Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

rozdiel medzi original a napalenym CD

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
martin1983
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2008
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 16:52:07    Predmet: rozdiel medzi original a napalenym CD Odpovedať s citátom

mnohi posluchaci hifi vravia o urcitych nedostatkoch napalenych CD(uznavam ze cd napalovane hranicnymi rychlostami moze byt niecim ine ako original) voci originalnym. Kedze ja nemam doma referencnu studiovu zostavu, chcel by som sa spytat tych co ju maju ci nieco take je mozne a ak nahodou, tak poprosil by som aj vysvetlenie ako je to mozne... diik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 17:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to možné, stretol som sa s tým doma. Nejaké debaty na túto tému že prečo boli už na fórach, neviem či náhodou aj tu nie, prípadne na lopuchu, skús vygoogliť, ja neviem zodpovedať príčinu, nie som odborník. Ale rozdiely sú a stretol som sa s tým doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 17:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

martin - skús sa skontaktovať s Krytonom z fóra - tuším o tom písal niekde...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JFI
Nádejný hifista


Založený: 23 marec 2009
Príspevky: 72

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 18:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.cdrfaq.org/

najdi si kapitolu 4-18
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 19:45:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy> nepisal nahodou Kryton o dvoch rovnakych vyliskoch binarne zhodnych ale inak hrajucich?

...ale mozno boli aj ine temy, v kazdom pripade - pokial je mozne, ze binarne rovnake vylisky hraju odlisne, tak je mozne, ze aj palenky budu hrat inak. Dalsie ine slepe testy na referekcnych zostavach vsak dokazuju opak.

Ta Krytonova tema tu niekde bude, myslim, ze sa tam problem nejako teoreticky popisal, treba pohladat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Milan_
Hifista - pokročilec


Založený: 23 máj 2008
Príspevky: 373

PríspevokZaslal: So máj 30, 2009 13:21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JFI napísal:
http://www.cdrfaq.org/

najdi si kapitolu 4-18


Díky za výbornej odkaz!

http://www.cdrfaq.org/faq04.html#S4-18

Zkusím to napsat česky, jenom velice stručně a neodborně, kdyžtak mě doplňte, opravte:).
Jak už bylo kdysi napsáno na cdr.cz serveru data z hudebního cd jsou (po převodu z 14 na 8 bitové symboly, opravě chyb atd.) nejprve uložena do mezipaměti z které jsou posléze načítána s přesností krystalového oscilátoru k samotnému převodu na analogový signál. Z toho vyplývá, že jediné co může ovlivnit výsledný zvuk mezi dvěma binárně shodnými disky je právě přesnost hodin. Může se stát, že jeden disk je hůř čitelný, ať už vlivem nekvalitního vypálení nebo např. vybracemi. U takového disku musí mechanika neustále přeostřovat a měnit rychlost čtení, aby udržela stopu a to se může u některých nevhodně navržených cd přehrávačů projevit rušením samotného krystalového oscilátoru a zvětšením jeho jitteru - zhoršení zvuku (jitter = nepřesnost v časování).

Jinak pojem jitter má ještě jeden význam viz. http://www.cdrfaq.org/faq02.html#S2-15
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 19:45:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Rychlost čtení nemá význam, systém si ukládá data do mezipaměti (a podle jejího zaplnění se řídí rychlost) a z té jdou do převodníku.
Podle to ho co tady čtu se divím, že vůbec někdo přečte správně data na vypáleném datovém CD Laughing Laughing Laughing Laughing
Podle mě má na zvuk CD největší vliv kvalita výstupních filtrů a jejich fázové posuny.

_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 20:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Opakovaně jsem si doma i ve studiu porovnával originální CD s pálenkami. Je pravda, že některé kopie od kamarádů hráli dost mizerně. Osobně to přičítám nekvalitním médiím, popř. způsobu kopírování. Tam, kde jsem si pálit kopii sám (modrý Verbatim, rychlost 8x, Nero), nikdy jsem nepoznal rozdíl. A nikdy ho nepoznali oni kolegové, kteří poslouchali se mnou. Nebylo ani třeba dělat slepý test.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 11:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

lad2000 napísal:
Rychlost čtení nemá význam, systém si ukládá data do mezipaměti (a podle jejího zaplnění se řídí rychlost) a z té jdou do převodníku.
Podle to ho co tady čtu se divím, že vůbec někdo přečte správně data na vypáleném datovém CD


Jenže datové CD má narozdíl od audio CD na přečtení spoustu času, může číst opakovaně, přitom si ověřuje kontrolní součet. Standardní audio CD přehrávač čte rychlostí 1x, takže čtecí hlava má minimální náskok a opakované čtení je slyšet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 16:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Standardní audio CD přehrávač čte rychlostí 1x,
Prave to by malo vraviet v prospech CD mechanik. (Pomaly dalej zajdes). Napriektomu bezna CD mechanika ti neposkriabane/neposkodene CD komplet stiahne v priebehu par minut (samozrejme rychlostou podstatne vyssou ako 1x).

A toto vie spravit kludne aj 10x za sebou tak, aby sedeli kontrolne sucty vsetkych trackov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 16:21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Standardní audio CD přehrávač čte rychlostí 1x,
Prave to by malo vraviet v prospech CD mechanik. (Pomaly dalej zajdes). Napriektomu bezna CD mechanika ti neposkriabane/neposkodene CD komplet stiahne v priebehu par minut (samozrejme rychlostou podstatne vyssou ako 1x).

A toto vie spravit kludne aj 10x za sebou tak, aby sedeli kontrolne sucty vsetkych trackov.


Ano, pro nepoškozená média. Ale už u mírných poškození čte slušnější ripovací software opakovaně, kterýžto luxus si běžný CD přehrávač při 1x nemůže časově dovolit, navíc bych si tipnul, že to jeho firmware určitě neumí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 16:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin> mas samozrejme pravdu, ale na to aby sa to v rozdiele zvuku prejavilo, musela by mechanika nacitavat zle data neustale. Pri experimentoch s chybovymi CD su "poskodene" data samozrejme vzdy mechanikou inak vyhodnotene, ale tychto chyb sa na CD objavi radovo par (desiatok v pripade zniceneho CD) kusov. Prejavi sa to v extremnych pripadoch lupnutim (da sa to softwarovo manualne vykorigovat pri vytvoreni dalsej kopie).

Od momentu, kedy Kryton popisoval dva bitovo zhodne originaly, ktore hraju rozne (aj pri slepych testoch), mi je jasne, ze pes je zakopany v playeroch a v kvalite prevedania. (vid prispevok od Milan_)

a nasiel som este starsi slepy test, ktory sa davnejse objavil este na inom fore
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 18:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jedna připomínka:
Data pro kopírování se musí načíst daleko přesněji než pro přehrávání a proto se čtení při chybě opakuje a až potom následuje oprava dat.
Přehrávač při přehrávání si chybu opraví pomocí paritního součtu. Proto tam je (ten součet).
Třeba Tesla MC 911 byla schopná přehrát CD s 3mm vyvrtanou dírou bez přeskoku, můžu to potvrdit protože jsme to někdy v roce 1990 zkoušeli, třeba prosonic to nezvládl ........
Možná by to nějaký netopýr slyšel.

Je třeba pochopit, že CD není gramofon, laser není jehla a digital není analog. I když výsledek je víceméně stejný(Hudba). Smile Smile Smile Smile

_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 20:56:13    Predmet: Odpovedať s citátom

pro přehrávání a proto se čtení při chybě opakuje

Praveze nie. CD player nevie ci mechanika vrati spravne data alebo nie. A prave na tomto principe funguje EAC (ako jediny z grabberov pod windows), ze cita kazdy sektor dvakrat a porovna. Pokial su tieto vzorky rozdielne (prave tu sa vyuziva fakt, ze pokial je CD poskriabane, tak mechanika vrati vzdy ine udaje), tak zacne seriu citani tohto sektora (podla nastaveni). Tieto vysledky nasledne vyhodnoti a najcastejsie sa opakujuca "vzorka dat" sa nasledne pouzije.

Niekde to pomoze a niekde nie, preto je pri skutocne poskrkanych CD nemozne ziskat rovnaky CRC pri viacnasobnom citani. Samozrejme chybny
(rozdielny) je len dany sektor a ostatne data su v poriadku.

PS. Nemylit si s C2 error korekciou, ktora je na hardwarovej baze. Popisujem chyby, ktore sa nepodarilo opravit C2 korekciou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St november 11, 2009 00:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Audio CD má několik stupňů zabezpečení proti chybám
- 1 "rozptýlením" dat (po sobě jdoucí vstupní data nejsou zaznamenána pohromadě, fyzickým poškození jednoho místa neznamená fatální chybový shluk)
- 2 matematickými operacemi (parita, Red-Solomon,) (1+2=CIRC)
Co jde takto opravit je opraveno bezchybně, alias neslyšitelně. Datová CD jsou na tom lépe než Audio CD, na opravné mechanismy je "obětováno" větší procento z kapacity nosiče.
- 3 - interpolací, což je zalepování datových děr vzorky dat před a po. To už slyšet je, čím větší laty, tím víc. Až to lupne, anebo ztichne...
To je jen taková malá násobilka, jsou tu profíci, když tak doplní, upřesní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 11, 2009 01:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávám se, že nejde ani tak o technický problém, jako o psychologický. Ti, kteří z nejrůznějších důvodů (často i velmi chvályhodných) kupují originální nosiče, se nikdy nesmíří s tím, že obejda, který si jejich CD skopne na pálenku za pár korun, může poslouchat naprosto stejně pěknou muziku, jako oni. Přesvědčovat je o tom, je nabírání vody vidlemi. Bavme se o tom, jak to udělat, aby kopie byla opravdu bezchybná a smiřme se s tím, že určité procento lidí se s touto realitou nikdy nedokáže vyrovnat.

Ostatně, stejně začíná převládat přehrávání muziky přímo z dat (PC, různé xxxboxy atd.) takže debata končí. Když se jedno CD nagrabuje desetkrát se stejným datovým obsahem, tak tam patrně chyby nejsou. A přehrávání přímo těchto dat vylučuje jakoukoliv pochybnost. I když kdoví, třeba se časem dozvíme, jaký má ten náš harddisk mizerný jitter. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St november 11, 2009 12:58:29    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut> Explaining Common CD Errors
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: St november 11, 2009 17:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Obávám se, že nejde ani tak o technický problém, jako o psychologický.

Tak tak, říká se tomu psychoakustika Smile

_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 12:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to žiadna psychoakustika, ten rozdieľ tam je a občas dosť veľký, zrejme tá chyba vzniká typom napaľovačky, vypaľovanej, odraznej vrstvy a schopnosti cd prehrávača danú vypálenú vrstvu korektne stpracovať. Teraz si zavarím, ako kedysi na lopúchu keď som písal o cd (obvinili ma, že mám "netopierie uši"). Aj na flacky a apečka to má vplyv (čítacia mechanika) podľa porovnania toho istého cd (stiahnuté z rôznych zdrojov), aspoň podľa obalu dedukujem, že bolo to isté (obal+firma+počet skladieb) a pri prehrávaní z pc hraje každé inak (v logoch býva aj typ mechaniky, s ktorou to bolo stiahnuté).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 12:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Aj na flacky a apečka to má vplyv (čítacia mechanika) podľa porovnania toho istého cd (stiahnuté z rôznych zdrojov), aspoň podľa obalu dedukujem, že bolo to isté (obal+firma+počet skladieb) a pri prehrávaní z pc hraje každé inak (v logoch býva aj typ mechaniky, s ktorou to bolo stiahnuté).


A presne kvoli tomu ma EAC podporu Accurate Rip, kedy sa da ta pravdepodobnost spravneho nagrabovania maximalne zvysit. Aj ked v pripade acc.ripu ide skor o potvrdenie spravneho nastaveni offsetu (t.j. spravny zaciatok, koniec tracku), lebo samotne data v pripade neposkodenych medii nebyvaju az taky problem.

technicka poznamka: rovnaky obal+firma+počet skladieb = rovnaky EAN/UPC kod
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 13:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj na flacky a apečka to má vplyv
Bud som tuto poznamku nepochopil spravne (co je mozne), alebo tomu vobec nerozumies.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 15:29:29    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Aj na flacky a apečka to má vplyv
Bud som tuto poznamku nepochopil spravne (co je mozne), alebo tomu vobec nerozumies.

On zrejme myslel, ze APE/FLAC stiahnute z netu mozu mat pochybnu kvalitu, co je samozrejme pravda Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 17:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Aj na flacky a apečka to má vplyv
Bud som tuto poznamku nepochopil spravne (co je mozne), alebo tomu vobec nerozumies.

Prečo máš ten dojem? Cez EAC grabneš cd a potom prekonvertuješ priamo v EAC, alebo v inom softe na flac, ape, wv,.... Možno v tom EAC, ak dotyčný nemá riadne nastavený offset pre danú mechaniku (ten by spôsoboval asi len zmenu dĺžky skladby), alebo to spôsobuje jitter mechaniky, stupeň opravy chýb pri načítavaní pomocou EAC, nastavenie kodeku,....,neviem, zrejme nastane posun v "signále", ktorý sa pri následnom prehrávaní (u mňa lynx l22, do prevodníka od TomasaT - jeho tvorba, ďaľej zosilovač, bedne) prejaví zmenami v skladbách. Neviem posúdiť, či má každý spravne nastavený soft napr. ten EAC (nahrávky majú rôznu veľkosť), a preto ak niekde je hudba, ktorá ma zaujíma tak to stiahnem z viacerých "prameňov" a tú, ktorá mi viac "sedí" si nechávam. Nebýva rozdiel len v tom čo "signál" obsahuje, ale aj v nastavení hlasitosti. Je dosť možné, že upravujú "signál" normalizovaním priamo v EAC. Každý to robí asi inak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 21:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo máš ten dojem?
Tak potom som len zle pochopil.

Nenastavenie (alebo zle nastavenie) offsetu ma vplyv iba na to, ze na zaciatku/konci tracku bude par ms ticho (binarne to znamena zopar bajtov na konci, alebo zaciatku suboru). Pokial ale sparavis binarne porovnanie obsahu suboru (po ignorovani posunu) ihned uvidis, ci ide o rovnaky zdroj. Samozrejme CRC kompletneho suboru sediet nebude, to ale neznamena, ze obsah "bez medzier" nebude totozny.

Mnoho ludi z avaxu dodava kompletne logy a taktiez report z Accuraterip db, takze, je to este jednoduchsie. Velakrat sa mi dokonca stalo, ze stiahnuta verzia bola na bit presna s originalnym CD, ktore som mal neskor fyzicky k dispozicii. Mnohe, ktore mali totozny obsah (ale nespravne nastaveny offset), tiez ratam do kategorie rovnakych.

Samozrejme pochybne ripy najdes vsade (dokonca niektore z CD, ktore boli napalene z mp3), tie sa vsak daju identifikovat pomerne lahko (a zadalsie - seriozny uploader takyto upload na avax neda). A posledna moznost su rozne verzie CD - tam je binarny obsah uplne odlisny a to, ze to inak hra, je logicke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 22:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To čo som spomínal, boli kopie cd prevedené do flacu alebo ape. V logoch boli informácie a aj názvy mechaník a tie boli rozdielne, preto som usúdil, že práve tie to majú na svedomí. Neboli to prevedené mp3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2009 22:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

názvy mechaník a tie boli rozdielne,

Rozne mechaniky nemaju vyplyv na kvalitu nacitania CD (samozrejme v idealnom pripade, ze CD nieje poskrkane a mechanika je techicky v poriadku. Rozne mechniky mozu ale inak opravovat rozne druhy chyb).

V praci mam k dispozicii rozne druhy mechanik a rozne z nich som otestoval, a nikde s tymto neboli problemy.

Ano, normalizacia ma vplyv na vysledny subor, ako si spomenul, ale ci je zapnuta alebo nie by malo byt vidno v EAC logu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2010 18:45:50    Predmet: Ako je to vlastne s kvalitou CD nosicov Odpovedať s citátom

Kedysi davno som niekde cital clanok, ze aj CD nosice podliehaju starnutiu.
Vtedy som sa pousmial ... ved co uz len moze zostarnut na binarnom zazname.
No a tento vikend som zistil , ze mi niektore napalovane CD s hudbou blbnu - sem tam sa zvuk akoby "rozsype" - neprerusi sa, len hra cudne s nejakym pazvukom a potom to prestane. Chyba sa vsak neopakuje na tom istom mieste , ale niekde uplne inde.
Stretli ste sa uz niekto s tymto javom?

Mam prehravac YAMAHA CDX-396, ktory chcem preventivne dat prehliadnut do servisu, ci nieje na vine on.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2010 19:00:20    Predmet: Re: Ako je to vlastne s kvalitou CD nosicov Odpovedať s citátom

terasky napísal:
Mam prehravac YAMAHA CDX-396, ktory chcem preventivne dat prehliadnut do servisu, ci nieje na vine on.


Nejdřív bych udělal dvě jiné akce:
1) přehrát podezřelé CD u kamaráda na jiném přehrávači
2) načíst pomocí EAC do kompu a vypálit na nový nosič
2a - jestli budou problémy při grabování (EAC hlásí)
2b - jestli to nově vypálené bude hrát dobře
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2010 19:03:39    Predmet: Re: Ako je to vlastne s kvalitou CD nosicov Odpovedať s citátom

opa napísal:
terasky napísal:
Mam prehravac YAMAHA CDX-396, ktory chcem preventivne dat prehliadnut do servisu, ci nieje na vine on.


Nejdřív bych udělal dvě jiné akce:
1) přehrát podezřelé CD u kamaráda na jiném přehrávači
2) načíst pomocí EAC do kompu a vypálit na nový nosič
2a - jestli budou problémy při grabování (EAC hlásí)
2b - jestli to nově vypálené bude hrát dobře


Dik za radu.....EAC je nejaky soft?

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2010 20:04:24    Predmet: Re: Ako je to vlastne s kvalitou CD nosicov Odpovedať s citátom

terasky napísal:
opa napísal:
terasky napísal:
Mam prehravac YAMAHA CDX-396, ktory chcem preventivne dat prehliadnut do servisu, ci nieje na vine on.


Nejdřív bych udělal dvě jiné akce:
1) přehrát podezřelé CD u kamaráda na jiném přehrávači
2) načíst pomocí EAC do kompu a vypálit na nový nosič
2a - jestli budou problémy při grabování (EAC hlásí)
2b - jestli to nově vypálené bude hrát dobře


Dik za radu.....EAC je nejaky soft?


Ano, Exact Audio Copy. Je zadarmo a myslím, že tu o něm už byla párkrát řeč. Wink
Google pomůže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist