Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BVaudio headamp
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 19:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Záťaž potenciometra je OZ v invert.zapojení (zo známych dôvodov), s pomerne malými hodnotami odporov (zo známych dôvodov Smile ), takže výsledný priebeh je ďaleko od lineárneho. Súbeh je ale lepší než pri log. priebehu potenciometra, hlavne tam kde sú obvyklé problémy, na začiatku dráhy..Zvyklosti sú jedna vec, výsledok druhá.


Díky, zkusím to. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 19:54:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký je průběh vstupní impedance v závislosti na natočení potenciometru, nebo je to odražené vstupním bufferem?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 20:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred potenciometrom je invertujúci buffer, vstupná impedancia 10k.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 20:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

mám a maximálna spokojnosť, prestal som riešiť sluchátkový zosilovač, odkedý mám BV........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Pi október 16, 2009 21:52:49    Predmet: život s BV headamp Odpovedať s citátom

odpočuvaných asi 100 hodín,....vznikol silný návyk!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2009 19:51:37    Predmet: Odpovedať s citátom

okrem nedoraznejsich vyssich basov nedokonaleho subehu kanalov na velmi nizkych urovniach hlasitosti a tuhsieho chodu potenciometra medzi 9-12 hodinou som spokojny za tie peniaze nie je co riesit super masinka.. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
audiocz
Hifi obsluha


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2009 20:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No nevím , ale to musíš mít nějaký vadný kus nebo to posloucháš přes .....nic ve zlém
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2009 21:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

pocuvam to zatial bohuzial len cez koss porta pro ( K 701 su stale niekde na ceste) a pouzivam ho ako predzosilovac pre aktivne monitory tapco s5 + sw10 takze tam by som problem nevidel...pri pripojeni len na zvukovu kartu je subeh v poriadku (pre upresnenie uplne na zaciatku chodu potenciometra hra iba lavy menic ak pootocim viac zacina hrat aj druhy)

edit: skutocne lavy kanal hra o trosicku hlasnejsie ako pravy aj ked potenciometer pootocim viacej... no nic pojde sa reklamovat Sad Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2009 21:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

To by potenciometre ALPS robit rozhodne nemali.

Ja som pri posluchu tohto sluchatkaca (testovaci kus v predajni) mal podobny pocit hlavne pri sluchatkach s nizsou impedanciou, ktore hrali hlasnejsie. No moj kus, ktory mam doma to nerobi. (Skus napisat p. Buntovi a uvidis)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 09:38:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma v předzesilovači asi 3x dražší Alps,než je ten v BVAudio Headamp a taky na něm dosáhnu toho, aby jeden kanál už začal hrát a druhý ještě ne. Pokud chcete v tomto směru dokonalost, tak to musíte používat jiná řešení než potenciometr(navíc poměrně levnej). A jiná řešení zase mají (nebo můžou mít) jiné mouchy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 09:49:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, takze to je kus od kusu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 11:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

z mojich skusenosti ani modry alps nezarucuje 100% subeh kanalov, pricom pocutelne to byva prave pri najnizsich hlasitostiach - je to teda uplne normalne. co sa mi vsak nepozdava je ten tuhsi chod - malo by sa to pohybovat po celej drahe rovnako ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 11:32:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče toho drhnutí/tužšího chodu v určitý poloze, asi bych zkusil knoflík od poťáku trošku posunout směrem od stěny headampu k sobě. Je tam šroubek na odmontování tak tim. Podle mě to bude nerovnou stěnou nebo tam překáží špatně nalepená samolepka, která je nalepená přes celou čelní stěnu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 12:12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ALPS garantuje pri type RK27112 ("modrý")súbeh do 3dB pri útlme do -60dB,(ani potencimetre za vyššiu cenu ako celý Headamp nie sú výrazne lepšie) čo je rozdiel, ktorý je počuť, ak je tolerancia na hrane. A úplne na začiatku dráhy, pri prechode z plného útlmu na minimálnu počuteľnú hlasitosť jednoducho pri každom potenciometri vždy začne jeden kanál hrať skôr ako druhý, toto počuť je, hlavne ak je to použité ako preamp, kde je za tým ešte konec so zosilnením a počúva sa extrémne potichu.
S tým tuhším chodom to je možné , stačí posunúť gombík o desatinku mm ďaľej od panelu. Vnútorný okraj gombíku sa dotýka okraju závitu potenciometra, určite nie panelu alebo samolepky.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po október 19, 2009 17:22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

trosku som ten "gombik" odsunul a chod je uz v poriadku... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman.asr
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 13:21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých. Momentálne zvažujem kúpu headamp v cenovej kategórii do 200€ s DPH. Vedel by sa niekto vyjadriť, ako je na tom tento sluchátkový zosilovač v porovnaní s Creek OBH-21. Zaujíma ma hlavne zvukový prejav a konštrukcia prístroja. Počúvam Rock, Pop vo flac (wav).
_________________
NB IBMZ61-Foobar-Edirol UA-1EX-DAC DacMAGIC-Headamp, Sennheiser 595, Cowon D2+, C&C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Renown
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 197

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 15:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Creek OBH21 není nic úžasného !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roman.asr
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 16:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Renown napísal:
Creek OBH21 není nic úžasného !

Ďakujem za názor. Takže do 200€ budem konkurenciu k BV asi ťažko hľadať alebo máte predsa len nejaký typ?

_________________
NB IBMZ61-Foobar-Edirol UA-1EX-DAC DacMAGIC-Headamp, Sennheiser 595, Cowon D2+, C&C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 18:07:28    Predmet: Odpovedať s citátom

nech som hladal ako hladal, vyslo mi: 1. zloz si sam ak vies, 2. ak nie ku BV headamp
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 22:42:27    Predmet: BVa Headamp Odpovedať s citátom

To roman.asr: Čo sa týka finančnej konkurencie môžeš sa poobzerať aj tu:
http://www.hifionline.cz/sluchatkove-zesilovace/1498-dynavox-csm-112-sluchatkovy-zesilovac/
http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,8110/id,887/
http://www.ketos.eu/index.php/component/option,com_item/Itemid,1180/id,1520/

Ja používam BVa Headamp a doposiaľ bez problémov, som spokojný. Cez slúchadlá (Denon AH-D2000) prostredníctvom BVa Headamp počúvam prevažne metal. Ale neboj, zvládne to aj rock aj pop. Treba vyskúšať. Zapožičaj si ho a vyskúšaj s konkrétnymi slúchadlami a zhodnoť sám, najlepšie urobíš. Posluchu zdar! Wink

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 12:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím dynavoxem si děláš srrandu? Ten nesahá BVaudiu ani po kolena. Navíc občas se stane, že začne doutnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 21:30:25    Predmet: BVa Headamp Odpovedať s citátom

To Bína: Nepíšem o technickej konkurencii, ale o finančnej kategórii, keďže požiadavka bola do 200€. O BVa som v krátkosti písal, keďže ho vlastním, no problema. Wink
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman.asr
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2009
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St november 18, 2009 12:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To Peťo: Ďakujem za inšipiráciu. Avšak väčšiu prioritu v tomto prikladám ku kvalite, aj za cenu toho, že by sa mierne zvýšila cena /na 250€/. Ešte zvažujem výber nejakého elektrónkového zosilňovača z druhej ruky, ako je napr. Edgar SH-1 za 240€. Avšak nemal som ešte možnosť počúvať hudbu cez tento typ HeadAmp, takže neviem, čo by mi to prinieslo nové a o čo by som prišiel pri mojom druhu počúvania hudby.
_________________
NB IBMZ61-Foobar-Edirol UA-1EX-DAC DacMAGIC-Headamp, Sennheiser 595, Cowon D2+, C&C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: St november 18, 2009 22:01:12    Predmet: BVa Headamp Odpovedať s citátom

To roman.asr: Treba si to osobne vypočuť. S BVa Headampom nič nepokazíš, ba naopak, len si polepšíš. BVa Headamp sa bude hodiť aj k Sennheiser 595. Ja som ho konkrétne mal napojený na model 600 a 650, nebol problém, páčilo sa mi to, ale v danom čase som hľadal uzatvorený typ slúchadiel. S muzikou čo počúvaš, nebude žiaden problém. K danému modelu slúchadiel neinvestuj zbytočne nad tebou uvedenú čiastku peňazí. Na záver len toľko omielané dookola: treba raz počuť, osobne ohmatať a až potom sa rozhodnúť. Wink
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pecs83
Hifi obsluha


Založený: 27 november 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 11:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ma niekto skusenosti so sluchatkami Beyerdynamic DT990PRO 250ohm, vedel by mi k nemu odporucit adekvatny sluchtkac?
Co si mysli o kombinacii s BV audio Headamp?

Zostava ipod; onkyo av-reciver TX-SR501

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Pi november 27, 2009 21:47:14    Predmet: BVa Headamp Odpovedať s citátom

To pecs83: BVa Headamp v spojitosti s Beyerdynamic DT990PRO je v pohode. V podstate tento sluchatkáč rozozvučí všetky slúchadlá tejto a určite aj vyššej kategórie, aj keď možno na to nevypadá, ale je to tak.

Chalani, najlepšie urobíte, keď tento sluchatkáč zapožičiate priamo u výrobcu a obeháte predajne. Na vlastných ušiach zhodnotíte pre a proti. Keď som ja vyberal slúchadlá, takto som to robil, nie je nad vlastnú skúsenosť. Na margo tohoto, Sennheiser 650 oproti Beyerdynamic DT990PRO pri skúšaní bol pre moje uši lahodnejší, ale nemal som to možnosť počuť dlhodobo, možno opak by bol pravdou. Každý z nás preferuje niečo iného, toto sú len moje poznatky a skúsenosti. Wink

_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 19:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dnes som sa aj ja stal majiteľom BVaudio headampu.

Je to slušné hifi, páč to hrá slušne Smile , súbeh kanálov bezproblémový, výkon dostatočný (až moc), krabička pekná, jedinú výhradu mám k tomu, že to nemá vypínač (iba sieťový adaptér) a pri zapnutí alebo vypnutí to v sluchátkach lupne.

Za tú cenu nie je čo riešiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 19:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaj a zabudol som napísať, že ho používam v spojení s HD650-kami, čo teda nie je žiaden medzihviezdny zázrak, ale také normálne sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 21:46:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Dcéra doteraz testuje headamp a aby som jej nemohol zobrať slúchadlá, tak si všimnite v jej rukách toho pterodaktyla Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2010 21:35:21    Predmet: BVa Headamp Odpovedať s citátom

To Slimak: Gratulujem k novému prírastku z rady BVa. Vidím, že sa Ti tiež tá tvoja rodinka BVa postupne rozrastá. Prajem, aby Ti slúžil k danému účelu bez problémov. Ten vypínač ako spomínaš, aj mne trochen chýba, ale zvykol som si. Ja to mám v sieti nastálo. U mňa je zdroj súčasťou headampu (predchádzajúce modely), u teba je externe. HD650 sú podľa mňa výborné slúchadla, mal som ich možnosť porovnávať v danej kategórii otvorených slúchadiel, delili sa o prvé miesto s AKG701, ale v danom momente testovania som sa trošku priklonil k HD650. Napokon u mňa vyhral uzatvorený model, keďže som sa hlavne oň zaujímal (Denon AH-D2000). Posluchu zdar! Thumbs up [/u]
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist