels u nich?

Zatiaľ nie. Skúsim. Dík za typ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Št február 07, 2008 20:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych se tady znalých zeptat zda výstup by byl kvalitnější Firewire?Začínal jsem se o to zajímat,ale nemám se čeho chytnout.Má idea je externí zvukovka a externí HDD s flacama obojí přes Firewire.Jsou tam nějáká úskalí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So február 09, 2008 02:10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsou, fungoval jsem tak s nekolika zvukovkama, od m-audio audiophile usb pres motu 828mk2, pak digidesign a nakonec jsem skoncil u pci karty a pocitac za zdi at nemusim resit kraval ktery dela. Tak jsem si na to zvyknul ze mi vadi uz i notebook, myslim tim v noci kdyz neco delam a je vsude klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne marec 30, 2008 17:23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:

Skús nastaviť väčší buffer, trebárs vo Foobare kľudne až na 4000 ms. Malo by to pomôcť. Podobný problém som mal aj na notebooku, aj na htpc, zväčšenie hodnoty bufferovania pomohlo v oboch prípadoch a nielen na Foobare, ale aj napr. na Winampe.

Zrovna hraju s bufferem nastaveným ve Foobaru na 8000 ms a dělat se u toho ve Wordu nedá. Jakýkoli posun stránky kolečkem u myši = výpadek ve zvuku. A to jsem Foobaru nastavil vysokou prioritu a Wordu podprůměrnou. Je to děs to rozhaní USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 16:56:34    Predmet: esi usb karta Odpovedať s citátom

čo toto?
karta ESI externa



nejak to nejde dat ako link. nakopirujte to cele do prikazoveho riadku..
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,3801

esi U24 XL [/url]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 07:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Já používám USB výstup notebooku ve spojení s USB vstupem do Audionet ART.


Blbá otázka - nemá ten Audionet USB1 ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 07:24:51    Predmet: Re: Digitálny výstup z notebooku Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Moj notebook nemá SPDIF rozhranie. Chcel by som ho pripojiť na DAC. Uvažoval som o externej zvukovke, ale je tu problém. PCMCIA slot používam doma na Orange 3G kartu. Zostáva teda len USB. Na zvukové vlastnosti nekladiem v tomto prípade vysoké nároky. Aj by som si to zbastlil sám, len nemôžem zohnať obvod PCM2704 alebo podobný. Máte niekto typ ?
Dík za radu.


Když nemáš vysoké nároky na zvukové vlastnosti, tak proč nepoužíváš vlastní audio výstup z noťasu ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 08:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Urobil som si dac s tromi vstupmi, 1x koax a 2x optický. Preto som to chcel takto využiť. Je to elegantnejšie riešenie, navyše bez problémov s brumom. Koaxiálny vstup dacu mám zapojený na CD /NAD/ a jeden optický na satelitný prijímač, ktorý využívam len na rozhlasové stanice. A ten ďalší optický som chcel využiť pre PC. Buď teda perspektívne vymením notebook, alebo tam dám izolačný zosilňovač, prípadne trafo. Lenže aké ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 16:15:30    Predmet: Aký prehrávač v PC? Odpovedať s citátom

Chcem sa spýtať, že aké sú vaše najoblúbenejšie prehrávače pri počúvaní hudby z PC. Prípadne ktorý je podľa vás najlepší? Zatiaľ nemám cd prehrávač, tak mám zostavu zapojenú do PC. Počúvam cez windows media player, v celom compe mám vypnutý ekvalizér a v prehrávači mám zapnuté len efekty srs a wow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 18:07:30    Predmet: Re: Aký prehrávač v PC? Odpovedať s citátom

matus_pigy napísal:
Chcem sa spýtať, že aké sú vaše najoblúbenejšie prehrávače pri počúvaní hudby z PC. Prípadne ktorý je podľa vás najlepší? Zatiaľ nemám cd prehrávač, tak mám zostavu zapojenú do PC. Počúvam cez windows media player, v celom compe mám vypnutý ekvalizér a v prehrávači mám zapnuté len efekty srs a wow


Pro win jednoznačně foobar2000 - viz www.foobar2000.org Je to freeware, aktivně vylepšovaný, má prakticky nekonečnou možnost přizpůsobení (nastavení+pluginy), přehrávání snad úplně všech audio formátů, podpora ASIO / Kernel Streaming atd. Je třeba se do něho ponořit a zorientovat se, ale pak už nebudeš chtít nic jiného. Laughing
Jinak efekty SRS a WOW nemají s hifi moc společného. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist