Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cambridge Audio - DAC Magic
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rollko
Hifi obsluha


Založený: 14 máj 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut máj 19, 2009 14:34:55    Predmet: Cambridge Audio - DAC Magic Odpovedať s citátom

mate niekto osobne skusenosti s touto magickou skatulkou?

dost vazne o nej rozmyslam ...

diky za odpoved
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Traktorista
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2009
Príspevky: 68
Bydlisko: Beroun - Praha

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2009 14:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám to doma, používám ho jako USB zvukovku a externí DAC k CA DVD99. Funguje bezchybně, trochu topí a zdroj topí ještě o něco víc, ale ne nebezpečně. Sestavu, na který bude možno porovnat s dražšíma přehrávačema mám ještě nedokončenou, jenom jsem to porovnával v hifi studiu s CD CA640C a tohle je zvukově o kategorii jinde.
Nafotil jsem vnitřnosti, tak to sem kdyžtak pak můžu šoupnout, ale momentálně se mi zbořil Photoshop, tak až ho zprovozním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2009 20:12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

podívej se sem:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1394
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rollko
Hifi obsluha


Založený: 14 máj 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 15:23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Traktorista napísal:
Mám to doma, používám ho jako USB zvukovku a externí DAC k CA DVD99. Funguje bezchybně, trochu topí a zdroj topí ještě o něco víc, ale ne nebezpečně. Sestavu, na který bude možno porovnat s dražšíma přehrávačema mám ještě nedokončenou, jenom jsem to porovnával v hifi studiu s CD CA640C a tohle je zvukově o kategorii jinde.
Nafotil jsem vnitřnosti, tak to sem kdyžtak pak můžu šoupnout, ale momentálně se mi zbořil Photoshop, tak až ho zprovozním.


Ahoj,

chcem sa opytat ci ma dac magic nejaky prepinac na vstupy - koaxial a optiku, ak by som mal cez neho pripojene dve zariadenia ...diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 20:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Co kdyby jsi se podíval na ten odkaz,co ti poslal Tomáš?Měl by jsi tam najít odpověd na tvou otázku velice rychle
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luka1000
Hifi obsluha


Založený: 06 október 2009
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št október 15, 2009 15:45:19    Predmet: Re: Cambridge Audio - DAC Magic Odpovedať s citátom

Mam tuhle kouzelnou krabicku na prodej za 8.000,- Kč, uplne novou. Doklady jsou samozrejmosti. Kdo by mel zajem tak zavolejte 777881561.
_________________
Stereo - B&W 684, CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740C + 740A,
Kino - Yamaha RX-V765, Denon DVD1940
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlad
Hifi obsluha


Založený: 16 október 2009
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Ne november 22, 2009 19:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ja ju tiez mam, ale nepredam. Wink
_________________
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2010 09:30:41    Predmet: usb DAC Odpovedať s citátom

Zdravím hifisty, jsem tu nový a překvapuje mně, že tak málo lidí řeší ext DAC k PC. Já jsem nedávno zakoupil CARAT-Emerald. A sluchem jsem testoval několik DACs před koupí, a mám docela zajímavé postřehy. Tak jestli chce někdo info necht se ozve. Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po január 04, 2010 10:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

nazdar tome
ake prevodniky si testoval? o carat emerald, topaz ale aj dac magic sa zaujimam uz dlhsiu dobu ale stale neviem ktory by bol premna lepsi
podel sa teda so svojimi dojmami aj s ostatnymi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po január 04, 2010 19:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, v první etapě jsem v hifi stud. Melissa,Brno poslouchal a porovnával Cambridge Dac-magic,Carat Topas a Emerald,Benchmark Dac1 Usb. Nebudu psát o cenách,vybavení,topologii zapojení-vše je na zahraničních webech. Poslouchalo se na jedné z referenčních sestav studia : Vincent tř. A zes. + bedny Aurum Cantus tuším Volla.
Přístup majitele studia nadstandartní. Předem upozorňuji že rozdíly mezi převodníky ve zvuku nejsou až tak velké, žadné "zvuk pod dekou oproti otevřenému prostoru" jak se někde píše. Dle mého sluchu a pocitu jsem se začal rozhodovat mezi Carat-Emerald,Topaz a Benchmark Dac1. upozorňuji že to nebyl úplně slepý test. Carat-Emerald byl nakonec pro mně příjemnější. Zdrojem tedy byl starší noťas,jelikož Emarald má jen USB vstup. Takže na závěr: z uvedených pokud bych potřeboval i optiku vstup volba by byla Carat- Topaz,jelikož jsem měl cíl PC do DAC a zes.Volba byla Carat - Emerald. Nechal jsem si to projít hlavou a rozhodl se pro Carat-Emerald, mezitím se objevily DACs Foobar 4. Nakonec jsem měl doma přes víkend zapůjčeny Carat-Emerald a Foobar 4. Takže pokud někoho zajímá můj názor? Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po január 04, 2010 20:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud má někdo konkrétní dotaz na něco k výše napsanému poznatku z poslechu DACů tak se zeptejte. Pár hodin jsem u toho strávil a jestli to bude mít pro někoho přínos,tak odpovím. Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 17:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by velmi zaujimalo porovnanie Topaz vs Emerald tiez to budem pouzivat s notebookom ale myslim ze dalsi vstup by nebol na zahodenie do buducna...preto trosku uprednostnujem Topaz ale zvukovo co je dolezitejsie neviem aky je medzi nimi rozdiel tak som zvedavy...
z toho co pises som prekvapeny ze Benchmark Dac1 Usb nebol omoc lepsi pretoze cenou je niekde inde ako zvysok
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 17:34:47    Predmet: DACs Foobar 4 Odpovedať s citátom

Co je to ten DACs Foobar 4 ? Na netu nějak o něm nic nemohu najít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 17:43:12    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.audiophileproducts.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 20:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok dobrý odkaz,jinak na www.hifionline.cz to je taky a v akci super cena.
A ted porovnání Emerald a Topaz. Jak říkám testovalo se přes USB a příjemnější pro mně byl opravdu Emerald (cenový důvod to opravdu nebyl).navíc oba Dacy, ač se na první pohled zdá že se liší pouze vstupy.Rozdíl je jak v napájecím napětí tak v použitých operákách i převodnících. Navíc vstupní signál z USB je zřejmně u Emerald přímý,U Topazu to půjde asi přes "hradlo". Takže volba byla Emerald a k němu jsem si přes víkend půjčil Foobar 4 a testoval i s mým CD NAD 540 (žádný zázrak 14tis.kdysi,ale solidní). pokud někoho zajímají detaily můžu napsat.S tím Benchmark je to tak jak jsem napsal,je pravda že jsem porovnával jen necelé 2 hod. Ale Aurum Cantus Volla odhalí dost. Se signálovými kabely se neexperimentovalo.Myslím že sluch mám dobrý, ale je mi přes 40, takže v tomto věku už prý slyšíme docela nahovno. Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 20:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Topaz i Emerald dáva prostor lidové tvořivosti co se týče napájecího zdroje, oba mají DC adaptéry. Emerald jede na 5V DC , dá se napájen tedy i přes USB z PC Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2010 21:44:50    Predmet: Odpovedať s citátom

hm...
nemohol by si prosim konkretne napisat k zvuku tych prevodnikov, napis napr. skladby ktore si pocuval a co sa ti zdalo ine, lepsie alebo horsie, pri konkretnom prevodniku

osobne by som chcel nakupovat z http://www.k24.cz/index.php/category/7366/Konvertory_DAC.html/showProducts/1 myslim ze cena je bezkonkurencna a pomer cena/vykon tiez pri obydvoch modeloch
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 19:30:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdíl mezi Topas a Emerald nebyl v tom že by měl třeba Emerald více výšek či basů ale to že pro mně hrál trošku zřetelněji (spíše na středech),poslouchal jsem hlavně akustickou hudbu.(nohavica,Ebeni a nějaký výběr jazzu). Ale doporučuji opravdu osobní poslech.Řídit se poslechovými testy v časopisech,tak to musím říci za sebe NE. Za ty 2 hod.nemůžu říci více, ale mě to stačilo abych se v ten moment rozhodl pro Emerald. Ten www.K24 má určitě bezkonkurenční cenu, ale myslím že to k nám jde přes Polsko a není to ofic. dovozce, takže bych si pro jistotu ověřil původ zboží, nějak jsem to nestudoval. Na druhou stranu pokud má někdo horší CD tak si Topazem asi polepší. Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: St január 06, 2010 20:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

K24 je v plosku velký řetězec se vším možným a jeho výrobky jsou z polského oficiálního dovozu(včetně levných Sennheiserů HD8000, což se Panterům vůbec nelíbilo a teďka s nimi vedou velký boj). Nákupu od nich bych se nebál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
axson
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2010
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: So január 09, 2010 20:03:33    Predmet: Foobar 4 Odpovedať s citátom

Mňa by zaujímali aj informácie a názor o zvukovom podaní Foobar 4. Možnosti a parametre má zaujímave v danej cenovej kategórii ( 3500,- kč).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin935
Hifi obsluha


Založený: 10 marec 2009
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: So január 09, 2010 20:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

precitaj si toto vlakno
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1094493&st=0&sk=t&sd=a&sid=19d2e9b2d165a6217c1471567785bec0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tzizka
Hifi obsluha


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2010 08:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,já měl přes víkend na testu Emarald a Foobar4 jak jsem již psal.S tím lupáním v bednách u Foobar je to pravda. Emerald toto nedělá, i při přepnutí na sluch. tam je zpoždění a nic nelupne. Mám v XP upraveno zvukové nastavení. Takže pokud obsluhujete např soft přeh. je klid. Je pravda že když během přehrávání pracujete na PC stalo se mi že to někdy při poklepání myší v jiném programu luplo. Na sluchátka jsem oba porovnával,mám doma pouze Koss Porta Pro a přesvědčil mně Emerald, u Foobar jsem přepnul Gain low,aby to nebylo tak agresivní. A neberte to jako bernou minci s lepšími sluchátky to může být jinak. Takže abych to shrnul vzal jsem Emerald - jistější přednes,neagresivní, na stupnici hodnocení zvuku 0-10 ,tak o 1 bod až 1.5 pro Emerald.Ale rozdíl ceny Dvojnásobný. Tom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2010 10:14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Akym sposobom tento DAC riesi jitter? Je to uspokojujuce?

Za 300 € totiz o nom uvazujem celkom vazne.

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2010 11:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Neřeší ho nijak, respektive standardně přes PLL Spdif přijímače DIR9001, tj. nic moc. Ale za ty peníze nelze čekat zázraky jako třeba v Benchmarku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coroner
Hifi obsluha


Založený: 06 máj 2010
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 06, 2010 20:55:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nete som sa stretol s moznostou istych upgrade tohoto DACu. Level 1 az Level 4 - napr. na stranke http://www.audioupgrades.co.uk/dacmagicazur.shtml
Ma niekto skusenosti ? Vylepsi zvuk vyrazne, ci ma vobec vyznam nad tym uvazovat ?

_________________
PC digi out ->
CA DacMagic (tuning) ->
BVAudio P1SE ->
Thomann TPC25:
- HF: BVaudio PA300SE - BVaudio S1.2
- LF: Samson servo 300 - diy bass boxy (seas l26rfx/p)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tGrecnar
Hifi obsluha


Založený: 04 máj 2012
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 22:55:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som nakoniec siel do CA DACMAGIC 100.

Je vybaveny asynchronnym usb vstupom, 24bit 192khz

Este ho len "zabieham", no som velmi spokojny

1x USB, 2x dig. Coax, 1x spdif

Oproti korejskym a cinskym konkurentom sa neobavam spolahlivosti, reklamovat mozem priamo v SR a pri upgrade zostavy nebudem mat problem s predajom, kedze ide o najpredavanejsieho vyrobcu v kategorii..

_________________
HTPC/PS3->HDTracks.com->Foobar 2000/DLNA->ASIO Plugin/ASIO4ALL->CAMBRIDGE DACMAGIC 100 Black->HK 970->AQ LABRADOR 26
DO cez aplikaciu MonkeyMote v iPhone
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: So december 02, 2017 07:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, mam Dacmagic plus a chcem ho pouzit nudzovo na aktivne bedne ako predzosilovac, mam vsak tuto funkciu vypnutu, ako sa zapina?
Cital som aj navod ale nejak som tomu nerozumel, je anglicky a aj ked urobim to co pisu tak to nefunguje, diky za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So december 02, 2017 11:16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam treba nieco na to zapinat? Question Co bude zdroj hudby? USB? COAX? OPTIKA?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So december 02, 2017 11:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten DAC funguje presne ako popisuješ. Takže pripojíš digi zdroj a točítkom ovládaš hlasitosť. Teda nie celkom chápem, čo treba riešiť? Takže žiadne núdzové riešenie, veď presne na toto je zariadenie určené.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Birkoff
Hifi obsluha


Založený: 10 august 2009
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So december 02, 2017 15:58:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Přepíná se to takto:
při zapnutí podržíš stlačený knoflík VOLUME
- pokud ledky idnikace zvoleného vstupu blikají "od spoda nahoru" => fixní výstup
- pokud ledky idnikace zvoleného vstupu blikají "od shora dolu" => regulovatelný výstup
Možno kdykoli změnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist