Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NAGAOKA - Prenosky a prislusenstvo k LP

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 11:39:27    Predmet: NAGAOKA - Prenosky a prislusenstvo k LP Odpovedať s citátom

Mili priatelia audiofili,
davam do pozornosti novu znacku na trhu - vyborne japonske MI (Moving Iron) prenosky NAGAOKA a zaujimave prislusenstvo k LP, napr. legendarne antistaticke obaly N102, headshelly, kefky, rollery, akusticke spraye, skrutkya pod... Zrovnavaci test s prenoskami Goldring pozri nemecke Audio 3/2009. Pre informaciu, Nagaoka vyraba prenosky viacerych znaciek, napr. aj nove Goldringy.

Test na prenosky MP-150 a MP-300 v marcovom nemeckom Audiu nadete tu: http://www.audio.de/Testbericht/Nagaoka-MP-150_5280213.html a tu: http://www.audio.de/Testbericht/Nagaoka-MP-300_5280223.html



mp-200b_800.jpg
 Description:
Nagaoka MP 200 MI prenoska, 1/2" System, eliptický diamantový hrot, chvejka z boronu, frekvenčný rozsah: 20 - 23 000 Hz, Prítlak: 1,5 - 2,0 g, Výstup. napätie: 4 mV, hmotnosť: 6,5 g, dop. MOC: 229 €
 Filesize:  118.73 KB
 Viewed:  547 Time(s)

mp-200b_800.jpg



mp-300b_800.jpg
 Description:
Nagaoka MP 300 MI prenoska, 1/2" System, super-eliptický diamantový hrot, chvejka z boronu, frekvenčný rozsah: 20 - 25 000 Hz, Prítlak: 1,3 - 1,8 g, Výstup. napätie: 3 mV, hmotnosť: 8,0 g, dop. MOC: 449 €
 Filesize:  122.83 KB
 Viewed:  594 Time(s)

mp-300b_800.jpg



mp-500b_800w.jpg
 Description:
Nagaoka MP 500 MI prenoska, 1/2" System, Line-Contact diamantový hrot, chvejka z boronu, frekvenčný rozsah: 20 - 25 000 Hz, Prítlak: 1,3 - 1,8 g, Výstup. napätie: 3 mV, hmotnosť: 8,0 g, dop. MOC: 499 €
 Filesize:  133.59 KB
 Viewed:  492 Time(s)

mp-500b_800w.jpg




Naposledy upravil Klipschfreak dňa Ne máj 24, 2009 20:24:50, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 14:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Novú?
Asi na len na Slovenskom trhu Laughing
Ak je tak,tak zaplať Pánboh,že to tu konečne niekto začal predávať. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 14:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

fofo napísal:
Novú?
Asi na len na Slovenskom trhu Laughing
Ak je tak,tak zaplať Pánboh,že to tu konečne niekto začal predávať. Thumbs up


Ano, prepac, jasne, novu na Slovensku a v Cechach... Embarassed Very Happy Pridavam dalsie obrazky... Laughing



mp-100b_800.jpg
 Description:
Nagaoka MP 100 MI prenoska, 1/2" System, kónický diamantový hrot, chvejka z hliníka, frekvenčný rozsah: 20 - 20 000 Hz, Prítlak: 1,8 - 2,3 g, Výstup. napätie: 5 mV, hmotnosť: 6,5 g, dop. MOC: 59€
 Filesize:  58.22 KB
 Viewed:  493 Time(s)

mp-100b_800.jpg



mp-110b_800.jpg
 Description:
Nagaoka MP 110 MI prenoska, 1/2" System, eliptický diamantový hrot, chvejka z hliníka, frekvenčný rozsah: 20 - 20 000 Hz, Prítlak: 1,5 - 2,0 g, Výstup. napätie: 5 mV, hmotnosť: 6,5 g BEST BUY IN EU, dop. MOC: 79€
 Filesize:  62.64 KB
 Viewed:  557 Time(s)

mp-110b_800.jpg



mp-150b_800w.jpg
 Description:
Nagaoka MP 150 MI prenoska, 1/2" System, eliptický diamantový hrot, chvejka z tvrd. hliníka, frekvenčný rozsah: 20 - 20 000 Hz, Prítlak: 1,5 - 2,0 g, Výstup. napätie: 4,5 mV, hmotnosť: 6,5 g, dop. MOC: 219€
 Filesize:  97.41 KB
 Viewed:  583 Time(s)

mp-150b_800w.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 14:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

fofo napísal:
Novú?
Asi na len na Slovenskom trhu Laughing
Ak je tak,tak zaplať Pánboh,že to tu konečne niekto začal predávať. Thumbs up



Pridavam fotecky dalsich produktov Smile



DJ03D_HD_72dpi.jpg
 Description:
didzejska prenoska DJ-03D za 59€
 Filesize:  57.94 KB
 Viewed:  539 Time(s)

DJ03D_HD_72dpi.jpg



No.102japanese_version-w.jpg
 Description:
najoblubenejsie a zrejme aj jedny z najlepsich antistatickych LP obalov na trhu
 Filesize:  46.72 KB
 Viewed:  522 Time(s)

No.102japanese_version-w.jpg



CL-116.JPG
 Description:
Kefocka Argento CL-116
 Filesize:  78.3 KB
 Viewed:  473 Time(s)

CL-116.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 14:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 18:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako reklama je to pěkný, ale proč tu nikde nevidím adresu prodejny, její www stránky, nebo alespoň e-mail ? Nebo se prodejce stydí za to, že je prodejce ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Št marec 19, 2009 21:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Jako reklama je to pěkný, ale proč tu nikde nevidím adresu prodejny, její www stránky, nebo alespoň e-mail ? Nebo se prodejce stydí za to, že je prodejce ?


Ok, prepac, vsetko najdes tu: www.iryson.com, sk, eu, sidlo studia, cenniky, novinky... info@iryson.com



CL-152w.jpg
 Description:
Gelový samolepiaci roller na hĺbkové odstraňovanie nečistôt z LP dop. MOC: 49 €
 Filesize:  75.85 KB
 Viewed:  722 Time(s)

CL-152w.jpg



NewMP_headshell_w.jpg
 Description:
 Filesize:  68.92 KB
 Viewed:  572 Time(s)

NewMP_headshell_w.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Pi marec 20, 2009 06:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:


Ok, prepac, vsetko najdes tu: www.iryson.com , sk, eu, sidlo studia, cenniky, novinky... info@iryson.com


Opravil jsem adresu, nyní to lze otevřít. Pěkné stránky.
Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2009 16:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

aleska napísal:
Klipschfreak napísal:


Ok, prepac, vsetko najdes tu: www.iryson.com , sk, eu, sidlo studia, cenniky, novinky... info@iryson.com


Opravil jsem adresu, nyní to lze otevřít. Pěkné stránky.
Díky.


Inak pekne je spracovana stranka testov nemeckeho casopisu Audio... da sa najst vsetko, co bolo zverejnene http://www.audio.de/Testberichte_585409.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Ne marec 22, 2009 18:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Veselé vlákno !
Nagaoka je OEM výrobce přenosek levnější kategorie pro různé výrobce. Goldring, Audio Technica, Music Hall atd.. V poslední době začala prodávat i pod vlastní značkou. Moving Iron je pouze reklamní blábol. Nic takového neexistuje. Je to MM jako každá jiná. Je to jenom snaha odlišit se. Ale pořád je to pohyb magnetu připevněného ke chvějce mezi pevnými cívkami.

Samozřejmě to neznamená, že by ty přenosky neměly svou kvalitu, mají ji, protože jinak by se nemohly prodávat pod celkem renomovanými značkami jako je třeba výše uvedený Goldring a pokud to prodejci nepřehánějí se svými rabaty, pak jsou i za velmi dobrou cenu ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Po marec 23, 2009 17:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
Veselé vlákno !
Nagaoka je OEM výrobce přenosek levnější kategorie pro různé výrobce. Goldring, Audio Technica, Music Hall atd.. V poslední době začala prodávat i pod vlastní značkou. Moving Iron je pouze reklamní blábol. Nic takového neexistuje. Je to MM jako každá jiná. Je to jenom snaha odlišit se. Ale pořád je to pohyb magnetu připevněného ke chvějce mezi pevnými cívkami.

Samozřejmě to neznamená, že by ty přenosky neměly svou kvalitu, mají ji, protože jinak by se nemohly prodávat pod celkem renomovanými značkami jako je třeba výše uvedený Goldring a pokud to prodejci nepřehánějí se svými rabaty, pak jsou i za velmi dobrou cenu ....


Ved sa ani na nic nehra... Je to dokaz, ze su v tom dobri a to, ze su OEM vyrobcovia im len sluzi ku cti... a pokial viem, tak lestia diamanty a vyrabaju cantilevery s hrotmi aj pre vyssie cenove kategorie prenosiek high endovych vyrobcov. Mne sa zvukovo pacia, mam moznost zrovnania, lebo zbieram prenosky. Ale su hodne svojej ceny a urcite si najdu svoj okruh nadsencov. Kazdy nemoze vlastnit Koetsu Onyx, Air Tight PC-1, Cartridge Man, ci MC Ruby H, no nie Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po marec 23, 2009 21:20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Nagaoka se mi líbí. A MM přenoska vystačí i s levným phonem.
Materiál chvějky bór? To má Ortofon Jubilee, za 40t.
Líbí se mi nabídka a zajímal by mě charakter té značky.
V Havířově prodávají nejlevnější přenosku Nagaoka pro gramofony Tesla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Po marec 23, 2009 23:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ale su hodne svojej ceny a urcite si najdu svoj okruh nadsencov.


To určitě ano !
Je to jedna z mála firem, která i ty levnější přenosky dělá opravdu dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 00:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
Veselé vlákno !
Nagaoka je OEM výrobce přenosek levnější kategorie pro různé výrobce. Goldring, Audio Technica, Music Hall atd.. V poslední době začala prodávat i pod vlastní značkou. Moving Iron je pouze reklamní blábol. Nic takového neexistuje. Je to MM jako každá jiná. Je to jenom snaha odlišit se. Ale pořád je to pohyb magnetu připevněného ke chvějce mezi pevnými cívkami.

Samozřejmě to neznamená, že by ty přenosky neměly svou kvalitu, mají ji, protože jinak by se nemohly prodávat pod celkem renomovanými značkami jako je třeba výše uvedený Goldring a pokud to prodejci nepřehánějí se svými rabaty, pak jsou i za velmi dobrou cenu ....


Počuj, ty rozumbrada, ty si mi pojedol nejaku veľkú dávku mudrej kaše... Laughing Pokiaľ si dobre pamätam, a oprav ma, ak sa mýlim, lebo mýliť sa je ľudské, Moving Iron uviedol do praxe Grado a je to skutočne tretí systém, ktorý v sebe spája niečo z obidvoch systémov:
Na rozdiel od MM systémov a MC systémov, ktoré majú umiestnené na nosičoch svojich chvejok buď drobné magnety, alebo jemné cievky, sú obe časti MI (Moving Iron) generátora pevne zabudované v tele systému. Hudobnú moduláciu siločiar magnetického poľa, ktoré sú predpokladom pre vznik signálu napätia, preberá drobná trubička (u iných výrobcov, aj plátok alebo kruh) z magneticky vysoko vodivého materiálu, ktorý je umiestnený v zadnej časti nosiča chvejky a ponára sa do oblasti pevného magnetického poľa. Väčšina z toho je permalloy, niklovo-železitá zliatina, ktorá sa používa, to je to, prečo Nagaoka vlastné systémy nazvala Moving Permalloy, stručne povedané, MP. Takže toľko na vysvetlenie tohto tvojho "blábola", ako si múdro poznamenal... Very Happy


Naposledy upravil Klipschfreak dňa Ut marec 24, 2009 01:02:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 00:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

efičák napísal:
Nagaoka se mi líbí. A MM přenoska vystačí i s levným phonem.
Materiál chvějky bór? To má Ortofon Jubilee, za 40t.
Líbí se mi nabídka a zajímal by mě charakter té značky.
V Havířově prodávají nejlevnější přenosku Nagaoka pro gramofony Tesla.


Ano, bor je pritomny u poslednych troch modelov MP-200, 300 a 500. Zatial som posluchovo testoval len najvyssi model MP-500 v spojeni s predzosilnovacmi anglickej proveniencie Graham Slee. Ponuka sa da najst tu: www.iryson.com. Prenoska zvukovo nefarbi, ani nezvyraznuje, ci nezvyhodnuje ziadnu cast zvukoveho spektra. Zneje velmi vyrovnane a prirodzene. Neviem, ci je to len moj osobny pocit, ale naturalnejsie mojmu uchu zneju MM systemy. V niektorych momentoch mi vadia u MC prenosiek zvyraznene "vycinkane" vysky. Mam niektore spickove MC prenosky, ale kazda sa dost vyrazne zvukovo odlisuje, kazda z nich vyzaduje presne prisposobenie sa predzosilnovaca. Bez prisposobovacieho Step-Up transformatora s velkym rozsahom odporu, su nizkonapatove MC prenosky v podstate dost nepouzitelne. Nevraviac o tom, ako to lezie do penazi... Laughing Kedze su dost citlive, rady nasavaju z okolia brumy a vsakovake VF svinstvo, ktore potom s radostou miesaju spolu s hudobnym signalom Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 08:46:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak nie MC prenosky sú citlivé (práve naopak). Citlivé sú vstupy do ktorých sú zapojene a tie vedia spôsobiť problémy o ktorých píšeš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 09:17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Klipschfreak nie MC prenosky sú citlivé (práve naopak). Citlivé sú vstupy do ktorých sú zapojene a tie vedia spôsobiť problémy o ktorých píšeš.


Ok, MC prenoska ma cievky a s kablom sa o to viac na takomto vstupe chova ako induktor. Tato polemika zacina byt uz mimo tohto vlakna, odbocujeme od temy... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 10:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipschfreak napísal:
efičák napísal:
Nagaoka se mi líbí. A MM přenoska vystačí i s levným phonem.
Materiál chvějky bór? To má Ortofon Jubilee, za 40t.
Líbí se mi nabídka a zajímal by mě charakter té značky.
V Havířově prodávají nejlevnější přenosku Nagaoka pro gramofony Tesla.


Ano, bor je pritomny u poslednych troch modelov MP-200, 300 a 500. Zatial som posluchovo testoval len najvyssi model MP-500 v spojeni s predzosilnovacmi anglickej proveniencie Graham Slee. Ponuka sa da najst tu: www.iryson.com. Prenoska zvukovo nefarbi, ani nezvyraznuje, ci nezvyhodnuje ziadnu cast zvukoveho spektra. Zneje velmi vyrovnane a prirodzene. Neviem, ci je to len moj osobny pocit, ale naturalnejsie mojmu uchu zneju MM systemy. V niektorych momentoch mi vadia u MC prenosiek zvyraznene "vycinkane" vysky. Mam niektore spickove MC prenosky, ale kazda sa dost vyrazne zvukovo odlisuje, kazda z nich vyzaduje presne prisposobenie sa predzosilnovaca. Bez prisposobovacieho Step-Up transformatora s velkym rozsahom odporu, su nizkonapatove MC prenosky v podstate dost nepouzitelne. Nevraviac o tom, ako to lezie do penazi... Laughing Kedze su dost citlive, rady nasavaju z okolia brumy a vsakovake VF svinstvo, ktore potom s radostou miesaju spolu s hudobnym signalom Rolling Eyes


Asi bych dal Nagaoku na Teslu NC-440 a k němu dobré a levné phono. Mám vylepšený Phono Box II. a v MM vstupu hraje výborně. Graham Slee je dražší (Anglie), zajímal by mě nejlevnější model.
Pro milce analogu, může být MM a sladěné phono s výborným phono kabelem vítězství, nad "jednoduchostí" CD. (než našetří na sestavu MC)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 10:30:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pipis mě navedl na Nagaoka obaly. Používnám čisté košilky pro svá nejlepší alba po vyprání v pračce LP. Pravděpodobně nejlepší co jde koupit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 13:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

to Klipschfreak :

citácia:
Počuj, ty rozumbrada, ty si mi pojedol nejaku veľkú dávku mudrej kaše... Pokiaľ si dobre pamätam, a oprav ma, ak sa mýlim, lebo mýliť sa je ľudské,


nejdříve mne nazveš rozumbradou a pak mně žádáš abych tě opravil, pokud se mýlíš ? Rolling Eyes
Pokud si nejsi tím co sem píšeš, pak nechápu proč to píšeš. Ale ty to píšeš jako součást marketingu, viď ?

Nevidím příliš rozdíl mezi MM a moving iron. Ani se mi nechce použít zkratku MI, protože to zavání tím, že vedle sebe existují tři systémy MM, MI, MC - to ale NENÍ pravda. Existuje pouze MM a MC. Moving iron je modifikací, podle firmy Grado, která tento systém patentovala a používá, je to vylepšení systému MM, kdy oni tvrdí, že ten kousek permalloye, který je tam namísto magnetu může být lehčí, což znamená menší setrvačné síly což umožňuje jehle lépe sledovat drážku. Samozřejmě obchodníci, kteří vytvářejí svou inzercí, spolu s nezávislými časopisy, veřejné mínění, rádi používají termín "moving iron". Přece jenom je MM příliš spojené s low-endem. A tak se našel vhodný způsob jak to marketingově vylepšit ....

Osobně přenosky Grado moc nemusím.
Myslím, že celkem vím o čem mluvím, mám zkušenost jak s levnými cca 100 USD Grado, tak i s 350 USD Grado Reference Platinum Wood. Je to sračka. Tak asi tak.

A Nagaoka jako taková ? Slušné pro low-end gramofony, nic víc, ale také nic míň
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Klipschfreak
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 156

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2009 16:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
to Klipschfreak :

citácia:
Počuj, ty rozumbrada, ty si mi pojedol nejaku veľkú dávku mudrej kaše... Pokiaľ si dobre pamätam, a oprav ma, ak sa mýlim, lebo mýliť sa je ľudské,


nejdříve mne nazveš rozumbradou a pak mně žádáš abych tě opravil, pokud se mýlíš ? Rolling Eyes
Pokud si nejsi tím co sem píšeš, pak nechápu proč to píšeš. Ale ty to píšeš jako součást marketingu, viď ?

Nevidím příliš rozdíl mezi MM a moving iron. Ani se mi nechce použít zkratku MI, protože to zavání tím, že vedle sebe existují tři systémy MM, MI, MC - to ale NENÍ pravda. Existuje pouze MM a MC. Moving iron je modifikací, podle firmy Grado, která tento systém patentovala a používá, je to vylepšení systému MM, kdy oni tvrdí, že ten kousek permalloye, který je tam namísto magnetu může být lehčí, což znamená menší setrvačné síly což umožňuje jehle lépe sledovat drážku. Samozřejmě obchodníci, kteří vytvářejí svou inzercí, spolu s nezávislými časopisy, veřejné mínění, rádi používají termín "moving iron". Přece jenom je MM příliš spojené s low-endem. A tak se našel vhodný způsob jak to marketingově vylepšit ....

Osobně přenosky Grado moc nemusím.
Myslím, že celkem vím o čem mluvím, mám zkušenost jak s levnými cca 100 USD Grado, tak i s 350 USD Grado Reference Platinum Wood. Je to sračka. Tak asi tak.

A Nagaoka jako taková ? Slušné pro low-end gramofony, nic víc, ale také nic míň


Nechcem sa hadat, myslim, ze je to dost jasne, co som napisal, netvrdim, ze to mam zo svojej hlavy, nie som vedec, nato su tu ini a ani sa nehram na superznalca. Toto je uz mimo tohto vlakna a opat sa to zacina uberat inym smerom, co nie je ucelom tejto debaty.

Grado ma taky zvuk, aky ma, niekomu to vyhovuje, niekomu nie. Nagaoku je smiesne s Gradom zrovnavat, len zato, ze sa rozhodla vyuzit system, ktory priniesol Grado a ked berieme v potaz, ze vyraba produkty pre ine firmy, no bola by sprosta, keby uroven svojich produktov ponizila pod tuto uroven. Nemyslis? Wink

Ziadnu znacku neokiadzam ani neosieram, prave preto, ze na tychto forach je to beznym zvykom... Kolko ludi, tolko chuti... Aj ja mam niekolko dobrych prenosiek, mozno az velmi dobrych, ale rad si vypocujem cokolvek, odhliadnuc od toho, ze sa snazim ludom ponukat to, na co maju a nie rozpravku s mottom: "snivaj dalej..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist