Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co je a co není slyšet
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Líbí se mi více soubor
astrud.wav
69%
 69%  [ 9 ]
astrud1.wav
15%
 15%  [ 2 ]
není rozdíl
15%
 15%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 13

Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 07:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě by to šlo, a ukázalo by to i něco dalšího - různě ovlivnění 2 kanálů a vliv na imaginaci prostoru.

Mě zajímalo i to mono, jelikož se často argumentuje "líbivým zkreslením", "enhancerem" a podobně, což by muselo být slyšet i na monu. Navíc ono to mono má něco do sebe. Nevěřili byste, jak moc se liší třeba reprodukce prastarých mono nahrávek Edith Piaf na různých strojích.

Ad slyšitelnost upsample/downsample - to je IMO výborná připomínka, se kterou plně souhlasím. Snažil jsem se ukázat, že se stále soustředíme na nepodstatné a navíc k tomu špatně definované parametry (spektra bez znalosti převodní charakteristiky), jen proto, že se to jednoduše měří. Přitom opravdu velké harmonické zkreslení 5% vedlo k tomu, že na nejlepší ukázce byly první volby "neslyším rozdíl".

Toto mě nepřekvapuje, cough kdysi dělal podobné experimenty, jen možná s trochu hůře definovaným algoritmem, kde 2H se sotva chytala někde kolem 15%.


Naposledy upravil PMA dňa Ut apríl 07, 2009 07:36:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 07:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď po funuse, ale predsa napíšem svoj dojem (práve som išiel písať). Nebudem tajiť, v ukážkach č.2 a č.3 som nepoznal rozdiely, i keď som si pozrel analýzu signálov v AdobeAudition. Mne sa ale javilo, že ukážka č.3, ktorá má byť najkvalitnejšia, počuteľne skresľuje nielen v upravenej, ale aj v neupravenej podobe. Náročky som si tam dal podobný žáner (A.Dvořák, Slovanské tance) a stále sa mi to vychádzalo rovnako. Počúvam cez DPA-čko a predzosilňovač čo publikoval Cofe (upravený DOZpre).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 07:40:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Na psychoakustiku (nemyslím ten pojem pejorativně) inženýři většinou neberou ohled. To je naprosto v pořádku v přístrojové technice, měření a regulaci atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 07:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlužím odhalení pro 2. a 3. ukázku. V tomto momentě je hlasování viz přiložený obrázek. Soubory jsou takovéto:

hudba2: zkreslený
hudba3: nezkreslený

bran1: nezkreslený
bran2: zkreslený

Všechny 4 mají upsample/downsample, hlasitost u zkreslených beze změn.
Vidíte, že korelace preferencí vs. použité THD 5% je nulová.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 08:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro ilustraci spektrum dvojtónu 1102.5Hz a 3307.5Hz o menší amplitudě, prohnaného použitým zkreslením.

Zkreslení závisí na amplitudě, stejně jako u reálného komponentu. Nezávisí na kmitočtu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 08:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Lze tedy podle Vás souhlasit s Geddesovým shrnutím:

"1) ignore THD and IMD in loudspeakers - it doesn't matter.
2) look at all electronics as the signal level falls - look for the appearance of higher harmonics.
" ?

Co dalšího byste k tomu, na základně Vašich zkušeností, dodal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 08:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ignore ne. Ale prakticky všechny zveřejněné podklady, včetně měření ve Stereophile, jsou nedostatečné a málo vypovídající. Iniciativa pana Geddese, týkající se hledání korelace, je určitě chvályhodná.

Co bych nedoporučoval, je šťourat se v tisícinách a desetitisícinách % a tvrdit, že proto se to zvukově liší. Ale toto vím 6 let (jiný zvuk OPA627 a AD797 apod.).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 08:46:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Šlo mi hlavně o tu elektroniku. Tj. z jakých -pokud možno běžně realizovatelných- měření a grafů zkreslení má tedy smysl něco číst o zvuku (resp. o jeho ovlivnění nelineárním zkreslením), jsou-li takové.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 08:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez znalosti převodní charakteristiky, alespoň na měřeném kmitočtu, je to podle mě bezcenné. V závislosti na fázi může lichá harmonická ovlivňovat jak vrchol, tak oblast nuly. Z amplitudového spektra se to nedá poznat.

Určitě někdo namítne, že čím méně harm. zkreslení, tím lépe. To je určitě pravda, ale v praxi aparáty s různou topologií, různou NFB apod znějí diametrálně odlišně, přestože mají zkreslení o 2 - 3 řády (100x až 1000x) menší než to, co jsme tu zkoušeli. Korelace je mizerná, měli bychom hledat jinde, ale nikomu se to pořádně nedaří.

Můj názor je 50% + 50%, přičemž měření je důležité ve stadiu vývoje. Dále pro mě rozhoduje poslech.

Existuje názor, že aparát XY díky své neutralitě odhalil nedostatky nahrávky, řetězce atd. Podle mě je to skoro vždy nesmysl, jen to ukazuje na to, že my jsme zatím něco neodhalili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 09:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Příklad zkreslení, které ovlivňuje oblast nuly. To, že ovlivňuje nulu a ne střední amplitudy, je dané jen a jen fází složek harm. zkreslení, což z běžně ukazovaného spektra nelze vyčíst. (Edit - nevybral jsem tento příklad moc šťastně, nicméně je to tak, že závisí na fázi složek zkreslení Smile )

Naposledy upravil PMA dňa Ut apríl 07, 2009 10:06:57, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 09:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Spektrum k tomu vypadá takto:

co do amplitud mnohem menší, než zkreslení použité zde v experimentu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 09:30:30    Predmet: Odpovedať s citátom

S předchozími příspevky Pavla si dovolím souhlasit. V reálných zapojeních (audiosestavách) je zkreslení signálu velmi komplexní záležitostí a je proměnné s frekvencí, amplitudou, atd.

Další věty jsou pouze moje úvahy. Ucho je zároveň nedokonalé a zároveň velmi citlivé na některé jemnosti, což jistě nelze snadno "měřit", neboť každý z nás má jiné životní (sluchové) a hudební zkušenosti (zážitky) a jsme navzájem jinak "nastaveni". K exaktnímu popisu hudebního signálu (ať již v elektrické, nebo jiné podobě) by bylo nutné ho rozdělit na extrémně malé, časově přesně definované úseky a popsat energii v jednotlivých úsecích, mezi sebou navzájem, její chování okolo "nuly" atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 10:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkreslení dvojtónu amplitudy -6dB v použitém algoritmu:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 11:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu mi vrtá hlavou tohle - mluví se o "průchodu nulou", jako o pro sluch kritickém místě. Připadá mi to ale jako velice vágní pojem. Pokud má hudební signál výraznou basovou složku, budou vyšší frekvence díky jejich přirozenému výkonovému zastoupení (tj. malému) namodulovány na "basové vlně", takže významná část spektra bude zpracována mimo tuto "oblast nuly" (poměrně v čase, s periodou "nosné", samozřejmě). Tohle chování pak bude mít vzhledem k poloze na přenosové charakteristice zřejmě jiné projevy v zesilovači, a jiné v uchu, které vyhodnocuje různá frekvenční pásma odděleně (bez "DC" složky).. Nebo se oblastí nuly prostě jen myslí všeobecně "signály malé amplitudy" (což není nakonec o moc jasnější...)?

Apropos, přenosová charakteristika pro různé frekvence - jaký má tedy tohle význam, pokud jsou v signálu vysoké frekvence takto "posunuty"?

Edit: tak nic, myslím, že mi to začíná docházet, a že i u zesilovače se to bude chovat jinak pro různé frekvence jako takové, a že jedna přenosová charakteristika je málo.. nedá se na to takhle dívat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 11:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi zajímavé pokusy, ale mám nějaké náměty k zamyšlení.

5% platí pro druhou harmonickou, o které už od dob Dispre I víme, že tolik nevadí. Ani třetí harmonická není kritická. Co by ev. mohlo být slyšet, je ta pátá, ale ta už je zase dostatečně malá. Takže by to spíš chtělo klasický "les vyšších harmonických", jaký produkují některé zesilovače.

Za druhé, stále se navysvětlil příšerný zvuk první nahrávky, ať už upravené, či nikoliv, tam něco není v pořádku.

Dále, čísla zkreslení platí pro plnou amplitudu. Nahrávky, které jsou slabší mají i přiměřeně menší zkreslení.

Stále to nevysvětluje údajný rozdíl zvuku dvou obvodů, které mají měřené hodnoty v těch zanedbatelných tisícinách (a třeba oba stejné).

Jistěže spektrální analýza se svým průměrováním dokáže některé věci zobrazit s extrémně vysokým rozlišením a jiné významné dokonale zamaskovat.

Ale ještě jsem neslyšel relevantní argument proti mému měření i poslechovému hodnocení rozdílového signálu před a za operačním zesilovačem. Tento test považuji za zásadní, nejprůkaznější a neumím si představit, jak by ho bylo možno zpochybnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 12:58:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajn,takže skreslenie do cca 5% nie je podstatné (načo potom "dolíčky a hrbolky"?), už sme zistili že aj výkon stačí tak do 10W,"obrázky" sú zbytočné, tak teraz nejaký test na jednoznačnú počuteľnosť predĺženia hrany z 10ns na 100ns pri obdlžniku (najlepšie tak 50-100kHz), alebo počutelnosť zmeny NFB z 15 na 25dB, prípadne THD na 100kHz Smile . Je to to trochu (dosť) účelové a tendenčné...
Čo bude nové, nejaké jednočinné Ačko s Mosfetom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 16:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Fajn,takže skreslenie do cca 5% nie je podstatné (načo potom "dolíčky a hrbolky"?), už sme zistili že aj výkon stačí tak do 10W,"obrázky" sú zbytočné, tak teraz nejaký test na jednoznačnú počuteľnosť predĺženia hrany z 10ns na 100ns pri obdlžniku (najlepšie tak 50-100kHz), alebo počutelnosť zmeny NFB z 15 na 25dB, prípadne THD na 100kHz Smile . Je to to trochu (dosť) účelové a tendenčné...
Čo bude nové, nejaké jednočinné Ačko s Mosfetom?


Doufám, že DarTZeel to nebude Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 16:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: v podstatě souhlas, jde o to, jestli má cenu dál experimentovat s vysokými harmonickými, protože to zabere čas.

BV: 10W stačí pro mě, jelikož mám citlivé bedny a sedím blízko. Pro jiného nestačí 400W. Je to trochu zvláštní reakce (SE MOSFET) - nakonec hlasovali posluchači, nikdo jim nic nenutil ani neříkal předem. Korelace vyšla nulová, kromě té velmi špatné nahrávky, což je mimochodem zajímavý poznatek. Za účelové se dá prohlásit leccos, záleží, kdo se na to odkud dívá. Pro mě je důležitá reakce posluchačů, třeba i na BP2008.

Mimochodem, když poslouchám ukázku "astrud" z PC, karty M-Audio a sluchátek, tak hraje příšerně. Pokud si ji pustím z přehravače přes zesilovače do beden, je to normálně poslouchatelné. Proč? Teorie líbivého zkreslení?

Mimochodem, OPA, když mě navštěvoval, bral s sebou nahrávku s "problematickými sykavkami", která u mě hrála prakticky bezproblémově.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 16:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA: v podstatě souhlas, jde o to, jestli má cenu dál experimentovat s vysokými harmonickými, protože to zabere čas.

.


Podle mě ne. Mimochodem, když pan Bunta vzpomínal ty nanosekundy. vzpomínáš si na předřazení filtru cca 100kHz u máničky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 17:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě pořád nevím, jestli mě pan Bunta pochopil. Nejde mi o to propagovat zkreslení 5% jako správnou cestu. Jde mi o to poukázat na nesmyslnost hodnocení kvality audio komponentu podle toho, zda má THD 0,002% raději než 0,004%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 17:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Mimochodem, když poslouchám ukázku "astrud" z PC, karty M-Audio a sluchátek, tak hraje příšerně. Pokud si ji pustím z přehravače přes zesilovače do beden, je to normálně poslouchatelné. Proč? Teorie líbivého zkreslení?

Zkus ten soubor vypálit, já to dal na CD a poslouchal přes bedny.
Jestli se to CD správně nagrabovalo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 17:51:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Však jsem to vypálil, oba. A poslouchal přes bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 19:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Ale (bohužiaľ) pochopil.. Debata začala vo vlákne o topológii nekompromisného konca, končí sa konštatovaním, že skreslenie aj tak nikto nepozná.
Je to jednoduchšie? Alebo prečo? Zrejme máme o miere nekompromisnosti iné predstavy. A niekedy stačí dotiahnuť tie jednoduché, známe veci....
Nehovorme o THD, ale o tom čo urobí napr. 0.1% THD na 20kHz(ktoré pritom strmo rastie s kmitočtom) s nadakustickými kmitočtami a ich intermoduláciami do akustického pásma (potom sa aj filter na 100kHz výrazne prejaví..), hovorme o odstupe sieťových zložiek o 10-20dB vyšších ako produkty skreslenia, hovorme o závislosti THD na výkone a kmitočte ( ako sa prejaví pri komplexnom hudobnom signále), o limitácii vnútorných štruktúr zosilňovača a ako im zamedziť. Je toho dosť, či zrejme nie je bez problémov. Alebo povieme, že "to" nie je počuť (že to nie je vec súhrnu uvedených vplyvov), ale že počuteľné rozdiely má na svedomí "niečo" tajuplné . Pritom minimalizácia tých známych , "bezvýznamných" skreslení aj pri prítomnosti zlej NFB,nevhodných OZ v ceste signálu, použití nesymetrickej topológie konca, dokonca v B triede s pomerne malým kľudovým prúdom priniesla hodnotenie "je to vynikající"...Čím to je?
citácia:
Pro mě je důležitá reakce posluchačů, třeba i na BP2008

Aj pre mňa, časť jednej citujem vyššie. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 20:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ještě pořád nevím, jestli mě pan Bunta pochopil. Nejde mi o to propagovat zkreslení 5% jako správnou cestu. Jde mi o to poukázat na nesmyslnost hodnocení kvality audio komponentu podle toho, zda má THD 0,002% raději než 0,004%.


THD je jedno číslo a to je zatraceně málo informací o "typu zkreslení".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 20:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
THD je jedno číslo a to je zatraceně málo informací o "typu zkreslení".

Nikdy som netvrdil, že jedno číslo stačí, súbor meraní už môže niečo povedať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ut apríl 07, 2009 20:21:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
PMA
Ale (bohužiaľ) pochopil.. Debata začala vo vlákne o topológii nekompromisného konca, končí sa konštatovaním, že skreslenie aj tak nikto nepozná.
Je to jednoduchšie? Alebo prečo? Zrejme máme o miere nekompromisnosti iné predstavy. A niekedy stačí dotiahnuť tie jednoduché, známe veci....
Nehovorme o THD, ale o tom čo urobí napr. 0.1% THD na 20kHz(ktoré pritom strmo rastie s kmitočtom) s nadakustickými kmitočtami a ich intermoduláciami do akustického pásma (potom sa aj filter na 100kHz výrazne prejaví..), hovorme o odstupe sieťových zložiek o 10-20dB vyšších ako produkty skreslenia, hovorme o závislosti THD na výkone a kmitočte ( ako sa prejaví pri komplexnom hudobnom signále), o limitácii vnútorných štruktúr zosilňovača a ako im zamedziť. Je toho dosť, či zrejme nie je bez problémov. Alebo povieme, že "to" nie je počuť (že to nie je vec súhrnu uvedených vplyvov), ale že počuteľné rozdiely má na svedomí "niečo" tajuplné . Pritom minimalizácia tých známych , "bezvýznamných" skreslení aj pri prítomnosti zlej NFB,nevhodných OZ v ceste signálu, použití nesymetrickej topológie konca, dokonca v B triede s pomerne malým kľudovým prúdom priniesla hodnotenie "je to vynikající"...Čím to je?
citácia:
Pro mě je důležitá reakce posluchačů, třeba i na BP2008

Aj pre mňa, časť jednej citujem vyššie. Confused


Ano, tento popis je imho správnou cestou a také se mi občas zdá, že Pavel si připravuje "půdu" pro "budoucnost", ale dopředu to nemohu tvrdit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 07:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
také se mi občas zdá, že Pavel si připravuje "půdu" pro "budoucnost", ale dopředu to nemohu tvrdit.


Ty Vaše spekulace miluju, pánové. Dělám Vám snad totéž?!

Takovéto to kdo za čím je, proč za tím je, teorie spiknutí (ty naštěstí nevedete ale jiní ano), to je fakt moje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 08:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, neber to nijak vážně a osobně, jsme na fóru, ale občas sem holt napíšu nějaké svoje pocity Very Happy . Není v tom žádný úmysl, já jsem v audiu free, nebo se o to alespoň snažím Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 11:55:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je vysvětlení, proč se některým z Vás, např. OPA, zdála "náhlá změna" v kvalitě v ukázce "astrud". Mě z toho neviňte, to pan režisér a aranžér.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut máj 24, 2011 21:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro legraci:

http://members.cox.net/artludwig/

Vřele doporučuji si ty soubory i prohlédnout Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist