Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Montáž CINCH konektoru na panel předzesilovače.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zann
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: St september 23, 2009 20:05:06    Predmet: Montáž CINCH konektoru na panel předzesilovače. Odpovedať s citátom

I když jsem už nějaké názory na toto téma získal, zajímaly by mě i další. Jedná se o to, jak namontovat CINCH konektory na panel, krabice předzesilovače (například Actidamp)? Izolovaně od panelu, či rovnou na panel, tedy vodivě spojit s krabicí, eventuelně nevodivě a mezi zem a krabici osadit kondenzátor? Jak to je, jaké máte zkušenosti a rady? Díky všem za eventuelní zájem Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Št september 24, 2009 15:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jestli si správně pamatuji,co jsem tady doteď četl,tak konektory spojené s panelem=možný problém s brumem,konektory izolovaně=možný problém s vf.Tak si můžeš vybrat Wink Já mám na svém DIY řídícím zesilovači,který je komplet ze 4mm AL plechů konektory spojené s krabicí.Tím ale neříkám,že to máš udělat jako já Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zann
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2009 02:56:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Tak jestli si správně pamatuji,co jsem tady doteď četl,tak konektory spojené s panelem=možný problém s brumem,konektory izolovaně=možný problém s vf.Tak si můžeš vybrat Wink Já mám na svém DIY řídícím zesilovači,který je komplet ze 4mm AL plechů konektory spojené s krabicí.Tím ale neříkám,že to máš udělat jako já Laughing


No a dobrý? Bez problému? Otázka je jestli se dá CINCH přimontovaný na 3mm ocelový plech, opatřený strukturovaným komaxitem považovat za vodivé spojení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2009 06:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zann: to asi nie Very Happy Odstraňovať lak pod cinchom tiež nie je moc estetické.
Dá sa to urobiť ale napríklad aj tak, že do šasi čo najbližšie konektoru narežeš závit M3, zaskrutkuješ skrutku a pod maticu s podložkami vložíš spájkovacie očko a prepojíš s cinchom. Umiestnenie a tvar hlavy skrutky treba vybrať tak, aby to nepôsobilo rušivo. Samozrejme sú myslené cinche vstupov. Hlavne prenoskové predzosilňovače sú citlivé na prienik vf .

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zann
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2009 14:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Zann: to asi nie Very Happy Odstraňovať lak pod cinchom tiež nie je moc estetické.
Dá sa to urobiť ale napríklad aj tak, že do šasi čo najbližšie konektoru narežeš závit M3, zaskrutkuješ skrutku a pod maticu s podložkami vložíš spájkovacie očko a prepojíš s cinchom. Umiestnenie a tvar hlavy skrutky treba vybrať tak, aby to nepôsobilo rušivo. Samozrejme sú myslené cinche vstupov. Hlavne prenoskové predzosilňovače sú citlivé na prienik vf .


No to je taky názor, nicméně otázkou zůstává, jestli to je a nebo není třeba .... mimochodem, nikdy jsem si nevšiml, že by tohle řešení bylo praktikováno u komerčních přístrojů? Jinými slovy, co CINCH, to montáž rovnou na plecha prostě nebrumí ..... tak mě to zajímalo, jestli je nějaké obecné pravidlo a nebo prostě co kus, to jiné řešní .... což je ale IMHO špatně Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zann
Hifi obsluha


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2009 14:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak jak říkám, já i zaexperimetuju, mám aanung o tom kolik stojí blbá chromatovaná krabice na prototyp zesilovače ( a obecně přístroje vůbec ( je to obyčejný naohýbaný výpalek, který v sérii cca dvaceti kusů přijde tak max. na 500 korun, nepotřebuju z toho dělat kovbojku ... prostě mě jen zajímalo jak to doopravdy je ... možná až opravdu zjistím, nějaký racionální a funkční důvod, proč to tak nebo onak ano/ne funguje ... budu taky tajnůstkařit .... ono opálit jde ledacos, akorát vědět a dozvědět se jak to funguje, to je kolikrát kumšt Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist