Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kvalitne studiove uzavrete sluchatka
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
wdytam
Nádejný hifista


Založený: 20 júl 2009
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: So november 07, 2009 19:54:28    Predmet: Kvalitne studiove uzavrete sluchatka Odpovedať s citátom

Ak by ste mi mohlii poradit alebo zuzit vyber, z druher ruky som sa dozvedel ze bracho by potreboval nejake kvalitne do studia, ze mu stare odchadzaju.

Moc sa do sluchadiel nerozumiem, ale nieco som checkol,a celkom sa mi tie AKG 701 len neviem ci su to vylozene studia?? Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So november 07, 2009 23:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus Shure SRH840. Podle mne skvělá volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 09:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne K701 jsou otevrena sluchatka. Maji i "studiovou" variantu K702, je cerna a ma odpojitelny kabel na mini-xlr konektor, jinak jsou uplne stejna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hertz
Hifista


Založený: 25 február 2008
Príspevky: 182

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 12:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

K701 aj K702 sú ot otvorené modely - pozrel by som sa skôr po obľúbených štúdiových stáliciach - AKG K240, K271, v štúdiu sa, predpokladám, izolácia uzavretých slúchatiek hodí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 15:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Shure maji lepší zvuk než AKG K271 i K240. 702jky jsou samozřejmě zvukově lepší, ale dražší a otevřená sluchátka. Čili pořád mi vycházejí Shure SRH 840!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 22:42:14    Predmet: Skús Beyery Odpovedať s citátom

Súhlas, Shure SRH 840 je špičkový model. Osobne by som odskúšal tiež Beyerdynamicky. Poznám veľa hudobníkov, čo si ich pochvaľuje. VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 22:52:59    Predmet: Odpovedať s citátom

aktualne tiez zvazujem nad uzavretymi sluchatkami. Davnejsie som posluch na sluchatka uz takmer zavrhol, ale okolnosti zivota ma prinutili vratit sa spat a trosku aj prehodnotit veci.. Mal som HD595 a bol som s nimi spokojny. Boli naozaj fajn, ale teraz hladam nieco uzavrete. Ako hraju Shure SRH 840 v porovnani s HD 595, alebo Denon AH-D2000 ? Ma tu niekto posluchovu skusenost s oboma modelmi? Tiez by ma zaujimala velkost musli. Z obrazkov Shure SRH 840 mi pripadaju o nieco mensie ako HD595, ale nazivo som ich nevidel. Taktiez by ma zaujimal pocit z tej koze.. myslim tym nausniky. Mal som na usiach par minut uzavrete studiovky ktore sice velkost mojho ucha nepresahovali ale z toho kozenneho utesnenia sa mi dost parili usi.. Osobne mi velurova tkanina/pena prijde viac pohodlnejsia a aj prijemnejsia na dotyk ako koza..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 23:15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Shure SRH840 jsou jen o fous větší než SRH440 na fotce.



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 06:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Shure SRH840 hrají podle mne lépe než HD595 i D2000. Fakt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 09:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Diki Kuba4, to je fakt dobra informacia. Shure su lacnejsie a este aj lepsie hraju Thumb up Cital som na ne len samu chvalu. Avsak fotka od Jersey s priamim porovnanim velkosti moje nadeje fakt pochovala.. Tie 595 mi pripadali tak akurat s dostatocnym priestorom pre usi a Shure je oproti nim o dost mensi model, co znamena ze by som pocuval s pritlacenym/pricviknutym uchom alebo jeho castou. Na dlhodoby posluch je to pre mna zial neprijatelne. Vedel by niekto dat tip na uzavrete sluchatka s nie-kozennymi nausnikmi, dostatocne velkou muslou a kvlaitou minimalne v triede 595 alebo tych Shure?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 09:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Za přimhouřením uší ke zvuku snad některou z verzí Beyerdynamic DT 770. Další uzavřené tipy mají téměř vždy kožené nebo koženkové polstrování.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 10:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vo zvuku by som velke kompromisy robit nechcel. To sa radsej zmierim s tou kozou, avsak kozenkou nikdy! Puke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jersey
Hifista


Založený: 14 december 2006
Príspevky: 157

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 10:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, protože v úvahu by také případně přicházely Audio-Technica ATH-700.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 10:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo uzavřené 900vky. Taky koženka. Takže ty Denony?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 11:00:16    Predmet: Odpovedať s citátom

..hmmm. Trosku ma teraz bude trapit ze budem pocuvat zvuk za cca 300Eur (Denon AH-D2000) ktory prehra Shure za 200Eur, ale pri tych mojich narokoch a ponuke tuto v SR/EU asi vela inych moznosti nebude.. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 11:30:39    Predmet: Shure Odpovedať s citátom

agustini - Shure prišiel s fakt veľmi kvalitným modelom za veľmi dobrú cenu. Otázka znie, v štúdiu, k čomu ich potrebuješ. Pre bicie nástroje, poznám bubeníkov, čo majú radi Beyery DT 770 M. Dobrá kvalita za dobrú cenu. Čo sa týka cien, je pravda, že naši predajcovia mávajú kvalitné ceny hodne predražené, čo ich nectí. Denon D-2000 som viackrát počul. Majú svoje prednosti, ale osobne som skôr pre Shure. Pri zrovnaní vychádzajú lepšie. Otázka znie, či tie D-2000 nie sú skôr hifi uzavreté sluchátka než výslovne zamýšľané študiovky. Ak chceš veľmi kvalitný model pre mastering alebo post-mastering (trieda super high end), potom čakaj na Tesly PRO. Mňa osobne prekvapuje, že Sennheiser so štúdiovými modelmi je „suchý“, nepečený, neslaný. Okrem HD 25 a možno ešte čohosi, nič moc. Od Grada nikto nemôže čakať štúdiové modely, no od Sennheiseru je to priam povinnosť.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 11:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim uz nie trieda super high end a podobne. Dakujem. Myslim ze potreby v studiach a celkovo ludi co robia mastering maju daleko od toho co pozaduju HiFisti alebo ludia co pocuvaju hudbu za inym ucelom ako je nahravanie. Toto sa jednoducho neda porovnavat. Moja posluchova skusenost je taka, ze uzavrete modely ci uz typicky studiovych alebo HiFi vyrobcov sa niekedy dost tazko kategorizuju ci je to viac HiFi alebo studiovy produkt. Uzavrete sluchatka potrebujem na bezny posluch a nalepku "studiove" maju myslim takmer vsetky co su koncipovane ako uzavrete. Ak by sme hovorili o studiovych sluchatkach ako takych, tak si myslim ze tie predsa maju byt suche a neslane! To je uplne v poriadku, tam ide o ine veci ako o vychutnavanie si jendotlivych tonov, prijemny zvukovy charakter a pod.. Ja by som to s tymi znackami a kategoriami nebral tak emotivne..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 15:38:32    Predmet: Slovíčka Odpovedať s citátom

Tak isto nejde špekulovať nad tým, či uzavreté sú skôr pre štúdia alebo nie. Veď výrobca AKG, pre svoje legendárne K 271, čo sú (polo)uzavreté špičkové štúdiovky, urobil hifi model K 272, na ktorom v detailom posluchu zistíš rozdiely. Podobne Beyerdynamic DT 770 a DT 770 PRO (DT 770 M), DT 880 a DT 880 PRO. Spravidla je to tak, že sám výrobca, ktorý ma dlhoročné skúsenosti, sám dobre vie zaradiť alebo vyladiť, či ten model je optimalizovaný pre študiových zákazníkov, podľa ich požiadaviek, alebo pre hifistov. V praxi však ostré rozdiely urobiť nejde, ako správne píšeš. Ak výrobca nič nevraví, tak je to na tvojom uvážení, ak ti vyhovujú, tak si ich kúpiš a je jedno či domov do hifi alebo do štúdia. Ak si zoberieš výrobcov sluchátok (tých serióznych), tak buď majú celú rozsiahlu škálu modelov pre obe skupiny (AKG, Beyerdynamic), alebo určitý „význačný“ model, ako trebars Sennheiser s HD 25. Ostatné modely sú buď prednostne hifi (HD 515, HD 600, 650, prípadne aj HD 800), ovšem nevraví, že to nejde použiť v štúdiu. Ovšem model HD 25 je špecializovaný model, ktorý ponúka veľmi širokú možnosť výberu. Gradá napríklad majú radi tak hifisti ako aj v štúdiu práve pre mastering či postmastering (trebars GS 1000, alebo ako si Grado sľubuje s PS 1000).

A k tomu masteringu či post-masteringu, ono je to zložitejšie. Jednak sa snažíš nahrávku veľmi detailne, precízne vypočuť, aby si zistil „nedokonalosti“, či už pri mixovaní, prejavu nástrojov na celkovej kompozícii, lokalizácii nástrojov, ich kvalite nahrávky, či nehrá niečo falošne, vyššie, nižšie, kompozícia s hlasom speváka atď. Prípadne či netreba niečo pridať, nástroj, efekt, zahrať rýchlejšie atď. Ak teda chceš hudbu vychutnávať do detailov, ton po tóne, nástrojov, spevu, rytmiku, tak je to podobné čo robí človek v štúdiu s masteringom alebo post-masteringom, s tým, že ty sa sústreďuješ pri hifi na to čo ti do ucha ide, vychutnávaš ten zvuk, kým zvukár v štúdiu sa sústreďuje na obsah, tóny, nástroje, spev, kompozíciu atď. Takže tak.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 16:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

K240 Studio bych doporucil ja.

Pozor nezamenit s K240 bez "studio" ty maji bouli na basech

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peťo
Hifista


Založený: 30 apríl 2009
Príspevky: 193
Bydlisko: Senec

PríspevokZaslal: Po november 09, 2009 22:22:31    Predmet: Denon AH-D2000 Odpovedať s citátom

To Augustini: Denon AH-D2000 používam na domáci posluch, hlavne metalovej muziky. Čo sa týka náušníkov a hlavového mostu, bezproblémov sa prispôsobia aj veľkej hlave a uši tam schováš bez problémov. Na hlave sedia, netlačia a taktiež nepadajú. Čo sa týka koženkového prevedenia, nemusíš sa báť, uši sa nepotia, aspoň nie mne, tiež som bol spočiatku skeptický. Celkové prevedenie je dobré a nosenie bezproblémové. Výhoda prívodného kábla je v jeho oplete, len tak ľahko sa nepoškodí. Posluchový dojem je dobrý v tejto kategórii, tie stredy tam trochu chýbajú ako už bolo v minulosti spomínané, možno taká vzdušnosť v prejave im trochu chýba, ale je to uzavretý model. Tiež som sa dlhšie rozhodoval, ktoré si zadovážiť. Skúšal som aj otvorený, aj polootvorený aj uzatvorený model slúchadiel (AKG-701, AKG-K272, Sennheiser 650, Denon AH-D2000, Beyerdynamic ...). Vyhral Denon AH-D2000. Prečo? Potreboval som počúvať muziku potichu, nikoho nerušiac, za rozumnú cenu, s kvalitným prevedením, s dobrým podaním mnou počúvanej muziky. Mám ich zapojené na BVa Headamp. V podstate som chodil po štúdiách so slúchadlovým zosilňovačom, skúšal a počúval, a tak dookola až som si bol na 100% istý. V BA môžeš vyskúšať v štúdiu Nisel, Floydcom, Bisaudio. Posluchu zdar! http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5476
_________________
Uč sa, aby si neumrel sprostý!
BVa PA300SE x 2+P1SE+F3B, BVa Headamp+Denon AH-D2000, NTB-M2TECH hiface-H/K HD-990, Oppo DV-983H, BVa/Proel/Neutrik cables, odd. trafo a la Bubuxin, Plazma Samsung PS50A756
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 00:30:51    Predmet: AKG je mimo mňa ... Odpovedať s citátom

V AKGčkách prehľad nemám. Najlepšie je prísť do Gothicu, v Brne, ak je možné, a tam poskúšať rôzne modely rôznych výrobcov. Iste si nájdeš model, ktorý sa ti bude páčiť.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 09:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

to Peto: Vyzera to tak ze tie Denony su naozaj zujimave sluchatka. Co by ma pri nich trapilo by boli akekolvek nedostatky na stredoch.. Je to spektrum na ktore je ludske ucho najviac citlive a moje osobitne. Zaklad v podobe dobrych tipov na sluchatka mam a ostava uz len v najblizsej dobe obehat predajcov a dane kusky si vypocut Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 13:39:43    Predmet: D-2000 Odpovedať s citátom

Agustini – Skoč do Gothiku a urobíš skvelú vec, alebo brkni na číslo 548 531 049 Petrovi.
Denóny sú rozumne vyvážené uzavreté sluchátka a prehrajú v princípe všetko čo bežne počúvaš, zahrajú od basov cez stredy až k výškam. Na rozdiel od povedzme Koss Porta Pro, ktoré „zahrajú“ nejako bassy a pseudo-stredy, výšky radšej neurážam, high endy vedia rozumne prehrať od basov po výšky, záleží potom od charakteristiky, aké preferencie sledoval výrobca či aké máš ty, ako sa im to či ono v danom modeli podarilo. Nemusíš sa báť, aby tieto Denony mali stredy tak mizerné ako trebars tie Kossy. Podľa toho čo ucho „najlepšie“ počuje sa neorientuj. Seriózny výrobcovia robia sluchátka tak, aby ich high end modely to, čo človek obecne dobre počuje, zahrali rozumne dobre. Ak by to tak bolo, že vnímaš „najlepšie“ kmitočty okolo povedzme 1kHz, tak potom kmitočet povedzme 10,000 Hz, povedzme určité zvony, by počul málokto. No keď by som ti s nimi zazvonil, tak by si ich dobre počul ... Smile

Denon D-2000 sú sluchátka cenovo i kvalitou do high endu, no zase extra zázraky nečakaj. Na Denon D-7000 ani náhodou nemajú, na Ultrasone Edícia 8,9 aní náhodou, podobne T1 či HD 800 taktiež ani pomyslieť. Najlepšie je keď prídeš a v Brne si vypočuješ sériu sluchátok. Tak najlepšie zistíš, čo je pre teba k zobratiu. Tak aj, či si môžeš ten či onen model dovoliť.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 14:13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem kedy budem mat najblizsie cestu do Brna, ale ten Gothik by som prisiel urcite pozret. Je malo obchodov kde maju vsetko pohromade. S tou pocutelnostou resp. citlivostou ludskeho ucha v oblasti stredov je to vedecky dokazane a teda o tom niet debat. Su sice ludia ktory su pri posluchu preferencne zatazeny na ine spektra s ohladom na zaner ktory pocuvaju, ale rozlisitelnost zvuku prave v oblasti stredoveho pasma resp. toho v akej sa nachadza ludska rec (cca 500Hz-5Khz) je cloveku prirodzena. Ja si na stredy pri posluchu potrpim viac ako na basy alebo vysky, k comu som dospel emiricky posluchom a nie tym co som o tom cital.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2009 17:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zahoranský: Tak asi nikdo nechce porovnávat Denony D2000 se sluchátky za 20 tisíc. Asi bude lepší je srovnat se svou cenovou kategorií, kde podle mnohých denony dostávají na prdel i od levnějších Shure.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 07, 2009 23:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute vsetci, chcem sa Vas opytat, ci aj hi-fi uzvrete sluchadla potrebuju nejaky cas na zahorenie ako repraky, lebo 12 rokov som pocuval hudbu na jednych sluchadlach a teraz som si kupil nove AKG uzavrete a je to podstatne iny zvuk a preto neviem ci sa to bude este casom menit alebo to ostane tak ako to je a mam sa teda zacat babrat s ekvalizerom. Diky za rady.

zyx66
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut december 08, 2009 10:10:02    Predmet: rozehrávání Odpovedať s citátom

zyx66 napísal:
Caute vsetci, chcem sa Vas opytat, ci aj hi-fi uzvrete sluchadla potrebuju nejaky cas na zahorenie ako repraky, lebo 12 rokov som pocuval hudbu na jednych sluchadlach a teraz som si kupil nove AKG uzavrete a je to podstatne iny zvuk a preto neviem ci sa to bude este casom menit alebo to ostane tak ako to je a mam sa teda zacat babrat s ekvalizerom. Diky za rady.

zyx66


Z vlastní dlouhodobé zkušenosti (K271, K701) mohu potvrdit že žádné rozehrávání se nekoná. To spíš zvukovod a bubínek v uchu se rozehrají… někdy dojde i k zahoření. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2009 12:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze napisem k tomu zahoreniu.

Pustil som do sluchatok (AKG K 512) 30 hodin zahorovacich trekov - selijake sumy, ciste sinusovky v celom spektre atd. a potom som im dal cca. 40 hodin roznu hudbu na vysokej hlasitosti a vysledok je, ze ziadne skutocne pocutelne zlepsenie zvuku nenastalo. Mozno je to modelom, mozno konstrukciou ale rozdiel nepocujem.


Inak este k sluchatkam AKG K 512 a ich zvuku.

Su relativne lacne, urcene vzhladom na citlivost a imedanciu pre mp3 prehravace a notebooky a poviem ze vzhladom na tu cenu to nie je zle, bas a vysky su OK, ekvalizerom sa to da mierne upravit podla vkusu, ale problem mam zo stredmi, pretoze nezneju dobre, su take kelimkove, zahmlene, nezneju cisto a spev je casto neviem ako to nazvat, "skresleny" ako ked si date na ucho hadicu z vysavaca a do druheho konca niekto rozprava, je to take trochu cudne a ani ekvalizer s tym nic neurobi, lebo tie sluchatka same farbia tie stredy po svojom.

OK, tak to je vsetko Smile))

zyx66
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
creat
Hifista


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: St december 16, 2009 21:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

zyx66 napísal:
Takze napisem k tomu zahoreniu.

Pustil som do sluchatok (AKG K 512) 30 hodin zahorovacich trekov - selijake sumy, ciste sinusovky v celom spektre ....

zyx66


Aj ja mám 512 a súhlasím s tým čo si napísal. Slúchadlá majú "vlastný ekvalizér" Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janeznam
Hifi obsluha


Založený: 20 december 2009
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2009 20:53:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ja sa pohybujem v lowend triede a musim povedat ze akg k512 su zatial najlepsie ake som mal... basy maju slabe ale vysky a stredy su paradne, a to je to co chcem pocut ! pri vyssich hlasitostiach to uz "trha membranu" (skresluje) ale i tak mi vyhovuju a nevidim v nich ziadny "ekvalizer"

risiem teraz ze chcem nieco podobne (cenovo) a na slusnej urovni (nieco ako oni), no len nechcem zas tie iste ale nieco nove vyskusat, nejake tipy? aj pouzivane ked mate na predaj Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist