Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pink Floyd - The Wall (film)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: St marec 07, 2007 15:34:03    Predmet: Pink Floyd - The Wall (film) Odpovedať s citátom

Tak co říkáte na tento film

Konečne viděl tento dnes již kultovní film na něčem jiném než na PC

Těšil sem se na něj cele tři týdny kdy sem na něj čekal, verdikt no určitě se podívám ještě jednou, jen nevím co si mám myslet o zvuku :} .

Poprvé sem viděl americké vidání na PC kterou dotáhl otcův společník z cest po americe bohužel DVD bylo jen pro americký region tak mě nic jiného nezbylo než se na to podívat na PC. Ale teď už mám doma evropskou DELUXE verzi. Změny oproti americke je tam par bonusu navíc a trochu jiné menu alespoň co si pamatuji.

Film sem sledoval s anglickýma titulkama v 2ch LPCM režimu
Postřehy:
No na to jak pustí titulky ke skladbám sem přišel až po te co sem viděl film
Film ma úžasnou atmosféru a animované scény jsou nezapomenutelné i když asi svým podání nebude pro každého hodně lidem bude asi vadit ta roztrhanost děje a radši řeknou že tam děj není, hodně tomu napomáhá fakt že tam nejsou české titulky.Ale musím říct že mě so to líbilo ješte se nato musím podívat i s titulkama ke skladbám.

Zvuk na výběr je 5.1 DD a 2ch LPCM
hudebně nemá toto DVD cenu komentovat naprosto dotváří depresivní atmosféru celého filmu což byl cíl který byl splněl na 100%(Hlavně se nedívejte pokud máte depku-Mohlo by to skončit špatně ) . DVD sem poslouchal docela nahlas abych si to užil a když hrála jen hudba bylo vše v naprostém pořádku např. Another Brick In The Wall (Part 2) s tou školní scénou znělo naprosto úchvatně Jen mám malou vítku k hlasitosti vybuchů řinčení skla a pod. zdálo se mi že je to oproti hudbě moc nahlas

Teď mám naplánovaný poslech v DD na Downmix do 2ch s na což se podivám asi teď o výkendu jak budu doma.

Verdikt:
Nejlepší hudební film který sem kdy viděl a nemůžou se stím rovnat žádné zfilmované muzikály
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 21:10:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To jste nikdo ten film neviděli ??? Shocked Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Leroj
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2006
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2007 09:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

no já ho viděl, ale nějak jsem nevěděl co napsat, protože vše tam již je napsáno od tebe ! Rolling Eyes
Už jsem to viděl mnohokrát /i v kině/, pro mě je to bezkonkurenčně nejlepší hudební film. Jen škoda těch cz titulků - měl jsem taky verzi v DivXu a tam byly.
Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou k tomu DVD titulky přidat, ale není to tak jednoduchý, takže lenost bohužel zvítězila Headbang
K tomu zvuku: špatný není, jen je potřeba dát volume doprava a neleknout se až to bouchne ! Rozhodně by si ale toto dílo zasloužilo kvalitnější rozmíchání do 5.1, nejlépe v DTS Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZIM
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 275

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2007 10:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Leroj napísal:
no já ho viděl, ale nějak jsem nevěděl co napsat, protože vše tam již je napsáno od tebe ! Rolling Eyes
Už jsem to viděl mnohokrát /i v kině/, pro mě je to bezkonkurenčně nejlepší hudební film. Jen škoda těch cz titulků - měl jsem taky verzi v DivXu a tam byly.
Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou k tomu DVD titulky přidat, ale není to tak jednoduchý, takže lenost bohužel zvítězila Headbang
K tomu zvuku: špatný není, jen je potřeba dát volume doprava a neleknout se až to bouchne ! Rozhodně by si ale toto dílo zasloužilo kvalitnější rozmíchání do 5.1, nejlépe v DTS Thumbs up


Aha Very Happy No ale máš pravdu ty titulky by tam měly být protože jak sem zjistil tak někteří ten film pochopili jinak než měli. Takže teď už mám dvě DVD na jedno sem pracně ty titulky dostal no sou trochu menší. No než sem je tam dostal tak to odneslo 5DVD Hammer takže se mě ty titulky už zvětšovat nechcou Twisted Evil jo a k tomu zvuku asi si měl pravdu poprvé sem to viděl večer a trochu mě t výbuchy vadily ale podruhé sem se díval odpoledne a bylo to v pohodě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po september 15, 2008 19:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to tady patří nejvíce, tak jde život……..

http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=616624

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po september 15, 2008 19:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

danek15 napísal:
Asi to tady patří nejvíce, tak jde život……..

http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=616624



Tak to je teda smutné - včera som zrovna zhliadol 2DVD D.Gilmour Live At The Royal Albert Hall. Je tam zaujímavý dokumentárny film ktorý končí vystúpením v Gdaňsku - zrejme posledný disk, kde sú všetci spolu ... dokonca sa tam pasívne mihol Roger W.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2009 10:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych se vrátil k tomu filmu.
Když jsem ho viděl poprvé, hleděl jsem na to s otevřenou hubou. Když jsem pak zjistil, že byl natočený v roce 82 tak se mi tomu nechtělo věřit. Kvalitou záznamu, hudby a efektů bych to tipoval novější. Ale takoví už Pink Floyd byli, prostě nadčasoví.
Viděl jsem jej několikrát na stereu i 5.1 a musím říct že to původní stereo je podle mě nejlepší. V 5.1 nejsou kanály moc dobře namíchané. U hraných scén to moc nevadí, ale hudba z 5.1 zní trochu divně, nevyváženě, zvlášť pokud do ní jdou i jiné zvuky. Jinak anglicky celkem rozumím, takže s titulkama si hlavu nelámu.
Viděl jsem už hodně hudebních filmů, všelijakých muzikálů a podobně, tohle je jednoznačně naprostá jednička.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
shineonyou
Hifista


Založený: 31 december 2009
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Št december 31, 2009 15:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Po hudobnej a textovej stranke je to vrcholne dielo Rogera Watersa s par piesnami od Davida Gilmoura. Nadherne dielo. Nema chybu. Filmove spracovanie je podla mna velmi dobre, ale su aj ine nazory.

Da sa vobec povedat nieco negativne o dielach tychto panov z Pink Floyd?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ds1
Hifista


Založený: 05 september 2008
Príspevky: 248

PríspevokZaslal: Pi júl 16, 2010 20:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

shineonyou napísal:
Po hudobnej a textovej stranke je to vrcholne dielo Rogera Watersa s par piesnami od Davida Gilmoura. Nadherne dielo. Nema chybu. Filmove spracovanie je podla mna velmi dobre, ale su aj ine nazory.

Da sa vobec povedat nieco negativne o dielach tychto panov z Pink Floyd?


Prosim Ta napis ktore su to par piesni od Gilmoura ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pink
Nádejný hifista


Založený: 08 september 2008
Príspevky: 87
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št august 12, 2010 11:25:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych to trochu poopravil. David Gilmour je spoluautorem několika písní:
Young Lust
Comfortably Numb
Run Like Hell
Dalším spoluautorem je také Bob Ezrin a Schenker:
The Trial ( Ezrin )
Another Brick In The Wall, Part 3 ( Ezrin )
Hey You ( Schenker )
Ostatní členové ( Mason a Wright ) se autorsky vůbec nepodíleli, částečně i přičiněním Waterse. Nicméně bez Gilmoura by The Wall nebylo tím, čím je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 15:02:11    Predmet: Pink Floyd Odpovedať s citátom

Skúste si páni pozrieť historický film LIVE AT POMPEII,Ide o čistú tvorbu z čias ešte pred vydaním Darkside Of Moon.
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 16:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To je moj najoblubenejsi PF live /ak ked bez divakov/ Cool .

http://www.dvdbest.sk/dvd/75138/pink-floyd-zive-v-pompejich-rezisersky-sestrih
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 17:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
To je moj najoblubenejsi PF live /ak ked bez divakov/ Cool .

http://www.dvdbest.sk/dvd/75138/pink-floyd-zive-v-pompejich-rezisersky-sestrih

Mám doma DVD vo francúzskej reedícii.Páči sa mi že ponechali pôvodný prepis z filmového pásu a nesnažili sa o niaky veľký zásah do pôvodného diela,dokonca zvuk ponechali viac menej v takom stave ako bol zaznamenaný prenosom a úpravou Live zvukára a šumom z amplitudového záznamu na filme.Závidím tým technikom z minulosti keď na starom 16 kanálovom mixe od Soundcraftu a pár páskových Echách toto vykúzlili,nehovoriac o použití dnes už zastaralých snímacích mikrofonoch Shure a plackových Sennheiseroch.A hlavne si pozrite ten aparát,na tú dobu vraj jeden z najvýkonnejších.Dnes sa štandardne na tých pár kilowatttoch hráva vo väčších priestoroch a všetko kŕmené cez lampové zosíky-krása.
Bol som kedysi v Prahe na Letnej na ich koncerte cez známych z branže,síce som mal CREW vstup ale ku samotným muzikantom som prístup nemal,za to som si mohol čeknúť techniku z blízka a poprechádzať sa po pódiu.
To je môj sen raz skončiť ako zvukár tejto alebo podobnej kapely vo svete-viem som náročný,zatial robím len Slovenské ale aj profi v rámci našej najpočúvanejšiej elity.Ale o tom niekedy inde.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 17:41:00    Predmet: PF Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
vlado.ba napísal:
To je moj najoblubenejsi PF live /ak ked bez divakov/ Cool .

http://www.dvdbest.sk/dvd/75138/pink-floyd-zive-v-pompejich-rezisersky-sestrih

Mám doma DVD vo francúzskej reedícii.Páči sa mi že ponechali pôvodný prepis z filmového pásu a nesnažili sa o niaky veľký zásah do pôvodného diela,dokonca zvuk ponechali viac menej v takom stave ako bol zaznamenaný prenosom a úpravou Live zvukára a šumom z amplitudového záznamu na filme.Závidím tým technikom z minulosti keď na starom 16 kanálovom mixe od Soundcraftu a pár páskových Echách toto vykúzlili,nehovoriac o použití dnes už zastaralých snímacích mikrofonoch Shure a plackových Sennheiseroch.A hlavne si pozrite ten aparát,na tú dobu vraj jeden z najvýkonnejších.Dnes sa štandardne na tých pár kilowatttoch hráva vo väčších priestoroch a všetko kŕmené cez lampové zosíky-krása.
Bol som kedysi v Prahe na Letnej na ich koncerte cez známych z branže,síce som mal CREW vstup ale ku samotným muzikantom som prístup nemal,za to som si mohol čeknúť techniku z blízka a poprechádzať sa po pódiu.
To je môj sen raz skončiť ako zvukár tejto alebo podobnej kapely vo svete-viem som náročný,zatial robím len Slovenské ale aj profi v rámci našej najpočúvanejšiej elity.Ale o tom niekedy inde.

Prepáčte že citujem sám seba ale čekol som stránku s ponukou DVD a to je už tá Digital remastered verzia.Ja mám tú neupravenúa aj úplne iný obal.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut apríl 05, 2011 18:19:05    Predmet: Re: PF Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
......Ja mám tú neupravenúa aj úplne iný obal.

Kde je možné takové DVD sehnat? Nechal bych si to líbit Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
flyingbird
Nádejný hifista


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 73
Bydlisko: Valašsko

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 20:55:55    Predmet: Does anybody here remember Vera Lynn? Odpovedať s citátom

http://www.itv.com/news/2017-03-20/i-dont-feel-it-dame-vera-lynn-looks-back-on-her-life-as-she-turns-100/
_________________
Synology DS414 Slim ► HP ProBook, foobar2000 ► CA DacMagic+ ► DYI tube amp. ► Technics SB-M300 Mk2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Rock Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist