Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Měření dozvuku na dálku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 12, 2009 04:21:07    Predmet: Měření dozvuku na dálku Odpovedať s citátom

Při příležitosti korespondence v souvislosti s tématem

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=6132

se mi podařilo vypracovat metodu měření dozvuku na dálku - na straně měření je zapotřebí počítač se zvukovým adaptérem a mikrofonem (může stačit i notebook s vestavěným mikrofonem), nahrávací software (např. Audacity) a několik papírových pytlíků. Nahraje se několik bouchnutí pytlíku, uloží jako wav v archivu rar, nějak se mi to dodá a já to zpracuji příslušným speciálním software. Jednodušeji to už myslím nejde.

Má někdo zájem ?

P.S. Bouchání pytlíků lze nahradit střelbou - z poplašňáku, startovací pistole apod.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mike404
Hifi obsluha


Založený: 17 marec 2009
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: St august 12, 2009 10:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

xxxx

Naposledy upravil Mike404 dňa Ne jún 08, 2014 17:41:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 12, 2009 11:09:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To je moc zajímavé!
Upřesňující dotazy:
Optimální vzorkovací frekvence a bitová hloubka ?
Stačí 48kHz /16bit ? Notebooky nemívají vestavěné zvukovky nějak super.
Jak moc vadí, když mikrofon není zkalibrovaný (nemá rovnou frekv. char.) ?
Jaké je vhodné umístění zdroje zvuku (pytlík, pistole) a snímacího mikrofonu v místnosti ?

Co je vlastně výsledkem? Je to jedno číslo, nebo nějaký 3D graf (Čas, frekvence, amplituda) ?
Výsledek se použije pro optimalizaci tlumení místnosti ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St august 12, 2009 23:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
To je moc zajímavé!
Upřesňující dotazy:
Optimální vzorkovací frekvence a bitová hloubka ?
Stačí 48kHz /16bit ? Notebooky nemívají vestavěné zvukovky nějak super.
Jak moc vadí, když mikrofon není zkalibrovaný (nemá rovnou frekv. char.) ?
Jaké je vhodné umístění zdroje zvuku (pytlík, pistole) a snímacího mikrofonu v místnosti ?

Co je vlastně výsledkem? Je to jedno číslo, nebo nějaký 3D graf (Čas, frekvence, amplituda) ?
Výsledek se použije pro optimalizaci tlumení místnosti ?


Nastavení záznamu stačí to nejblbější možné, mono, dokonce někdy může být výhodné použít vzorkovací frekvenci 24 resp. 22,05 kHz, mikrofon kalibrovaný být nemusí (stačí i interní v noťasu, ale ten obvykle chytá hluk počítače, což může vadit). Mikrofon se nejlépe položí na zem někde v koutě a v místnosti se párkrát bouchne (norma sice vyžaduje 9 polohových kombinací, ale pokud nejsou extrémní požadavky na přesnost, stačí klidně tři) při spuštěném nahrávání. Je zapotřebí nahrát celý impuls a jeho chvost doznívání v délce asi tak 3 sekundy (v prostorech s dozvukem nad 3 sekundy, třebas v kostele, je zapotřebí delší úsek, v Tádž Mahalu by to bylo možná až 20 sekund). Výstupem je frekvenční charakteristika normalizované střední doby dozvuku v pásmu 50 Hz až 10 kHz (někdy vyhodnocuji i 12,5 kHz popř. i pod 50 Hz) v podobě grafu nebo tabulky. Zabalit do RAR a poslat mi. Kdo mi chce ušetřit práci, může to rozstříhat na kousky po jednotlivých polohách. Taky se může přiložit nabídka honoráře - ono to zpracování nějaká ta hodinka práce je. Když měření provádím osobně, tak podle složitosti situace počítám 2500 až 3500 Kč za jednu cimru (za měření a zpracování výsledků), ale v případě "měření na dálku" bych byl samozřejmě výrazně skromnější.

Výsledek se použije pro posouzení, zdali je s místností potřeba něco dělat, a pokud ano, tak co - to už pak je ovšem věc akustického návrhu a tím pádem jiný kšeft.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5904
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St august 12, 2009 23:52:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to měřicí metoda, ty pytlíky by se měli pořádně specifikovat !
Není pytlík jako pytlík, to radí Brouk Pytlík !
U psích hajzlíků je jich dostatek a pejskaři to stejně moc nepoužívají, nebyly by vhodné ? Very Happy
Jak je to s frekvenčním rozsahem kalibrovaného tlesknutí ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 01:02:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pytlík běžný papírový kilový.

Tlesknutí má pomerně malou akustickou energii, ale v menších prostorech by se s ním možná taky vystačilo.

S tou standardizací bych to tak neprožíval vzhledem k tomu, že sám základ celé věci, definice střední doby dozvuku, se používá za podmínek na hony vzdálených od výchozích teoretických předpokladů, tj. statistické akustiky, o kterýchžto teoretických předpokladech se dá teoreticky dokázat, že prakticky nejdou splnit, což je ostatně v akustice celkem běžný úkaz.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5904
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 01:31:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale dyť víš, že si jen dělám jen prdel Smile
Jen mě napadla asociace s těmi psími pytlíky, zvlaště když vidím, jak je pejskaři využívají opravdu sporadicky a já do toho hnedka šlápnu. Ale ten impulz by něměl způsobit zahlcení té akustické cesty, ten poplašňák má význam asi někde na stadiónu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 07:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To zahlcení kupodivu ani nevdí - ono se to při analýze odseparuje. Výhodou poplašňáku je, že má dost výšek - oproti pytlíku, který má zase víc basů. Ale pokud není hluk v pozadí, tak se to tak moc neprojeví.

Je dobrý bouchat zády k mikrofonu - aby tělo bouchače tvořilo překážku pro přímý zvuk, který trochu zhoršuje vyhodnotitelnost.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20461

PríspevokZaslal: Št august 13, 2009 07:15:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Vaškův vtip byl evidentní Smile Troufnu si říci, že to byla parafráze na příspěvek kousek výše.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2009 11:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

A co klasické školní dřevěné startovací zařízení? Má dost rozložené energie?

Upozorňuji, že spousta zvukovek má na mikrofonním vstupu pasivní bandpass, který po připojení mikrofonu akustické pásmo hodně okleští. Minimálně na basech to může dost vadit kvůli rapidnímu zhoršení ostupu S/Š.

K čemu je takové měření na jednom místě dobré? Mě přijde, že se tím akorát odhalí skryté akustické výhody konstrukce budovy, jako jsou dřevěné/kmitající stropy/podlahy,odvětrávácí šachty nebo různé prosklené konstrukce ve stylu zimní zahrady.
Jinak se pozná víc z fotek příslušné cimry a jejích rozměrů.

Prosím ubijte mne protiargumenty.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2009 14:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo takto pustiť rovno MLS signál, prípadne nejaký iný impulz a zaslať Vám ho na vyhodnotenie v PIR formáte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 01:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
A co klasické školní dřevěné startovací zařízení? Má dost rozložené energie?

Upozorňuji, že spousta zvukovek má na mikrofonním vstupu pasivní bandpass, který po připojení mikrofonu akustické pásmo hodně okleští. Minimálně na basech to může dost vadit kvůli rapidnímu zhoršení ostupu S/Š.

K čemu je takové měření na jednom místě dobré? Mě přijde, že se tím akorát odhalí skryté akustické výhody konstrukce budovy, jako jsou dřevěné/kmitající stropy/podlahy,odvětrávácí šachty nebo různé prosklené konstrukce ve stylu zimní zahrady.
Jinak se pozná víc z fotek příslušné cimry a jejích rozměrů.

Prosím ubijte mne protiargumenty.


Jak to na jednom místě ? Mělo by se to bouchnout aspoň na třech místech, pro snímání stačí jedno - v koutě na zemi. Anebo obráceně, bouchat v koutě u země a snímat na aspoň třech mistech.

A takové měření je nutné, pokud se má navrhnout akustická úprava v místnosti, která není úplně holá, je v ní třebas nábytek apod. Anebo pokud se má posoudit, zdali je úprava vůbec nutná. Nechápu, jak tohle někdo může nechápat.

Bamdpass na vstupu zvukovky je věc nepříjemná, ale jak jsem napsal, někdy stačí i vestavěný mikrofon ... což neznamná, kurva drát, že to tak musí být - spíš by to tak být nemělo, ale ne každý má externí mikrofon s předzesilovačem, bez kterého se to nedá připojit na Line In.

Tahle metoda je samozřejmě minimalistická, ale když jsem začínal s akustikou, tak jsme záznam dělali magnetofonem na kliku, vyhodnocovali záznam na papírovém pásku a taky to šlo.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa So august 15, 2009 02:06:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 02:04:45    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
A čo takto pustiť rovno MLS signál, prípadne nejaký iný impulz a zaslať Vám ho na vyhodnotenie v PIR formáte?


To jsem taky zkoušel a samozřejmě to jde, musí to ovšem být MLS signál vygenerovaný ve stejném programu, v jakém se bude vyhodnocovat, poněvadž není MLS jako MLS. Použil bych pravděpodobně program AURORA, ovšem to bych musel ten signál někde vyvěsit nebo posílat, je k tomu zapotřebí reprák, zesilovač, duplexní zvukina ... a přitom s tím pytlíkem to jde taky a kupodivu docela dobře. Ani nějaké to přebuzení nevadí, poněvadž to se při vyhodnocování odseparuje.

Mimochodem, co je to PIR formát ? Já zpracovávám normální wav, který umí vyrobit každý, kdo má v počítači zvukový adaptér, což je podstatná výhoda.

Totiž, vážení, já tohle dělám už 35 let ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 14:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
godz napísal:
A čo takto pustiť rovno MLS signál, prípadne nejaký iný impulz a zaslať Vám ho na vyhodnotenie v PIR formáte?

To jsem taky zkoušel a samozřejmě to jde, musí to ovšem být MLS signál vygenerovaný ve stejném programu, v jakém se bude vyhodnocovat, poněvadž není MLS jako MLS.


Nešlo by k tomu MLS přistoupit jako ke kvalitnějšímu bílému šumu?
Potom by mohlo být jedno, jakým algoritmem je vygenerovaný.

A jako zdroj zvuku mě napadl obyčejný nafukovací pouťový balónek plus špendlík.
Je to dost intenzivní krátký impuls, navíc podle míry nafouknutí i přibližně definované (opakovatelné) hlasitosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 16:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
velky bobo napísal:
godz napísal:
A čo takto pustiť rovno MLS signál, prípadne nejaký iný impulz a zaslať Vám ho na vyhodnotenie v PIR formáte?

To jsem taky zkoušel a samozřejmě to jde, musí to ovšem být MLS signál vygenerovaný ve stejném programu, v jakém se bude vyhodnocovat, poněvadž není MLS jako MLS.


Nešlo by k tomu MLS přistoupit jako ke kvalitnějšímu bílému šumu?
Potom by mohlo být jedno, jakým algoritmem je vygenerovaný.

A jako zdroj zvuku mě napadl obyčejný nafukovací pouťový balónek plus špendlík.
Je to dost intenzivní krátký impuls, navíc podle míry nafouknutí i přibližně definované (opakovatelné) hlasitosti.


Samozřejmě by to taky šlo, a ani by nemusel být MLS a krátký, místnost se může prostě vybudit šumem po dobu několika sekund a pak se buzení vypne, přičemž těsně před vypnutím se zapné záznam - ale proč, u sta hromů, pořád vymýšlíte, jak to udělat složitě, když ten pytlík úpně stačí ?1?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 16:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To bylo jen na okraj. MLS mě zajímá, ale tady je to navíc, uznávám.

Ale zkus si ten balónek, fakt mi připadá, že se nejlépe blíží tomu jednotkovému impulsu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mike404
Hifi obsluha


Založený: 17 marec 2009
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 17:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

S balonky jsem to měřil já. Tak jsem zvědav na výsledek
impuls to udělá dobrý ale ten pytlík asi stačí. Tohle bylo čistě ze zvědavosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 19:06:11    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
To bylo jen na okraj. MLS mě zajímá, ale tady je to navíc, uznávám.

Ale zkus si ten balónek, fakt mi připadá, že se nejlépe blíží tomu jednotkovému impulsu.


Bohužel jsi dost mimo. Zkus popřemýšlet, k jakému pohybu plynu při explozi balónku vlastně dochází.

Jednotkovému impulzu se jednoznačně nejlíp blíží výstřel. Případně jiskrový výboj, který je výhodný, je-li potřeba buzení v oblasti ultrazvuku, např. při akustickém měření na zmenšených modelech.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 20:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Bohužel jsi dost mimo. Zkus popřemýšlet, k jakému pohybu plynu při explozi balónku vlastně dochází.


No, řekl bych, že se stlačený vzduch z balónku rozpíná do okolí. Podobně jako při tom výstřelu. Viděl jsem zpomalené záběry rychloběžnou kamerou. Zdálo se mi, že prasklý obal zmizí velmi rychle a pak už se jenom ta koule vzduchu zvětšuje, dokud se tlak nevyrovná. Ale asi to víš lépe, jinak by ses takhle neptal. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12780

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 21:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím balónkem je to zajímavé, nikdy mě nic nepřimělo o tom přemýšlet. Intuitivně - vzduch, který je stlačený uvnitř, po prasknutí expanduje do okolí, což má za následek chvilkové zvýšení tlaku v okolním prostoru (ideálně trvalé, pokud by byl prostor dokonale uzavřený, tj. takový děj by se blížil spíše skoku, než impulsu), ale v reálu? V čem se to tedy tak liší od impulsu a co dělá ten zvuk, který to dělá (předpokládám, že smrsknutí toho pláště do toho až tak nepromlouvá)? Tyhle věci mě vždycky zaujmou, asi si to půjdu změřit... Laughing

Nj, ale, i kdyby to byl skok, ten mikrofonem nenaměřím... To bude v něčem jiném. Question Idea Jestli ta expanze nebude prostě jen moc/relativně pomalá, vzhledem k tomu poměrně velkému objemu/ploše.

No každopádně od bouchnutí pytlíku se to liší IMHO jen tím prvotním stlačením, které u pytlíku chybí (které je tam krátké, následované ihned odpovídající expanzí).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11179
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 22:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako kluci jsme měli pistolky na kapslíky. To by bylo přesně ono!
Možná mi to začíná docházet. Při výstřelu k té expanzi dojde v relativně malém prostoru, velmi rychle, změna tlaku je značná.
Zatímco balónek zaujímá relativně velký objem a rozdíl tlaků není nijak velký.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 15, 2009 23:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to trochu složitější - při výstřelu dojde jen expanzi, zatímco u balónku se uplatní taky imploze jeho původního objemu, než se rozletí. U pytlíku je to taky kombinace imploze a expanze, ale jsou tam jiné časové průběhy. Každopádně výstřel je nejlepší a kapslovka by možná stačila, v současné době se dělají kapslíky dost velké, za mých mladých let to bylo hodně slaboučké. Přijatelný kompromis je klasický poplašňák (slepé patronky ráže 0,22), startérská pistole je o dost výkonnější. Velké prostory se střílejí normální pistolí se slepými náboji, případně perkusní pistolí apod. Tak se střílela SAZKA Aréna, kromě toho jsme tam ale měřili i MLSSA.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 16:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa to meranie celkom zaujíma. Je treba dodať plánik miestnosti a plánik kde sa búchalo so sáčkami? Stačí búchať v rovnakej (povedzme prsnej) výške? V rohu miestnosti kde by išiel položiť na zem mikrofón mám záves ako "akustickú" úpravu. Treba ho odstániť aby nezavadzal mikrofónu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20461

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 18:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
jiskrový výboj, na zmenšených modelech.


Např. Palác Kultury Praha 4.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 20:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Mňa to meranie celkom zaujíma. Je treba dodať plánik miestnosti a plánik kde sa búchalo so sáčkami? Stačí búchať v rovnakej (povedzme prsnej) výške? V rohu miestnosti kde by išiel položiť na zem mikrofón mám záves ako "akustickú" úpravu. Treba ho odstániť aby nezavadzal mikrofónu?


Bouchat se může skoro kdekoli, nemělo by to ale být na polovině výšky místnosti popř. v polovině vzdálenosti mezi dvěma stěnami a je dobré bouchnout alespoň jednou v některém dalším koutě pokud to jde. Závěs se odstraňoat nemusí, pokud mikrofon vysloveně nezakrývá.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist