Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PMA

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 21:59:42    Predmet: PMA Odpovedať s citátom

Poklona administrátorovi za první dobře zorganizované audio fórum v česko-slovenském prostoru!

Mé stránky:
http://www.pha.inecnet.cz/macura/audiopage.html


Naposledy upravil PMA dňa Ut november 10, 2015 12:57:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 22:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Připojuji se.

Vláknová separace zrna od plev, ruku v ruce s dobře navrženou strukturou a je to ... zejména tématická oblast DYI a profi konstrukcí by mohla být ozdobou ... přitom i plkáči si o pár vláken vedle přijdou na své Smile

Teď si to jen sami sobě nepokazit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 13:28:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak,Troton sa o toto všetko príkladne stará-moja úcta, len tak ďalej Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 15:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pridavam sa na stranu spokojnych userov, toto tu v ceskoslovensku chybalo...
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 08:54:50    Predmet: Odpovedať s citátom

A hlavně svoboda. To je pohoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 12:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem vsetkym za podporu a hlavne za vytvaranie hodnotneho obsahu fora Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne február 25, 2007 16:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl bych návrh na další zpřehlednění - Jde o citování. Když tímto způsobem někdo reaguje na předchozí příspěvek a to provedou i další 2 lidi, tak z toho vznikne nepřehlednej chaos a nevím, co tim autor chtěl říci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št november 20, 2014 15:19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Když jsi založil thread se svým jménem v sekci Členovia, mohl bych tě poprosit, zda by jsi nenapsal trochu o svojí cestě za dobrým zvukem? Ona třeba historie kolem tebou produkovaných preampů je docela rozsáhlá a velmi by mě zajímalo, jak to všechno začalo a proběhlo. Vím, že je tohle thread z roku 2007, ale historie tvého hifi by mě zajímala přibližně za posledních 25 let. Zajímá mě trochu co se dělo v čechách ohledně DIY hifi v době, kdy jsem si ještě hrál s autodráhou. A ostatně historie kolem preampů DISPRE - postupný vývoj - mě také zajímá. Teď už se to zpětně z těch 20ti stránkových threadů špatně načítá a není to přehledné.
Děkuji.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 20, 2014 15:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžu něco zkusit spáchat, pokud to nebude ostatní moc nudit.
Na tohle vlákno jsem už úplně zapomněl Laughing

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2014 15:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě to určitě zajímá a tuším, že i mnoho dalších lidí. Neboť hifi je živé a po dobré hudbě doma touží mnoho lidí, kteří s tím začínají. Prošlapal jsi za ty léta určitě mnoho dobrých konstrukcí i mnoho slepých uliček, jak co se týká zesilovačů, preampů, zdrojů signálu, tak i kabelů nebo repro.
Celkem si nemusíš dělat starost s hifi korektností, aby jsi takzvaně někoho neurazil. Naopak budu rád, když to napíšeš, jak to přesně vidíš ty, bez toho aby jsi si dělal starost, co si o tom kdo bude myslet. Taková zpověď hifisty po 25 letech.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2014 15:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš je to tak 45 let ve stylu lavór - s pauzou asi 20 let uprostřed. S tím pravěkem bych nechtěl moc otravovat, nicméně je tam dost zajímavá epizoda prázdninové praxe v r. 1977 v nahrávacích studiích Supraphonu (výhradně klasická hudba) --> v jejímž kontextu jsem se na dlouhou dobu začal dívat na "hifi" a hifisty silně mezi prsty Laughing . A tak trochu se toho nemohu zbavit do teď.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2014 15:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon, jestli se ti oslovení hifista, nelíbí. Samozřejmě původní význam je dost významově zprzněn "hifi" časopisy a kabelomaniaky, což o hifi není. Já ale pořád myslím hifistu jako člověka, kterého baví domácí reprodukovaná hudba a je mi v celku jedno jestli má sestavu za 10 000 Kč, 10 000 EUR nebo má za 10 000 EUR jenom kabely. Každý nech je svého štěstí strůjcem. Dobře vybraná sestava nemusí být extrémně drahá, aby dobře hrála, což už mnozí pochopili.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi november 21, 2014 15:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Pardon, jestli se ti oslovení hifista, nelíbí.


Ne, tak jsem to nemyslel, ta souvislost mě vůbec nenapadla Laughing
Jen jsem použil zkratkovitou nálepku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2015 13:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se všem za nefunkčnost stránek, o které jsem ani nevěděl.
O2 někdy na přelomu léta a podzimu zrušila beze slova a bez upozornění službu Webexpress, kterou jsem měl asi 13 let jako součást balíčku služeb ještě od Telecomu. Nedávno jsem náhodou zjistil, že stránky nefungují ....

Takže jsem zaregistroval novou doménu, bohužel ještě u O2, ale teď jsem ji převedl jinam (kvůli podpoře a "rychlosti" odezvy) a začínám "vracet" stránky na místo. Bude to ještě chvíli trvat, jelikož jsou nutné změny v obsahu, související s migrací.

Nová adresa je

http://pmacura.cz/

Díky za pochopení.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2015 13:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripadne zaloha starych stranok na webarchive:
https://web.archive.org/web/20150321110732/http://web.telecom.cz/macura/audiopage.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2015 13:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky Miro, já to mám naštěstí na HDD, jen musím udělat nějaké změny, takže zatím běží jen úvodní stránka.
Nejlepší byl ruční převod DNS, NSS, A, AAAA atd. Smile, nejsem z IT, tak to byl průzkum bojem.

http://pmacura.cz/audiopage.html

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 12:14:45    Predmet: Topping D10, E50, hifi a audiofilie Odpovedať s citátom

Zdravím všechny po delší pauze. Byla tak trochu zapříčiněná mým názorovým vývojem v posledních letech od částečně audiofilní polohy do polohy již zcela "technokratické" a tento vývoj byl, obávám se, dokončen Wink. Na fóra jsem přestal psát téměř úplně s výjimkou ASR, kde mi vyhovuje formát se snadným téměř neomezeným přikládáním obrázků a dokumentů k ilustraci faktů. Nechal jsem si zrušit účet na hififorum.sk, jelikož jsem neměl sílu oponovat dojmologickým příspěvkům, které se tam rozšířily nadmíru. Největším důvodem k opuštění audiofilní roviny bylo hlavně množství korektně provedených slepých testů v posledních letech, s různými zesilovači a DACy, které odbouraly předsudky a pomohly i v "neslepém" testování. Zkráceně, nenašel jsem rozdíl při slepém testování mezi například Vincent CD-S3, DM+, Focusrite 2i2 Gen3, IconnectAudio 4+, CW DAC1 atd. Stejně tak mezi "normálně" navrženými zesilovači s "normálními" parametry, pokud pracují pod limitací. Nemyslím si, že by to bylo tak úpně hluchotou, v 66-ti letech slyším bez problémů 14kHz a v publikovaných slepých ABX testech mám výsledky spíš velmi dobré, než špatné.
Takže mě docela zaujalo toto vlákno: http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=769

Topping má technicky výborné výrobky. D10 balanced ale není úplná špička a bohužel má pouze USB vstup. Vstupy koaxiál SPDIF a optiku bych považoval za nutnost, takže bych byl spíš pro
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/topping-e50-balanced-dac-es9068as-xmos-xu216-mqa-32bit-768khz-dsd512-silver-p-15588.html

Ve vláknu na hififóru mi chybí jakýkoli pokus o korektní slepý test, takže z mého pohledu výstup je irelevantní. Hlodá ve mě červ E50 balanced, ale jsem si skoro na 95% jistý, že zvukově to bude ve slepém testu nerozlišitelné od jiných DACů.

Dále obecně k hifi - doba těžkotonážního hifi skončila, s výjimkou repro, kde pro solidní reprodukci basů je to stále nutnost. Ale pilovat v dnešní době velké zesilovač třídy AB je už opravdu anachronismus.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 15:36:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, taky jsem se dost odmlčel v různých diskuzích, dost mě k tomu vedly moje pokroky v úpravách akustiky. Kdy má pro mě daleko větší smysl si hrát s akustikou k dokonalosti, má to mnohem větší vliv než v podstatě cokoliv jiného včetně reprobeden. Rodzíly a zlepšení jsou obrovské a snadno měřitelné a prokazatelné. A ne, není to o grafu doby dozvuku - to jsou akorát metodiky zatuhlé v 80. letech. Je pro mě otázkou, jak může někdo něco testovat ve špatné akustice, když dělá řekněme 50% zvuku. Respektive je otázka, pokud něco není ABX testem rozlišitelné, zda to není pod rozlišením reprodukčního řetězce - tedy zejména akustiky.
Samozřejmě je platná námitka, že ve sluchátkách se akustika neuplatní, ale nenašel jsem ještě nikdy dostatečně kvalitní sluchátka.
Doufám, že se ti jinak daří dobře a ne není to návod na flamewar, ani házení vidlí do tvého vlákna.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 17:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA pokial naozaj pocujes relativne dobre 14 kHz tak sa ti oplati ist aj do 768 kHz DAC-u ak teda signal pojde z PC kde bude softwerovo kvalitne resamplovany na tych 768 kHz.

Ono paradoxne bolo technologicky kedysi jednoduchsie previest analogovy signal do digitalu ako ho previest v tej istej kvalite z digitalu do analogu.
Preto stare nahravky mozu hrat stale lepsie ako hrali kedysi Wink

Tieto DA prevodniky s vysokymi resamplovacimi frekvenciami nam ten analog stale viac priblizuju k originalnej nahravke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 19:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BK: Jo, ale ne v podání AKM - viz https://www.diyaudio.com/forums/equipment-and-tools/372469-ak4493-oct-hex-sampling-speeds-oversampling-filter-issue.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 20:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

check: Určite nepíšeš o Jakubovi, ktorý má akustiku od teba. Takže popisované rozdiely medzi DACmi mohol naozaj počuť.
Ozaj, mám ešte čakať na nahrávky z leta? Ako to vlastne dopadlo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Po november 08, 2021 22:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 09:48:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 17, 2021 09:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Test modulu UcD180HG HxR

http://pmacura.cz/ucd180_review.htm

v češtině
https://pmacura.cz/ucd180_review_cz.htm

a můžete si též vyzkoušet úspěšnost ve slepém testu

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/blind-test-can-you-tell-the-class-d-amp-from-original-loop-in-abx.28075/

Přeji hezký 17. listopad.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So august 12, 2023 17:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Troels CNO-T25 FR na ose


CNO-T25 onaxis FR3.png
 Description:
 Filesize:  44.92 KB
 Viewed:  22 Time(s)

CNO-T25 onaxis FR3.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So august 12, 2023 17:44:21    Predmet: Odpovedať s citátom

A skúste zmerať tak 30st. mimo osi..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist