Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Lamelove dvere - idealny difuzny i absorbcny povrch ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
XL_Maros
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 22:37:48    Predmet: Lamelove dvere - idealny difuzny i absorbcny povrch ? Odpovedať s citátom

Našiel som dnes niečo, čo považujem za takmer ideálny povrch stropu a bočných stien posluchovky... má to šikmé lamely ktoré možu kmitať na nižších frekvenciách (mal by to byť zároveň dobrý difuzér, hoci bude fungovať iba od stredných frekvencií, a zároveň sa zvuk dostane i dovnútra, a tam ho uloví nejaká minerálna vlna.
Mám pocit že umiestniť to tak na polovicu tých stien, ktoré by inak zostali holé (plus nejaká minerálna vlna za tým), by mohlo byť celkom fajn.

Čo si o tom myslíte, vy skúsenejší ?

Maroš



lamellentur.jpg
 Description:
takto vyzerá materiál
 Filesize:  133.1 KB
 Viewed:  801 Time(s)

lamellentur.jpg



Lamelove dvere.jpg
 Description:
takto vyzerá cenovka
 Filesize:  93.75 KB
 Viewed:  635 Time(s)

Lamelove dvere.jpg



_________________
obcasny hifista a casty posluchac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 08:53:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Potřeboval bych to vidět zblízka. Ale obecně - ty lamely kmitat moc nebudou, poněvadž nic neuzavírají, a difuzní efekt se uplatní až od několika kilohertzů. Akustické vlastnosti budou dané hlavně tím, co bude umístěné za tím - tj. musí tam být nějaká vláknina a rozhodující je, jak bude tlustá a jakým způsobem bude montovaná. V podstatě je to spíše krycí materiál, který sám o sobě moc akusticky účinný nebude, dá se však použít jako dobré zakrytí vlákninového obkladu, kteý jinak vypadá hnusně a je mechanicky velmi choulostivý. Ale jak jsem řekl, potřeboval o tom podrobnější informace.

Nicméně na zázraky v akustice jsem přestal věřit hodně dávno. Stejně jako v jiných oborech i zde platí zákon: Pokud se zdá, že je všechno v pořádku, určitě jste něco přehlédli. Dále, speciálně, pokud něco funguje líp než by mělo, je to proto, že jste si něčeho nevšimli. A konečně, neexistuje žádný jednoznačný vztah mezi cenou, vynaloženým úsilím a kvalitou výsledku.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 13:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm minerální vlna a už mě svědí celé tělo dal bych tam ovčí vlnu . Přece jen to bude řádově méně karcinogenní .A vlastnosti asi podobné . Ale cena , je trošku výše holt je to HiFi materiál. Very Happy
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 19:49:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Když mluvím o minerální vatě, mám samozřejmě na mysli balenou. Ovčí vlna nemá absolutně žádné funkční výhody, je nesmyslně drahá a žerou ji moli. Kdyby to mermomocí měl být přírodní organický materiál, volil bych normální bavlněnou vatu nebo nějaký průmyslový recyklát.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 22:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Např.
http://astro.sci.muni.cz/pub/hollan/e_papers/vlna/arch.html
Je tam i to ošetřeni proti molům. Ta cena to je jiná …… . Ale jde ji sehnat i za podstatně menší kačky než běžná cena u nás. Ty další možnosti „přírodní“ jsou také na úvahu.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2009 23:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

No jasně, proč to dělat jednoduše a levně, když se to dá udělat složitě a draho. Nemám nic proti ovcím, ale prosazovat vlnu ve stavebních izolacích jenom proto, aby se zachránil jejich chov, to je typický přístup zelených mozků. A pokud jde o ta zdravotní hlediska, tak např. vlna je docela slušný alergen, což bavlna rozhodně není, a taky je to přírodní materiál. Akorát že se nepěstuje na našich horských svazích - do prdele, to je teda logika.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2009 17:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zateplení nějaké půdy by to bylo asi nerealizovatelné obzvláště když izolace má mít kolem 20cm .
Já jsem to myslel jen pod ty jeho polotovary dvířek,které chce použit na to zatlumení. Tedy jen několik málo m2 . A když máš přísun za dobrou cenu plus není člověk na toto alergik tak je to ok. Navíc existuje způsob jak chránit vlnu a její výrobky před moly čistě přírodním prostředkem.

Ale ta bavlna je pro většinu ještě lepší. Thumb up

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
XL_Maros
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 14:17:05    Predmet: minerálna vata/bavlna Odpovedať s citátom

Aké vlastnosti (hlavne v porovnaní s minerál. vlnou) by mohol mať bežný textil ? Skúšal niekto použiť ´staré handry´? Ako finančne prijateľnejšia alternatíva by to asi mohlo fungovať... Je to samozrejme extrémne nevzhľadné, tak by to bolo trebárs za takýmito lamelami...
_________________
obcasny hifista a casty posluchac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2009 19:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Staré hadry se klidné použít mohou - jen se musí nějak zařídit, aby držely pohromadě. Proto se zmiňuju o průmyslovém recyklátu - tzv. technická vata, cupanina, pucvol, cokoli podobného. O tlumících vlastnostech rozhoduje v podstatě jen objemová hmotnost, která by měla být v rozmezí velmi zhruba 25 až 50 kg na krychlový metr.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MethMan
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 08:00:38    Predmet: Odpovedať s citátom

VB: Co se děje s účinností při objemových hmotnostech vyšších, řekněme 80kg/m3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi máj 01, 2009 10:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To už by muselo být hodně slisované, i když u tkaného rextilu to asi možné je ... no, asi se neděje nic, teoreticky by to zase začalo odrážet, ale tolik se to asi slisovat nepodaří - spíš jde o to, že je to zbytečné.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist