Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Diskuse k co je a co není slyšet IV. (OPA2134 vs. LM4562)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2009 15:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

opa stačí ještě otestovat, že není slyšet ta lineární záležitost, ten RC článek se zpožděním okol 100ns Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2009 18:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo, takhle se to rozhodně dá brát. Jen bych podotkl ještě jednu věc. Zesilovač jekéhokoli druhu se rámcově chová skoro vždycky jako pásmová propust nebo dolní propust. V prvním případě je někde uprostřed přenášeného pásma frekvence, na které je fázový posun nulový a na níž se tedy dá dosáhnout přesného vynulování rozdílu mezi vstupním a výstupním napětím pouhým nastavením poměru, ve kterém se odčítají (resp. sčítají). V druhém případě, tedy u zesilovače přenášejícího stejnosměrné napětí, je nulová fáze na nulové frekvenci, pro potřeby kompenzačního měření však samozřejmě není problém (a je to vlastně i nutné) přeměnit zesilovač na pásmovou propust zařazením jednoduché horní propusti - třebas RC článku.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 02:05:17    Predmet: Odpovedať s citátom

P. S.
Problém je v tom, jakého maximálního potlačení se dosáhne na jiných frekvencích než na té optimální. Závisí to na poměru "rozladění" od frekvence optima k celkové šířce pásma - přenos rozdílového signálu je přibližně přímo úměrný tzv. poměrnému rozladění.

V případě, kterým se zabýval OPA, tj. porovnával přenosy přes dva různé operáky, tomu bylo tak, že v podstatě skoro všechny přenosové chyby byly v obou větvích stejné a hlavní rozdíl spočíval v rozdílných mezních frekvencích, což se přibližně dorovnalo tím přidaným "zpožďovacím" článkem - ve skutečnosti samozřejmě nejde o reálný časový posun, ale na tom nezáleží. Důležité je, aby se sešly fáze, což je v principu možné jen tehdy, když je v obou větvích stejný stupeň přenosové funkce. Tím přidaným RC článkem se v příslušné větvi stupeň přenosové funkce o jedničku zvýší. Praktickým výsledkem pak může (ale nemusí) být, že pro část pásma se vyvážení zlepší a pro zbytek zhorší. Přitom k tomu zhoršení obvykle dojde tam, kde už to vyvážení je tak jako tak mizerné, takže zase - je to fuk.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 21, 2009 07:07:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad můj moderátorský zásah - je tady několik set dalších vláken, kde je možné se realizovat. Nebo je možné si otevřít vlastní vlákno. Mám zájem na tom, aby současná diskuse zde zůstala na určité odborné úrovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist