Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

lubo212
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2009 19:34:22    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

Všetkých vás zdravím. Niečo vyše roka si so záujmom čítam toto fórum priaznivcov dobrej a kvalitnej hudby, občas mám chuť zapojiť sa do diskusie, najskôr sa však patrí predstaviť. Mám 35 rokov, manželku, tri deti, psa a viacero záľub. Hudbe, resp. jej počúvaniu som sa začal venovať len čo mi to po stavbe domu rodinný rozpočet dovolil, teda cca v r. 2005. Moje skúsenosti s HiFi "mašinkami" nie sú vlastne ani veľké, začal som kúpou JBL E80 spoločne s Denon AVR 1705 a DVD 1710. Toto železo - ak sa to tak dá nazvať mám doteraz, JBL som neskôr predal a kúpil B&W 685 a sub Velodyne CHT 10R. Káble zatiaľ nejak zvlášť neriešim, repro sú hrubšie dvojlinky UF 40, audio Genuine. Počúvam dá sa povedať že všetko, ale hlavne je to rock a metal /Placebo, Red Hot .., Rammstein, Apocalyptica, Soulfly, Slipknot atď./Samozrejme teraz pracujem asi tak ako mnohí z vás na zlepšení zostavy, v mojom prípade ide hlavne o zosilovač, CD a káble.
Len čo niekde zoženiem program na úpravu fotografií tak, aby vyhovovali tomuto fóru - pripojím aj foto.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2009 19:44:40    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

Ani to tak nebolelo.....


1x.jpg
 Description:
 Filesize:  77.61 KB
 Viewed:  1773 Time(s)

1x.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2009 19:46:28    Predmet: Lubo212 Odpovedať s citátom

A ešte raz...


2x.jpg
 Description:
 Filesize:  108.54 KB
 Viewed:  1427 Time(s)

2x.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2009 20:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,

máš to pekne zariadené Smile
A čo plánuješ za CD a zosilňovač?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2009 22:04:35    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

Dik moc, snažil som sa. Keďže neustále nasávam skúsenosti a postrehy z tohto fóra, mení sami aj tým názor na to čo bude pre mňa to pravé. Keďže mám B&W tak možno Rotel, Vincent, BV, pár dní do zadu som však na HifiPassion čítal podľa mňa super príspevok od myslím že Martina, ktorý sa týkal testu B&W CM1 + NAD c355bee+NAD c656bee a teraz mi táto zostava nedá spávať /a nakoniec aj cena je v pohode/. CM1 budú podľa mňa málo odlišné od 685, k tomu ten Velodyne - možno by mi to na moju obývačku /cca5x5m/ a štýl hudby mohlo stačiť, aj keď jeden nikdy nevie....
Inak k tomu zariadeniu, ten koberec na stene vzadu za posluchovým miestom síce dodal šmrnc, ale čosi to ubralo na basoch - také tlaky pri Soulfly aké boli bez toho už teraz nemám, ale budem experimentovať ďalej.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2009 04:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Prajem veľa šťastia pri hľadaní a experimentovaní. Najlepšie bude, keď si zostavy vypočuješ a potom sa rozhodneš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2009 08:50:00    Predmet: Odpovedať s citátom

mňa super príspevok od myslím že Martina

No tak to tě lituji,když dáš na takovýho recenzenta. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2009 18:21:12    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

Ďakujem za rady, určite budem veľa počúvať každého adepta na môj zosik, CD, aj keď sa to ľahko povie. Totiž tu sa dá počuť to, inde zase ono a potom sa to dosť ťažko porovnáva, keďže aj posluchovka urobí svoje, ale to je klasický problém vyriešiteľný jedine prenášaním týchto komponentov atď.. Ešteže existujú takéto fóra, kde sa dá čosi priučiť a trochu zorientovať. Na margo kúpy siliča a CD musím aj tak smutne podotknúť, že som vycucaný z financií kvôli autu a s takýmito nákladnejšími investíciami mám asi rok pauzu. Rolling Eyes
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2009 20:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď máš čas, ja som na svoju úplne prvú zostavu šetril 10 rokov. Potom to už bolo lepšie, zmenil som profesiu, tak aj peniažtekov bolo viacej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: St jún 24, 2009 19:11:25    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

To Slimak:
Tak to si podľa mňa majster sveta v trpezlivosti na stredne dlhé trate Laughing Ja našťastie nebudem musieť meniť zamestnanie a ani by sa mi to zrejme neoplatilo. Ale musím uznať, že na takú zostavu ako máš ty by som musel riadne pritvrdiť. Zrovna včera som bol urobiť zdvorilostnú návštevu u BV, no paráda... Už som bol cca pred rokom veľmi prekvapený ako nízko a vcelku razantne dokážu ísť kvalitnejšie dvojpásma v spojení s kvalitným zosikom /toto bolo v Platane - Chario Silkuette+nejaké kombo Primare/, teraz u p. Buntu ma prekvapili myslím že najmenšie búdky u neho +A300SE.
Inak všimol som si, že máš malé deti - to ich máš tak dobre vycvičené alebo si fotky na web dával čisto bez krycej mriežky. Pokiaľ viem F3B sú sériovo bez mriežky.No ja osobne by som musel zaobstarať nejakú ochranu meničov, lebo môj 9 mes. junák sa začína nebezpečne rýchlo pohybovať v beháku okolo mojich skvostov.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2009 12:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž čo som mal robiť, z robotníckeho platu sa moc vyskakovať nedalo, šetril som na gramec z tuzexu a hľa, prišlo CD a tak. Mal som prémiové sporenie mladých, tak keď skončilo, kúpil som si CD player a riadne drahý na tú dobu (nejaké SONY, typ neviem už) a zosík (tiež SONY Smile). Z ušetrených troch stoviek mesačne to tak rýchlo nešlo Smile A medzitým tuner JVC z tuzáku Smile Na bedne nezvýšilo, tie urobil tatko Smile

Dieťa mám jedno, ale hyperaktívne, vek tri a pol roka. Dcéra vedela, že sa reprákom má vyhýbať (nemám krycie mriežky), ale nevedel to jej bratranec a prevalil mi kupolu na jednom basáku a keď som prišiel domov, tak mi dcéra ukázala na druhom basáku, ako to bratranec prevalil. Tak som mal prevalené oba Smile Našťastie Bv prišiel a zdarma kupoly vymenil. To čo je na fotkách je už po výmene. Odvtedy ale nemám žiadne problémy, dcéra vie, že tam "býva hudba" a nedotýka sa toho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2009 19:40:15    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

No tak to máš krvný obeh a jeho príslušenstvo vo veľmi dobrom stave, pretože také štuchance do tak drahých bední /samozrejme relatívne drahých/ by som veľmi ťažko znášal. Moje baby 12,10 vedia čo a ako a chalan 10 mes. ten sa to len naučí Laughing .No veď ja som sa tiež horko ťažko dostal k tomu, že už som mal kde bývať, prvé CD som si mohol pustiť až v mojich 28 rokoch a aj to bol vianočný darček rádia s CD od svokry.
Vtedy bol boom DK a s takým AVR, čo vraj dobre zvládne aj stereo bol vtedy môj vrchol - JBL E80 za 21 tis.Sk a to som plánoval k DK dokúpiť aj center,efekty a sub. Neskôr som ale zistil, že na DK stačí v pohode aj virtual s tými stĺpmi sa zem triasla aj tak. Teraz som pri vyššie uvedenej zostave, dokúpil som na kino set 5 satelitov Jamo, aby som DK oddelil od sterea, ale aj tak som z toho kina sklamaný a nakoniec povedzme si pravdu - že filmov, čo sa oplatí pozerať a na ktoré by sa dalo povedzme o pol roka spomenúť - nakoniec ani veľa nieje.... Neutral .Stejne ma berie iba úderná muzika ala Soulfly ev. Apocalyptica a pokiaľ nebudú u mňa doma vystupovať kedy budem chcieť - asi s upgrade neprestanem. A okrem iného sa s tým dá zväčšovať obytný priestor, síce po milimetroch ale predsa Drums Guitar Laughing .

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2009 21:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nieeeee, som klasickej cholerickej povahy, akurát vekom sa to trocha skľudňuje a čo sa budem rozčuľovať, keď sa taká vec stane, no nič, treba hľadať riešenie.
Mne sa veľmi páči ako to máš zariadené, pôsobí to na mňa takým "teplom domova", dotiahnuté detaily (tie vrecká na diaľkové nemajú chybu), pre toto absolútne nemám zmysel, som technický typ, teda tuná obdĺžniček, tamto štvorček a geometricky usporiadať a je celá izba pekne naskladaná, ale pôsobí chladným dojmom. Zasa dcéra to kompenzuje, narobí všade bordel a je to.
Prajem Ti, aby sa Ti podarilo nájsť čo bude vyhovovať Tvojim nárokom a s čím budeš spokojný.
Osobne som si prešiel viacej zostáv aj bední, až kým som skončil pri tom, čo mám, okrem iného počúvam rád klasiku a organovú hudbu, toto to zvládne v pohode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 17:24:19    Predmet: lubo212 Odpovedať s citátom

Dik moc, pokračujem v diagnóze a budem hľadať ďalej a hlavne šetriť. Čo sa týka zariadenia je čerpám z nápadov v Ikea, kde sú podľa mňa veľmi príjemné a domácke riešenia. Ako dokážu v Ikey zariadiť hoci 3x3m je pre mňa zázrak.
Drž sa aj ty, nech máš zostavu takú po akej túžiš. Very Happy .

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 13:11:00    Predmet: Up strednej veľkosti Odpovedať s citátom

Nedávno som si spravil radosť a kúpil zánovný BV Audio P1SE a PA 300SE. Značný posun vpred. Zároveň som vyradil zosilovač subu Velodyne CHT 10R a zapojil to s novým koncom, čo sa zase prejavilo pozitívne na tvrdšom a údernejšom base.Zároveň však budem musieť zlepšiť zdroj zvuku, zrejme DAC prevodníkom. Ako čítam však zároveň by bodli externé hodiny, CD prehrávač s kvalitným transportom /či stačil by Denon DVD 1710 ktorý teraz mám?/.....atď.Zároveň sa dozvedám o komprimovanosti CD formátu .... fakt neviem, ktorým smerom sa dať.
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC


Naposledy upravil lubo212 dňa So december 11, 2010 14:03:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 13:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 17:21:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: So december 11, 2010 14:23:46    Predmet: Zdroj zvuku Odpovedať s citátom

Tiež som sledoval témy dátových uložísk, externých zvukových kariet /ESI Juli@ a pod./, formáty FLAC, avšak nejako sa tomu nerozumiem. Možno začnem s Dac Magic-om, možno Casea Sirius z druhej ruky prípadne vytunený CD prehrávač. Uvidím, čo život prinesie. Dík za radu.
[/img]



Obrázok.jpg
 Description:
 Filesize:  32.08 KB
 Viewed:  1333 Time(s)

Obrázok.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 10:21:35    Predmet: Nová atmosféra Odpovedať s citátom

Tohoročný stavebný ruch u mňa doma skončený.... Úspora na plyne sa snáď dostaví a osobitne sa nám doma ráta pohodička od ohníčka. Večerné počúvanie dobrej hudby je tak umocnené. Vyskúšal som prepočítať umiestnenie reproduktorov podľa teórie zlatého rezu podľa Cardasa
http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/115-akustika-jinak.html?start=1
no a značná zmena k lepšiemu.Podstatné prehĺbenie scény, lokalizácia, dozvuk.



večer-800.jpg
 Description:
 Filesize:  36.55 KB
 Viewed:  1036 Time(s)

večer-800.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne október 14, 2012 10:24:14    Predmet: Prestavba Odpovedať s citátom

Ešte biely deň..


deň-800.jpg
 Description:
 Filesize:  43.92 KB
 Viewed:  1023 Time(s)

deň-800.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2013 20:48:56    Predmet: Aurum Cantus Odpovedať s citátom

Tak som si urobil vianoce v máji a vymenil som reproduktory....Pôvodne som to mal v pláne až nejako v zime, naskytla sa však dobrá ponuka AC M-102 z druhej ruky a teda som konal.
Samozrejme zmena je citeľná, priestor fantastický, basy tvrdšie, akurát stále pociťujem chvíľami ostrejšie výšky... Pôvodne som to pripisoval hliníkovému výškáču BW, ale bol v tom zdá sa nevinne. Neviem, buď je to akustikou alebo kabelážou. Tá je zatiaľ úplne na hanbu, repro hrubšia dvojlinka, predzos a zos XLR Proel sériovo dodávaný a signálový cinch kábel z CD-čka do predzosu TSK1079, ktorý mi robil jeden šikovnejší člen tohto fóra. Samozrejme sieťové detto - sériovo dodávané.
Čiže najskôr sú na rade reproduktorové káble. Člen Highend fóra .cz, ktorý má 102-jky odporúča Nordost, Kimber alebo vyššie modely Cardas, ja ešte uvažujem len za náklade "internetových" vedomostí o Krautwire Clever /tieto len z druhej ruky, podľa ponuky/ alebo a to asi najskôr Atohm ZEF z Niselu. Samozrejme chcem niečo primerané k terajším komponentom s dobrým pomerom cena/pridaná hodnota...Podľa reproduktorových potom zladím signálové káble.
No a potom nejaké sieťové tienené káble napr. VDH, Vincent...alebo možno by som dal na radu pána od ktorého mám repro a objednám z kabelguru .cz
Ďakujem za prípadné rady.



Obrázok 003-800.jpg
 Description:
 Filesize:  48.89 KB
 Viewed:  895 Time(s)

Obrázok 003-800.jpg



Obrázok 002-800.jpg
 Description:
 Filesize:  48.79 KB
 Viewed:  1037 Time(s)

Obrázok 002-800.jpg



Obrázok 001-800.jpg
 Description:
 Filesize:  46.91 KB
 Viewed:  1020 Time(s)

Obrázok 001-800.jpg



_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 09:09:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa nemýlim tak tie repráky majú zadný basreflex - nemáš ich príliš blízko steny? Nerobí to neplechu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LukasX
Hifista


Založený: 03 marec 2011
Príspevky: 243
Bydlisko: Beluša

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 11:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Každopádne krásne repráčiky! Thumbs up Nech slúžia!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 12:05:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne, ale ako tak na to pozeram vysledny vzhlad je najvyssou prioritou.
Myslim, ze sa na vec nepozerate z technickeho hladiska. Wink

Tie ostre vysky myslim, ze budu predsa len tym vyskacom.
Frekvencnu charakteristiku presne toho typu co mate v bedni, ani celej bedne AURUM CANTUS m-102 som nenasiel,
ale ich vyskace maju divoke frekvencne charakteristiky a to moze byt ten dovod preco mate vysky ostre (zosilnene), ale moze to byt aj CD prehavacom, ...

Reprosustavy maju aj svoju vyzarovaciu charakteristiku, preto je lepsie mat ich referencne osi natocene viac do rovnostranneho trojuholniku, nez takto krasne pravouhlo.

Akustiku sa zda byt mate celkom dobru, az na tu roznu vzdialenost pravej a lavej sustavy od steny, kedze mate clenitu stenu,
rozne vzdialenosti mozu mat vplyv na ich frekvencnu charakteristiku, zvlast ked muju basreflex vzadu, alebo ked je jedna bedna v rohu a druha je vo volnom priestore.

Kladne hodnotim ten koberec na stene za chrbtom, na skodu nebudu koberce aj po bokoch miestnosti co by prispelo na este lepsie tlmenie vyziareneho zvuku.

Prajem vela zdaru.


Naposledy upravil furto dňa Ut máj 28, 2013 12:44:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 12:43:36    Predmet: Odpovedať s citátom

AC M102 znám velmi dobře díky možnosti poslechu v domácím prostředí, kde je navíc velmi dobrá akustika. Je pravda, že výšky z páskového měniče jsou možná trochu prezentnější, ale rozhodně jsem je nevnímal jako ostré. Repro se neuvěřitelně měnily k lepšímu s tím, jak jejich majitel upgradoval sestavu.

Z těch fotek bych asi taky pochválil členitou zadní stěnu, mohlo by to docela rozptýlit odrazy. Ale na druhou stranu ta plovoucí podlaha je pro zvuk mor. Určitě je téměř vždy pozitivním přínosem koberec, v tomhle případě by asi prospěl pořádný koberec Ale chápu že to nemusí být průchodné z estetických důvodů, kdy to neladí k celkové koncepci obýváku, nebo z důvodu manželky apod. Very Happy

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 13:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Doprajte svojim milackom dobre vetranie, i ked sa vam zda, ze sa pristroje vela nehreju, hlavne koncove zosilovace potrebuju dobre vetranie a poznat to aj na zvuku.
Aj kondenzatory tym padom vydrzia dlhsie.
Prach zosilovacu neuskodi, stlacenym vzduchom sa da lahko z pristroja odstranit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 13:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
dobre vetranie a poznat to aj na zvuku
To je logicke, ak je koncak dobre vetrany, ventilator sa nespusti. Co v pripade, ze moj koncak ventilator nema?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 13:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing teplo stupa nahor a pokial nema v ceste prekazku zo spodu si samovolne taha studeny vzduch, ako v komine.
Potom aj ohen dobre hori, cize pre suciastky to znamena lepsie prechodove prudy.


Naposledy upravil furto dňa Ut máj 28, 2013 13:34:01, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 13:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A cim vacsi tah "v komine" tym lepsie podanie priestoru? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 13:33:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile nic si z toho nerobte vsetci sme raz zacinali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2013 16:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

.... furto , nic v zlom , ale s tymi prechodovymi prudmi si to dost prehnal ..... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist