Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HEP 2009
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 07:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakou strmost má výhybka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Černohorský
Hifista


Založený: 10 marec 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: FOUS od Nymburka

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 11:14:34    Predmet: LUCIDY Odpovedať s citátom

to N.A.
Ta zoufalá cimra měla tvar jakéhosi KOSOKUNDOIDU, tam se to asi těžce vyladí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 12:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

S dovolenim bych napsal i svuj nazor na Lucidy.
V prvni chvili se mi libily velmi. Po chvili me vsak neco nesedelo, tak jsem se casto vracel. Velmi me udivoval jejich projev, proto jsem se te Pavle ptal, zda je to tri, nebo 2,5 pasmo. Zvuk mi totiz pripominal regalova dvoupasma doplnena o spodek. Pistole mi posleze v hospode tvrdil, ze to byl i tvuj zamer, ze presne o to jsi usiloval. Stredy a vysky tak pro me byly zezacatku zajimave, nicmene po delsi dobe jsem zjistil, jak moc se musim na poslech soustredit a to dle meho neni dobre. Mam rad soustavy, ktere hraji tak nejak samozrejme. Nejvetsi problem pro me byl malost zvuku. Orchestr sice pred tebou byl jako na dlani, bohuzel vsak temer doslova. Mam rad velky zvuk. Kdyz jsem si posleze poustel tu samou hudbu doma, ten rozdil byl obrovsky. Mně hraje celá stěna a mám dojem, že hudební tělesa jsou právě tak velká, jako ve skutečnosti. (Hraju na JBL 250Ti - takova zvukove jemna ctyrpasma s hodne vyrovnanou charakteristikou...) Existuje vsak velka skupina hifistu, ktera radeji tohle pitvani. (a to rozhodne nemyslim hanlive) Takze muj celkovy nazor je, ze Lucidy se ti sice velmi povedly, bohuzel vsak miri nekam jinam nez je muj zajem. Kazdopadne velka gratulace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 12:55:15    Predmet: Re: LUCIDY Odpovedať s citátom

Milan Černohorský napísal:
to N.A.
... měla tvar....


Tam to zřejmě vyžaduje vysokou vynalézavost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 13:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

AlesK: Tyhle pocity, že nám to stejně všem doma hraje nejlíp, jsme mívali v době, kdy já měl Shany E530, Matrix měl Dalička za sto tisíc, Syčák Symboly od Revoxu atd. Dneska už je nemáme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 17:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavel_P

Díky za názor, a za to, že z té spousty krásných a drahých výrobků jsi se zaměřil jen na ten jeden jedinej.
Je to hodnocení bez ohledu na přihlédnutí ke kubatuře, v tomto případě ho přijímám. Věřím, že JBL TI250 s třínásobným objemem a konfigurací 1“,5“,8“,14“ musí dokázat zprostředkovat větší zvukový obraz i plnější basové pásmo, to je naprosto jasné. Ve vnímání muziky však toto není nejdůležitější a zdaleka ne jediný aspekt hodnocení kvality.(Viz například specifikace hodnocení beden v Německém měsíčníku Stereoplay v poslední době)
Měl jsi se Pistoleho zeptat co říká třeba na vrchní dělící kmitočet 5,2kHz u 5“ polypropylénového střeďáku v těch JBL. Upozorňuju Tě, že by to dostatečně bezvadně nezvládl ani ten keramickej 3,5“. Chtěl jsem Tím říci, že všude jsou nějaké kompromisy, a kde jich je již jen velmi velmi málo, tak je na cenovce číslo s velkým počtem nul a i takové bedny se nebudou zamlouvat každému, o bezvýhradně pozitivním přijetí prezentace na výstavě ani nemluvě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 20:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem měl tak trochu možnmost si všimnout co se Pavlovi (NA) i tomu druhému líbí.
Je jasné že pro NA to nebudou Tíčka a pro PavlaP lucidy.
K lucidům: Ve svém komentáři jsem je tak nějak vynechal. Ale jo v rámci toho že jde o bednu určenou především pro milovníky pokojového poslechu a hledačům průzračnosti především ve vrchu pásma je to povedený. Osobně si myslím, že mají v sobě to co mívají ceněný malý drahý dvoupásma a navíc více basů.
Pro brno a do kinosálu u Matrixe to bedny nejsou a sám konstruktér to dobře ví. Jemu se to líbí , jeho zákazníkům se to líbí, když přihlédnu k předpokládanému záměru autora tak mně se to vlastně taky líbí. Tak vo co go že...!
Jinak pravda je že u NA doma to hraje líp a že ona místnost v tom hotýlku je akusticky na dvě věci....což koneckonců platí i o těch ostatních místnostech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 21:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík:
To je možné, každý to máme jinak. Já mám celkem přesně jasno jak chci aby to hrálo a to se mi po dlouhé době a nemalém úsilí při dolaďování sestavy jako celku k obrazu svému, celkem podařilo docílit. A mé hodnocení vychází právě z toho, jak moc se zvuk vystavovaných věcí blížil mým představám o tom jak by to podle mě mělo hrát.
Nicméně si stojím za tím, že ty Focaly tam prostě hrály strašně prkenně, bez ohledu na cenu. Samozřejmě to myslím jako celkový výsledek dané sestavy a čím to v tu chvíli bylo mě už nezajímá, protože se to určit jednoznačně nedá. To je věc vystavovatele aby si s doladěním vystavovaného celku pohrál, resp. to nechal udělat někoho kdo to umí a má v pořádku uši. Confused (tím ovšem vůbec nemyslím hochy z brna Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
doctor
Nádejný hifista


Založený: 15 december 2008
Príspevky: 75
Bydlisko: Nymburk

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 21:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se nejvíce líbila sestava Cabasse+Marantz. Na Grande Utopia mi pouštěli v sobotu kolem dvanácté skladbu od Stinga - A Thousand Years a troufnu si říct, že moje bedny by ji zahrály lépe. Buďto mě v tu chvíli zradily uši nebo nějakej error ve vedení. Smile
Foto z výstavy:
http://sindler.name/high-end-praha-2009.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist