Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ostrosť K701?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Po február 23, 2009 23:25:48    Predmet: Ostrosť K701? Odpovedať s citátom

Ahoj,

mám nejaký čas sluchátka AKG K701, teda zo začiatku mi hodne učarovali, ale v poslednej dobe som si uvedomil, že ich počúvam veľmi zriedka. Dôvodom je veľká ostrosť zvuku - sluchátka mi unavia uši po polhodine počúvania, ak dám trošku väčšiu hlasitosť tak aj skôr. Mrzí ma to, pretože čo sa týka detailov a prejavu, tak sa to nedá porovnať s ničím, čo som doteraz počul.

Ako zdroj zvuku používam sluchátkový výstup cd prehrávača Denon DCD755.

1. má zmysel skúsiť sluchátkový výstup na zosilňovači NAD C320BEE, mohol by byť menej ostrý ako ten z cd prehrávača?

2. mohla by ostrosť zmiznúť kúpou špec. sluchátkového zosilňovača? ak áno, rád by som počul nejaké odporúčanie podľa možnosti za čo najmenšiu cenu. uvažoval som pred časom o BVaudio zosilňovači, akurát neviem či to pomôže, pretože ak ostrosť nezmizne tak sú to pre mňa vyhodené peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 00:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

2 - jednoznacne ano. Pocuvat 701 cez CD vystup je podla mna skoda penazi za take sluchatka. Ci BVA, alebo iny, to uz musis vyskusat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 00:30:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ostrost podla mna potlacis bud lepsim playerom alebo sluchatkacom, ktory ti vhodne "upravi" zvuk ..
sluchatkac od BV som s K701 pocul a urcite nepatri medzi tie, ktore nejako vyrazne zasahuju do charakteru zvuku vychadzajuceho z playera ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 07:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

K701 mají 2 zásadní problémy s ostrostí zvuku.
1)Problém v audio řetězci
Odstranění je jednoduché, stačí sehnat dostatečně kvalitní komponenty a problém je pryč.
2)Problém se samotnými nahrávkami
Bohužel tady to nijak vyřešit nejde .... .

Nejlevnější řešení je přejít na jiná sluchátka, například Audio-Technica ATH-AD1000 které tak “ostré“ sami o sobě nejsou. Pokud to stále nebude stačit tak je tu celkem dost sluchátek které prostě s ostrostí zvuku mít problémy nebudou ovšem ty mají buď jiné podání zvuku (Sennheiser HD 650/600) nebo vysokou cenu (Stax a SR-007Mk2 nebo SR-404).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 08:43:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek
Shodou okolností dobře znám oba "zdroje" zvuku - CD Denon 755 i NAD 320BEE (Denon pravidelně poslouchám v knihovně, sestavu NAD má doma kamarád). Na obou jsem měl možnost slyšet i sluchátka AKG 701. Podle mě oba silně tlumí "agresivitu projevu" AKG 701 - Denon to hodně změkčuje, NAD zdůrazňuje basy a celé to slévá.

Souhlasím s kolegy, tato sluchátka si zaslouží kvalitní headamp. Nemyslím ale, že pro Tvé uši to bude přínos. Evidentně Ti jejich hodně detailní zvuk při dlouhodobém poslechu nesedí. Zdaleka nejsi jediný, když jsem je doma pouštěl několika známým, paradoxně většina jich preferovala pohodovější projev Sennheiser 650/595. Dobrý sluchátkáč tyto rozdíly ještě zvýrazní, určité nahrávky (starý rock, pop) jsou pak často neposluchatelné. Toto píšu přesto, že právě AKG 701 mě osobně maximálně vyhovují (na můj pitva-poslech a preferovanou akustickou hudbu) a mám je v plánu kupovat místo svých Sen 595.

Každopádně než si koupíš nějaký sluchátkáč, půjč si ho domů alespoň na týden. První dojem nebývá nejlepším rádcem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 09:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Suhlasim s Kreckom, zjavne Ti nesadol charakter sluchadiel. Tiez som uvazoval o AKG 701, maju neuveritelny priestor a az prilis dokonale stredy a vysky s mnozstvom detailov, ktore svojou kvalitou ako keby potlacali basy. Headamp to moze este viac zvyraznit. Skus ine znacky, napr. Sennheiser, Beyerdynamic alebo Audio-Technica.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 10:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Charakter K-701 je absolutně neutrální. O žádné ostrosti nemůže být ani řeči (elektrostaty jsou posazeny výše, Sennheiser 650 zase hlouběji - ani jedny nejsou neutrální, Stax mají alespoň rozlišení, Sennheiser jen patlají a barví). Pokud je zvuk ostrý. Není to problém sluchátek, ale řetězce. Zapojit K-701 na Denona a NADa je jako zapřáhnout Porsche za osla a jezdit s ním po poli. Denon DCD 755 je sám osobě plechový a tupý, NAD 320 BEE má syntetické zabarvení na středech a výškách, zvuk slévá a nejhlubší basy zcela absentují. Takže slyšíte přesně to, co uvedené dva komponenty produkují a sluchátkový zesilovač nepomůže. Řešit zvuk musíte od zdroje - tj. od přehrávače, pak následuje kvalitní propojovací signálový kabel s odpovídajícím rozlišením, čistým a klidným pozadím a teprve následně na předchozí uvedené články má smysl připojit kvalitní sluchátkový zesilovač.

K-701 jsou příliš levné na to, jak hrají. To ovšem není problém sluchátek, ale problém psychologický. Odpovídající playery ke K-701 jsou např. Lindemann 822, Accuphase DP-78, Audionet Art-G2. Pak teprve uslyšíte, jak sluchátka doopravdy hrají a co v nich je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 10:12:48    Predmet: Odpovedať s citátom

xxx

Naposledy upravil Pasul dňa Pi marec 20, 2009 19:12:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 10:23:13    Predmet: Odpovedať s citátom

hm...

ďakujem všetkým zatiaľ za pomoc, akurát neviem na čom teraz som Smile

spomínalo sa tu, že evidentne mi nesadol charakter zvuku. to čo bolo popisované - "az prilis dokonale stredy a vysky s mnozstvom detailov" mi na nich vyhovuje, je to skvelý zážitok počúvať nahrávky v takej kvalite v akej som ich predtým nikdy nepočul, teda neviem či to nesadnutie charakteru zvuku je celkom pravda.

problém je tá únava uší. riešením teda podľa príspevkov je nákup kvalitnejších komponentov. na cd prehrávač teraz určite nevyjdú peniaze(a už určite nie na žiadny z tých čo odporúča Honza Smile ), takže ostáva zatiaľ alternatíva Denon 755 + nejaký headamp čo by potlačil tie ostré výšky. Nie je mi to ale celkom jasné - ten headamp by musel potlačiť frekvenčnú charakteristiku prehrávača alebo by proste stačilo, že by z toho liezol kvalitnejší zvuk, ktorý by uši tak neunavoval?

Ak by mi niekto odporúčil na vyskúšanie nejaký headamp, s ktorým by sa mohla tá ostrosť potlačiť, sem s tým.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 10:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

skus nejaky lampac z ebayu od cinanov, niektori na head-fi.org tvrdia ze sa k 701 lampy hodia - ja som skusal moje DIY lampace a zvuk je iny (je to vsak o osobnych preferenciach)..

dalsi tip by bol dispre ... s 701 si to podla mna celkom slusne sadne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 11:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz>
Na špičkových zdrojích toho člověk sice uslyší více a lépe vyniknou přednosti ale problémy zůstanou. A ostrost K701 je daná především samotnými nahrávkami neboť i relativně levná sestava jim dovede dodat signál který nemá zbytečnou ostrost. Ovšem co je v signálu tak si tím už nic ani sebedražší zdroj neudělá.
Marek>
zkus si někde poslechnout Audio-Technica ATH-AD1000. Zachovávají skvělé středy a navíc mají méně ostré výšky a více důrazné basy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 12:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek – maskování ostrosti jednoho článku poddekovaností článku druhého je vyhánění čerta ďáblem. Výsledkem bude tuctový zvuk, který neurazí, ale ani nenadchne. Nejsem propagátorem second-hand nákupu - nikdy nevíte, v jakém stavu přístroj kupujete - ale narazíte-li na slušného prodejce, můžete se relativně levně posunout do vyšší dimenze. Zahlédl jsem v sekci prodám starší Lindemann CD 1 SE za 30 K

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3850

to by byl velmi dobrý základ a solidní partner pro K-701.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 12:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som skúsil najprv kvalitnú zvukovú kartu prípadne s novým Dispre ako písal Ferenc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 13:40:00    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan napísal:
Ja by som skúsil najprv kvalitnú zvukovú kartu prípadne s novým Dispre ako písal Ferenc

S novym Dispre som 701 skusal, je to Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 21:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Před rokem a něco jsem poslouchal AKG K-701 ve spojení se sluch. zes. Pro-ject (Head Box SE II), zdroj signálu byl přehrávač Audia. Hudba na CD, které znám. Ostré to nebylo, protože to dost dusil ten Pro-ject . . . možná by se to Markovi líbilo. Kdysi, když jsem měl Grado SR-325, vzal jsem je na zkoušku přehrávače Rotel RDV-1060, bohužel byl na místě taky nějaký Pro-ject a výsledek bídný. Překvapilo mě však, jak dobře s tím Pro-jectem hrála sluchátka s měniči Koss:-)
Pro posouzení ostrosti K-701 bych je musel vyzkoušet doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: St február 25, 2009 09:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek

Něco mě říká, že ta ostrost bude i nahrávkou. Co si na těch sedmsetjedničkách pouštíš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: St február 25, 2009 16:18:41    Predmet: hm Odpovedať s citátom

zislo by sa ti nieco elektronkove Smile
Alebo aspon hybrid...Canor napr.

_________________
Jediné, čo je na obmedzenosti skutočne veľké, je jej masové rozšírenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: So marec 14, 2009 09:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak kúpiť si drahé analytické slúchadlá za cca10k a potom im predradiť elektrónkové patlaniny mi prijde trochu scestné, to si zrovna mohol kúpiť nejaké lower end za tretinovú cenu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne marec 15, 2009 00:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

K 701-ky vôbec nemajú ostrý zvuk -mňa vôbec neunavujú, skôr prekvapujú koľko detailov je v nahrávke, a hlavne sú neutrálne a to je super Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 16:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ani po X pokusoch v štýle "veď ja tomu prídem na chuť" sa v podstate u mňa nič nemení. Zvuk je unavujúci, vôbec ma nebaví. Zvuk z reprobední Creative Monitor M80 za 2 tisíc ma baví viac, to už asi ozaj o niečom svedčí. aby som tým monitorom nekrivdil - zrejme to čo sa mi na nich páči je frekvenčná charakteristika, alebo celkové podanie. proste hudba má drive, ale nie zas čisto hranie na efekt ako trebárs klasické 2.1 reprobedne. Som si ale vedomý veľkých medzier čo sa týka priestoru, podania basov a vôbec všetkého, páči sa mi ale ten pomer toho všetkého, takže úlohou bude asi teraz nájsť niečo čo hrá na štýl týchto repro, ale podstatne kvalitnejšie.

AKG ma nudia, unavujú. Po zapojení zosilňovača NAD C320BEE sa to mierne zlepšilo, výšky sa vyhladili, ale hudba ma na nich aj tak nebaví proste. Na head-fi fórach sú tieto AKG niektorými ľuďmi dosť kritizované a presne som sa v tých kritikách našiel - príde mi,že tieto sluchadlá dosť veľmi zvýrazňujú vyššie frekvencie, a tým vzniká ten efekt že človek počuje viac detailov, a taktiež tam veľa ľudí hovorí o nudnosti týchto slúchadiel. Mňa takýto analytický posluch nebaví a čo v hudbe hľadám je zrejme viac drajvu, emócií.
Prosím vás o solidaritu, vyššie uvedené slová sú čisto subjektívne, nehrám sa tu na kritika alebo hifi odborníka, iba popisujem svoje pocity, pomocou ktorých by mi niekto možno vedel poradiť, kde hľadať zvuk, aký sa mi páči. Rozmýšľam nad skúškou Senn HD650, aj keď neviem či to bude to pravé pre mňa...
Možno nejaké regálovky ku tomu Nadu C320 + Denon DCD755... ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vladom
Hifi obsluha


Založený: 14 júl 2008
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 17:10:48    Predmet: Koss Porta Pro Odpovedať s citátom

Neunavujúce, výrazná basová zložka, ľahké, prenosné, otvorené a lacné s celoživotnou zárukou sú Koss Porta Pro. Mám ich už nejaké roky. Nie sú moje jediné a sú číslo 1 v komforte. Neviem, že ich mám na hlave - dobre sa s nimi zaspáva.\ Idem urobiť upgrade na K701 - kvôli tomu, že mám urobený Dispre 2. Dúfam, že nebudem mať tie isté pocity. CD player je HK HD970 - podľa P. Macuru 'plastend'. Na môj vkus to hrá dobre, ale nie som hajendista. Najhoršie to hralo s Sennheiser HD201 - niektoré CD nepočúvateľné - prebudené výšky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hertz
Hifista


Založený: 25 február 2008
Príspevky: 182

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 18:44:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa ti tak veľmi páči charakter KPP, tak s 701-tkami moc spokojný nebudeš, aj ja som išiel z KPP rovno do K 701, ale preto ,že sa mi posluch s KPP vyslovene nepáčil, tiež mám HD 970 a poviem ti za tie peniaze lepší CD/MP3/DAC nekúpiš.
Ak sa ti teda páči charakter KPP, skôr by som ťa nasmeroval do Sennheiser HD 650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 18:49:21    Predmet: Odpovedať s citátom

hertz napísal:
Ak sa ti tak veľmi páči charakter KPP, tak s 701-tkami moc spokojný nebudeš, aj ja som išiel z KPP rovno do K 701, ale preto ,že sa mi posluch s KPP vyslovene nepáčil, tiež mám HD 970 a poviem ti za tie peniaze lepší CD/MP3/DAC nekúpiš.
Ak sa ti teda páči charakter KPP, skôr by som ťa nasmeroval do Sennheiser HD 650


podpisujem, s jednou poznamkou
ak sa ti paci KPP tak sa vykasli na ostatne sluchatka a ostan pri KPP
ja mam doma senny 595, k701 a KPP a najcastejsie pocuvam prave KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hertz
Hifista


Založený: 25 február 2008
Príspevky: 182

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 19:01:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale objektívne sú KPP veľmi zahuhlané, nevýškové, chýba im priestor, keby si kúpil jedny zo spomínaných, tak by si počul veci, ktoré s KPP nepočuješ (jemné dvojhlasy, nástroje na pozadí...). U mňa KPP spôsobujú po dlhšom čase hlavybôl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 21:33:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek napísal:
Tak ani po X pokusoch v štýle "veď ja tomu prídem na chuť" sa v podstate u mňa nič nemení. Zvuk je unavujúci, vôbec ma nebaví. Zvuk z reprobední Creative Monitor M80 za 2 tisíc ma baví viac, to už asi ozaj o niečom svedčí. aby som tým monitorom nekrivdil - zrejme to čo sa mi na nich páči je frekvenčná charakteristika, alebo celkové podanie. proste hudba má drive, ale nie zas čisto hranie na efekt ako trebárs klasické 2.1 reprobedne. Som si ale vedomý veľkých medzier čo sa týka priestoru, podania basov a vôbec všetkého, páči sa mi ale ten pomer toho všetkého, takže úlohou bude asi teraz nájsť niečo čo hrá na štýl týchto repro, ale podstatne kvalitnejšie.

AKG ma nudia, unavujú. Po zapojení zosilňovača NAD C320BEE sa to mierne zlepšilo, výšky sa vyhladili, ale hudba ma na nich aj tak nebaví proste. Na head-fi fórach sú tieto AKG niektorými ľuďmi dosť kritizované a presne som sa v tých kritikách našiel - príde mi,že tieto sluchadlá dosť veľmi zvýrazňujú vyššie frekvencie, a tým vzniká ten efekt že človek počuje viac detailov, a taktiež tam veľa ľudí hovorí o nudnosti týchto slúchadiel. Mňa takýto analytický posluch nebaví a čo v hudbe hľadám je zrejme viac drajvu, emócií.
Prosím vás o solidaritu, vyššie uvedené slová sú čisto subjektívne, nehrám sa tu na kritika alebo hifi odborníka, iba popisujem svoje pocity, pomocou ktorých by mi niekto možno vedel poradiť, kde hľadať zvuk, aký sa mi páči. Rozmýšľam nad skúškou Senn HD650, aj keď neviem či to bude to pravé pre mňa...
Možno nejaké regálovky ku tomu Nadu C320 + Denon DCD755... ?

nechcem kritizovať ale realita je krutá a to je to čo ťa na AKG K701 sere
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 21:49:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub napísal:
Marek napísal:
Tak ani po X pokusoch v štýle "veď ja tomu prídem na chuť" sa v podstate u mňa nič nemení. Zvuk je unavujúci, vôbec ma nebaví. Zvuk z reprobední Creative Monitor M80 za 2 tisíc ma baví viac, to už asi ozaj o niečom svedčí. aby som tým monitorom nekrivdil - zrejme to čo sa mi na nich páči je frekvenčná charakteristika, alebo celkové podanie. proste hudba má drive, ale nie zas čisto hranie na efekt ako trebárs klasické 2.1 reprobedne. Som si ale vedomý veľkých medzier čo sa týka priestoru, podania basov a vôbec všetkého, páči sa mi ale ten pomer toho všetkého, takže úlohou bude asi teraz nájsť niečo čo hrá na štýl týchto repro, ale podstatne kvalitnejšie.

AKG ma nudia, unavujú. Po zapojení zosilňovača NAD C320BEE sa to mierne zlepšilo, výšky sa vyhladili, ale hudba ma na nich aj tak nebaví proste. Na head-fi fórach sú tieto AKG niektorými ľuďmi dosť kritizované a presne som sa v tých kritikách našiel - príde mi,že tieto sluchadlá dosť veľmi zvýrazňujú vyššie frekvencie, a tým vzniká ten efekt že človek počuje viac detailov, a taktiež tam veľa ľudí hovorí o nudnosti týchto slúchadiel. Mňa takýto analytický posluch nebaví a čo v hudbe hľadám je zrejme viac drajvu, emócií.
Prosím vás o solidaritu, vyššie uvedené slová sú čisto subjektívne, nehrám sa tu na kritika alebo hifi odborníka, iba popisujem svoje pocity, pomocou ktorých by mi niekto možno vedel poradiť, kde hľadať zvuk, aký sa mi páči. Rozmýšľam nad skúškou Senn HD650, aj keď neviem či to bude to pravé pre mňa...
Možno nejaké regálovky ku tomu Nadu C320 + Denon DCD755... ?

nechcem kritizovať ale realita je krutá a to je to čo ťa na AKG K701 s*re


z reality nemám po 5minútach počúvania pocit že mi idú odpadnúť uši... také som mal dnes pocity keď som počúval Alanis Morissette dnes... konkrétne album Collection ak by sa niekto chcel vyjadriť ku kvalite tejto nahrávky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 22:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoznacny problem zbytku retazca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 22:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Troton napísal:
Jednoznacny problem zbytku retazca.

hm... a na základe čoho sa to takto jednoznačne dá tvrdiť že to nie je problém charakteru samotných sluchátok?

a druhá moja otázka: dá sa povedať že ten a ten komponent K701 tento problém zbytku reťazca vyrieši alebo musím hľadať komponenty ktoré mi sadnú? alebo možno trošku z oboch?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 22:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Marek napísal:
Troton napísal:
Jednoznacny problem zbytku retazca.

hm... a na základe čoho sa to takto jednoznačne dá tvrdiť?

a druhá moja otázka: dá sa povedať že ten a ten komponent K701 tento problém zbytku reťazca vyrieši alebo musím hľadať komponenty ktoré mi sadnú? alebo možno trošku z oboch?

Pretoze 701 isto neunavuju, s potrebnym zdrojom signalu a headampom su nadherne ciste a detailne.
Na druhu otazku neviem jednoznacne odpovedat, viac do toho zvuku podla mna zasahuje NAD.
Ak by som mal menit iba jednu vec, tak do line-out Denona pripojim nejaky headamp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marek
Hifi obsluha


Založený: 07 máj 2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut marec 31, 2009 22:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenže +- rovnako to cítim aj keď počúvam priamo z výstupu Cd playera. p. Kohút mi odporúčal, že sluchátkový výstup v Nade je kvalitný a headampom by som sa posunul ďalej iba v cene nad 10.000, čo teda neviem či chcem investovať keď sa mi ten zvuk tých slúchadiel nepozdáva.
Ešte aby som vysvetlil únavu, jedná sa o únavu uší, t.z. po počúvaní mám takú nepríjemnú únavu v ušiach, ako keď človek veľmi dlho počúva veľmi nahlas hudbu. Dokonca ešte horšiu, povedal by som. teda nie ako znudenie z posluchu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist