Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hi-Fi zaciatocnik

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: St august 19, 2009 19:46:58    Predmet: Hi-Fi zaciatocnik Odpovedať s citátom

Zdravim osadenstvo,

som jeden z tych, ktoremu ulahodilo kvalitne audio, ale sam momentalne nic kvalitnejsie nevlastnim. U kamarata casto pocuvam na monitoroch M-Audio BX5a, a na jednej akcii som mal moznost vypocut si AKG 701, co bol teda zazitok. Som skor sluchatkovy typ (internat...), momentalne mam akurat tak JBL Reference 220 (a aj to neviem, ci su vobec prave Rolling Eyes, ale snad su) a Tesly ARF 310 (origo krabica + zarucak z 1989-teho, kupene od cloveka ktoremu 20 rokov stali na polici). Rad by som si v priebehu roka zaobstaral nejaku lepsiu zostavu na posluch, pocuvam najma gitarove zanre (rock, power metal, punk-rock), obcas kombinujem napr. aj elektronicke veci.

Otazka teda znie - cim zacat. Ide mi najma o to, ci si na zaciatok kupit len nejaky "startovaci balicek", alebo ked uz zainvestovat, tak viacej. Moj zdroj hudby je notebook, ktory ma dost nekvalitny audio vystup (dost susti), teda po precitani par clankov by som siel po nejakom DACu ako hudobnom zdroji (nepotrebujem milion zvukovych kanalov), celkom sa mi paci Styleaudio Carat-Topaz, ale teda neviem, ci sa mi oplati hned "skok do hlbokej vody". Kedze ma aj integrovany kvalitny sluchatkovy zosilovac, boli by to zabite 2 muchy jednou ranou ("zvukovka" + amp).

Co sa tyka sluchatok, to naozaj neviem.... pocuval som na K701 mozno tak 10 minut a velmi sa mi ich podanie pacilo (separacia nastrojov, proste bomba). Nejaky konkretny rozpoctovy strop nemam, nejedna sa o nakup v blizkej buducnosti, chcel by som najprv ziskat nejake know-how v tejto oblasti, nieco si cez rok a cez prazdniny zarobit a potom kupit (som predsa len student). Co by bolo pre mna ako zaciatocnika vhodne?

Dakujem za vsetky rady

_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hertz
Hifista


Založený: 25 február 2008
Príspevky: 182

PríspevokZaslal: St august 19, 2009 20:17:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš SS Arrow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St august 19, 2009 20:21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Čau Jofo,
jaké sluchátka máš teď? Lépe než začít s externím DACem radši poslouchej sluchátka všech cenových i kvalitativních kategorií a uslyšíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: St august 19, 2009 20:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za odpovede (aj ponuku od hertz-a, ale nakupovat zatial nejdem).

Na intraku som pocuval na tych Teslach, co som spominal vyssie. Basy maju dost slabe, neviem, ci je to impedanciou (300OHM) a nepouzitim zosilovaca alebo niecim inym, ale zase celkom sa mi na nich pacia gitary. Teraz doma idem skor na tych JBL, su predsa len pohodlnejsie, tie Tesly maju aj po rokoch dost silny stisk, vsak ich 20 rokov nikto nepouzival. Okrem toho mam este dake low-end Phillipsy, momentalne s utrhnutym konektorom, caka ich oprava ked sa mi do ruk dostane pajka.

_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi august 21, 2009 00:22:28    Predmet: Dobrý postup Odpovedať s citátom

Kuba4, to je skvelý postup. Najlepšie ťa stejne uspokojí to, čo ti bude najviac vyhovovať a vynaložíš za to racionálnu sumu peňazí. Ak by som ti „dal“ Bugatti Veyron, bol by si úplne unesený, ale racionálne by ho nešlo využiť na našich rozbitých výmoľových cestách. Jedine na okruhy v Brne či Moste a to od auta na mestské použitie do práce, nákupy je k ničomu, nehovoriac o závistlivých ľuďoch ... Podobne je to aj so sluchátkami. Ak nepotrebuješ super zvuk a uspokojí ťa povedzme model Sennheiser HD 515 či Beyerdynamic DT 440 edícia 2007, tak sú to dobré modely za „nižšiu“, bežne dostupnú a akceptovanú cenu. Žiaden high-end úlet typu HD 800, ale na bežné počúvanie rozumná kvalita. Ja tiež nemám stále na ušiach HD 800, ale to, čo aktuálne potrebujem robiť sú to „lacnejšie“ modely. Človek musí mať najprv očakávania od audio techniky, k čomu chceš používať audio „hračky“, vyskúšať rôzne kvalitatívne triedy, ako som to raz vo veľkom príspevku písal a až potom vyberať.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: Po august 24, 2009 18:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No povodne mi slo hlavne o to, ze by sa de facto jednalo o jednorazovu investiciu, ktora by mi vydrzala XY rokov. Na druhej strane, myslim, ze aj sposob, ktori navrhol Kuba,ma nieco do seba (nazval by som to akesi "pochytenie zrucnosti"), koniec-koncov, JonnY tu riesil de-facto to iste (este aj podobnu muziku pocuva Very Happy).
_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 10:05:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja jsem to napsal ze dvou duvodu, jednak lide z IT oblasti maji tendenci vybirat audio tabulkove a druhak doporuceni zkusenych lidi neznalkum je diky informacni prevaze mirne receno tendencni. Pokud opravdu chces poradna sluchatka,, udelej si poslechovy prehled a nenech se utahnout na varene nudli prvnim prodavacem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 15:27:50    Predmet: Re: Dobrý postup Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
...nehovoriac o závistlivých ľuďoch...


Ano, mám stejnou zkušenost, utrhnou Ti hlavu i se sluchátkama!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 18:40:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No s tym prehladom bude problem... nemam v okoli znamych, co by mali lepsie sluchatka. Mozno tak kamenny obchod headphones.cz, nakolko studujem v Brne. Da sa tam proste naklusat, ze si chcem popocuvat to a to? Alebo nebodaj za zalohu pozicat?

Pripadne ak mate niekto doma nieco volne sa valajuce doma a cestu okolo PB... Smile, alebo od 15.9 aj Brna

_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JoeBlack
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St august 26, 2009 16:13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jofo, Styleaudio Carat-Topaz můžu jen doporučit, teď to bude asi třetí týden co od něho nemůžu odlepit uši. Přecházel jsem z kombinace Xonar STX + externí zesilovač Canor SH-1 a rozdíl je to obrovský. Jinak ze zkušeností můžu potvrdit, že zesilovač v Topazu si se Sennheisery HD650 (300ohm) poradí velmi slušně.
Mimochodem s lidmi z Headphones.cz se dá výborně pokecat a poslechnout Tě nechají jakákoliv sluchátka, která mají skladem (teda kromě špuntů Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DC20
Nádejný hifista


Založený: 29 september 2007
Príspevky: 93
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: St august 26, 2009 21:18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

JoeBlack napísal:
Přecházel jsem z kombinace Xonar STX + externí zesilovač Canor SH-1 a rozdíl je to obrovský.

To bude asi tym, ze oba zosilnovace maju inu technologiu, nemyslis?
Carat-Topaz: OZ OP2134
Canor: Elektronka
Ako je vseobecne zname, elektronkovy zvuk je odlisny od tranzistoroveho, resp. od zvuku OZ. Ma teplejsi charakter a typicke "elektronkove" skreslenie.

_________________
No music no life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 06:57:59    Predmet: Kvalitný how to buy Odpovedať s citátom

Súhlasím. V Brne obchod Gothic je úplne skvelý ohľadom sluchátok. Pán Hejtmánek (www.headphones.cz) má naozaj veľmi široký výber na odskúšanie a vie dobre poradiť. Skočíš a odskúšaš. Osobne najprv si prečítaj kvalitný „How to buy“ návod, aby si vedel čo a ako, čo od toho môžeš očakávať, čo na trhu existuje a tak. Jeden kvalitný how to buy nájdeš na tejto stránke (ak vieš anglicky):

http://www.headphone.com/guide/

No a keď sa dozvieš poriadne informácie, potom začne tá úloha, ktorú tu vo fóre máme „tak radi“, špekulovať nad tým či oným modelom, čo je lepšie na to či ono. Nečakaj ale zázraky keď si ochotný investovať 100 eur. Ak chceš naozaj veľmi serióznu kvalitu, tak očakávaj inú cenovú kategóriu. Ak chceš špičkový vynikajúci zvuk, tak potom sa bavíme o hladine 1000 eur zo stavu (prípadne aj oveľa viac ... Smile) Prečítaj si kvalitný tento manuál, dozvieš sa veľmi cenné informácie. Ak budeš hudbu počúvať často, a budeš cítiť že chceš viac, rozumná zostava sa dá „upgradovať“, čosi predať a postupne dokupovať.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JoeBlack
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 07:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že jsem to zase blbě napsal Smile Tak to napravím.
Nejde mi o to, že je rozdíl v zesilovačích (ano vím, že oba jsou úplně jiná technologie), ale šlo mi o to, že ani relativně kvalitní zvuková karta nemá oproti levnějšímu externímu DAC šanci. Tudíž pokud má Jofo v plánu větší investici, tak by Topaz nemusel být špatnou volbou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 07:38:35    Predmet: portable zosíky Odpovedať s citátom

Osobne skúsenosti s ním nemám, no ľudia čo ho majú vravia, že je to skvelý vreckový zosík za akceptovateľnú cenu. Bolo by zaujímavé porovnať Graham Slee Voyagera, Nova či Topaza. Takže ak to niekto spraví, urobí skvelú vec.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 08:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JoeBlack napísal:
Koukám, že jsem to zase blbě napsal Smile Tak to napravím.
Nejde mi o to, že je rozdíl v zesilovačích (ano vím, že oba jsou úplně jiná technologie), ale šlo mi o to, že ani relativně kvalitní zvuková karta nemá oproti levnějšímu externímu DAC šanci. Tudíž pokud má Jofo v plánu větší investici, tak by Topaz nemusel být špatnou volbou.


Zvuková karta je taky jenom DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JoeBlack
Hifi obsluha


Založený: 26 august 2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 10:26:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mancubus napísal:
Zvuková karta je taky jenom DAC.

Je to slovíčkaření vážně nutné? Já myslím, že je snad každému nadmíru jasné, že zvuková karta DAC má.
Co se takhle vrátit zpět k původnímu tématu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 12:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

JoeBlack napísal:
Mancubus napísal:
Zvuková karta je taky jenom DAC.

Je to slovíčkaření vážně nutné? Já myslím, že je snad každému nadmíru jasné, že zvuková karta DAC má.
Co se takhle vrátit zpět k původnímu tématu?


Pak je ovšem jasné že věta „ale šlo mi o to, že ani relativně kvalitní zvuková karta nemá oproti levnějšímu externímu DAC šanci“ je nesmysl. Pokud máš opačnou zkušenost tak prosím uveď příklad. Apropo nutné není vůbec nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 14:50:53    Predmet: Slovicka Odpovedať s citátom

Mancubus, radšej píš k veci, alebo nepíš vôbec. Ja som stále sa usiloval napísať niečo prínosné, podnetné. Skús aj ty niečo zmysluplné pre jopa nmapísať, poradiť, odporúčiť. Takže tak.

PS: Odfoť pre Jopa svoju audio zostavu, aby videl krásne fotky ... Smile

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št august 27, 2009 15:32:16    Predmet: Re: Slovicka Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
Mancubus, radšej píš k veci, alebo nepíš vôbec. Ja som stále sa usiloval napísať niečo prínosné, podnetné. Skús aj ty niečo zmysluplné pre jopa nmapísať, poradiť, odporúčiť. Takže tak.

PS: Odfoť pre Jopa svoju audio zostavu, aby videl krásne fotky ... Smile


Když někdo napíše pitomost typu „jablko je modré“ tak se k tomu vyjádřím bez ohledu na téma vlákna...

zatím co Ty jsi písal niečo prínosné, podnetné... Autorito. Very Happy

A pro Jofa, jestli Ti seděly AKG 701 tak jdi do toho, jsou to parádní sluchátka za špičkovou cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mykro
Hifi obsluha


Založený: 08 jún 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št september 10, 2009 12:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

JoeBlack napísal:
Koukám, že jsem to zase blbě napsal Smile Tak to napravím.
Nejde mi o to, že je rozdíl v zesilovačích (ano vím, že oba jsou úplně jiná technologie), ale šlo mi o to, že ani relativně kvalitní zvuková karta nemá oproti levnějšímu externímu DAC šanci. Tudíž pokud má Jofo v plánu větší investici, tak by Topaz nemusel být špatnou volbou.


Zdravim vo spolok.
Ak sa mozem opytat -je to teda tak, ze DAC v Xonar Essence je vyrazne slabsi ako v Topaze, napriek tomu ze prevodniky su tie iste BB 1792?

Skusal si porovnat aj pripojenie

Xonar -> analog -> Topaz
vs
digital -> Topaz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist