Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vhodné repro k C.A. AZUR 740A + 740C

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
luka1000
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 03:34:05    Predmet: Vhodné repro k C.A. AZUR 740A + 740C Odpovedať s citátom

Zdravím všechny příznivce kvalitního poslechu.
Potřeboval bych poradit od zkušenějších ve výběru reprobeden k zesilovači CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740A, jako zdroj mám CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740C a nynější repro je B&W 684. Měl jsem dřív zesilovač Denon PMA-1500, ale podařilo se mi ho zbavit a vylepšit svůj řetězec. U starýho zesíku hráli 684 docela dobře (na svou třídu), ale s C.A. se mi ten zvuk moc nelíbí. Spodky jsou moc "zahuhlaný". Prostě je cítit že ten C.A. je těma B&W 684 brzděnej. (Deka na bednách). K propojení 740C a 740A mám kabely InAkustic Thassos a repro jsou propojeny kabely InAkustic LS-1002 zapojeno na Bi-Wiring vše na kvalitních A.E.C. RP-1005 a repro na A.E.C. banánky.
Při nákupu C.A. jsem ten zesík slyšel zapojenej na repro FOCAL Chorus 826w a to byla nádhera. Krásná dynamika a vzdušnost. Tenhle poslech mě přesvětčil, že ty B&W 684 jsou opravdu slabý.
Potřeboval bych pár rad, na jakou značku se repro se orientovat (kteří si rozumí s Cambridge), v jaké cenové kategorii se dívat. Popřípadě co změnit (např. kabeláž) ??????????
Samozřejmě počítám s tím že si ten nejužší výběr přímo poslechnu někde ve studiu. Ještě poslechovka (obývák) 4x4m a hodně poslouchám v noci, takže repro které hraje slušně i na "pijánko". Poslouchám hlavně Blues, rock (např. Clapton, Knopfler atd.)
Jak jsem psal můj první kandidát jsou
1. FOCAL Chorus 826w

Děkuji za rady (více hlav více ví)

_________________
Stereo - B&W 684, CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740C + 740A,
Kino - Yamaha RX-V765, Denon DVD1940
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luka1000
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 04:12:29    Predmet: Re: Vhodné repro k C.A. AZUR 740A + 740C Odpovedať s citátom

Mimo jiné ty B&W 684 prodávám, pokud by měl někdo zájem.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=91847#91847

_________________
Stereo - B&W 684, CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740C + 740A,
Kino - Yamaha RX-V765, Denon DVD1940
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 08:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus si poslechnout Usher Mini Dancer 1. Ty rozhodně pod dekou nebudou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 13:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučil bych BV audio E1.2 je to ověřená kombinace - pokud ovšem máš rád věrný a přesný zvuk !!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 14:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud BV Audio, tak F3S. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BadBoy
Hifi obsluha


Založený: 01 máj 2009
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi november 06, 2009 18:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, tady někdo hodně chválí Cambridge 840 a Acoustic Energy Radiance 3 http://www.hifipassion.com/hifi/index.php?action=vthread&forum=18&topic=5165#2 ale neslyšel jsem to Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
olaf
Hifi obsluha


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: So november 07, 2009 03:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som na tom počul hrať WHARFEDALE PACIFIC EVO2-40 , síce len krátko ale páčilo sa mi to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pamela
Hifi obsluha


Založený: 09 november 2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 17:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pamela
Hifi obsluha


Založený: 09 november 2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 17:53:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je to pro tebe ještě aktuální,tak k C.A. si skvěle rozumí s Acoustic Energy.Vím to,protože mám C.A.840 v2+A.E.Radiance 3 a hraje to skvěle.Jinak ty Radiance 3 prodávám,takže kdybys měl zájem?Jsem z Ostravy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
riko123
Hifi obsluha


Založený: 18 január 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št január 21, 2010 02:01:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim jestli je to aktualni, ale nedavno jsem osobne slysel v Excelia-Hifi na kombinaci CA 740A+740C repro AE Radiance3 vs Revel Performa M22. Obe soustavy pripojeny najednou k zesilovaci jen se prepinalo ...
Musim rici, ze po internetovych gloriolach Radiance3 velke zklamani nazivo. Vysky,stredy jednaznacne pro Revel M22 . Dole jsou na tom samozrejme lepe Radiance. Ale pozor, basy takove unyle, rozplacnute, pomale.Pro mne nezabavne. Tam kam male Revely (55Hz) stacily, tak jednoznacne lepsi nez Radiance. Komponenty a repro propojeny kabely Cardas Crosslink.
Pro porovnani pripojeny Mission 794 a 796. Podle meho rozhodne lepsi volba nez Radiance 3. Obecne me velmi prekvapily male 794. Pokud je to mozne rici pomer cena, vykon, vzhled malych sloupku Mission 794 na jednicku. Pokud bych nekoukal na penize, tak bych se rozhodoval mezi Mission 796 a ReveL Performa M22. O vitezi bych mel rozhodnout preferovany zanr hudby.

Takze ja bych s AE Radiance 3 byl opartny. Doporucil bych je na tvrdsi muziku. Uplne idealni na elektoniku typu drum and bass. Tot ma subjektivni zkusenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pamela
Hifi obsluha


Založený: 09 november 2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2010 00:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Už je to zřejmě silně neaktuální ale musím reagovat.Některým lidem vadí na kombinaci C.A.+Radiance určitá ostrost,ale napsat že basy jsou rozpláclé,pomalé a pod. to jsi mě celkem pobavil.Radiance už sice nevlastním,ale tohle si nezaslouží.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
riko123
Hifi obsluha


Založený: 18 január 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po február 22, 2010 01:10:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu "ostrost" ma podle myho na svedomi spis CA nez Radiance 3. Nechci vyvolat nejakou hadku. Popsal jsem co jsem slysel... Jen pro jistotu upresnim, ze si nemyslim, ze by Radiance byl nejakej zasadni pruser, ale proste jsem po precteni par nadsenejch komentaru(cetl jsem napr. jak trhaj pr.. sloupum za 100kKc) cekal o hoooodne vice nez predvedly.
Pokud jsem te pobavil, tak jen dobre. A jeste abchy ti zlepsil naladu, tak zaverem dodam, ze pokud by se prodavaly nove okolo 30kKc, tak jsem svuj prispevek nenapsal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pamela
Hifi obsluha


Založený: 09 november 2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po február 22, 2010 15:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No a které 3 pásmové slopky do 50 000 jsou podle tebe tak skvělé?Osobně si myslím že za 50litru jsou RADIANCE 3 skvělá volba.Měl jsem možnost s nima dost dlouho žít abych to mohl tvrdit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
riko123
Hifi obsluha


Založený: 18 január 2010
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut február 23, 2010 23:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To se hure odpovida. Slysel jsem spousty repro na ruznych sestavach v prubehu let a netroufnu si v prubehu casu delat srovnani. V kazdem pripadem pokud si prectes moje prispevky vyse, tak jsem v ramci jednoho dne na jedne sestave slysel AE Radiance 3, Mission796,794 a Revel M22.

Takze pokud se ptas na sloupy, tak ja bych sel na diskutovane sestave urcite do 796-ek nez do Ra3. A pokud bych do toho chtel vnest ekonomicke hledisko a pokud bych potreboval ozvucit pouze mensi prostor, tak bych capnul 794-ky a za zbytek bych jel na dovolenou .. A to vubec nemluvim o vzhledu Smile Zpracovani 79x rady me dostalo. Tento relativne nepodstatnej parametr bych nejlepe prirovnal k rozdilu mezi Alfou Romeo a treba Dacii Smile Tady dostavaji Radiance vylozene na pr...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist