Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Obývaná ,,búda,, a hudba...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: St december 09, 2009 15:48:05    Predmet: Obývaná ,,búda,, a hudba... Odpovedať s citátom

Zdravím Vás páni,

vlastním komponenty uvedené v podpise a v trojizbovom byte žiaľ najmenšiu a najnepodarenejšiu izbu..Možnosť na zmenu izby neprichádza z pochopiteľných rodinných a ľudských dovodov do úvahy,tak by som sa chcel spýtať majstrov akustiky,aké úpravy izby by odporúčali.Izby je viacmenej pred menšou prestavbou /stierka,menej nabytku,LCD namiesto CRT atd atd/,ale samozrejme to zaberie mnozstvo casu,mozno to bude plan na cely bud.rok,preto sa informujem dopredu,aby som vedel počas prestavby tieto návrhy-rady uplatniť...Úplne jednoducho som načrtol izbu /program malování Very HappyD /,aby si bolo ľahšie predstaviť v aké strašné parametre má izba.Nikto nehovorí,že výsledok musí byť 100percentný,nakoľko som si vedomý,že to absolutne nie je možné,chcel by som nájsť vhodný kompromis-riešenie,ktoré aspoň trošku zlepši počúvanie v tejto izbe...

Za Vaše informácie vopred ďakujem.

Až by ste potrebovali ešte nejaké info,dajte vediť prosím Vás.



izba.jpg
 Description:
 Filesize:  195.88 KB
 Viewed:  357 Time(s)

izba.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: St december 09, 2009 16:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ach jo...absolutně nevhodné místo(u zdi)pro stereo poslech Crying or Very sad
Doporučim ti přesunout stolek a bedny o šířku subíku(pokud je nutný, dej ho třeba pod stůl) vlevo, kup si pružné křeslo z Ikey za 1200 Kč/..x Euro?, postav ho do vrcholu pravoúhlého trojúhelníku s bednami...a je to Idea
...a na poslech nějaké monitory Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: St december 09, 2009 18:27:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ramones,dakujem za odpoveď.Čo sa tyka repra u zdi,tak až tak extremny problem nevidim,nakoľko su všetky uzavreté ozvučnice..Vacsi problem vidim v tom chaosu,co sa v tejto miestnosti vytvori,ak clovek pootoci potenciometrem na zosiku.BTW,dnes som kompletne oblozil strop s polysterovym dekor-obkladom s hrukou cca 2-3cm..snad som nespravil zly krok...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: St december 09, 2009 21:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

lepší by byl nějaký podhled volně zavěšený cca 15 cm pod stropem a na něm vrstva minerální vlny, ale s mezerou, ne úplně ke stropu.
Na boční stěny u repro zavěsit nějaké hrubší vrstvené textilie nebo do rámu opět minerální vlnu.
A při poslechu zatáhnout okno nařaseným, těžším závěsem.
Tím místem poslechu jsem nemyslel bedny, ale to, kde sedíš..s hlavou přímo u zdi(postel) Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist