Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HEP 2009
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 08:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

redeagle38: Diky za fotky.

NA i hezky vypadaji.

Bryston CD tam nikdo nemel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 09:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Napíšu i svůj názor na některé expozice. Omezím se hlavně na hodnocení toho, kde jsem si poslechnul vlastní známé nahrávky. Jednalo se hlavně o 1. větu Dvořákovy Novosvětské (Bělohlávek).

ML + Grande Utopia.
Průserem bych to určitě nenazval. Pouze v případě, pokud bych to hodnotil vzhledem k ceně. To byla pak opravdu dost bída. Ovšem v absolutním hodnocení bez ohledu na cenu to patřilo k nejlepším zvukům výstavy. Bezkonkurenční velikost zvuku. Ta nahrávka s bubny zněla impozantně. Ale výhrady u běžných nahrávek jsem měl. Nebylo to úplně čisté. Na středech to bylo lehce slité, možná i vliv místnosti. Zvuku trochu chyběla lehkost, vzdušnost a jemnost. Ten zvuk působil až příliš hutně. A na vyšších kmitočtech byly stopy agresivity. Druhá sestava s menšími Utopiemi byla o poznání méně ostrá, výšky a středy se mi zdály mírně lepší. To ale pochopitelně nedělaly ty bedny. Ovšem zase to nemělo tu sílu na spodku.

Šroll
V první řadě bylo dost nehomogenní zvukové pole, v druhé řadě to pak bylo dobré. Nenásilný a pohodový projev. V dobrém smyslu obyčejný, snad až příliš. Ty bedny mi úplně nesedí, ale celkově to bylo velice dobré, určitě lepší než loni.

Marantz + Cabasse Iroise 3
Překvapil mě velmi hezký zvuk na tak poměrně malou bednu. Ty Marantzy asi nebudou vůbec špatné.

Theta + Martin Logan
Na první dojem příjemně lehký jemný a vzdušný projev. Na jazzu dobré, pěkné i na klasice, ale jen v nižších a středních hlasitostech. V neděli odpoledne to obsluha dost tavila a ve vyšších úrovních to bylo už trochu agresivní, takže to začalo unavovat. Chybí nejnižší basy. A taky ten zvukový charakter mi celkově neseděl, připadal mi trochu umělý.

Audionet + Vivid Audio
Pro mě zklamání. Šedivý, bezbarvý, až telefonní zvuk.

Parasound + N.A. Lucid
Při komorním tichém poslechu jednoduché nahrávky to bylo příjemně čisté, ale symfoňák byl pro mě špatný. Mrňavoučký orchestřík. Možná to dělá ta malinká místnost, malá vzdálenost beden, co já vím. Ale poslouchat bych to takhle nechtěl.

Mc Intosh + Wilson Audio Watt/Puppy 8
Tady jsem neslyšel známou nahrávku, ale do poznámek jsem si napsal: Neuráží. Takže to bylo asi v pohodě.

Nejvíc mě potěšilo, že jsem měl šťastnou ruku při výběru zakoupených nahrávek. Přivezl jsem si 4 CD placky a jedno DVD. Např. Mozartovo Requiem na Harmonia Mundi (Herreweghe). Zatím jsem to celé neměl čas poslechnout, ale podle začátku parádní nahrávka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 10:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To WaVe_99
Vyloženě rozumný pohled na věc.(nečekat že sestava za 400 bude hrát jako ty za 2-6 milionů) Jsem rád, že se Ti to líbilo, a i ostatním, co projevili spokojenost. Zaskočený jsem byl v momentě, kdy jeden poslouchající řekl, že to hraje parádně, a že nechápe proč to na tom jednom foru tak hrozně strhali, ať se na to připravím.

To MAK
ano je tam čistota a pro symfonickou hudbu nejsou Lucidy prioritně určeny,(stačí si přečíst co o nich uvádím na www), navíc za cenu kolem 100k nelze požadovat naprosto univerzální bednu.
Mimoto jsem přesvědčen, že přenést velké těleso hrající ve velkém sále nedokáže 60L bedna navíc v 16m2 pokojíčku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 10:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Me zaujalo - Sroll, NA a jeho Lucidy na Parasound a Lindemann, pro me obrovske prekvapeni a protoze beru vzdy v uvahu cenu VS vysledek, pro me nejlepsi expozice vystavy, tyhle repro, respektive sestavu si urcite dokazu predstavit u sebe doma a doufam, ze se bude NA darit dale vyrabet, drzim palce a doufam, ze nasporim nejake penize Smile Akorat byl NA nejakej zakriklej, kdo mu co udelal, priznejte se? Smile
Dost se mi libila kontrola a obrovskej nadhled Audionetu v expozici u tech obrovskejch ala sneku, na me je to mozna az trosku chladnej zvuk, ale ta kontrola a prehled cely sestavy, to bylo neco...
Jeste se mi hodne libila sestava Cabasse na Marantzech, to me hodne prekvapilo, prijemnej zvuk.
Jinak me potesil hodne kazzatel, protoze z mistnosti od Focalu jsem taky ihned utek, myslel jsem si, ze jsem hluchej, tak alespon ted vim, ze jsem slysel dobre Smile
Jeste jsem zapomnel na Wilson Benesch, stejne jako loni se mi zvuk hodne libil.

Myslíš, že když jsi to slyšel jako kazzatel, že to je záruka, že nejsi hluchej? Wink Very Happy
(Sorry Pavle, to byl jen vtípek, jak jinak Embarassed )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 10:54:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Grande Utopia
Nevím, jestli se něco ladilo, mě se v podstatě líbily už v sobotu večer.
Možná víc než ladění hrála roli hlasitost - ten mladý v kožené bundě to strašně solil (taková ta potřeba ukázat, jak to umí hrát hlasitě) až na hranice možností místnosti a to bylo dost vyhánějící. Straka hrál obvykle hlasitostí rozumnější. Taky návyk hrál roli, při příchodu se člověk musel přešaltovat z toho "hifi" zvuku všude kolem a proposlouchat se do podání hudby velkými bednami. Já je slyšel v sobotu v 17:15 jako první zvuk, prostě jsem je vyhledal rovnou od vchodu ničím neovlivněn.

Ale nikomu neberu, komu se to nelíbilo.

_________________
Audio Alchemy DDS+DTI+DDE+DLC, Thorens145+Dynavector19a+RiAudio, Audio Research D400, B&W Matrix801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 11:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To N.A.
Docela by mě zajímalo, jak by zahrály ve větší místnosti, s bází cca 3 - 4 m. Jinak ta nahrávka s kytarou a violoncellem na tom vyzněla opravdu pěkně. Ale já na komorní poslech moc nejsem, když to z beden občas nezaburácí, tak to není ono Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 11:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

nejvíc se mi líbily Grande Utopia, ale až v neděli odpoledne, mělo to sice náznak syntetičnosti a agresivity, ale to bylo možná těmi ML. I tak to byl pro mě nejlepší zvuk, velký a s velkou makrodynamikou na basech. Poprvé to u Straky hrálo příšerně, nevím co s tím provedli, ale na závěr výstavy to bylo úplně jinde. Kluci tam zkoušeli i agresivní nahrávky klasiky a bylo to dobré.

Středy a výšky měl nejlepší asi Šroll, byl to trochu menší zvuk než Utopií, ale vše na tom znělo přirozeně, akorát ty bedny mi nesedí na basech.

NA bedny za tu cenu velmi dobré, taky výborné středy a výšky, akorát trochu malý zvuk, možná to bylo malým pokojíkem a postavením beden u sebe, ale i tak to na velké symfoňáky nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

NA - no, ja jsem byl opravdu moc prijemne prekvapenej, doufam, ze ti vyroba vydrzi a ze se bude darit, protoze tyhle bedny bych opravdu snesl doma a byl bych moc spokojenej Smile Narocnejsi klasiku prilis neposloucham, vicemene okrajove, takze pro me by to bylo paradni a myslim, ze by nemeli tolik problemu v male panelakove mistnosti, kterou budu muset jeste minimalne par let obyvat Smile
Doufam, ze nekdy budu mit prilezitost je poslechnout u tebe v klidu, to by bylo super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To Rob
Nevím, kdy měly ML + Grande Utopia hrát příšerně a kdy to bylo "někde jinde". V sobotu jsem na výstavě nebyl a v neděli jsem neslyšel rozdíl mezi zvukem v 10:30 a zvukem ve 14:00. Svou nahrávku jsem slyšel po 14 hodině. Jaké "agresivní nahrávky klasiky" tam později odpoledne zkoušeli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty snad jejich ukázky na Utopiích, co tam běžely, byly příšerný. Když tam někdo pustil CD sereho a vidělo, tak to bylo o fous lepší, ale taky to hrálo tišeji. Středy měli naprosto přepálený. Byl jsem tam v sobotu.
Sroll paráda, NA bylo úplně někde jinde než minule (už to neřeže).

Pustil jste si někdo Piegy (ty hliníkový bedýnky v salónku s openbafflama) nebo Audiovector , nebo jsem je drbal sám?
Mě se docely líbily, obzvláště Piegy, sice to nejsou velké bedny ale zatížitelností na tom budou líp než NA.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:53:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie hlinikove tusim neboli Piegy, pozeral som sa na to a volalo sa to nejako inac. A mozno tam bolo toho hliniku viac.

Naposledy upravil Coques dňa Ut marec 17, 2009 13:54:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad GU a ML : že to hrálo příšerně, na tom trvám a bylo to ono, nic jinýho, sáhnul jsem si na basák....je ale možný, že jsem předpojatej, ale dokud si tenhle člověk s uhýbajícíma očima neuvědomí, že fajn věci by měl nabízet a předvádět i taky někdo fajn vypadající, nebude to u mě jiný... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 13:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

druhé zleva
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 14:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, aj tie tam boli, uz si spominam. Skoda, ze ich nemali zapojene, ked som tam prebiehal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 14:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

MaK
tak prý to bylo Syčákovo CD, nějaký výběr od Decca
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 14:33:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To check
Piega TC70x
Z čeho usuzuješ, že 2x7“ a 2p. folie by měla mít větší zatížitelnost, já bych řekl skoro naopak. Každopádně to jsou oboje bedny na hraní v běžném obýváku, takže potřeba 105-110 dB tlaku strop!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 14:36:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Byly tam ke slyšení i soustavy Harbeth?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 15:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tady ze sebe udělám nahluchlého prosťáčka, ale mně se ty Grande Utopie líbily už v sobotu večer... Nebylo vše 100 procentní - dunící místnost, ne uplně čistý vejšky a středy to bylo velice realistické na rozdíl od zbytku výstavy - což bylo takové obligátní hifi... Neslyšel jsem tam vlastní nahrávku (po předchozích zkušenostech s arogantním chováním vystavovatele jsem se o to ani nepokoušel... čímž mu přeju hodně prodejních úspěchů s tímto přístupem Wink )...

Jinak jsem toho moc neslyšel spíš kecal v kavárně... Svoji nahrávku jsem poslouchal vlastně jen u Šrolla (celkem fajn, trošku přebarvené) a Vivid Audio (rozpačitý dojem, trošku málo barevné).

Beru to jako instatní imprese, závěry o tom jak to hraje ve skutečnosti si pro sebe nedělám. Jenom se po poslechu Utopií ujišťuju o tom, že si budu muset postavit barák se zatlumenou poslechovkou aspoň 10x8x4 metry... Shocked Do té se už starší Grande Utopie skovají... Wink
No, nic, du makat... Confused

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 15:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Normální, realistické netechnologické středy je to, co chybí Sound Garden - při poslechu hudby 'neamplifikované' před příchodem zvuku do mikrofonů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 19:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem byl asi jediný, který si Piega na výstavě pouštěl: Dead Can Dance, Eva Cassidy, Pinkfloyd, Tchaikovsky. Vůbec sem tam s tím oblejzal dost. Tyhle bedny se mi líbily, zvukem i koncepcí. Nemám rád moc pásky, protože je obtížné je použít správně, tady byly použity dobře.

NA: Ano obě jsou pro menší výkony, ale o zatížitelnost těchto konkrétních pásků v kombinaci s těmito konkrétnimi basáky bych se nebal, limitující u Piegy jsou ta 7". Ovšem každý z těch 7" má 88dB a 38mm cívku, tvoje 10" 86,5dB a 42mm. Dá to sice jenom nějaké 3dB, ale když se to sečte se subjektivním ziskem hlasitosti vzhledem k širšímu pásmovému rozsahu, tak mi z toho prostě vychází hlasitější bedna.
V té docela velké místnosti, jsem měl takovou hlasitost, že bych víc nepotřeboval. Tvoje jsem slyšel jenom v koupelně při malých hlasitostech (ale na tu koupelnu také velmi dostačujících).
Takže shrnuto a podtrženo jedná se o můj zkušený odhad, že Piegy umějí zahrát hlasitěji.
Pořiď si už příště větší místnost, plno tam budeš mít stejně a uspokojíš víc lidí. Běžných obývákových 30-35m2 tvoje bedny uhrají s přehledem taky.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 19:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Čeku, máš ánung, co ta výstava stojí vystavovatele ? Víš jak je to prdělečná akce ? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 19:33:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, bohužel vím, že je to drahý špás a jsem si vědom, že to tady píšu jak pohádku.
S tím, jakou mají výstavy návratnost investic, nemám zkušenost, ale bedny to nejsou od normálního výrobce, marketingovou značku to za sebou nemá, tak nevím, kde jinde lákat než na výstavách.
Neznám myšlenkové pochody hifisty, ale podle létáku či webu by mě nikdo neulovil.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 20:02:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To check
pro mě to byla s největší pravděpodobností poslední výstava.
kazzatel má recht, není to levná sranda i ta blbá "koupelna".
Velké pokoje jsou již dopředu zabrané stálýma velkýma firmama, ale hlavně už je to finančně velká rána.

Návštěvník si neuvědomuje, co to vystavovatele stálo aby se zúčastnil, ani ta dřina-zabalit, naložit, přivést, vyložit, vybalit, narychlo hledat vhodné umístění a rozmístění, dva dny tam většinu času i stát ve slušném „hluku“, pak zase zabalit, naložit odvést, vyložit a vybalit-fakt zábava. Já si nestěžuju, uvádím to jen pro představu, nic víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 20:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To mě mrzí, spousta (drahých) sraček tam má mnohem lepší podmínky. Nějaké poslechové akce fóra také prodejnost nezvýší, kupříkladu já sem prachsprostý příživník, bedny si radši vyvíjím sám.
Vstupné 200Kč a levnější nájmy by byly fajn. Za možnost objektivního porovnání kupříkladu Aragornů a Lucidů, bych klidně pětikilo obětoval a myslím, že nejsem sám.

Bude možné bedny někde veřejně poslechnout? Přehodnotíš svůj přístup k Brnu?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 21:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Brno, pokud bude, by letos mohlo být opět ve znamení velkých beden, těch malých jsme si na výstavě užili dost a dost. Navíc se obávám, že konkrétně Lucidy by v kině opravdu nezahrály. Spíš než Brno by mohla být pro takovéto porovnání vhodnější jiná akce - zaslechl jsem cosi o tom, že v létě by měl být Trutnov.

Procítěně chápu Pavlovu nechuť vystavovat příští rok. Ten opruz tahání se s krabicema je vážně hroznej a stojí to akorát dardu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut marec 17, 2009 22:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík to napsal dobře, Lucidy do kina fakt ne. Mam v hlavě dospělejší bedny, které by se již vzít do Brna mohly, ale zatím nepřišel ten hlavní důvod, či impuls to realizovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St marec 18, 2009 13:22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ad Trutnov

Po dohodě s PetremKp plánuju Trutnov předběžně na konec léta (konec srpna nebo září), protože před prázdninami by se měla v rámci Czechaudia uskutečnit "neposlechová" Sázava.

Pokud tedy bude zájem, nic nebrání tomu druhý ročník setkání v Trutnově uspořádat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 18, 2009 13:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

MaK napísal:
ad Trutnov

Po dohodě s PetremKp plánuju Trutnov předběžně na konec léta (konec srpna nebo září), protože před prázdninami by se měla v rámci Czechaudia uskutečnit "neposlechová" Sázava.

Pokud tedy bude zájem, nic nebrání tomu druhý ročník setkání v Trutnově uspořádat.


Super. Udělám vše pro to, abych se mohl zúčastnit. Dobré by bylo, kdyby termín byl znám s dostatečným předstihem. Většina lidí to musí koordinovat s rodinnou dovolenou a prací.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 21:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k výstavě:
Já byl na výstavě s kolegou Karlem2 v neděli, a pln očekávání jsem jako první zamířil na ty úžasné Fokálí Utopie. Čekalo mě ale zklamání a rozčarování, to prostě hrálo strašně, za chvíli jsem odtud utekl, to se prostě nedalo vydržet. A i když jsem se tam několikrát vracel, pokaždé jsem jen kroutil hlavou nad tou mizérií. Sad . Hned ve vedlejším salónku jsem si spravil chuť, Triangly s Marantzema ty se mi zvukově moc líbily, jejich trochu tvrší podání vyšších středů se mi zamlouvalo a vejšky taky. Mělo to dynamiku, zvukově mi to nakonec z celé výstavy sedělo nejvíc. Šroll se mi líbil svou čistotou a prostorem, dynamika spodku ale byla slabší. NA Lucidy byly příjemné, ale podle mě potřebovaly vzhledem k vyššímu posezu posluchačů je posunout výš. Kdyby měly ještě 20cm podstavec tak by to bylo mnohem vzdušnější, takhle jsem se musel krčit a zvuk byl moc úzký i když to bylo velmi čisté. Basy byly vzhledem k uzavřence slabší, nemělo to drajv na který jsem zvyklý z basreflexu. Podobně mému gustu hrály Watt Puppy s lampovýma monoblokama, i když lampy moc nemusím. Roomperfekt od Lyngdorf se mi líbil už loni, letos jakbysmet.
O ostatním se ani nezmiňuju, nic dalšího mě nezaujalo nebo to bylo úplně hrozné. Ještě se mi líbily ty plexisklové obří uši, jako sranda dobrý Very Happy
A na závěr jedno příjemné zjištění. Po návratu z výstavy jsem si doma v klidu poslechl pár věcí a konstatoval jsem, že příště ani nikam jezdit nemusím Very Happy, a spíš si uděláme poslechový den a bude to smysluplněji strávená neděle. S úsměvem jsem musel konstatovat, že s tím jak mi to hraje doma můžu být nadmíru spokojen... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 07:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad "kritika" basového podání sestavy Parasound, Noble Audio Lucid Premium.
Na vysvětlenou sem dávám dva příspěvky z jiného fóra, které to osvětlí:

od Svensound v 18 bře 2009 12:07

.......Moc pěkná sestava byly Lucidy a Parasound, ale........................zcela tvarově nevhodný pokoj způsobil v poslechovém místě úbytek na basech. V sobotu jsem z toho byl docela vykulenej. Dlouho jsem si lámal hlavu proč to není ono. Po krátkém nedělním bádání v nedůstojné cimře / za pěknej ranec v CZK /bylo jasno. Takový prostor příště nebrat, lépe se na to vys....!

od NA v 18 bře 2009 14:42

Milane, jsem rád, že se Ti to zamlouvalo, a že jsi správně vyhodnotil problém, který jsi tam zaznamenal. (V mé poslechovce jsou spodky v rámci kubatury Lucidů naprosto v pohodě a je tam i výrazně lepší prostorové vyjádření.) Ano je to tak, spodek tam znatelně chyběl, dobrej byl třeba u okna kde jsem se zdržoval já. Frantraxovi jsem tam naservíroval pěkně sejmutej nářez na rokové bicí, a on to zhodnotil, že to bylo jak z MP3. Kroutil jsem nevěřícně hlavou. Pustil jsem si to ještě jednou a sednul jsem si k tomu na místo kde předtím seděl a bylo mi skoro blbě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist